vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 0 χρήστες

Θυμάστε την ακριβή ημερομηνία του τελευταίου σας κανονικού τσιγάρου?

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Είναι πόλυ φρέσκο για να μην θυμάμαι αλλά δεν νομίζω να το ξεχάσω ποτέ.
4/3/16 ώρα (περίπου) 19:15 σηκώνομαι απο το γράφείο και λεω στην γυναίκα "παω μια βόλτα και θα γυρίσω". Είχα ξεκινήσει έρευνα τις τελευταίες ημέρες γύρω απο το θέμα καθώς επηρεασμένος απο αυτά που άκουγα σχετικά με τα τοξικά, καρκινογόνα (και εγώ δεν ξέρω τι άλλο) υγρά που χρησιμοποιούν οι ατμιστές και τις εκρήξεις ητ το φοβόμουν :eyesplash:
Μπάινω στο κατάστημα και βλέπω 2 γνωστούς μεσα να συζητάνε με τον ιδιοκτήτη και να επεξεργάζονται τα πρώτα τους mod. Εδώ είμαστε λέω, αυτο είναι σημάδι  :tongue_smilie: , τα είπαμε για λίγο, εξήγησα στον καταστηματάρχη την περίπτωση, σε mod είχα κατασταλάξει απο την ερευνά μου (vtc mini) και έμενε ο ατμοποιητής.
Τους άφησα να τελειώσουν πήγα ήπια ενα διπλό εσπρεσο και μαζί τα 2 τελευταία μου κτ (καρελια κασετίνα) έσβησα το τελευταίο περίπου 20:15 και επέστρεψα στο κατάστημα απο το οποίο βγήκα ατμίζοντας 21:45 με το μοντάκι μου και σε ατμοποιητή κατέληξα σε nautilus mini.
Αυτά...
Συγνώμη για το μακροσκελές ποστ, πιστέψτε με προσπάθησα πολύ για να μην γράψω τα διπλά ::)

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
25/12/15, δεν θα την ξεχασω ποτε....
ο λογος που το εκοψα; ηταν γιατι μετα απο 25 χρονια απλα μπουχτισα, κουράστηκα να βρωμάω, οχι για λογους υγειας.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
1/2/16 τα τελευταία 3 τσιγάρα!

Αποσυνδεδεμένος xristosxas

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
24/07/2013 όταν ήρθε το δεματάκι με το πρώτο η.τ. ......
Αύγουστος 2014 είπα να κάνω ένα στριφτό από αυτά που κάπνιζα τόσα χρόνια, έτσι για να δω τι άφησα πίσω μου για ένα χρόνο περίπου....
Αηδίασα με την πρώτη τζούρα, το πέταξα και είπα ότι αυτό ήταν: κανονικό τσιγάρο = ποτέ ξανά!!!

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
27/12/13 και μετά απο 34 χρόνια ψώνισα τα εργαλεία και άρχισα να ατμίζω, αλλά άφησα παντού στο σπίτι τσιγάρα με αναπτήρες και τασάκια γιατί αλλιώς τα έψαχνα συνεχώς. Κράτησα δύο κούτες τσιγάρα που είχα στο σπίτι δύο μήνες και μετά τα χάρισα. Μέχρι πριν 7-8 μήνες έκανα δοκιμές με τσιγάρα κάθε λίγο καιρό για να σιγουρευτώ, αλλά μου φαίνονταν όλο και χειρότερα και μου έφερναν πονοκέφαλο.  :)

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
25-2-16.
Την προηγουμενη μου ειχε ερθει το modακι μαζι με τον ατμοποιητη και την επομενη τα υπολοιπα της παραγγελιας.
Τελειωσα σχεδον τον μισο Drum που μου ειχε απομεινει ωστε να ξεκινησω μια και καλη το ατμισμα χωρις παρεμβολες.
Τον Drum τον ειχα αφησει ισα ισα με καπνο για 1 τσιγαρο μεσα σε περιπτωση που δεν μου παει καλα το ultimate test που εκανα το πρωι με τον καφε που για μενα ηταν must το τσιγαρο. Εφοσον περασε με απολυτη επιτυχια το test καφες + ατμισμα, δεν ξαναπιασα τσιγαρο.
3 βδομαδα και συνεχιζουμε με full ορεξη.

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
8-1-16.
Πέντε του μηνός είχα πάρει το vtc mini και τον triton 2 και για τρεις μέρες έκανα από δύο τσιγάρα την ημέρα, ένα με τον πρωινό καφέ και ένα μετά το φαγητό. Από τότε τα έχω καταφέρει να μην ξανακάνω αν και πολλές φορές το αναζητάω.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Ένα ηλιόλουστο μεσημέρι του Νοεμβρίου του 2011, πήρα το πρώτο μου πακέτο ΗΤ (NOBACO).
Το πακέτο στριφτού που αναπαυόταν στο τσαντάκι μου επί 30 χρόνια, το αποχαιρέτισα αργά το βράδυ.
Έκτοτε, δεν έχω σχέσεις με "κακές παρέες"...  ;)

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
15/8/2015
Έχω πιάσει το πρώτο μου μαγιάτικο στο shore jigging (πρέπει να ήταν πάνω απο 4-5 κιλά) και αφού το έχω παλέψει να το φέρω σε μένα - καθώς κρατάω κόντρα με το καλάμι και με το άλλο χέρι ψάχνω τον γάντζο - πέφτει καπνός από την πίπα στο spool του μηχανισμού,κόβεται το 8κλωνο νήμα και βλέπω το ψάρι να μου κλείνει το μάτι και να με χαιρέτα με τον πλάνο στο στόμα.  ;D
όποιος spinnaρει θα με καταλάβει... Τις αμέσως επόμενες μέρες αφού χάρισα όλους τους καπνούς από το κελάρι μου και αρκετές από τις πίπες, γυάλισα τις υπόλοιπες και τις έβαλα διακοσμητικές στο σύνθετο. 


Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Τελη Ιαν. 2015 γεννηθηκε ο γιος μου.. Φεβρουαριο πλεον ειμαι αμιστης :D

Αποσυνδεδεμένος kondim

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
25/8/2015.τελος τα atronent,theodur-ΧΑΠ αρχικα σταδια-.atrovent που και που κανω ακομα.ναμαστε καλα.

Αποσυνδεδεμένος kwstas151

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Είναι πρόσφατη 2-3-2016.

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Από κοντά και εγώ...4/3/16


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog



Την έγραψα εδώ για να την θυμάμαι... ;D


Αποσυνδεδεμένος alkistis83

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fight Or Flight!
Ηταν τελη Μαρτιου (την ακριβη ημερομηνια την σημειωσα στην ατζεντα μου), συγκεκριμένα Τεταρτη απογευμα που δεν δουλευα και ειχα παει μια βολτα με το αυτοκινητο. Εφτασα στον προορισμο μου και κατεβηκα να περπατησω, να ανεβω εναν λοφο και να απολαυσω την θεα με ενα τσιγαρακι...Ελα ομως που δυσκολευομουν να ανεβω τον λοφο απ το λαχανιασμα.Ομως πεισμωσα...Ανεβηκα..!!!Εκανα το τσιγαρο μου (το τελευταιο), σιχτηριζα το γεγονος οτι ειμαι 32 χρονων και δεν μπορω να ανεβω ενα λοφο και να μην τα πολυλογω ουτε την θεα απολαυσα ουτε τιποτα!!Ειχα πολυ καιρο που σκεφτομουν να κοψω το τσιγαρο...Κατι ταχυκαρδιες...κατι αρρυθμιες...Αλλα δεν μπορουσα με τιποτα..Μπαινω στο αυτοκινητο, δινω τον καπνο μου και καμια 20αρια αναπτηρες που ειχα σκορπισμενους στο αμαξι στην φιλη μου και της ειπα να παρει το τασακι και να μην με αφησει οτι και να της πω να μου τα ξαναδωσει πισω.
Επιστρεφω στο σπιτι παιρνω το παλιο η.τ. και ξεκιναω παφ πουφ μεχρι που περασαν 3 εβδομαδες και δεν εχω βαλει κ.τ. στο στομα μου..Δεν μπορω να πω οτι δεν εχω επιθυμια να αγορασω καπνο αλλα το παλευω..Θα αγορασω και ενα καινουργιο η.τ. γιατι η μπαταρια του παλιου δεν κραταει και ξεμενω..Με καλη πιστη και επιμονη πιστευω θα καταφερω να μεινω μακρια απ το κ.τ.Θα ηθελα να ξεπερασω και το κομπλεξ μου να μην ατμιζω εξω γιατι νομιζω οτι με κοιτανε περιεργα!!!
Αυτα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151717 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11104 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345707 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos