vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 2 χρήστες
antre, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

Twitter

Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 12:16 »
Παιδιά με το driping έχουμε περισσότερη κατανάλωση??από ότι με έναν άλλο μη driping ατμο στα ίδια volt/ohm

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #91 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 12:22 »
Η δική μου κατανάλωση μειώθηκε λιγάκι λόγω δυνατής γεύσης. Ενα δευτερεύον καλό που μου συνέβη είναι ότι έκοψα και τα γλυκά!!!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #92 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 12:24 »
οχι κωστα.με το νριπινκ μειωνετε η καταναλωση,απο το σταξε-ατμισε

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #93 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 12:39 »
 :D Σας ευχαριστώ Βαγγέλη και μακη!!
Το ρώτησα διότι θέλω να πάρω ένα ελληνικό τηλεσκοπικό mod και έναν driping ατμο και να ατμίζω μόνο driping!!

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #94 στις: Οκτωβρίου 26, 2012, 17:59 »
Γεια-χαρά σε όλους. Δυο μέρες τώρα έχω φτιάξει τον UFO με 6φ, 0,20 σύρμα και 2,5 μήκος φιτιλιού εκτός εκτός αντίστασης. Άριστος, ιδιαίτερα αν ανεβάσω την twsit στα 4,2

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 03:24 »
Καλησπέρα . Μετά απο 1 χρόνο ατμιστης έχω εδώ και 2 εβδομάδες τον πρώτο τζενεσις και κατάλαβα τι θα πει ατμισμα πραγματικό !!! Οτι είχα από εργοστάσιακόυς μπήκαν όλοι στο συρτάρι και δεν τους βλέπω να το κουνανε από κει παρά μόνο για τον κάδο σκουπιδιών !!!
Αλλά διαβάζω και τόσο καλα λόγια για το dripping και σκέφτομαι να μπω και σε αυτό το club ! Και ρωτώ , να κάνω την κίνηση ;;; Επίσης καλοβλεπω από ατμο το σοκολατάκι από ατμομηχανή και τον dripper του Leo !  Δε με ενδιαφέρει τόσο το ντουμανι αλλά ψάχνω την καλύτερη δυνατή γεύση !! Να προχωρήσω στην αγορά η να πάρω έναν 2ο τζενεσις , γιατί τωρα που μπήκα στο παιχνίδι .... Δεν θα μείνει ευρώ !!!

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 04:24 »
Μπορεις να ξεκινησεις και με κατι οικονομικο πρωτα αν δεν σου περισσεύουν.. Phoenix, Ζευς.
Μονο για τον λογο που μπορει να βαριεσαι την διαδικασια.
Εγω ειχα παρει εναν Phoenix, τι καταλαβα.. ψιλοβαριεμαι το σταξε-ατμισε...
Περα απο αυτο ομως για τον συγκεκριμενο αν και διαβαζα τα καλυτερα απο αποψη γευσης... και στο youtube αν ψαξεις εχει πολυ καλες κριτικες... Εμενα δεν μου πολυ αρεσε... εχει εντονη γευση, αλλα κατι με χαλαει.. εχω συνηθίσει την γευση των crystal...δεν ξερω... Και με χαλαει πολυ η αερατη τζουρα που εχει. Απο ντουμανι φοβερος. Τωρα η διαφορα με τους dripper και σοκολατακι δεν ξερω ... αν καποιος τους εχει δοκιμασει και τους τρεις θα ηθελα να διαβασω σχολια-διαφορες.
Απο την αλλη δεν ξερω αν θα βαριομουν ακομα αν ειχε ο ατμοποιητης την γευση-χτυπιμα-τζουρα-ντουμανι που ηθελα... ::)
Δυστυχως δεν μου περισσευουν λεφτα για πειραματισμους...

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 04:58 »
Σίγουρα το πως συνηθίζουμε να ατμιζουμε κάποια υγρα δεν μας αφήνει αμέσως να τα καταλάβουμε η έστω να τα δούμε με άλλο μάτι (ατμοποιητη δλδ), αν αγαπησουμε κάποιο με συγκεκριμένη χρήση τότε θέλει χρόνο να το δούμε και αλλιώς ! Ο κάθε ατμοποιητης (τύπος ) αναδεικνύει διαφορετικά τα στοιχεία καθε υγρού. Πάντως ο dripper ας πούμε δεν ειναι και πολύ ακριβοτερος από αυτούς που προτείνεις , 10-15€ νομίζω δεν ειναι μεγάλο ζήτημα , αν και στις μέρες μας ...αλλά το θέμα ειναι να τα δώσεις αρκεί να σε καλύπτει το προϊόν ! Η φτηνια τρώει τον παρά που λέμε ... ! Επίσης ο dripper απ ότι λέει ο κατασκευαστής του έχει και καλή αυτονομία για την κατηγορία του! Περιμένω να πάρω γνώμες από δώ μέσα και σίγουρα θα καταλήξω κάπου ! Ευχαριστω για την απάντηση να σαι καλα !

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 06:46 »
Και το σοκολατακι και ο ντριπερ αν βάλεις μεγάλη ποσότητα φυτιλι έχεις μεγάλη αυτονομία σε σχέση με εμπορίου που δε μπορείς να βάλεις χέρι.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 06:58 »
Mια αρκετά καλή επιλογή για dripping είναι βέβαια και ο Eternity της Vision. Bασικό του χαρακτηριστικό η μεγάλη αυτονομία, ίσως η μεγαλύτερη σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη πρόταση.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 13:15 »
......Πάντως ο dripper ας πούμε δεν ειναι και πολύ ακριβοτερος από αυτούς που προτείνεις , 10-15€ νομίζω δεν ειναι μεγάλο ζήτημα , αν και στις μέρες μας ...αλλά το θέμα ειναι να τα δώσεις αρκεί να σε καλύπτει το προϊόν ! Η φτηνια τρώει τον παρά που λέμε ... ! Επίσης ο dripper απ ότι λέει ο κατασκευαστής του έχει και καλή αυτονομία για την κατηγορία του! Περιμένω να πάρω γνώμες από δώ μέσα και σίγουρα θα καταλήξω κάπου ! Ευχαριστω για την απάντηση να σαι καλα !
Η διαφορα με τον dripper ειναι 40 euro...  :yes:  απο Ελλαδα.
O ss A7 που ειναι ο πρώην ζευς νομιζω ειναι στα 34 euro.

Και απο αυτονομια και ο phoenix εχει πολυ καλη αν μαθεις να τον στεινεις.
Συμφωνω ομως πως η φτηνια τρώει τον παρά πολλες φορες.

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 13:30 »
Φθηνη και εγκυρη λυση ειναι και οι 306 περνεις βλεπεις αν σ αρεσει και αν οχι εχασες 10-15Ε ή για κατι πιο ακριβο τον HH357 που ειναι respect ο ατιμος
Απο κει κ περα ντριπερ-σοκολατακι για μενα σα γευση ειναι ιδια
Για τον ετερνιτυ δεν εχω γνωμη,οσο για τον ζεους(δια) 34Ε ουτε κατα διανοια δεν ειμαστε καλα  :eyesplash: :idiot1:
Φοινιξ η κοπια ναι μεν ειναι καλος,τουλαχιστον εγω τον φχαριστηθηκα αλλα μετα απο πολυ χρηση και με το καιρο
κατι δε παει καλα με τη γευση του ασχετα με το πλησιμο αλλα και παλι για τα λ7 που ζηταει
αξιζει μια ευκαιρια

Εν κατακλειδι επειδη δε ταιριαζει σε ολους το σπορ μη πεταξεις κατευθειαν το 50Ε σου

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2013, 13:36 από Farmax »

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 13:38 »
Εγω παντως απο τοτε που ξεκινησα το dripping εχω ξεχασει ολους τους αλλους τροπους.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 14:31 »
........οσο για τον ζεους(δια) 34Ε ουτε κατα διανοια δεν ειμαστε καλα  :eyesplash: :idiot1:
.......
Eννοουσα 34 ευρο διαφορα εχει με τον dripper.. :))  δεν το εγραψα σωστα και παρερμηνευτικε. 15 ευρο εχει νομιζω πιο φτηνα που μπορεις να τον βρεις απο Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Dripping ? εναλλακτικός τρόπος ατμίσματος
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 14:35 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Mα μου γυρισε το ματι  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824378 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem