vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 7 χρήστες
George Pap, e-akapnos, NikolaosKZ, camber, lagoudakis, tony1976, Milarepa

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #765 στις: Μαΐου 28, 2012, 20:50 »
Εν συντομία Precise x2, gp x2, megalodon, stealth, provari δικά μου.
τα 12W είναι απο το ggts και το gp το οποίο είναι ελαφρώς (βαρέως μάλλον) τροποποιημένο.
Κατα διαστήματα περνάνε και άλλα απο τα χέρια μου, αλλά δεν είναι κάτι το οποιό έχω χρησιμοποιήσει πάνω απο βδομάδα

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #766 στις: Μαΐου 28, 2012, 20:53 »
Τροποποιημένο... Ο.Κ. είπα και εγώ.

Back to topic...

Τι λέγαμε?! Αααα για τι "κινεζια"... Εντάξει παιδιά, αν είστε οι περισσότεροι ικανοποιημένοι πάω πάσο και μαγκιά σας.
Επιφυλάσσομαι και ελπίζω να ζήσω και εγώ αυτή τη τρομερή εμπειρία. Για να δούμε...

:bye:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #767 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:08 »
Για να δώσω και μια ποιο σοβαρή απάντηση  τώρα, το παλμοτροφοδοτικό μπορεί και ανεβάζει την θερμοκρασία της αντίστασης δηλαδή το χτύπημα και την παραγωγή ατμού χωρίς όμως να χάνετε η γεύση, σε χοντρά σύρματα έχει ακομα μεγαλύτερα όρια.
Αυτό εννοώ οτι γρατζουνάει αν το πιέσεις το προβαρι, ανεβαίνει μεν το χτύπημα αλλά χάνεις και τη γεύση παράλληλα.
Αυτό για επισκευασιμους με φιτίλι το mesh είναι άλλη ιστορία.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #768 στις: Μαΐου 28, 2012, 21:38 »
Με τη σειρά μου, βρίσκω άτοπη τη σύγκριση πρόβατου / τράγου...
Αρκεί να τα πιάσεις στο χέρι σου, να πατήσεις το κουμπάκι τους, να δείς την οθόνη τους.

Αυτά δεν αναιρούν το γεγονός ότι ο τράγος είναι διαθέσιμος στα λεφτά -ή και φτηνότερα- που αγόραζες έτοιμα πακέτα του εμπορίου που για μένα είχαν απόδοση της πλάκας και ουδέποτε με κάλυψαν.
Το τραγί είναι πολύ δυνατό, έχει πολύ καλή αυτονομία  και αν πάρει άμμο στην παραλία ή πιεί το φραπέ του διπλανού σου θα κλαίς 60 και όχι 200.
Μπάζει τον καθένα στον κόσμο του VV (VW στην ουσία) που για μένα είναι μονόδρομος για κόσμο με μπόλικα καπνιστικά χρόνια στην πλάτη του. Μόνο γι' αυτό αξίζει τα λεφτά του με όλα τα μείον και τους ενδοιασμούς που αναφέρατε όσοι το είδατε.

Δεν θα δώσω τα προβατάκια μου για τον τράγο αλλά τον σέβομαι βαθύτατα και ελπίζω να αποδειχτεί σκληροτράχηλος...

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #769 στις: Μαΐου 28, 2012, 22:57 »
τελικα εγω καταλαβα οτι τα βρηκανε δυο παλικαρια μεταξυ τους και μοιρασαν  ;)   8)
ο ενας απο χαλκο  :tongue_smilie:
ο αλλος  μαλλον απο ορειχαλκο   :tongue_smilie:
εγω ομως επιμενω  :yes: κραμα κατι σε τσιγκοχαλκο  8)  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2012, 23:12 από agialas »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #770 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:04 »
Τροποποιημένο... Ο.Κ. είπα και εγώ.

Back to topic...

Τι λέγαμε?! Αααα για τι "κινεζια"... Εντάξει παιδιά, αν είστε οι περισσότεροι ικανοποιημένοι πάω πάσο και μαγκιά σας.
Επιφυλάσσομαι και ελπίζω να ζήσω και εγώ αυτή τη τρομερή εμπειρία. Για να δούμε...

:bye:

Βαγγελη μολις βρεθουμε θα στο δωσω να το φουμαρεις για οση ωρα θα ειμαστε μαζι... μετράει πολυ το αγριοκάτσικο...  :yes:
Ασφαλως δεν εχει την ποιοτητα κατασκευης του provari αλλα πιστεψε με , αναφορικα με το κατσικι δεν "παιρνεις οτι πληρωνεις"... παίρνεις πραγματικά περισσότερα απο όσα πληρώνεις... :yes:
Καθε περαιτερω συγκριση με το provari δεν εχει νοημα...ειναι διαφορετικες συσκευες,με διαφορετικη ποιοτητα κατασκευης (αλλα και διαφορετικη απόδοση) και εχουν διαφορετικη φιλοσοφία... :dontknow:
Πολυ καλα και τα δυο!Αν ομως το αγριοκάτσικο αποδειχθει και ανθεκτικο στον χρόνο και με αξιοπιστια αντίστοιχη της πολύ καλής του provari , τοτε το εξ'Αμερικης mod πραγματικα βρηκε δυνατό αντίπαλο... :yes:

Και στο λέω εγώ που ξέρεις οτι το προβατάκι το εχω νταλγκά και πόθο... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #771 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:12 »
ρε παιδιά
ορείχαλκος = κράμα χαλκού - ψευδαργύρου(τσίγκου επι το λαικότερον)
σε διάφορες αναλογίες = διαφορετικές ιδιότητες(και σκληρότητες, βάρη, εφελκυσμό κτλ)

απο ατόφιο χαλκό σωλήνα αν υπήρχε θα στράβωνε στα χέρια σας αν την πιέζατε

απο τι κράμα ειναι φτιαγμένα παίζει ρόλο?? η κκατεργασία τους σίγουρα παίζει ρόλο
(βαφές σμάλτα κλτ) σαν κριτήριο ποιότητας και κόστους στη τελική ανάλυση και
φυσικά πρώτα απ΄ολα αν αποδίδουν οπως λένε οτι αποδίδουν
το πρόβατο ειναι δοκιμασνένο και ξέρουμε οτι εχει αντοχή στη χρήση
το κριάρι μένει να το δούμε....αυτά
α και μη ξεχνάμε στεπαπ το ενα στεπντάουν το αλλο....

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #772 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:14 »
Εγω λεω να τα κανετε ενα crash test και να δειτε μετα τα αποτελεσματα, :laugh1: :laugh1:αφου σας ενδιαφερει τοσο το υλικο που ειναι κατασκευασμενα

Το υλικο κατασκευεις θα με ενδιεφερε εαν το επαιρνα για να το κρατησω χρονια.Ποσοι ομως απο αυτους που εχουν provari δεν θα το αλλαξουν με το που θα βγει

καινουργιο μοντελο μετα απο λιγους μηνες;;Οι περισσοτεροι θα το αλλαξουν αρα προς τι η ποιοτητα που ψαχνετε;

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #773 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:16 »
Εγώ δεν έχω κανένα από τα δύο αλλά δεν καταλαβαίνω προς τι η σύγκριση?

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #774 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:21 »
και βεβαια παιζει ρολο η αναλογια  :yes:και αυτη η αναλογια δεν ειναι σωστη και θα φανει σε καποια ασχημη  :yes:αλα μην μας κατσει  :D
η σωστη αναλογια ορειχαλκου δεν ειναι αυτη
ασε που ο ενας το εχει και μοστρα σαν χαλκο  :yes:  :tongue_smilie:
τωρα ο αλλος πως θα το γραψει ?  :dontknow:
 :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #775 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:28 »
Βαγγέλη ρίξε μήνυμα να το τεστάρεις από κοντά


του έχω φορέσει στον οδυ με 0.13μμ 4.2Ω αντίσταση και πάει σφαίρα μέχρι τα 4.2V  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #776 στις: Μαΐου 28, 2012, 23:36 »
Θα περιμένω να μου έρθει απ την ομαδική ώστε να κάνω ένα review που έχω υποσχεθεί ;)
Αν γίνει τη Τετάρτη ή κάποια άλλη μέρα σύντομα κάποια συνάντηση Πειραιά κοντά, θα ήθελα φυσικά να το δοκιμάσω. Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #777 στις: Μαΐου 29, 2012, 02:37 »
Προχθές, διάβαζα σε ένα θέμα κ' έγραφε ένας φίλος
"θέλω να κάνω κ' εγώ λέιζερ τα γράμματα πάνω στο provari μου γιατί με την χρήση σιγά σιγά ξεβάφουν"
Και απαντάει κάποιος άλλος φίλος
"ναί, αλλά συνεχίζει να δουλευει"
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Μπορεί το κριάρει να ξεβάφει, αλλά συνεχίζει να δουλεύει το ίδιο καλά, μέχρι στιγμής  :thumpup:

Alex, τόσα bravo όσα σου έβαλα σήμερα, δεν σου έχω βάλει σε όλο τον χρόνο που είμαι εδώ μέσα  :yes:


Παιδιά, ας επιστρέψουμε στο θέμα μας το οποίο είναι το VMAX.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #778 στις: Μαΐου 29, 2012, 08:11 »
Και απαντάει κάποιος άλλος φίλος
"ναί, αλλά συνεχίζει να δουλευει"

 8) 8) ;)

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #779 στις: Μαΐου 29, 2012, 09:30 »
Mε DCT me boge 510 XXL LR παιζει πολυ ανετα στα 3.5 βολτ και βγαζει πολυ ντουμανι και γευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1792 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595483 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios