vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 3 χρήστες
I.P, Buliwyf, gfilip

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #945 στις: Μαΐου 31, 2012, 15:47 »
disa :hmmm: εγω αυτο το κινεζικο κυκλωμα ασφαλειας φοβαμαι  :laugh1:

Πρεπει να εχει κατι αλλα και εγω δεν το πολυπιστευω αν συγκρινω με αλλα κινεζικα πραγματα με κυκλωματα ασφαλειας.
Αλλα ομως ετσι ειναι οταν παιζεις με 2 μπαταριες ειτε σε σειρα ειτε παραλληλα, πρεπει να ξερεις καποια πραγματα για την ασφαλεια σου. Και δεν κανει να ανακατευεις μπαταριες παλιες-καινουργιες κτλπ....

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #946 στις: Μαΐου 31, 2012, 16:03 »
οποτε μονο AW και σε 3-4 μηνες πεταμα  :))

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #947 στις: Μαΐου 31, 2012, 16:04 »
Γιατι πέταμα?
Αν τις προσέξεις δεν έχουν θέμα για 1 με 1 1/2χρόνο τουλάχιστον με καθημερινές φορτίσεις

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #948 στις: Μαΐου 31, 2012, 16:06 »
Αγορια χουέβερ χας δε γενια χας και τα χτένια.Αν μου θέλετε 2 μπαταρίες στη σειρά χωρίς να γίνει το μοντ πυραυλοκίνητο θέλει προσοχη.
agialas δεν ειναι αναγκη να πάει για πέταμα(μετά από 12μηνο τλχ και μετά) απλώς τις βάζεις μία μία σε άλλο μοντ.(Αν εχεις)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #949 στις: Μαΐου 31, 2012, 16:08 »
  :o τοσο πολυ ?
 :-\ τοτε γυρο στο 8μηνο μιας και εχω και Πιλα φορτιστη  :)

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #950 στις: Μαΐου 31, 2012, 16:20 »
λοιπόν αναφερω τη δικιά μου μπαταροτραγίσια εμπειρία...
το ρεζουμέ το γράφω εξ αρχής .....καλό ειναι να εναλλάσονται
μπρός πίσω οι μπαταρίες αν και αυτό εξαρτάται απο τις μπαταρίες
(πάντως δεν κακό να εναλλάσονται)....

μπαταρίες του τραγου (βμαξ)
διαφορές 0,1 μεταξύ τους (δοκιμή 2 ζευγαριών , τυχαία επιλογή ζευγαριού)
IMR σαν της ομαδικής με αλλο κοστούμι--- σταθερές αλλά εχουν τη
μικρότερη διάρκεια.....

μπαταρίες ultrafire xsl 1200mah(κιτρινο-πορτοκαλιές)
δοκίμασα 4 ...διαφορές ανα ζεύγος (τυχαία επιλογή) και στα 2 ζεύγη 0,5 βόλτ
εκανα 2 ζευγάρια, 1 με τις ανώτερες σε βόλτ στο τέλος της αποφόρτισης τους
και 1 με τις χαμηλώτερες.....ζευγος 1 -- 0,1 βόλτ διαφορά
                                            ζεύγος 2 -- 0,25 βόλτ διαφορά
διάρκεια σαφώς μεγαλύτερη απο τις βμαξ

μπαταρίες aw IMR 800 mah (οι γνωστές)
σταθερές στην εκφόρτιση (ρευμα ηρεμίας - υπο φορτίο)
διαφορά στο τέλος της εκφόρτισης 0,1βόλτ περίπου
διάρκεια λίγότερο απο ολες τις ultra περισσότερο απο τις βμαξ

οι διαφορές σε διάρκεια μινιμουμ-μαξιμουμ ειναι πάνω κάτω 25%

αρα οι aw ειναι ματσαρισμένες φυσικά διότι ειναι επιλεγμένες (αλλωστε αυτό πληρώνουμε)
οι ουλτρα διαρκούν παραπάνω αλλα οχι σύμφωνα με την αναγραφόμενη χωρητικότητα
(σιγά μη δε το ξέραμε) επίσης θέλουν ταίριασμα για να εισαι σίγουρος (θέμα τύχης)
βμαξ .... value for money (οπως και της ομαδικής εξ αλλου)

ολες οι φορτίσεις με wp2II
αυτά....

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #951 στις: Μαΐου 31, 2012, 18:02 »
πατω 8 φορες το κουμπι και και επιλεγω dr αλλα δεν μου δειχει αντισταση του ατμοποιητη κατα την τζουρα και οι μπαταριες ειναι 8,2 βολτ φορτισμενες..κανω κατι λαθος??

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #952 στις: Μαΐου 31, 2012, 18:05 »
Πηγαινε πρωτα στην επιλογη 6 να την κανεις ΟΝ

http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=8503.945ex.php?topic=8503.945

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #953 στις: Μαΐου 31, 2012, 18:55 »
Αν αύριο όλα πάνε καλά και έχω Vmax στα χέρια μου θα κάνω ένα videο.
Ήμουν στο Γιώργο(tsiv) σήμερα, διαθέτει 2 Vmax παλιάς και νέας έκδοσης και αυτό που μας έτυχε σκέφτηκα να μη το γράψω αλλά να το δείτε/ακούσετε... είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον...
Είμαι σίγουρος πως θα συμβεί και σε αυτό που θα έχω στα χέρια μου μιας και έγινε το ίδιο και στα δυο Vmax του φίλου Γιώργου.
Επίσης, μάρτυρας ήταν και ο Pstelios (τον οποίο παρακαλώ και αυτόν να μην πει κάτι).
Αυτά από μένα προς το παρόν...

Στο θέμα με τις μπαταρίες τώρα, πιστεύω πως καταλήξαμε κάπου...
Ή κάθε δυο-τρεις μήνες uf/tf μιας και παραπάνω δε τους δίνω, μετά τα φτύνουν κυριολεκτικά, ή AW για να έχετε κάτι να σας μείνει χρήσιμο μιας και το Vmax σίγουρα δε θα μείνει (για πολλούς λόγους) ;)

A, και επειδή κάποιος φίλος πιο πάνω έγραψε πως είναι Αμερικάνικες( AW) και γι αυτό οι Αμερικάνοι τις υποστηρίζουν να τον διορθώσω πως οι AW είναι αρχικά του ονόματος του κατασκευαστή o οποίος είναι........ τι άλλο να είναι....... Κινέζος ;) 8)
(όχι για να μη λέτε πως έχω μένος με τους "κιτρινιάρηδες" :)) :)) )

:bye:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #954 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:05 »
ναι αλλα αυτο που κανεις δεν ειναι σωστο... :laugh1:μην μας κρατας σε αγωνια μεχρι αυριο...και αν δεν πανε ολα καλα αυριο...? :dontknow: τουλαχιστον πες καποιες λεπτομεριες τωρα και το πληρες θεμα αυριο με το βιντεο σου αν ολα πανε καλα...παντως αυτο το [ή AW για να έχετε κάτι να σας μείνει χρήσιμο μιας και το Vmax σίγουρα δε θα μείνει (για πολλούς λόγους) ] ειναι ανησυχητικο... :wall:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #955 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:13 »
Όχι, δεν είναι φίλε μου. Δε το είπα με αυτή την έννοια.  :nope: :nope:
Αυτό "ή AW για να έχετε κάτι να σας μείνει χρήσιμο μιας και το Vmax σίγουρα δε θα μείνει (για πολλούς λόγους) " το είπα εννοώντας πως ένας λόγος, για παράδειγμα,είναι πως μπορεί και να έχουμε αλλάξει mod για κάποιο άλλο (μιας και συνέχεια βγαίνουν και αγοράζουμε) αλλά οι μπαταρίες μένουν γιατί χρησιμοποιούνται σε όλα ;)
Όχι βέβαια πως μέσα στους λόγους μπορεί να μην υπάρχει και η περίπτωση του αλλάζω γιατί αυτό δε μου κάνει τελικά ή δε κράτησε για πολύ.


Όσο για το θέμα που αναφέρω πως θα κάνω video, μπορεί και να έχεις δίκιο, λυπάμαι αλλά έτσι μόνο αξίζει γι αυτό το συμβάν. :yes: :yes:
Γιατί άλλο να στο λένε (γράφουν) και άλλο να το βλέπεις και να ακούς ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2012, 19:19 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #956 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:18 »
οκ αμα ειναι ετσι θα περιμενω αυριο με αγωνια...παντως αν καποιος διαβαζει οτι το Vmax σίγουρα δε θα μείνει (για πολλούς λόγους) sorry κιολας αλλα καταλαβαινει αλλα πραγματα και μαλιστα ασχημα πραγματα...

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #957 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:26 »
Εδώ έμεινε το άλλο το αμερικάνικο που του μοιάζει (δεν θυμάμαι και πως το λένε), το Vmax δεν θα μείνει?:lotpot::lotpot::lotpot::lotpot::lotpot::lotpot::lotpot::lotpot:

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #958 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:29 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι; Τα δικά σας vmax όταν τελειώνουν οι μπαταρίες, βγάζουν ένδειξη Lo; Γιατί στο δικό μου απλά αναβοσβήνει η οθόνη μερικές φορές αλλά τις μπαταρίες τις ξεζουμίζει τις φτάνει στα 6,2volt. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #959 στις: Μαΐου 31, 2012, 19:32 »
Ναι φιλε μου Lo μου βγαζει...αλλα πριν με προειδοποιει με μπλε στο κουμπι του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207672 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51106 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1744 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1819 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios