vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, NikolaosKZ, goran, camber, polydimi5, Buliwyf, Chris66

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9645
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1035 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 23:49 »
Eπιτέλους μετά από αρκετούς μήνες τοποθετήθηκαν πάλι στα μπουκαλάκια της Halo ετικέτες με ανεξίτηλα γράμματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1036 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 00:06 »
Σοβαρά είναι ανεξίτηλα δεν το πρόσεξα εεε τι ήταν εκείνο τα κρατούσα προσεκτικά μην σβήσω τα γράμματα και μετά μόνο με την οσμή καταλάβαινα τι έχω μέσα  :laugh1:
Ναι όντος είναι ανεξίτηλα :thumpup:

Χαιρετώ όλους τους συνατμιστές σήμερα παρέλαβα τρία φρεσκότατα λαχταριστά Tribecakia ένα Prime 15 και ένα 7αρι Captain Jack και είμαι  ;D το  Captain Jack πρώτη φόρα το παίρνω σαν πρώτη εντύπωση, όταν πήρα το Tiki Juice και αυτό σε 7αρι στο πρώτο άτμισα σκέφτηκα καλώ θα ήταν αν δεν είχε αυτήν την έντονη γεύση μέντας μετά από δέκα λεπτά το παράτησα και μετά το χάρισα σε ένα φιλαράκι που λατρεύει την μέντα, τώρα το Captain Jack είναι ολόιδιο δηλαδή μια αμυδρή γεύση Γαλλικής πίπας και επίγευση μελί αρωματικό υπέροχο μελί, δεν έχει το δυνατό χαρακτήρα του Bella Valente Cigar  :thumpup: αλλά είναι ποιο ήπιο χαλαρωτικό και εδώ και μια ώρα που το ατμίζω δεν με κούρασε κατά τα άλλα κλασικό halo ντουμάνι χτύπημα στα 12mg :thumpup: 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 15:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1037 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 01:12 »
Το midnight apple μήπως  έχει μέντα μέσα??

Μου αφήνει στην εκπνοή μια πάρα πολύ ελαφριά γεύση συν τη γνωστή "δροσιά"...


Btw καταπληκτικό υγρό,έχω κολλήσει!!! :respect:

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1038 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 02:20 »
Ναι έχει λίγο. Και το torque έχει εξάλλου αυτά τα 2 μοιάζουν λίγο.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1039 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 02:25 »
καμια ιδεα κανεις θα κανω προσθηκη φγ στο τριμπεκα χωρις να χασει το αρωμα του?

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1040 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 10:33 »
Αν και κάπου στο νημα κάποιος έγραψε ότι το tribeca με την ωρίμανση χάνει και ελαφρως στο χτύπημα, επανέρχομαι γιατί δεν υπήρχαν απόψεις, το έχει καταλάβει κανείς να συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί μου φαίνεται κουφό, εντάξει να εξασθενεί η γεύση το βλέπω αλλά το χτύπημα της νικοτίνης σαν χλωμό μου φαίνεται  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9645
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1041 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 11:12 »
Προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει κάποια πτώση αλλά όντως έχουν υπάρξει κάποιες σχετικές αναφορές.

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1042 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 14:21 »
Επιβεβαιώνω τον akisazi λέγοντας πως το συγκεκριμένο υγρό έχει όντως μια πολύ περίεργη συμπεριφορά κατά τη διάρκεια του 24ώρου βγάζοντας μια αίσθηση "ξεθυμασμένου" σε ανύποπτες χρονικές στιγμές & ανεξάρτητα απ'το αν το έχεις κάνει πιπίλα ή παίρνεις σποραδικές τζούρες!

Δυο μέρες συνεχώς το περιεργάζομαι (ως αντικείμενο έρευνας) & οι ενδείξεις που'χω πάρει είναι ότι συνήθως (αλλά όχι πάντα) το timing στην πτώση της απόδοσης του υγρού έρχεται σχεδόν αμέσως μετά το refill του tank. Η δε περίοδος ανάκτησης της full απόδοσης του υγρού ποικοίλει από μισή ως 2 ώρες...

Είναι επομένως ένα υγρό της υπομονής, το οποίο όταν φτάσει στα peak του σε παρασέρνει με τη γοητεία της μυστηριώδους γεύσης του.

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1043 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 18:45 »
δοκιμασε να βαλεις 18 υγρο σε αυτον τον ατμο και θα δεις οτι θα εχεις πολυ καλο χτυπημα. Δεν φταιει ο ατμο, μην ξεχνας οτι απο δεκαωχταρι υγρο πηγες αποτομα στα δωδεκα. Την επομενη φορα παρε 18αρι τριμπεκα και θα ειναι σουπερ σε χτυπημα.
κατα ενα περιεργο λογο,οταν γεμισα το τανκ μεχρι επανω το χτυπημα ηταν δυνατοτερο,ισως επειδη ειναι dual coil να επιρεαζει η ποσοτητα στο τανκ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1044 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 20:23 »
Eπιτέλους σήμερα δοκίμασα κι εγώ Tribeca σε 12 mg και κατάλαβα γιατί για πολλούς από εσάς είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ καπνικό υγρό !
Μετά από αρκετό ψάξιμο ... βρήκα αυτό που ήθελα !  :thumpup:

Επίσης μόλις ατμίζω και το Midnight Apple. Kαπνικό με δόσεις μήλου. Δεν αφήνει γλύκα αλλά μια ξεχωριστή γεύση στο στόμα !


Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1045 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 20:48 »
εμ !!!! το απολυτο μαγικο υγρο και με χτυπημα που δεν χανεται μετα απο τις πρωτες 5-6 τζουρες, ασχετως που το χρησιμοποιώ στα 12mg, Θάθελα να δοκιμάσω και το 18 αλλά το φοβάμαι μην κολλήσω, εδώ λέμε να κατεβάσουμε την νικοτίνη  :)) , απο ότι έχει λεχθεί και το 6άρι δεν στερείτε πολύ του χτυπήματος απο το 12άρι, αληθεύει? ??? ? ας πούνε την γνώμη τους αυτοί που έχουν την εμπειρία και από τα δύο  :hmmm: :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 15:01 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1046 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 20:55 »
Πήρα τα Tribecca, Prime15 και Freedom στα 12 mg. Παρότι ήξερα για την ωρίμανση, η άτιμη η περιέργεια μ' έκανε να δοκιμάσω αμέσως το πρώτο από τα τρία. Φαρμακώθηκα :shock_sick_02: Αφού τα άφησα ανοιχτά για 48 ώρες τα δοκίμασα σήμερα ένα ένα σε ξεχωριστό ατμοποιητή προς αποφυγή αλλοίωσης της γεύσης.

Εντυπώσεις: Και τα τρία υγρά αυστηρά καπνικά με πολύ βαριά και έντονη γεύση τσιγάρου!!! (τουλάχιστον για τα γούστα μου).
Tribecca: μιλάμε για βρώμα, όχι αστεία. Σκέτη καλτσίλα. Κυριολεκτικά απορώ ΠΩΣ το βγάλατε πρώτο :o :o Μου ανακάτεψε το στομάχι :-\
Prime15: χάλια κι αυτό αλλά ελάχιστα καλύτερο απ' το πρώτο. Με πολύ προσπάθεια και σε ώρα ανάγκης (αν ξεμείνω ποτέ από υγρά) ίσως θα μπορούσα να το καπνίσω.
Freedom: αυτό ξεχώριζε απ' τα δύο προηγούμενα εξαιτίας της αρωματικής γεύσης του. Μου θύμισε πολύ τα more τα πράσινα με τη γεύση μέντας που σου αφήνει φυσώντας :tongue_smilie: (μπλιαχ).

Συμπέρασμα: Τα δοκίμασα επειδή διάβασα πολλές θετικές κριτικές από συνατμιστές, αλλά ήταν μεγάλη απογοήτευση :thumpdown: Σίγουρα δεν θα τα ξαναγοράσω και δεν τα συγκρίνω καν με τα υγρά της Nobacco τα οποία θεωρώ κορυφαία :thumpup: Πήγαν και τα τρία να κάνουν παρέα στα άλλα που προορίζονται για ανταλλαγή στην επόμενη συνάντηση της Σαλλλονίκης :)

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1047 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 21:10 »
Άφησε τα να ωριμάσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1048 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 00:28 »
Πήρα τα Tribecca, Prime15 και Freedom στα 12 mg. Παρότι ήξερα για την ωρίμανση, η άτιμη η περιέργεια μ' έκανε να δοκιμάσω αμέσως το πρώτο από τα τρία. Φαρμακώθηκα :shock_sick_02: Αφού τα άφησα ανοιχτά για 48 ώρες τα δοκίμασα σήμερα ένα ένα σε ξεχωριστό ατμοποιητή προς αποφυγή αλλοίωσης της γεύσης.

Εντυπώσεις: Και τα τρία υγρά αυστηρά καπνικά με πολύ βαριά και έντονη γεύση τσιγάρου!!! (τουλάχιστον για τα γούστα μου).
Tribecca: μιλάμε για βρώμα, όχι αστεία. Σκέτη καλτσίλα. Κυριολεκτικά απορώ ΠΩΣ το βγάλατε πρώτο :o :o Μου ανακάτεψε το στομάχι :-\
Prime15: χάλια κι αυτό αλλά ελάχιστα καλύτερο απ' το πρώτο. Με πολύ προσπάθεια και σε ώρα ανάγκης (αν ξεμείνω ποτέ από υγρά) ίσως θα μπορούσα να το καπνίσω.
Freedom: αυτό ξεχώριζε απ' τα δύο προηγούμενα εξαιτίας της αρωματικής γεύσης του. Μου θύμισε πολύ τα more τα πράσινα με τη γεύση μέντας που σου αφήνει φυσώντας :tongue_smilie: (μπλιαχ).

Συμπέρασμα: Τα δοκίμασα επειδή διάβασα πολλές θετικές κριτικές από συνατμιστές, αλλά ήταν μεγάλη απογοήτευση :thumpdown: Σίγουρα δεν θα τα ξαναγοράσω και δεν τα συγκρίνω καν με τα υγρά της Nobacco τα οποία θεωρώ κορυφαία :thumpup: Πήγαν και τα τρία να κάνουν παρέα στα άλλα που προορίζονται για ανταλλαγή στην επόμενη συνάντηση της Σαλλλονίκης :)
Μου θύμισε πολύ τα more τα πράσινα με τη γεύση μέντας που σου αφήνει φυσώντας
 :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy:
ρε παιδιά έχει μέντα το Freedom  :hapy_crazy: σίγουρα άτμιζες το Freedom φίλε μου, γιατί το άρωμα του Freedom όσους του ξενίζει το θεωρούν κολόνια ανδρική μάλλον κάτι έκανες πριν με τον ατμοποιητή σου, στην συνάντηση της Θεσσαλονίκη θα σε περιμένουν όλοι πως και πως για να ανταλλάξουν τα Halo σου με την κάλτσα και το σώβρακο του καουμπόη MLB -USA MIX και το τηγανόλαδα RY3 RY2
 
ΑΠΟ ΘΕΜΑ :Χειρότερη γεύση που έχετε δοκιμάσει

ΑΠΟ:Stepeha
« Απάντηση #388 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 23:42 »
Προχθές έκανα το λάθος και πήρα από νομπάκο το Don... "Ζεστό και αρωματικό υγρό με χρυσές αποχρώσεις. Λεπτό και ευαίσθητο, αλλά με πλήρη και βαθιά ικανοποιητική γεύση" ...κατρουλιού!

ΑΠΟ:giorgostsiko
« Απάντηση #391 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 00:36 »
Ry4 nobacco μου βρωμαγε ψαριλα... Το εριξα στη λεκανη και τραβηξα δυο φορες το καζανακι... Παλι καλα που ειχε καλο μπουκαλακι και το χρεισιμοποιω...  :laugh1:
Φίλε μου πες μου τι θα φοράς στην συνάντηση για να σε βρω πρώτος να πάρω εγώ τα Halo σου.


Χωρίς παρεξήγηση πλάκα κάνω.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1049 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 00:52 »
Χμμμ αφού θα 'χουν τόση ζήτηση... έχω και απαιτήσεις! Τα αλλάζω μόνο με υγρά Nobacco ;D

Αδερφέ, γούστα είναι πάντως αυτά. Και μένα με έκαναν εντύπωση κάποιες κριτικές συνατμιστών και απορούσα ::) Τι να σε πω; Εμένα μέντα με θύμισε το βρωμοφρίντομ :tongue_smilie:

Λοιπόν, πως θα με αναγνωρίσεις: θα φορώ σορτσάκι, μπλε τιράντα, πέδιλο, σκούφο και ριγέ σακάκι :idiot1: Αν δυσκολευτείς, μπορώ να κρατώ και πλακάτ "I'M VIMANA"

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 38 9449 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344516 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208018 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12524 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos