vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber, domaze

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #300 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 22:11 »
Σε Sokolataki Steam machine με διπλό 2άρι φυτίλι, πόσες σταγόνες περίπου μπορώ να ρίχνω?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #301 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 22:42 »

Η έκδοση για dripping (σοκολατάκι) έχει διαφορετικό σώμα στο οποίο ο χρήστης τοποθετεί το drip tip της επιλογής του (τύπου 510) και δεν χρησιμοποιείται απορροφητικό υλικό.
Παίρνει 20 σταγόνες από μπουκαλάκι με βελόνα (10 από σταγονόμετρο). Έχει μήκος 5,8 εκ. (χωρίς επιστόμιο)

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 20:38 »
Καλή χρονιά στους drippers! Παρέλαβα σήμερα έναν cisco 306 1.8Ω από e-smokers μαζί με διάφορα άλλα πραγματάκια. Ανοίγω λοιπόν το κουτί βρίσκω με τη μία τον 306, τον βάζω στην άκρη. Αφού τακτοποίησα τα υπόλοιπα σκέφτομαι «ήρθε η ώρα να ανακαλύψω τη μαγεία του dripping». Πιάνω λοιπον τον 306 και κάνα δεκάλεπτο αργότερα που κατάφερα να βγάλω το πλαστικό κάλυμα ( :wall: ) του κουμπώνω το πλαστικό drip seal. Αρπάζω το cuban cigar της liqua, που εδώ και 15 μέρες το έχω λιώσει στον gemini mini, και στάζω 5-6 σταγονίτσες πάνω σε αυτό το σαν αψίδα πράγμα, που υποθέτω είναι η γέφυρα. Αντιστέκομαι στην παρόρμηση να ρουφήξω κατευθείαν και περιμένω κάνα λεπτό να ποτίσει. Στάζω 3-4 σταγόνες ακόμα, ακουμπάω το επιστόμιο και ρουφάω μια τζούφια (χωρίς να πατάω το κουμπάκι). Μπλουμπλουμπλου. «Ωραία» λέω, «ήρθε η ώρα». Πατάω λοιπόν του κουμπάκι και ρουφάω...

Ω, ΘΕΟΙ!!!!

Τι γεύση ήταν αυτή; Και ξανά και ξανά σε 3 δεύτερα είχε στεγνώσει η γέφυρα και πήρα λίγο μεταλίλα, η οποία είναι ωραιότερη από την καμμενοφυτιλίλα. Να μην τα πολυλογώ, drippαρω συνεχώς από εκείνη την ώρα, έχω δοκιμάσει όλα τα υγρά που είχα κάνει ως τώρα και όλα απογειώνονται, με αποκορύφωμα το old tobacco της ovale.

Τα μόνα μου θεματάκια είναι ως προς την τεχνική σταξίματος. Πρέπει να σημαδεύω κατευθείαν στη γέφυρα, με προσοχή, ή απλώς να πέσει μέσα στο seal η σταγόνα και θα τον βρει το δρόμο; Επίσης έχω συχνά διαρροές στο σπείρωμα (διάβασα πριν και χρησιμοποιώ ανταπτοράκι για να τον βιδώσω στο vamo) οι οποίες θεωρώ ότι είναι επειδή στάζω παραπάνω απ' όσο πρέπει, σωστά; Ένας μικρός μπούσουλας για να ξέρω πότε να σταματήσω είναι η «λιμνούλα» που σχηματίζεται γύρω από τη γέφυρα όταν στάξεις παραπάνω, τα λέω καλά;

Πάντως από γεύση, είναι αυτό που περίμενα, με έχει αποζημιώσει στο έπακρο.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 02, 2014, 20:56 »
Διάβασε εδώ τα σχετικά με τον 306,όταν είχα κάποια στιγμή 306 έσταζα από πάνω και αυτό ρουφούσε το υγρό και μετά άτμιζα.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11908.0.html


Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 08, 2014, 13:55 »
Καλησπερα παιδια.Εχω τον pro dripper by leo και θελω να παρω ακομα εναν ατμο και σκεφτομαι να παρω τον grail η τον spiral.Θα ηθελα μια συγκριση μεταξυ του dripper και του grail.Ποιος ειναι καλητερος ?Καθος δεν εχω δοκιμασει ουτε εχω δει απο κοντα τον grail.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 18:09 »
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτόν; Τι διαφορές έχει με τον cisco 306 σε γεύση, ντουμάνι, χτύπημα, διάρκεια ζωής;

Υπάρχει κάποιο 306 drip seal, που να βγάζει υποδοχή για απλό 510 drip tip;

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 18:29 »
Καλησπερα παιδια.Εχω τον pro dripper by leo και θελω να παρω ακομα εναν ατμο και σκεφτομαι να παρω τον grail η τον spiral.Θα ηθελα μια συγκριση μεταξυ του dripper και του grail.Ποιος ειναι καλητερος ?Καθος δεν εχω δοκιμασει ουτε εχω δει απο κοντα τον grail.


Άποψη μου αφού έχεις τον pro να δοκιμάσεις και το grail. Grail όμως για τον 306 ή για τον Diver V1 ?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 18:45 »
@Antonios-Anna, εχθές πήρα το Grail (version2) και το ατμίζω εδώ και κάτι ώρες. O Dripper είναι πάντα καρφωμένος πάνω σε ένα μοντ + το ατμίζω συχνότατα εδώ και μήνες.
 
Η, ελλειπής άποψη μου, λόγω πολύ λίγου χρόνου χρήσης του Grail, είναι ότι πρόκειται για 2 εξαιρετικούς ατμοποιητές,με παρεμφερές στήσιμο, που δεν παίζει και τόσο ρόλο.


Μια διαφορά που υπάρχει και ίσως ενδιαφέρει, είναι ότι ο Grail είναι κοντύτερος, ακόμη και από τον Dripper με καμπάνα Bell.
Επίσης, τo Grail έχει κοντύτερη απόσταση επιστομίου από αντίσταση + διαχειρίζεται λίγο λιγότερες σταγόνες υγρού, καμιά 15ρια, από μπουκάλι με βελόνα..


Και από τους 2 έχω καλή εμπειρία. :dontknow: :D




Επίσης, να προσθέσω ..


Κάτι που, λόγω της θηλιάς κάτω από το κεραμικό δεν μπορώ να κάνω στον Dripper, και που έκανα στο Grail, είναι να ξεχωρίσω εντελώς όλες τις ίνες του cilica και στις 4 άκρες, ώστε να βοηθήσω στην τροφοδοσία του micro coil (αν αυτό λέει κάτι). Στα συν και η οικονομία στο φιτιλι.


Συγχώνευση συνεχόμενων post. Παρακαλούμε μη δημιουργείτε συνεχόμενα post. Για να προσθέσετε κάποια πληροφορία τροποποιήστε το τελευταίο.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2014, 20:09 από camber »

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 20:15 »
Βέβαια δεν είναι απαραίτητο να κάνεις θηλιά κάτω απ'το κεραμικό στον dripper... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lolos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #309 στις: Φεβρουαρίου 07, 2014, 22:03 »
Άμεση αλλαγή γεύσης,καλύτερη γεύση.διάρκεια ενός τσιγάρου...

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #310 στις: Αυγούστου 15, 2014, 20:17 »
καλησπερα παιδια...υπαρχει ατμοποιητης για dripping που να εχει εργοστασιακες κεφαλες και να μην χρειαζεται να τις φτιαχνω εγω?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #311 στις: Αυγούστου 15, 2014, 20:24 »
Ριξε μια ματια στους Cisco 306 και HH.357 atomisers.
Ειναι ιδανικοι για dripping, αν δε θες να παρεις εναν RDA και να φτιαχνεις αντιστασεις μονος σου.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #312 στις: Αυγούστου 15, 2014, 20:30 »
Σε πολλά καταστήματα πουλάνε έτοιμες αντιστάσεις (στριμμένο σύρμα και φιτίλι σκέτο ή και με κεραμικό) τις οποίες μπορείς να τοποθετήσεις σε οποιονδήποτε επισκευάσιμο ατμοποιητή. Π.Χ. http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-diy/%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9-977-detail.html

Αποσυνδεδεμένος YoMumMeat

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • EGK0O042O0O0
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #313 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 22:21 »
Έγω γίνομαι σύχριστος με δάφτο παιδιά, δεν είμαι πολύ φαν

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #314 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 22:30 »
Την προηγούμενη Τρίτη ξεκίνησα το dripping (μπαμ στην 3η εβδομάδα ατμίσματος) και δεν έχω ξαναβιδώσει εργοστασιακό από τότε. Ακόμα και έξω που πάω για ψιλοδουλειές γεμίζω το Magma μέχρι τα μπούνια και με βγάζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762759 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem