vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 2 χρήστες
george kotsopoulos, antre

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #555 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:23 »
Στον Τράγο εννοείς 6μλ φαντάζομαι Erik  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #556 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:32 »
Το εχω 3 μερες εχω κανει περιπου 16ml με 6 μπαταριες και τις δυο τελευταιες τις εβαλα πριν 3 ωρες, αρα υπολογιζω οτι θα κανω κοντα στα 21-22ml με 6 ολοκληρες μπαταριες. Το υπολογιζω σε ml γιατι o χρονος ατμισματος στον καθενα ειναι σχετικος. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #557 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:48 »
Περα απο την πλακα για κριαρια,γιδια και τραγους :)), θα ηθελα να ακουσω και αλλες γνωμες απο κατοχους Vmax που το συγκριναν με provari με τον ιδιο ατμο στα ιδια volt.


Δοκίμασε ο ατμομηχανή το δικό μου κριάρι στο δικό του ατμοποιητή με το πρόβατο του στα ίδια βολτς .
Είπε ότι το κριάρι έχει καλύτερο ρεύμα ας πούμε , μάλλον έχει πιο δυνατά peak ρεύματος ή με το πάτημα του κουμπιού ξεκινάει από ψηλά και μετά αμέσως ρίχνει την τάση στο προκαθορισμένο επίπεδο .
Για αυτό και ίσως καμιά φορά όταν πατάω το κουμπί μου φέρνει στιγμιαία καμμένο και μετά στρώνει.

 

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #558 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:54 »
Έχει πολύ ικανοποιητική αυτονομία το τραγί. Με έχει εντυπωσιάσει.

Εάν αποδειχτεί και σκληροτράχηλο θα κόψει σημαντικό μερίδιο αγοράς από τους άλλους κτηνοτρόφους...  ;D


Όσον αφορά την σύγκριση με το πρόβατο Erik, σε καμμία περίπτωση δεν τα δουλεύω στα ίδια volts.
Τουλάχιστον 0,6v-1v πιό χαμηλά οι ρυθμίσεις στον τράγο για να έχω παρεμφερές χτύπημα & απόδοση γεύσης  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #559 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:58 »

Δοκίμασε ο ατμομηχανή το δικό μου κριάρι στο δικό του ατμοποιητή με το πρόβατο του στα ίδια βολτς .
Είπε ότι το κριάρι έχει καλύτερο ρεύμα ας πούμε , μάλλον έχει πιο δυνατά peak ρεύματος ή με το πάτημα του κουμπιού ξεκινάει από ψηλά και μετά αμέσως ρίχνει την τάση στο προκαθορισμένο επίπεδο .
Για αυτό και ίσως καμιά φορά όταν πατάω το κουμπί μου φέρνει στιγμιαία καμμένο και μετά στρώνει.

 

Ηταν μαζι μας σημερα ο Μιχαλης και μου το εξηγησε και εμενα και το ειδαμε στη πραξη.
Η διαφορα απο οτι μου ειπε ειναι οτι το vmax δουλευει παλμικα και η ροη του ρευματος μεταβαλλεται  απο το 0 στο 6πχ πολυ γρηγορα ενω στο provari px ειναι σταθερο. Tο μετρησα με το νεο βολτομετρο του seb και το μετραει κανονικα ενω ενα αλλο δεν μπορουσε καν να το μετρησει.

Τον steam machine με τριπλο φυτιλι τοπικα και σε τανκ τροφοδοσια, τον απογειωσε!


Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #560 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:54 »
Αρχή 5ης μέρας λειτουργίας του κατσικιού.
Ένα από τα 7 led που συνθέτουν το τελευταίο ψηφίο .......... παρέδωσε το πνεύμα του  :'(

Αποσυνδεδεμένος lukegreek

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Ως πότε θα ρουφάμε δηλητήριο οεο;
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #561 στις: Μαΐου 15, 2012, 09:59 »
Αυτό που λέω εδώ με βίντεο
Αφιερωμένο σε όλους ;) 8)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GUmoDY6FZ_8[/youtube]

 :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Γκουχου γκουχου!!!
Με επνιξες!
Νομιζω οτι αυτο το βιντεακι ηταν το τελικο "χτυπημα" για να πειστω να παρω κι εγω ενα Vmax aka κριαρι (μηπως ταυρος τελικα?)

Θα ηθελα κι αλλες αναφορες σχετικα με τη διαρκεια των μπαταριων απ'οσους το εχουν καποιες μερες.Νομιζω οτι η μετρηση βασει ml ειναι η πιο σωστη (φυσικα παιζει τεραστιο λογο το σεταρισμα,αλλα ετσι για να εχουμε ενα σημειο αναφορας)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 10:09 από lukegreek »

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #562 στις: Μαΐου 16, 2012, 03:27 »
Τελικα για πειτε μου ρε παιδια, αξιζει το v-max; σε σχεση provari και lava και η τιμη του κριαριου;

Αποσυνδεδεμένος HLIAS747

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI/LAVA/ΤΡΑΓΟΣ/EVIC
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #563 στις: Μαΐου 16, 2012, 06:38 »
Για μένα, προσωπική άποψη πάντα, :yes: είναι τίμιο για αυτά που προσφέρει  :thumpup: .
Μπαταριοθήκες και οι τρεις αλλά ο τράγος είναι ξεχωριστή κατηγορία μόνος του :bye:


Οπότε αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #564 στις: Μαΐου 17, 2012, 11:07 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lBfKfABfzW4[/youtube]

εγω παντως βλεποντας το βιντεο ξαναακουω για μια version 2 με αλλαγμενο κουμπι-καλυτερη ποιοτητα και βαφη-αλλαγμενο καπακι για της μπαταριες-reset στα 3 volt και πιο 'ηπια' δυναμη δηλαδη αυτα που βαζεις αυτα να δινει και οχι να το εχεις στο 3 και να συμπεριφερεται σαν να το εχεις στο 4.2.τεσπα ας προσπαθησει και κανενας αλλος να μιλησει με την smoktech να δουμε τι παιζει σιγουρα ρε παιδια γιατι σε εμενα δεν απαντανε και δεν ξερω και γιατι...
υ.γ. επειδη μαλλον πολλοι θα ξαναπειτε οτι δεν σας νοιαζει γιατι αυτο που εχετε  :fight_shot_auto: :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun: :whip: αλλα εγω βλεπω ηδη βαφη που ξεβαφει-κουμπι που 'παιζει' ledakia που καιγονται και ατομα που σε μερικα καρτο-ατμο καποιον ohm δεν παιζει το κατσικι η το καινε και σε αλλους οχι απλα δουλευει με αυτα αλλα και σε μεγαλυτερα volt.τεσπα ασχολουμαι και το ψαχνω τοσο γιατι ενδιαφερομαι για το πρωτο μου mod και θελω να βγει καλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2012, 16:06 από MULDER »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #565 στις: Μαΐου 17, 2012, 11:20 »
Πάντως το μόνο αρνητικό που βρήκα στο κατσίκι είναι το κουμπάκι που είναι σαν ψεύτικο δλδ κουνιέται ασύστολα μέσα στην τρύπα και η βαφή του είναι πολύ ευαίσθητη και γρατζουνιέται εύκολα με αποτέλεσμα να ξεβάφει με το παραμικρό .

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #566 στις: Μαΐου 17, 2012, 12:01 »
Για την βαφη εχω παρει ενα μανο μαυρο κ με το που παει να ξεκινησει να ξεβαψει καπου(απο γρατζουνια) του βαζω λιγω μανο για μπαλωμα για να προλαβω τι ζημια.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #567 στις: Μαΐου 17, 2012, 19:34 »
Για το κουμπί, το έχω ξαναγράψει.  :)
Το έχει κάνει έτσι η εταιρία  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #568 στις: Μαΐου 17, 2012, 20:43 »
τεσπα ασχολουμαι και το ψαχνω τοσο γιατι ενδιαφερομαι για το πρωτο μου mod και θελω να βγει καλο.

Και πολύ καλά κάνεις και το ψάχνεις :thumpup:
Αν έχεις και υπομονή και περιμένεις θα το πάρουν κι'' άλλοι και θα βγάλεις πιό ασφαλή συμπεράσματα.
Ίσως να μη το πάρεις κιόλας αν παρουσιαστούν προβλήματα.
Τέλος πάντως αν έχεις υπομονή και όρεξη για διάβασμα και ψάξιμο μόνο σε καλό θα σου βγεί :)

Αποσυνδεδεμένος thanoss44

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • e-smoking turned to hobby
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #569 στις: Μαΐου 17, 2012, 21:33 »
Παιδιά την βοήθεια σας.

Παρέλαβα σήμερα 2 aw imr 18350 μπαταρίες για το vmax μου, αλλά αφήνουν ενα μικρό κενό όταν βιδώνω το καπάκι με αποτέλεσμα να μην κανουν κύκλωμα και να μην αναβει το vmax. Τι μπορώ να κάνω.?
Σίγουρα θα πρέπει να μπορώ να κάνω κάτι :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193760 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595050 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios