vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, lounik, georgeboy, manoslykos, djfloor

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1005 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 12:40 »
Αφου η Halo πουλαει και τον διαλυτη της σημαινει οτι ολα της τα υγρα εχουν μεσα την ιδια βαση και απλως αλλαζει το αρωμα του καθενος και ισως και κατα περιπτωση να γινονται και καποιες μικρο-παραμετροποιησεις  και αλχημειες.
Νομιζω οτι η βαση περιεχει περισσοτερο PG απο VG. Περισσοτερο δηλαδη Απο 50-50%.
Ισως και να ειναι 70-75% PG στην συσταση.
Εχει καποιος καμια περισσοτερο εμπεριστατωμενη αποψη η γνωση επαληθευμενη επι των ποσοστων της συστασης ??

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1006 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 13:35 »
κ εγω καπου εκει πιστευω οτι παιζει

αχ κ να υπηρχε τροπος να εχουμε το τριμπεκα σε σκετη φγ θα ηταν  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1007 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:27 »
Ώρα για δοκιμές...

Torque56
Smooth8
Midnight Apple
Bella Valente

Ως προς το άρωμα το torque μ θυμίζει το old tobaco της ovale,το midnight apple έχει πολύ ωραίο έντονο άρωμα μήλου,το smooth πάλι ένα πολύ ωραίο περίεργο γλυκό άρωμα (το ginger ίσως?δεν ξέρω και πώς μυρίζει) ενώ το bella valente πολύ έντονο άρωμα πούρου και καθόλου βανίλια που μπορώ να πω πως με χάλασε λιγάκι...
Ξέχασα να πάρω το captain jack γμτ,την επόμενη φορά... :tongue_smilie:

Προς το παρόν τα αφήνω λιγάκι να ωριμάσουν... :)


Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1008 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:35 »
To Bella Valente δεν σου έδωσε πολύ διακριτική γεύση βανίλιας στην εκπνοή?

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1009 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:45 »
Παρεξήγηση,δεν τα έχω ατμίσει ακόμα...Θα κάνω υπομονή μέχρι το βράδυ τουλάχιστον να ωριμάσουν λιγάκι και μετά,αν και η αλήθεια είναι οτι δεν κρατιέμαι... :))

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1010 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:26 »
καλημερα σε ολους τους φιλους.ατμιζω περιπου 3 μηνες με τον γιγαντα, υγρο επερνα το american red  απο decadence συστηματικα και καποια απο nobacco, μεχρι που δοκιμασα το halo torqye 56 και επαθα πλακα. το επομενο θα ειναι freedom η tribecca.τα halo πιστευω ειναι τα καλυτερα απιστευτο χτυπημα και αρκετο ντουμανι.Και τωρα κατι που μου εκανε πολυ καλη εντυπωση,ανακαλυψα το καπνομανια στον πειραια οπου εκει περνω τα υγρα μου το καλο ομως ειναι οτι μπορεις να δοκιμασεις τα υγρα πριν τα αγορασεις απο τα δειγματα που εχουν. η κοπελα πολυ εξυπηρετικη και υπομονετικη να σου βαλει οτι υγρο halo θελεις και επισης να σου προτεινει. απλα μπραβο σε τετοιους επαγγελματιες!!!!Με ειχε πιασει απογοητευση ειδικα στον πειραια (κεντρο)με την ασχετοσυνη καποιων που εχουν και καταστηματα,η περιπτερα. (λαθος ατμοποιητες, λαθος συμβουλες,δεν μπορουσες να δοκιμασεις υγρα απλα τα εσκαγες και επερνες την πατατα και την αλλη μερα παλι τα ιδια. και μια ερωτηση χρησιμοποιω τον ατμοποιητη τον κλασικο του giant 1,6 τωρα τελευταια γιατι ακουσα πως ειναι ποιο δυνατος, εχετε να προτεινετε καποιον αλλον ατμοποιητη που μπορει να ειναι καλυτερος? με τανκ .........

ευχαριστω

Μιχαλης
Που στον πειραια φιλε μου?


Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1011 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:27 »
Παρεξήγηση,δεν τα έχω ατμίσει ακόμα...Θα κάνω υπομονή μέχρι το βράδυ τουλάχιστον να ωριμάσουν λιγάκι και μετά,αν και η αλήθεια είναι οτι δεν κρατιέμαι... :))
Για σου φίλε μου εγώ θα σου πω να κάνεις υπομονή τουλάχιστον δυο μέρες εγώ άτμισα το Freedom Juice κατευθείαν μόλις το άνοιξα και έφαγα τέτοια ήτα που ούτε να το δω δεν θέλω παρότι είναι τρίτο ποιο δημοφιλές από τα υγρά της Halo http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6456.0.html & http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5044.0.html επίσης δες και αυτά http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.msg211414.html#msg211414 & http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.msg211400.html#msg211400

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1012 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:34 »
Ώρα για δοκιμές...

Torque56
Smooth8
Midnight Apple
Bella Valente

Ως προς το άρωμα το torque μ θυμίζει το old tobaco της ovale,το midnight apple έχει πολύ ωραίο έντονο άρωμα μήλου,το smooth πάλι ένα πολύ ωραίο περίεργο γλυκό άρωμα (το ginger ίσως?δεν ξέρω και πώς μυρίζει) ενώ το bella valente πολύ έντονο άρωμα πούρου και καθόλου βανίλια που μπορώ να πω πως με χάλασε λιγάκι...
Ξέχασα να πάρω το captain jack γμτ,την επόμενη φορά... :tongue_smilie:

Προς το παρόν τα αφήνω λιγάκι να ωριμάσουν... :)
old tobaco της ovale και torque καμία σχέση  :o :confused1: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3048.msg222387.html#msg222387 διάβασε και άλλες περιγραφές στο συγκεκριμένο θέμα, torque μ θυμίζει το old tobaco της ovale με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1013 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:59 »
Nαι τα ξέρω περί ωρίμανσης,σίγουρα θα τους δώσω χρόνο ακόμα και αν δε μου αρέσουν στην πρώτη δοκιμή..Πάντως το tribeca το ατμίζω με ευχαρίστηση και φρέσκο. ;D

Όσον αφορά τη συσχέτιση με το old tobaco προσωπικά το αρωμά του μου το θυμίζει..
Στη γεύση είμαι σίγουρος ότι θα είναι διαφορετικό... :)

Βέβαια ακόμα και η μυρωδιά στα halo αλλάζει τρομερά με την ωρίμανση αν κρίνω απ' το tribeca που στην αρχή μοιάζει με κολόνια και μετά αποκτάει απίστευτο άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1014 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 16:23 »
Καλησπερίζω την εκλεκτή παρέα!

Παρασυρόμενος απ'το τρελό hype που'χει δημιουργηθεί γύρω από την τριμπέκα εδώ μέσα, μπήκα στον πειρασμό να ψωνίσω για εγκυκλοπαιδική ενημέρωση ένα δοκιμαστικό μπουκαλάκι 7ml σήμερα. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν λόγω του μικρού μεγέθους χρειάζεται λιγότερο χρόνο ωρίμανσης απ'το 30άρι μπουκαλάκι για να πάρει την κανονική του γεύση & πόσες μέρες στο σύνολο βγαίνουν.

Thnx

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1015 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 16:29 »
Για το τριμπεκα θα ελεγα οτι μετα απο 4-5 ωρες απο την ωρα που θα ανοιχτει ατμιζεται ανετα.

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1016 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 16:30 »
Τα 7άρια της Halo δεν είναι σφραγισμένα, οπότε δεν χρειάζεται να τα αφήσεις καθόλου. Τα ατμίζεις κατευθείαν.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1017 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 18:07 »
Ηδη παρελαβα τα φρεσκα τριμπεκα!  :) Μου ελειψε τοσες μερες.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1018 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 18:31 »
Εμένα τα δικά μου δεν ήρθαν  :-\ πρην μπήκα στο ivep να δω τη γίνετε και δεν λειτουργεί η ιστοσελίδα :dontknow: ελπίζω και θέλω να πιστεύω ότι αύριο θα τα έχω  :hapy_crazy:

Τα 7άρια της Halo δεν είναι σφραγισμένα, οπότε δεν χρειάζεται να τα αφήσεις καθόλου. Τα ατμίζεις κατευθείαν.
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Σωστός ο φίλος συμφωνώ και εγώ απόλυτα παράδειγμα με το prime 15 που είχα το δοκίμασα από τράκα από φίλο που το είχε σε 7ml και έπαθα πλάκα αμέσως άλλαξα γνώμη για τα  E-Liquid και το πόσο κοντά μπορούν να μας φέρουν στην αίσθηση του κ.τ. Το Prime μου θύμισε όταν πριν από 20 χρόνια κάπνιζα rothmans royals, πήγα την επόμενη μέρα και το πήρα στα 12mg 30ml το δοκίμασα κατευθείαν μόλις το άνοιξα   :shock_sick_02: καμιά σχέση το άφησα 48ωρες και από τότε και μετά το ατμίζω κάθε πρωί με καφέ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 14:58 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1019 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 19:23 »
Και εγω δηλώνω με υπερηφάνια πως μου ήρθαν σήμερα τα υγρά. Άρρωστος στο κρεβάτι και ατμίζω Midnight Apple το οποίο είναι αρκετά καλό, με έντονη μέχρι και ενοχλητική για τους γύρω μου. Και δεν το άφησα καθόλου να ωριμάσει. Τώρα περιμένω να ωριμάσουν τα Smooth8, Tribeca, Bella Valente..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 39 9491 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:08
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344540 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208041 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543656 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599129 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359776 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194545 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2014 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2149 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos