vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, tapantari, NikolaosKZ, Ribot, grag, Buliwyf, lagoudakis

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1215
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #960 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:38 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι; Τα δικά σας vmax όταν τελειώνουν οι μπαταρίες, βγάζουν ένδειξη Lo; Γιατί στο δικό μου απλά αναβοσβήνει η οθόνη μερικές φορές αλλά τις μπαταρίες τις ξεζουμίζει τις φτάνει στα 6,2volt. :hmmm:

Όταν αναβοσβήνει βγάζει το Lo  :yes:


edit:
Βαγγέλη θα έπρεπε να μας πείς τι έγινε κ' αύριο ας το ανεβάσεις σε βίντεο.

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #961 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:45 »
Εμένα πάλι το lo δεν μου το έχει βγάλει ποτέ.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #962 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:46 »
κατ οφ στα 6 βόλτ (υπό φορτίο)
αρα χωρίς φορτίο δείχνουν λίγο πάνω απο 6 βόλτ
(με τη προυπόθεση οι μπαταρίες ναναι κοντά σαν απόδοση)
φαντάζομαι αν κάποιος χρησιμοποιήσει ζευγάρι ανόμοιο
μπορεί να υπάρξει κάνα περίεργο φαινόμενο
πχ μια σχεδον πεθαμένη και μια καινούργια
ειναι πιθανό η ξευτιλέ να πέσει , λεω γω τώρα , στα 2,40
και η φρέσκια 4 αρα εισαι πάνω απ το κατ οφ .
Γι αυτό καλό ειναι που και που να τσεκάρεται τις μπαταρίες
και να τις αλλάζεται 1η-2η . Εξ' αλλου αυτό μπορεί να συμβεί
και σ'ολα τα μοντ που χρησιμοποιούν 2 εν σειρά μπαταρίες
κάνω λάθος? δλδ ας εχουμε κοινή λογική στη χρήση .
Και ενα μαχαίρι δεν ειναι επικίνδυνο παρ'ολα αυτά μπορεί να
σκοτώσει......

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #963 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:51 »
edit:
Βαγγέλη θα έπρεπε να μας πείς τι έγινε κ' αύριο ας το ανεβάσεις σε βίντεο.


Έχει περισσότερη σημασία να το δεις και να ακούσεις απ το απλά να στο περιέγραφα, 1000%.
Αν τύχει και δε το έχω αύριο στα χέρια μου, σου υπόσχομαι πως σίγουρα θα στο περιγράψω.
Προς το παρόν απόλαυσε το "κριάρι" σου χωρίς άγχος.(αλήθεια)
"No worries" που λένε και οι βάρβαροι...  :))
 8) :tongue_smilie:




Υ.Γ.> Τι άλλοι μόνο θα έχουν το προνόμιο των αινιγματικών υπονοιών?!  ;D   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #964 στις: Μαΐου 31, 2012, 22:02 »
...
A, και επειδή κάποιος φίλος πιο πάνω έγραψε πως είναι Αμερικάνικες( AW) και γι αυτό οι Αμερικάνοι τις υποστηρίζουν να τον διορθώσω πως οι AW είναι αρχικά του ονόματος του κατασκευαστή o οποίος είναι........ τι άλλο να είναι....... Κινέζος ;) 8)
(όχι για να μη λέτε πως έχω μένος με τους "κιτρινιάρηδες" :)) :)) )

:bye:
Andriew
Wan
Ναι μεν το όνομα παραπέμπει σε Άπω Ανατολή (τώρα δε μπορώ να γνωρίζω λεπτομερώς αν είναι σε καταγωγή Κινέζος, Κορεάτης, Ιάπωνας ή ότι άλλο τέλος πάντων), αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι Αμερικανός (όσο Αμερικανοί έιναι κι οι δικοί μας 2ης-3ης γενιάς).
Άρα αν αληθεύουν οι πληροφορίες μου, πρόκειται όντως για αμερικάνικης "προέλευσης" προϊόντα...(όπως και τα i-Apple προϊόντα, designed in U.S.A , made in China ;) )

Τέλος το από μένα, συνεχίζουμε τη κουβεντούλα για το μοντάκι. ;)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #965 στις: Μαΐου 31, 2012, 22:20 »
Βαγγέλη ο παλμός ακούγετε κάτω απο συνθήκες, αν αυτό είναι που θέλεις να μας σηκώσεις στο βίντεο.
Αυτό υποτίθεται ότι κάνει στο κάτω κάτω, δεν πρόκειται να αυτοκαταστράφει.
Αν θέλεις να μας πεις κάτι πες μας στα πόσα Khz είναι!!!!!!

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος joker

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #966 στις: Ιουνίου 01, 2012, 09:18 »

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #967 στις: Ιουνίου 01, 2012, 14:14 »
Αυτό είναι ρε παιδιά ?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #968 στις: Ιουνίου 01, 2012, 14:31 »
Ναι, αυτό είναι Γιάννη!  :tongue_smilie:

Λοιπόν, επειδή έφαγα ήττα και δε παρέλαβα σήμερα (κοίτα που θα έρθουν και τις ομαδικής και από αγορά cleverstore μαζί τα μαμιμένα), δε μπορώ να κάνω αλλιώς απ το να το περιγράψω γραπτώς και από βδομάδα video(δεν υπάρχει περίπτωση να μη το δείξω...).

Όπως είπα και χθες λοιπόν, είχα πάει στο Γιώργο(tsiv) που διαθέτει 2 Vmax και των 2 εκδόσεων.
Μου έδωσε και τα δυο να τα δοκιμάσω και να τα επεξεργαστώ.
Φυσικά στο ένα τα σπειρώματα έχουν γίνει να μην περιγράψω καλύτερα, ας τα να πάνε.
Από εμφάνιση είναι εντάξει, λίγο λαμπάδα βέβαια αλλά και το lava 18650 τα ίδια είναι όπως και το Provari με extension cap 18650 οπότε...
Το ότι το κουμπί κουδουνίζει άμα κουνάς το Vmax μάλλον είναι για να το χρησιμοποιείς και ως κουδουνίστρα υποθέτω...

Στο δια ταύτα τώρα...
Βάζω επάνω στο πρώτο Vmax να δοκιμάσω τον DID και ξεκινάει ένα ζόρι η πλακέτα και ένα θόρυβο έτοιμη να εκτοξευθεί... τρελαθήκαμε με το Γιώργο (εκτός ότι γελάγαμε).
Όχι ότι σταμάτησε να δουλεύει βέβαια, λειτουργούσε κανονικά. Αλλά δε το ρίσκαρα για πάνω από 4-5 τζούρες, δεν υπήρχε λόγος άλλωστε.
Τοποθετώ τον DID στο άλλο Vmax, μια απ τα ίδια...
Μόνο σπίθες δεν άρχισε να πετάει...
Είχα μαζί μου και δικές μου σχεδόν καινούργιες 18350 και τις βάζω και στα δυο Vmax, από περιέργεια... Τα ίδια χάλια.
Τονίζω δε πως δεν ήταν απλά ένα μικρό "τσιρτσίλισμα", γιατί να φανταστείτε πως ο Γιώργος ήταν σε άλλο χώρο με κλειστές πόρτες στα 5-6μέτρα και ακουγόταν...
Η δοκιμή έγινε με DID στα 2-2.1 Οhms και τα Vmax στα 3.5-3.8V.
Οπότε δεν τίθεται καν θέμα, δεν είναι λογικό να ζοριζόταν έτσι.
Να σημειώσω πως το DID το έχω εδώ και 3βδομάδες σχεδόν και το χρησιμοποιώ με lava,provari mini απροβλημάτιστα.
Στα τανκάκια που είχε ο Tsiv δεν υπήρχε τέτοιο θέμα, τα Vmax λειτουργούσαν κανονικά...
Αυτό πάντως μου είναι αρκετό για να βγάλω το συμπέρασμα πως σίγουρα δε κάνει για επισκευάσιμους....
Ήδη θυμάμαι το χθεσινό και κλαίω από τώρα τα λεφτά και για τα δυο vmax που περιμένω....
Τα συμπεράσματα δικά σας....

Ακούς εκεί στα πόσα khz.... με τη σκατοκινεζιά....ουστ.....

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #969 στις: Ιουνίου 01, 2012, 14:41 »
Τον Οδυσσεα που ναι και σχετικα βαρυ πυροβολικο μια χαρα τον παει..

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #970 στις: Ιουνίου 01, 2012, 14:42 »
Βαγγέλη ο παλμός ακούγετε κάτω απο συνθήκες, αν αυτό είναι που θέλεις να μας σηκώσεις στο βίντεο.
Αυτό υποτίθεται ότι κάνει στο κάτω κάτω, δεν πρόκειται να αυτοκαταστράφει.
Αν θέλεις να μας πεις κάτι πες μας στα πόσα Khz είναι!!!!!!

 :) :) :)
Η ιστορία επαναλαμβάνετε, δηλαδή σου έχω απάντησή ήδη.
Οχι δεν πρόκειται να αυτοκαταστραφει,
οχι δεν έχει πρόβλημα,
ναι αν είχες σωστή τροφοδοσία υγρου στον ατμο δεν θα το άκουγες καν η θα σταματούσε πολύ γρήγορα.

Περίπου 1Khz υποθέτω ο παλμός, βάση ακουστικού pattern και μετά από υπόδειξη ηλεκτρονικού.  :tongue_smilie:

Το σπείρωμα παντως δεν κάνει για επισκευασιμους με μεγάλο βάρος, οπότε θα πρότεινα ένα ανταπτωρα 510 σε 510 για να μην εχει βιδωνε ξεβίδωνε, προσοχή βέβαια μετα με τον ανταπτωρα μην σκάσει κάτω γιατι η μεγαλύτερη απόσταση απο το σώμα θα επιβαρύνει πολύ την ζημιά.



Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #971 στις: Ιουνίου 01, 2012, 15:04 »
Μια χαρά άψογη και συνεχής τροφοδοσία έχει το DID...
Και δουλεύει σε όλα μα όλα τα mods απροβλημάτιστα...
Δε θα μας βγάλεις ελαττωματικά όλα τα άλλα για να αποδειχθεί με το ζόρι πως η κινεζιά είναι και καλά super...
Δε ξέρω για 1Khz, ούτε για ηλεκτρονικούς...
Όταν αγοράζεις κάτι απλά θες να σου δουλεύει και όχι να κάνεις τον "Μπομπ το μάστορα"...
Και όταν λέω πως ακούγεται στα 4-6μέτρα δεν είναι καθόλου βολικό νομίζω να κυκλοφορείς με τη "λαμπάδα" και να "χτυπιέται", ούτε φυσικά διανοούμαι να κάτσω να πειραματιστώ για το αν είναι ή όχι επικίνδυνο...


Καταλάβατε τώρα γιατί ήθελα να κάνω video?
Για να μην έχουμε αυτές τις αντιπαραθέσεις και τις αμφισβητήσεις τέτοιου τύπου....

Αποσυνδεδεμένος Johnny_B

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #972 στις: Ιουνίου 01, 2012, 15:10 »
Άμα δεν σου κάνει πούλα το.Δεν χρειάζεται να σκας
Εμένα που δουλεύει άψογα θα το κρατήσω και όσο με βγάλει.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #973 στις: Ιουνίου 01, 2012, 15:19 »
 :hmmm: δεν ξερω τι λετε εσεις..εγω αυτο που ξερω ειναι οτι δυο φορες που μου επεσε στα 5.9 βολτ  :yes:
την πρωτη φορα με κενουργιες AW φορτισμενες σε Pila την πανω το βολτομετρο μου δειχνει 3,19 και την κατω στο καπακι 2.98
την δευτερη φορα παλι επεσε με ενδειξη 5.9 βολτ στο μοντ :yes:με βολτομετρο η πανω 3.12 και η κατω 2.99  :confused1:
απο τον pila της εβγαλα με ενδειξη 4.1  :yes: απο αυτα δεν εχω γνωση οποτε ουτε γνωμη  :dontknow:
για  το μεταλλο και βαφη εχω γνωση  :yes: και εχω κανει την κριτικη μου  ;D


αν θυμαμαι καλα καποιος εγραψε οτι η πανω πεφτει ποιο πολυ ? η κανω λαθος ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 15:28 από agialas »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #974 στις: Ιουνίου 01, 2012, 15:20 »

Άμα δεν σου κάνει πούλα το.Δεν χρειάζεται να σκας
Εμένα που δουλεύει άψογα θα το κρατήσω και όσο με βγάλει.


Καλά δε θα σκάσω κιόλας, Johny.
Απλά αναφέρω ένα πρόβλημα και το οποίο θεωρώ πως είναι σημαντικό.
Πάντως και σε κάποιον άλλο έχει συμβεί αυτό αλλά δε μπορώ να βρω το post του (80σελίδες είναι too much).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 15:30 από Steamboy »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 23 8793 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:04
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 343952 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207708 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31953 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598651 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194147 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1833 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos