vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 11:38 »
Προσπαθησα με ένα Patriot (κλώνο) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος.  Πολύ έντονος ατμός, με έπνιξε και η γεύση δεν ήταν καλή.  Επίσης ο συγκεκριμένος ατμο δεν έχει ρύθμιση αέρα και η τζούρα βγαίνει πάρα πολύ αεράτη, οπότε μπήκε στο συρτάρι.  Επειδή όμως θέλω να δοκιμάσω ξανά (με τρώει ο κ....ς μου  ;D ) παρήγγειλα έναν origen κλώνο από FT.  Μόλις έρθει θα κάνω μια προσπάθεια ακόμα!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 15:28 »
Μετά απο το πρώτο δίμηνο που ατμιζα με kfl+ πήρα ένα dripper pro.
Στους σχεδόν 8 μήνες που ατμιζω πλέον, κάνω 99% dripping με magma, plumveil, tobh atty, driper pro και οι γεύσεις σε τανκατους μου φαίνονται πολύ ατονες. Για το ντουμάνι δεν το συζητάω καθόλου. Ακόμα και η σύζυγός με dripper pro ατμιζει.

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 15:48 »
O  dr/ pro..σταθερή  άξια  …πλέον  μόνιμος

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #318 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:10 »
έκανα και αντίστοιχο ποστ στο topic του apollo αλλά μάλλον εδώ έπρεπε να γίνει..




Ξέμεινα από kayfun (είχα 2 Lite plus και ξέχασα τον ένα στο πατρικό) και από καιρό σκεφτόμουν να αγοράσω ένα dripper.


H εμπειρία μου με τον trident 1:1 clone ήταν όχι καλή αφού από γεύση που με ενδιαφέρει δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά.


Μου αρέσει η διαδικασία αλλά να έχει και νόημα,δηλαδή να κερδίζω σε γεύση.


Καμία πρόταση ? Αξίζει την αγορά ή να πάω ξανά σε kaufun lite. Ενδιαφέρομαι για άτμισμα στο σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #319 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:14 »
Μιας και το έβαλες κι εδώ, θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και στον Eviva D  ;)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #320 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:24 »
o eviva δε μου αρέσει λόγω του μεγάλου πλαστικού στη βάση (πες με περίεργο).

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #321 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:33 »
Απο ελληνικους ο apollo ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη.
Απο ξενους Plume veil και tobth atty ειναι πολυ καλοι.
Τον apollo δεν τον εχω δοκιμασει και δεν μπορω να εκφερω γνωμη ατμισματος. Απλα οτι εχω διαβασει απο τους συνατμιστες και τα βιντεο που εχω δει. Μολις εξοικονομισω παντως τα χρηματα (καταραμενη ανεργια) θα τον τιμησω.
Για τους αλοουσ δυο μονο τα καλυτερα εχω να πω, με λιγο καλυτερο για μενα τον plume veil...

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #322 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:39 »
@globalzero αν θες γευση, αξιζει να δοκιμάσεις και τον anima.
Δυσκολα θα βρει αντιπαλο στη γευση κι ειναι και κουκλι.

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #323 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 14:32 »
globalzero πάρε magma.κατ'εμέ μακράν ο καλύτερος σε γεύση (σε χτύπημα κ ντουμάνι σε κλασσικά επίπεδα dripper κ αναλόγως το στήσιμο κ τα υγρά)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #324 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 14:37 »
θα συμφωνήσω οτι πλήν του apollo που δεν τον έχω δοκιμάσει γιατί είναι ακριβός για μένα, ο magma έχει πάρα πολύ καλή γεύση.
Φυσικά δεν πιάνει σε γεύση τον dripper pro που έχει κεραμικό, αλλά είναι πάρα πολύ καλός σε γεύση, έχει καλή ρύθμιση για αέρα, στήνεται απλά με σύρμα χωρίς αντίσταση, είτε με μία είτε με δύο αντιστάσεις,

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #325 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 14:45 »
θα αγοράσω το DNA 40 οπότε δε μπορώ αν χρησιμοποιήσω σύρμα με και χωρίς αντίσταση. :-\


Κλώνος δε με ενδιαφέρει όχι γιατί μου περισσεύουν αλλά γιατί περνάω τόσες ώρες την ημέρα ατμίζοντας και δε θέλω να έχω υποψίες για την ποιότητα του μετάλλου.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #326 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 15:12 »
Θεωρητικά μπορείς να βάλεις σύρμα νίκελ μόνο εκεί που θα ήθελε non αλλά μετά θα σου θερμαίνονται και τα ποδαράκια της αντιστασης και άμα είναι μακριά λόγω κεραμικού μπορεί να έχεις θέμα.

Προσωπικά έστησα Dripper pro και δοκίμασα το υγρό μου εν συγκρίση με το Magma και δεν ενθουσιάστηκα, μου φάνηκαν αντιστοιχοι. Απ την άλλη κουράστηκα να κάνω τον κόμπο μεταξύ των συρμάτων, θα είχα στήσει 2 Magma στον αντίστοιχο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #327 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 15:54 »
Κατά τη γνώμη μου ο magma καλύπτει το ένα δυο κλικ πιο κάτω σε γεύση σε σύγκριση με τον dripper, επειδή έχει πολύ περισσότερο χτύπημα και ένταση στον ατμό.
Ο dripper όμως έχει πιο στρογγυλεμένη απόδοση των υγρών, ειδικά αν γλυκίζουν τα υγρά δίνει ρέστα.


Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #328 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 16:22 »
πάω προς apollo που μου γεμίζει το μάτι πιο πολύ.


φαίνεται να έχει καλή χωρητικότητα , πολλές επιλογές ιδικά για single coil που με ενδιαφέρει και ο αέρας από κάτω αλλά και από πλάγια εάν θέλεις κρίνεται ενδιαφέρον.




Ελπίζω να είναι καλύτερο σε γεύση από το  kayfun lite plus αλλιώς δε βλέπω νόημα να μην έχω τανκ.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #329 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 16:26 »
θα εκπλαγώ αν ο kayfun έχει καλύτερη γεύση από τον apollo ή άλλον καλό dripper.
Σε ότι στήσιμο και να έχω κάνει στον kayfun, δεν έχω πετύχει ποτέ γεύση που να πλησιάζει τους dripper.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154772 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem