vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1875 στις: Αυγούστου 07, 2012, 00:06 »
χχαχα..θα σκάσω από τα γέλια..

πουλάνε τις μπαταρίες 17.20 το ζευγάρι..ναι αυτές που πουλάει 5€ το cleverstore ήτοι 10€
ο φορτιστής μία από τα ίδια..υπερτιμολογημένος όσο δεν πάει :thumpdown:
Αλλο vmax kai trustfire και αλλο RAM ρε Αλεξανδρε. Εδω μιλαμε για random access memory φιλε ;)
Ετσι οπως παει θα καθαρισω το νημα με αναφορες σε αλλα προιοντα πλην του VMAX, γιατι μαλλον μιλαμε για αλλο προιον ελληνικης εμπνευσεως ..

Σε λιγο θα μας πουνε οτι μονο με ρευμα RAM θα φορτιζεις γιατι αλλιως δεν εχεις εγγυηση και ... Τσουπ θα εμφανιστει και μια εταιρεια τυπου ΔΕΗ που θα λεγεται RAM !
Ελεος ?

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1876 στις: Αυγούστου 07, 2012, 00:28 »
αύριο-μεθαύριο θα πάω nobacco να τσεκάρω τους όρους εγγύησης και θα επανέλθω

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1877 στις: Αυγούστου 07, 2012, 00:29 »
...ειτε ψάχνουν αφορμή να ακυρώσουν την εγγύηση...

Kαι να 'σαι σίγουρος ότι με αυτό το σκεπτικό θα την βρούν σίγουρα για τον απλούστατο λόγο ότι οι εταιρείες παραγωγής εγγυώνται όλα τα -ομοειδή-προιόντα τους με τους ίδιους όρους (διάρκεια, συνθήκες κλπ) ανεξάρτητα με το πώς είναι "brandάτα" άρα το RAM αποκλείεται να έχει καλύτερη εγγύηση από τα άλλα Vmax...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2012, 00:40 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1878 στις: Αυγούστου 07, 2012, 00:32 »
Παιδιά για να ήμαστε και δίκαοι, και εγώ που πήρα το vmax απο άλλο ελληνικό μαγαζί το ίδιο μου είπαν για την εγγύηση και την χρήση των μαμίσιων μπαταριών. Δεν νομίζω δηλ. να ζητάνε και πολλά.
Πες μας κ' το μαγαζί αν θέλεις.  :hmmm:
Εμείς 2, το ένα αγορασμένο από cleverstore κ' το άλλο από zerobacco, δεν έχουμε κάποιο τέτοιο θέμα  :)
 
Τις μπαταρίες vmax τις έχω δεί να δουλεύουν κ' είχαν "θέμα"  ;)
4 ζευγάρια ultrafire 1200 πορτοκαλί, που χρησιμοποιούμε, αγορασμένες από ίδιο κατάστημα στο ebay, δεν έχουν παρουσιάσει τίποτα μέχρι στιγμής.  :yes:
 
Μην ξεχνάμε ότι, το μαυράκι το δικό μου, είναι το πρώτο που βγήκε από την κούτα του cleverstore όταν πρωτοήρθαν στην Ελλάδα.  8)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1879 στις: Αυγούστου 07, 2012, 02:44 »
Εγώ λέω να οργανώσουμε καμμιά ομαδική...
Όσο για μπαταρίες http://www.powerwholesale.net/imr-18350-800mah-rechargeable-37v-limn-battery2pcs-p-391.html

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1880 στις: Αυγούστου 07, 2012, 03:13 »
Βασικά ξενέρωσα κι αν είναι να μαλώνω και να κάνω το χαμώ αν τύχει κάτι ευχαριστώ δεν θα πάρω. Τους έχω κόψει και αυτοί χάνουν όχι εγώ.

Για το φίλο που μου είπε για το Provari με άλλα 50 να πω ότι έχω είδη το Chrome και να σου πω την αλήθεια ούτε το ίδιο χρώμα θέλω αν είναι να πάρω δεύτερο ούτε διακινδυνεύω γρατζουνιές που δεν ξέρω που είναι και πως φαίνοντα και να πληρώσω και τα μεταφορικά.

Το θέμα είναι ότι έχω είδη μπαταρίες (2 χ AW IMR 18650 2000mah, 2X AW 18500 1200mah) κι αν πάρω το RAM θέλω κι άλλες άμεσα δηλαδή άλλες 4χ 18350 δηλαδή άλλα 35 για τις δικές τους τις μούφες ή 50 για IMR. Φθάνω τα 140 Ευρώ λοιπόν ή παραπάνω για να πάρω και δυο από τις μούφες τους για την εγγύηση. Φορτιστή έχω τον XTAR και περιμένω και ψηφιακό και καθαρίζω μια και καλή.

Αν είναι να φθάσω κοντά στα 160 μου φαίνεται θα πάρω το Mini χωρίς extension (είναι το ίδιο με του δικού μου) και παίζω προς το παρόν με τις 2Χ AW 18500 που έχω και είναι καινούριες. Θα πηγαίνει και με το Kyr Fanis Provari Tank που θέλω να πάρω καλύτερα (και τα δυο Trap Tank μου μιας και το Vmax είναι πιο λεπτό).

Το Vmax το χτυπάω σε οποιαδήποτε άλλη μορφή αργότερα μεταχειρισμένο για τρίτη συσκευή σε ότι χρώμα να '΄ναι.

Πάντως από απόδοση μου άρεσε πολύ που το δοκίμασα και είναι στη λίστα αλλά με λογικό κόστος.



Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1881 στις: Αυγούστου 07, 2012, 03:18 »
Μου φαίνεται ότι την εκτύπωση "Ram" και "Nobacco" πληρώνουμε πάνω στις μπαταρίες και στο κατσίκι.

Οι οποίες προσωπικά μ'ενοχλούν. Η μια μου θυμίζει περιδικό και θα νομίζουν ότι ήταν δώρο και η άλλη είναι γκαμούτσα. Πάλι καλά που δεν είναι με χρώμα.

Γενικά η συγκεκριμένη εταιρεία δημιορυγεί Brand Name και αυτό στον πολύ κόσμος που απευθύνεται λειτουργεί. Πληρώνουν κάτι παραπάνω αλλα.... :bye:

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1882 στις: Αυγούστου 07, 2012, 03:37 »
Γενικά η συγκεκριμένη εταιρεία δημιορυγεί Brand Name και αυτό στον πολύ κόσμος που απευθύνεται λειτουργεί. Πληρώνουν κάτι παραπάνω αλλα.... :bye:

Το Vmax η RΑΜ όπως θέλουν να το αποκαλούν κάποιοι, απευθύνονται σε ανθρώπους πού είναι λίγο, πολύ ψαγμένοι.
Δεν πρόκειται να δείς κάποιον πού μπαίνει σε κατάστημα ΗΤ για πρώτη φορά να φεύγει με VV.

Τώρα, όπως και να το πούνε, η ΜΟΝΗ αλήθεια είναι οτι βγήκε απο τον ίδιο κατασκευαστή, την SMOKTECH στην συγκεκριμένη περίπτωση και η SMOKTECH δίνει 1 χρόνο εγγύηση, χωρίς να λέει πουθενά για δικές της μπαταρίες. Μίλησα προσωπικά με εκπρόσωπο της εταιρίας και μου είπε οτι δεν χάνεται καμιά εγγύηση αν δεν χρησιμοποιήσεις τις SMOKTECH μπαταρίες.

Για το όνομα, ότι και να το πούνε, της Θείας μου το όνομα να βάλουν, Vmax by SMOK θα είναι.
Θυμήσου το LAVATUBE. Το είπαν knight rider, Varitube X, Tornado, Apollo Vtube, Volcano και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, αλλά όλοι το ξέρουν ως LAVATUBE. Kαι άστους να χτυπιούνται.
Νομίζω ότι ήταν λάθος επιλογή να το κάνουν αυτό για το συγκεκριμένο μοντ (δικαίωμά τους), αλλά εδώ δέν είναι Αμερική.
ϊσως για κανά eGo να το κάνανε αλλα για VV;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1883 στις: Αυγούστου 07, 2012, 03:48 »
Μα δεν το κάνουν μόνο με το συγκεκριμένο μοντ. Το κάνουν με όλα τα προϊόντα τους και αυτό λέγεται Branding. Χτίζουν όνομα, marketing στρατηγική είναι, γνωστή, και έχει στόχο να δημιουργήσει εμπιστοσύνη στον καταναλωτή και αναγνωρισιμότητα. Δεν απευθύνεται σε ψαγμένους. Απευθύνεται στους πολλούς. Και ο στόχος τους είναι να το σπρώξουν σε ακόμα περισσότερους. Το πόσο θα λειτουργήσει γενικά αυτή η στρατηγική για την Nobacco θα δείξει το μέλλον και θα εξαρτηθεί και από τις επιλογές τους στην επιλογή προιόντων κάτω από την ομπρέλα τουν ονόματος τους. Τέλος πάντων δεν αφορά το θέμα μας το management και marketing school of thought που ακολουθεί η Nobacco αλλά κάποιος τους καθοδηγεί και διόλου σημασία έχει το τι συζητιέται εδώ.

Επίσης υπάρχουν πολλοί μεσάζοντες στην αλυσίδα και δεν τους παίρνει για μικρότερες τιμές. Μην ξεχνάμε ότι έχουν και franchisees που πρέπει να βγάλουν κι αυτοί (+ ένα layer στο sales chain).

 

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1884 στις: Αυγούστου 07, 2012, 03:51 »
Μπορεί η εταιρία να μην απευθύνεται σε ψαγμένους, αλλά το προιόν.
Ίσως δεν κατάλαβες τι είπα.

Μιλάω για το συγκεκριμένο, πού είναι για ψαγμένους.

Όσο για την τιμή είναι επιβεβλημένη από την SMOK.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1885 στις: Αυγούστου 07, 2012, 10:23 »
Το προϊόν ναι, αλλά αν η στρατηγική είναι "Όλα NOBACCO" τότε δεν υπάρχουν "εκτός από..." κι έτσι γενηθήτω το RAM. Από τη στιγμή που μπαίνει στο μεγαλύτερο δίκτυο λιανικής η.τ. δεν θέλει και πολύ ψάξιμο για να πέσει ο μέσος καταναλωτής πάνω του και μόλις το δοκιμάσει μια μερίδα από αυτούς θα το πάρει λόγω απόδοσης ή αρχικά για το σπίτι.



Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1886 στις: Αυγούστου 07, 2012, 10:36 »
Δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει κατά τύχη κάποιος νέος ατμιστής από κατάστημα της εταιρείας
και να βγει με v max - φορτιστή και 2 ζευγάρια μπαταρίες η.τ. και όχι με starter kit η.τ.
Το vv απευθύνεται σε πιο απαιτητικούς χρήστες και φυσικά όποιος το θέλει είναι σχετικά
ενημερωμένος και ψαγμένος και θα είναι ψαγμένος και σε αγορές-τιμές Ελλάδας και παγκόσμιες.
Υπάρχουν τιμές για όλα τα βαλάντια, ανάλογα όποιος θέλει να βρει και να συγκρίνει θα το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1887 στις: Αυγούστου 07, 2012, 11:04 »
Η Nobacco δουλεύει κατα κύριο λόγο με πελάτες περαστικούς η της τοπικής κοινωνίας με διαφορετικά βαλάντια και πιστεύω ότι θα φύγουν κομμάτια αρκετά.
Αν το προιόν ειναι βελτιομένο όπως λένε δεν ξέρουμε πού βέβαια πιστέυω ότι θα κάνει θράυση

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1888 στις: Αυγούστου 07, 2012, 11:23 »
Απο την απαντηση που εδωσε το καταστημα μολις τωρα η εγγυηση ειναι μονο με μπαταριες της ιδιας εταιρειας.Οποτε φιλοι συνατμιστες καταλαβατε ολοι οτι αν παθει κατι η συσκευη κ πατε για αντικατασταση θα σας πουν το εξιδεικευμενο μας service ειδε,μυρισε,μαντεψε οτι δεν το δουλεψατε με μπαταριες δικες μας!90-99€ γεια σας!κ επεισης απορω για τα μελη του φορουμ 10% εκπτωση.δηλαδη σου λεει σε εσας κυριοι κανουμε εκπτωση γιατι ειστε ενημερωμενοι κ δεν σας πιανουμε κοτσο...ειμαστε ομως τοσο καλα ενημερωμενοι που οσο ψαχνομαστε θα βλεπουμε τις υπερτιμολογησεις σας κ τις δηθεν εκπτωσεις σας.κριμασαυτους που δεν ξερουν για την υπαρξει του φορουμ για να τους ανοιξουν τα ματια,κριμα κ σαυτους που ενω εχουν προσβαση στην πληροφορια κ αρνουνται να την δουν

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1889 στις: Αυγούστου 07, 2012, 11:29 »
Μιας και έχουμε ξεφύγει να συμπληρώσω στα παραπάνω πως και για την έκπτωση
του φόρουμ θα πρέπει για να την πάρει κάποιος να έχει κλείσει 1 μήνα μέλος.

Αν το προιόν ειναι βελτιομένο όπως λένε δεν ξέρουμε πού βέβαια πιστέυω ότι θα κάνει θράυση
Υπερβολές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios