vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Parolos, lagoudakis, Kouros17, mfk, redvw74, bloodlessz, Tazz, camber

Twitter

Εθεάθη συνατμιστής!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1605 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:10 »
και τον iatty τρακα θα τον εκανε :laugh1:
λες ναχαν κανει τραμπα τα τσιγαρα με τον ιαττυ και να αλλαζαν αναλογα τις ορεξεις??? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1606 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:13 »
μα Iatty με μηχανικο και τρακα...

τρελα μιλαμε :idiot1:
διχασμενη προσωπικοτητα  :-\
σχιζοφρενεια :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1607 στις: Φεβρουαρίου 26, 2017, 21:37 »
μα ειδες??εγω δεν εχω τολμησει να ακουμπησω μηχανικο και ιαττυ και αυτος ρουφαει καρελια ταυτοχρονα? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1608 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 20:55 »
[justify]Ένα ωραίο πλάνο. [/justify]
[justify]Δοκιμαστήριο υγρών. Λιγοστοί θαμώνες, ατμός παντού κι ωραία αρώματα στο χώρο. Σε ανύποπτο χρόνο, υγρό σαντιγί. Dripper που έπρεπε να είχε καθαριστεί, δεν έγινε, μόνο απλό τίναγμα-στέγνωμα, και τέλος μέσα η σαντιγί. Ο χώρος γέμισε άσχημο άρωμα, (πραγματικά ήταν άσχημη αίσθηση). Λίγο πολύ, όλοι χαμογελάσαμε, σχολιάσαμε. Στο πλάι, 50άρης (πάλι...), ύφος πολύπειρου γευσιγνώστη-παντογνώστη. Πετάγεται (ελεγχόμενα αγανακτισμένος) με άνεση και χάρη. Εκφράσεις και απόψεις όπως: “χάλια γεύση, τι είναι; Πρέπει να είναι πολύ γίδι κάποιος για ν’ ατμίζει τέτοια πράγματα”, “αυτά μόνο οι τσοπάνηδες στις σπηλιές και στα βουνά”, “πρέπει να είσαι πολύ βλάχος για τέτοια”, κ.λπ. κ.λπ. [/justify]

[justify]Βρε παιδιά, μία ερώτηση θα κάνω, αντίστοιχη με του 50άρη. [/justify]

[justify]Πόσο τελειωμένο τίποτα πρέπει να είσαι για να βγεις τόσο μ@λ@κ@ς; Ειλικρινά τώρα. Υπάρχει άνθρωπας που περίμενε 50 χρόνια για να πάρει αξία από το άτμισμα; [/justify]

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1609 στις: Μαρτίου 27, 2017, 12:20 »
Ω ναι! Είδα σήμερα μία κοκκινομάλλα ατμιστική εξυπηρέτηση, μα μία εξυπηρέτηση, Mamma Mia! Και βραστό κροταλία να μου πρότεινε θα το άτμιζα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος atmistis13

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1610 στις: Απριλίου 08, 2017, 00:12 »
Εθεαθει στο Ν.Κοσμο Χαμοστερνας προ εβδομαδας ενα rav4 ασημι που επιασε φωτια η καμπινα. Μετα ειδα καλυτερα οτι υπευθυνο ηταν ενα avocado :)):)):)) 

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1611 στις: Απριλίου 08, 2017, 00:19 »
Πριν 2 ώρες στο Burgerville Αργυρούπολης ζευγάρι συνατμιστών. Δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι ήταν κάποιος από εδώ μέσα :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1612 στις: Απριλίου 08, 2017, 11:39 »
Κάθε πρωί στις 7:00. Περιμένουμε με τον άντρα μου το σχολικό της κόρης ατμιζοντας μπροστά από καφέ. Κάθε πρωί η ίδια σκηνή: Κύριος αγοράζει τον καφέ του, ανάβει τσιγάρο με φίλτρο, στη μέση το πετάει κάτω και πιάνει ένα μοντάκι. Περιμένω σε λίγο να πετάξει το μοντάκι γιατί τον βλέπω πολύ τσαντισμενο. Ελπίζω τουλάχιστον να προλάβω να το πιάσω! ::)

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1613 στις: Απριλίου 09, 2017, 00:54 »
Μεγάλος άνθρωπος,  συνταξιούχος με Pico και ναυτίλο, τον συναντώ σε προθάλαμο γραφείου που είχα πάει για υπόθεση μου, του πιάνω τη κουβέντα με δική μου πρωτοβουλία....
Καπνίζεις τσιγάρα ? (με ρωτάει).  
Φυσικά και όχι !! (του λέω) .  Μετά από τόσα χρόνια καπνιστής με 2-3 πακέτα βαριά τσιγάρα την ημέρα, είμαι στο δεύτερο χρόνο ατμιστής  στα 12 mgr και είμαι μια χαρά. Εσύ ?

Εγώ (μου λέει),  ατμίζω υγρά στα 18 mgr αλλά θέλω τουλάχιστον και ένα πακέτο τσιγάρα την ημέρα....
Πάνω που του έλεγα ότι μάλλον κάτι δε κάνει καλά, έφυγε...

Ακόμα και σε έμενα που είμαι ένα άτομο έρμαιο των παθών μου, αυτό μου φάνηκε υπερβολή...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1614 στις: Απριλίου 09, 2017, 09:27 »
Όσο μεγαλώνεις τόσο δυσκολότερα αλλάζεις συνήθειες... και ας μην ξεχνάμε ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις και μία απόφαση...

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1615 στις: Απριλίου 09, 2017, 10:35 »
Σε τοπικο καταστημα σημερα, κι ενω ημουν εν μεσω δοκιμων υγρων, ερχεται ενας συνατμιστης να προμηθευτει υγρα. Μου τραβηξε την προσοχη το avocado του, μιας και εχω το ιδιο. Ζητησα να δω πως το βαμβακωνει οσο περιμενε την αποδειξη  διοτι καποιες φορες με δυσκολευει στην τροφοδοσια.

Βεβαια φιλε μου λεει και σηκωνει το καπακι. Εδω να τονισω πως υπηρξε μια παυση 4-5 δευτερολεπτων με μια εκφραση προσωπου που νομιζω πως δεν εχω χρησημοποιησει ποτε πριν απο εκεινη την στιγμη. Κατι μεταξυ αποχαυνοσης και ιδιαιτερως καταπιεσμενης καυστικοτητας, με πολλα συννεφακια​ με ερωτιματικα να ξεπιδαν απ'το κεφαλι μου σαν σε κομικ.

Ο φιλος συνατμιστης λοιπον, ειχε μια λοριδα βαμβακι περασμενη μεσα απο την αντισταση του. Κι οταν λεω λοριδα, εννοω ενα κομματι μεγεθους ελαχιστα μεγαλυτερου μιας κλωστης. Κι οταν λεω περασμενο, εννοω κρεμασμενο μεσα απο την αντισταση. Εσωτερικα πρεπει να ηταν καλυμμενο, ενα 20% της αντιστασης περιπου. Το υπολοιπο coil δεν ακουμπουσε στο βαμβακι. Πεταγεται ο μαγαζατορας και λεει "Τι ειναι αυτο, εσυ μεταλο ατμιζεις". Εκει ξεκολλησα κι εγω :)

Αν εισαι εδω φιλε να ξερεις γελασα αρκετα που το σκεφτομουν μετα. Σε συμπαθησα, στειλε μου εδω αν θες!

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1616 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:30 »
Ο φίλος συνατμιστής, έχει λύσει το πρόβλημά τις τροφοδοσίας δια παντός.
Δέν τραβάει, και ετσι έχει το κεφάλι του ήσυχο, :tongue-eyes: μην είναι και καμιά ψαγμένη τεχνική στησίματος για πιο πολύ χτύπημα; τωρα στό λαιμό... στό κεφάλι... πάντως σίγουρα θα είναι καλό. :idiot1:



Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1617 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:49 »
Του το εστησε αυτος στο μαγαζι εκει μετα (απο πιεση μου να του δειξει) και η πλακα ειναι πως δεν φανηκε να του αρεσε με κανονικη ποσοτητα βαμβακι μεσα, ειναι πιο εντονο ειπε  :)) :)) Ειδα και φιλο μου χτες να ατμιζει dripper με 2 clapton 26/32 5στροφα 3mm στα 40-45 watt. Δεν ξερω πλεον που παει ο κοσμος!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1618 στις: Απριλίου 14, 2017, 21:09 »
[justify]Όμορφο πλάνο.[/justify]
[justify]Προχθές. Δοκιμαστήριο, ύστερα από τυχαία στάση σε ατμομάγαζο που εντόπισε η άκρη του ματιού (του γάτου Joe). Εντός, τρισχαριτωμένο αγοροκόριτσο δοκίμαζε υγρά χωρίς αύριο, ίσως και να παραμιλούσε σε ανύποπτους χρόνους. Στον ελάχιστο χρόνο συζήτησης, αμέτρητες γνώσεις, ακατάσχετη πολυλογία για να προλάβει να μεταδώσει όσα γνώριζε (και γνώριζε). Απίστευτα συμπαθητική παρουσία, θα μπορούσα να ακούω για ώρες (ακόμα και τα παλαβά της). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εθεάθη συνατμιστής!
« Απάντηση #1619 στις: Απριλίου 23, 2017, 01:49 »
Σε τραπέζι γάμου κάπου στη Βαρυμπόμπη, πολλά μοντάκια! Μέτρησα τουλάχιστον δεκαπέντε, μόνο στο δικό μου τραπέζι κάνει παρέα ένα Pico με ένα Q Class, ένα vtc και ένα iStick 40ρι! :D

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823905 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154530 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568480 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1061 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3970 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem