vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #360 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:18 »
Δεν ειχα τολμησει να το παω στα 6 βολτ.  Το πηγα με 2,5 αντισταση 0,2 συρμα  τριπλο φιτιλι στον  Οδυσσεα  και δακρυσα.  Τερμα  ανοικτη καμπάνα  και παλι στεγνωνει σε απανωτες τζουρες  .    Μαλλον πρεπει να κανω  αντισταση  4 ωμ  για εκει.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #361 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:21 »
Να ρωτήσω κάτι βάζω ατμοποιητη με 2,2 ωμ  κ το δουλεύω στα 3 βόλτ κ καμία φορα μ έρχεται κ λίγο καμμενο δεν ξέρω το θεωρείται φυσιολογικο;;; Το reset είναι στα 5 βόλτ αγορα απο cleverstore.έβαλα ένα display να μέτρησω τάση κ δεν δίνει 3 βόλτ δίνει οσω οι μπαταρίες μήπως στιγμιαία δίνει 8 βόλτ καταλαβαίνει την αντίσταση κ μετα το ρίχνει στα 3 άρα για αυτο έχουμε το λεγόμενο καμμενο;;;

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #362 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:25 »
@μανος

ο λόγος που δεν παίρνεις σωστές ενδείξεις ειναι αυτός
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=8503.390

απάντηση #400

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #363 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:28 »
@Diver
Εμενα το πρώτο δεν μετραγε αντιστάσεις(ολες τις εβγαζε 6Ω)
μου το αλλαξαν χωρίς καμμια ερωτηση επι τόπου

Εγώ θα περιμένω την ανακοίνωση από το Σωκράτη τη Δευτέρα . Ενδέχεται να έχουμε την παλιά version

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #364 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:31 »
:) Παιδια το θεμα δεν ειναι στα Volt αλλα στα ampere το συγκεκριμενο μηχανημα δινει πολλα ampere σε σχεση με οτι αλλο στην αγορα,για αυτο τον λογο δινει την εντυπωση του πολυ δυνατου σε σχεση με τα αλλα της αγορας οπως το Lava που δουλευει στα 2,5 AMP.Το V_MAX δουλευει στα 5 amp οποτε λογικοτατα ειναι πιο ιχυρο.Δεν το παιζω σχετικος αλλα λογω της δουλειας μου γνωριζω απο αυτα(ηλεκτρονικος).Εγω το πηρα χτες απο την Νικαια απο την Vapenova.gr και το δουλευω κανονικοτατα στα 4.0v χωρις κανενα θεμα.Με το Lava χρειαζοτανε να σεταρω στα 4,8-5,0v για να εχω την ιδια αποδοση,και την ιδια αισθηση απο τον ατμοποιητη μου. :respect: :respect: :respect: V-MAX πολυ καλη δουλεια σε σχεση με τα ηδη υπαρχοντα.


Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #365 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:48 »
Δεν ειχα τολμησει να το παω στα 6 βολτ.  Το πηγα με 2,5 αντισταση 0,2 συρμα  τριπλο φιτιλι στον  Οδυσσεα  και δακρυσα.  Τερμα  ανοικτη καμπάνα  και παλι στεγνωνει σε απανωτες τζουρες  .    Μαλλον πρεπει να κανω  αντισταση  4 ωμ  για εκει.

Έφτιαξα αντίσταση στα 4,4 ΟΗΜ στον Οδυσσέα με 0.13 σύρμα και διπλό φυτίλι  2άρι .
Μπορώ να πω ότι στα 5 με 5,5 βολτ παίζει καλά .
Στα 6 βολτ στις απανωτές τζούρες φέρνει λίγο καμμένο .

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #366 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:52 »
Με το πολύμετρο που το μέτρησα χωρίς φορτίο η ένδειξη έχει μια διαφορά 0,1 βολτ δλδ το κατσίκι δείχνει 3 και το πολύμετρο 3.1 .
Αυτό ισχύει σε όλο τα φάσμα λειτουργείας .

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #367 στις: Μαΐου 12, 2012, 19:55 »
Γιώργο έχει παλμικό ρεύμα , με παλμογράφο θα το δεις σωστά..  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #368 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:00 »
οποιοδήποτε vv δεν κάνει για οποιονδήποτε ατμοποιητή.το κατσίκι είναι δυνατό και το διάβασες παντού,και πας και βάζεις ego c επάνω..χαχα..αμαρτία απο τον θεό.
εν πάσει περιπτώσει,εμείς να βοηθήσουμε θέλουμε.Εσύ μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.
Συστήνω διάβασμα εντατικό του φόρουμ και όχι μόνο καινούρια άρθρα,θα βρεις θησαυρούς και θα μπορέσεις σιγα σιγά να καταλαβαίνεις την φιλοσοφία των διαφορων κατασκευών.
Ελα και σε καμμιά ατμοσυνάντηση και θα δεις ότι όλοι έχουν καλή διάθεση



 :nope: :nope: :nope:

οποιοδήποτε VV πρεπει να κανει για οποιοδήποτε ατμοποιητη..... αλλιώς δεν πρεπει να λέγεται VV  :yes:

αυτό...το κατσίκι είναι ελατοματικα δυνατό....ειναι σαν να δουλεύει με δυο μπατ στην σειρά χωρίς πλακετα   :yes:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #369 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:13 »
Φίλε Diver αν χρησιμοποιείς άτμο εμπορίου πίστεψέ με δεν χρειάζεσαι τέτοια μπαταριοθήκη :nope:
Υπάρχουν αρκετές επιλογές σε μηχανικά μοντ και λίγα ηλεκτρονικά (και απο συμφορουμίτες) που μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου πολύ ικανοποιητικά και με μεγάλη αυτονομία και δύναμη :)
:thumpup: :thumpup: :thumpup:
Τα είπες όλα tsiv  :respect:

Αποσυνδεδεμένος cleverstore

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #370 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:31 »
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ SALES 15 SMOKTECH

hello:
I can't understand why you don't believe what I sent to you is the improved version ,do I need to cheat you? is there any problem?what problem in specific?
our Vmax is improved everyday ,and the quality is going to be better and better everyday,
 
pls tell me the specific problems and I will ask our factory and technicians  to check what's up and then give you reply,ok?I'm very sorry for that,but I have to check out the reason ,hope you can understand ,thanks
Αν και ηδη της εχω πει το προβλημα,μου ειπε να της το ξαναμεταφερω.Αν θελει κανεις να το γραψει στα Αγγλικα ακριβως οπως πρεπει[volt,watt κτλ καθως εγω δεν ειμαι και τοσο καλος σε αυτα] βεβαιως να της το μεταφερω.Τωρα της απαντησα οτι βαζεις 3 volt και ειναι σαν 4.2 και ετσι ειναι αδυνατον να παιξεις με lr ατομποποιτηες,αυτο της ειπα τωρα χονδρικα[της το ειχα πει και εχθες ]
Ας μου στειλει καποιος ενα μυνημα ακριβως πως θελει να της το μεταφερω ωστε να λυθουν τα παντα.Δευτερα θα ρωτησει τον μηχανικο.
Οπως βλεπετε ,ακομα λεει οτι ειναι η δευτερη εκδοση
Δεν θελω να τσακωθω για κατι που μπορει να ειναι οντως η δευτερη εκδοση.Ακομα και αυτο που ειπαν στο αλλο φορουμ[το ξενο]μπορει να μην ειναι σωστο.
PM me

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #371 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:33 »
και μην ξεχαστειτε: οποιος περιγραψει το "προβλημα" θα πρεπει να εχει πάρει το vmax που πουλαει το cleverstore!

Αποσυνδεδεμένος cleverstore

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #372 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:35 »
και μην ξεχαστειτε: οποιος περιγραψει το "προβλημα" θα πρεπει να εχει πάρει το vmax που πουλαει το cleverstore!
Και του αλλου καταστηματος ιδια ειναι αποτι καταλαβα.ενα παιδι ειπε οτι του βγαζει 5,ισως στο αλλο του εχουν δωσει διαφορετικα[παιζει και σε εμενα]
Αν μπορει ,οποιος εχει το vmax,να γραψει τι του βγαζει στο reset[3 ή 5]

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #373 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:38 »
Ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι του βγαζει 3.....

Αποσυνδεδεμένος cleverstore

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #374 στις: Μαΐου 12, 2012, 20:39 »
Ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι του βγαζει 3.....
ναι ,και ενας 5

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios