vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

170 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, Mimhsdr, bloodlessz

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 02:15 »
Οι έτοιμοι dripping των 3 σταγόνων που κυκλοφορούσαν με άφηναν εντελώς αδιάφορο...
Δοκιμάζοντας όμως τόσο σε A7SS όσο και σε Eternity που πέρνουν 15-20 σταγόνες ο πρώτος, και 30-35 ο δεύτερος, τα πράγματα αλλάζουν δραματικά. Μιλάμε για χοντρά-χοντρά μισό ml, άρα τουλάχιστον 20-30 λεπτά ατμίσματος... Και οι δύο, αλλά κυρίως ο Α7 έχει γίνει ο κύριος ατμοποιητής που χρησιμοποιώ...
Όποιος δοκιμάσει drip δεν γυρνά στο τάνκ εύκολα....

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 03:16 »
για μενα το dripping ειναι μονοδρομος!!! :thumpup:  εαν θες να απολαυσεις 10 ποιοτικες τζουρες χωρις αλοιωση γευσης απλα τελειες τοτε θα συνιστουσα το dripping!!! :yes:  εγω πρωσοπικα dripparo παντου!!! ποτε δεν τραβηξα την προσοχη λογο της περιεργης διαδικασιας του σταξιματος, παρα μονο λογο του ομιχλοδες ατμου που σκεπαζε τους παντες γυρω μου!!! δεν θα συμφωνισω στο dripping με επισκεθασιμο, βλεπε the dripper λογο του οτι για μενα δεν ειναι dripping αυτο!!! ειναι η μεθοδος clearomizer ανοιχτου τυπου!!! εγω που  εχω παντα μαζι μου μια κασετινα με 6 διαφορετικα υγρα χρισιμοποιο εναν 306lr και αλλαζω τις γευσεις την μια μετα την αλλη χωρις ξεβιδωσε, φυσα, σκουπισε, βιδωσε, φτιαξε φυτιλοαντισταση κ.τ.λ :wall:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 04:21 »
ποιότητα μπορείς να πάρεις από πολλούς ατμό.για μένα δεν είναι αυτός ο λόγος που κάνω ντριπ.

ο λόγος είναι ότι κάθε τόσο πρέπει να ρίχνω 20 σταγόνες...δηλαδή πρέπει κάτι να κάνω για να ατμησω..

η ίδια φιλοσοφία που είχαμε μετά τσιγάρα..παίρνω καπνό για να καπνίζω λιγότερο.

συν ότι οι ντρίπ ατμό είναι πολύ μικρότεροι από τους κανονικούς κ η εύκολη αλλαγή στα υγρα μετράει.όχι μόνο άρωμα αλλά κ δύναμη.δεν θέλω όλη μέρα την ίδια νικοτίνη.

το πρωί θέλω πιο δυνατό..μετά το φαγητό το ίδιο..αν αραξω να δω μια ταινία βάζω πιο ελαφρύ γιατί το εχω πιπίλα

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 04:32 »
φιλε stam συμφονω απολυτα σε αυτα που λες!!! αυτη η φιλοσοφια με τραβηξε και μενα στο σταξιμο!!! λες και στριβο τσιγαρο!!! τωρα οσων αφορα τους ατμοποιητες dripping εγω προτιμο τους 306, σε αλλους μπορει να μην αρεσουν και να χρησιμοποιουν 510, 901, hh357 κτλ. γουστα ειναι αυτα! :)

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 06:10 »
Αυτο το οτι σου επιτρέπει να εναλάσεις τις γεύσεις
στιγμιαία είναι που με κέρδισε στο dripping..

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 22:29 »
Τα υπερ του drip, κατα τη γνωμη μου παντα.

1. Συντομη εναλλαγη γευσης και εντασης υγρου.
2. Καλυτερη αποδοση των καπνικων, μιας και ειναι τα υγρα που προτιμω (ΙΜΗΟ παντα)
3. Κανενα απο τα γνωστα προβληματα τροφοδοσιας, σταζεις ατμιζεις τελος, ουτε λιγο πιο μακρυ το φυτιλι, ουτε πιο πολυ το σερα, ουτε χανει η ταπα του τανκ ουτε τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος manos-lr

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • escape the analog!!!
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 23:16 »
 :)) :)) :))  back to school  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 22, 2013, 09:13 »
1 χρονο ατμιστρια τους τελευταιους 6 μηνες ντριπακιας......και δεν θα το αλλαξω συντομα......με τρελενει η γευση που περνω αλλα ο πιο σημαντικος λογος ειναι οτι επειδη κανω πολλες γευσεις την ημερα αλλαζουν πολυ ευκολα.....και τις απολαμβανω ολες ενω με τους εργοστασιακους πριν ειχα μαζι μου 4 ατμο ο καθενας με διαφορετικη γευση να μην βαριεμαι .........δεν ξερω αν θα μπορουσα να εχω ατμο για ντριπιγκ εργοστασιακο που να περνει 5 σταγονες αλλα με τον επισκευασιμο που εχω και με τις 15 σταγονες που περνει μου κραταει τοσο οσο χρειαζεται για να μου λειψει η διαδικασια και να ξανασταξω.... ;)

Αποσυνδεδεμένος mastrakis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 22, 2013, 09:18 »
Λοιπόν, εδώ και ένα μήνα και κάτι ατμιστής σκέφτομαι να αρχίσω το ντριπάρισμα και εγώ σιγά σιγά.
Επειδή είδα κάποια videos που έλεγαν ότι πρέπει να προσέχεις πάνω σε τι μπαταρία κάνεις dripping δεν νομίζω με το evic να έχω κάποιο πρόβλημα σωστά ?
Επίσης είπα να αρχίσω με τον cisco 306 LR (1.8 omh). Είναι καλός ή θα πρέπει ας πούμε να πάρω κάποιον άλλο τώρα για αρχή ?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 22, 2013, 09:21 »
μια χαρα εισαι... και απο αποψη eVic και απο αποψη ατμοποιητη ;) (θα σου ελεγα να χρησιμοποιεις ανταπτορακι αναμεσα απο ατμο και μοντ, παντως...για να μην περασει καθολου υγρο)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:11 »
Το dripping, αν και απολαυστικότατο πιο πολύ απ'ότι άλλο, και βολικότατο από άποψη αλλαγής γεύσεων νομίζω είναι στη λογική του genesis. Δεν είναι για να πάρεις τη τζούρα σου όπως περπατάς ή κάνεις διάλειμμα στη δουλειά. Είναι το πούρο του ατμιστή, όταν χαλαρώνεις με τηλεόραση (όχι ταινία όμως, την έχασες!) σε καφέ, σε μάζεμα σπίτι ή έστω ποτό, αλλά καθιστό ποτό πάντα. Και σίγουρα όταν κάνεις DIY υγρά, για να μη κάθεσαι και φυσάς carto ή πλένεις tank έτσι και έκανες πατάτα..

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:23 »
Στο τελευταιο θα συμφωνησω... ειναι η αμεση επι τοπου δοκιμη του υγρου σου...
αρκετα συχνα οταν "μαγειρευω" υγρα, μετα απο καλη αναδευση δοκιμαζω μερικες σταγονες..Εχω υποψιν μου οτι δεν εχει ωριμασει ακομη, αλλα θελω να δω αμεσα που κινουμαι και αν χρειαζονται αλλαγες.

Για το "πουρο" που λες, δεν το εφαρμοζω..γιατι το τελευταιο πραγμα που θελω την ωρα που χαλαρωνω κοιτωντας ταινια...ειναι να σημαδευω σταγονες ή να αναρωτιεμαι αν ειναι ωρα να βαλω ξανα για να μην φαω το καμενο ;D

Αποσυνδεδεμένος FTSIMPROS

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • www.vaperstime.com(keep vaping...)
    • ΕΠΙΠΛΑ(EVEN FURNITURE)
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 13:30 »
Καλημέρα παιδιά και εγώ λάτρης του dripping.Kυκλοφορω μόνο με sokolataki & dripper και δεν με βλέπω να ψάχνομαι για αλλά είδη ατμοποιητων.Γευση και ποιότητα στο έπακρο.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 17:43 »
Καλησπέρα στην ομήγυρη.

Είμαι 2 ημέρες κάτοχος EmpireMods αγεφύρωτου LR510 1.8Ω, θένκς urahara.

Μάλιστα κύριε alexmach, ο πέντεδέκας και δεν είναι καθόλου μούφας και άμα λάχει να τους βγάλουμε έξω να τους μετρήσουμε και να τους στήσουμε στην Aύρα και να σνιφάρει τον ατμό του ο τρακοσασέκσης σου και άμα γουστάρεις να φέρεις και τον τρακοσαεφτά σου που λες ότι δεν υπάρχει και νομίζεις ότι τα μασάμε εμείς αυτά και θα του κάνει την αντίσταση...
Συγνώμη παρασύρθηκα.

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι η μοναδική μου εμπειρία είναι vivi nova με ego-T 650, αναφέρω τα εξής που υπέπεσαν στην αντίληψή μου:

1. Το γνωστό "δοκιμάζει πριν παράξει σε ποσότητες".
    Η γεύση στον vivi nova δεν είναι ακριβώς η ίδια, αλλά είναι πάρα πολύ κοντά.
    Αλλά δεν είναι μόνο οι γεύσεις. Προσωπικά έλυσα πολλές απορίες, σχετικά με PG VG νικοτίνη, χτύπημα γδάρσιμο ποσότητα ατμού.
    Σε συνδυασμό με την VisionSpinner 1300 που παρέλαβα 2 ημέρες νωρίτερα και καταγράφω για παρουσίαση.

2. Το φαντάζομαι ως ιδανική επιλογή για πρώην οπαδούς του στριφτού.

3. Το μακράν σημαντικότερο πάντα τελευταίο:
Ας υποθέσουμε ότι βρίσκεσαι κάπου με άλλους ατμιστές. Τυχαία ή από πρόθεση, άσχετο.
Ποιο είναι το ύψιστο στάδιο κοινωνικοποίησης-συντροφικότητας;  ε;  ποιο;  Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΥΓΡΩΝ.
Τώρα κλείσε τα μάτια και φαντάσου:
- Μπορώ παρακαλώ να έχω 2 σταγόνες από την σοκοφράουλά σου;
- Θέλετε τζούρα απ' το γλυκόξινο κατσικάκι μου; Μόλις ωρίμασε.
- Καλά ρε μεγάλε, πως το φτιάχνεις αυτό το καπνιστό τσίπουρο με επίγευση cointreau;
- Εχθές έφτιαξε ένα φιλί βρυκόλακα η Ελένη, είδα το Χριστό επόπτη μαγειρείων.
 - Άστα Κούλα μου. Πήγα στο μαγαζί και είδα 3 νοματαίους να ντριπάρουνε. Αναμετάξυτων!
Μόνο η φαντασία μπορεί να βάλει χαλινάρι.

Ατμιστές όλου του κόσμου, έχετε πάντα μαζί σας συσκευή dripping. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις εκεί έξω.

Αντί συμπεράσματος: ΤΟ DRIPPING ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 17:57 »
 :)) :)) :)) ωραιος  :thumpup: :thumpup:
ετσι και εγω... μονιμα πανω μου, 2 παρακαλω ντριπιν ατμοποιητες και εξτρα ντριπ τιπ για τετοιες φασεις...
Εχω δοκιμασει απειρες φορες...τα υγρα των αλλων...  ;D
(και σιγα το μεγεθος δηλαδη...στο μικρο τσεπακι του τζιν σε ενα σακουλακι και ξεχνιεται εκει μεχρι να το χρειαστεις)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115842 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294162 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem