vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, camber, grag

Smoktech Vmax

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1005 στις: Ιουνίου 01, 2012, 17:54 »
το περιμενω απο την ομαδικη Βαγγελη.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1006 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:01 »
Είμαι πολύ περίεργος που το κατάλαβες οτι ακούγετε από την πλακέτα, εμένα πάντως σίγουρα δεν είναι απο την πλακέτα αλλά απο την αντίσταση στον Οδυσσέα, έχει να κάνει με το πάχος του σύρματος νομίζω και όχι με το μήκος.
Γιατί πανικοβάλεις τον κόσμο και ακόμα απο την ομαδική δεν το έχεις πάρει καν, εκτός αν έχεις αγοράσει και άλλο.

Συμβουλεύεις και τον άλλο άνθρωπο ποιο πάνω να βγάζει τις μπαταρίες στα 6V η κατάλαβα λάθος?

Αν οι μπαταρίες δεν είναι επώνυμες και safe chemistry καλύτερα να τις κόβετε πάνω απο 7,2V, σε μικρότερες τάσεις θα είναι μεγαλύτερες οι διαφορές που θα δημιουργηθούν στα βολτ και άρα ποιο επικίνδυνες, για την ακρίβεια και επώνυμες να είναι τα 7,1-7,2 είναι καλή τάση για να πάνε για φόρτιση ξανά.

Τσαντίστηκα τώρα παω να κανω κανενα τσιγάρο....

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1007 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:02 »
στα 7v αλλαγή να διαρκέσουν οι μπαταρίες.
περι did, έβαλα και εγώ τον did επάνω σεταρισμένο όπως πρέπει για τα δικά μου γούστα και μηχανικό μοντ.δλδ 4 σπείρες 18άρι κανθαλάκι,γύρω στο 1,4 υπολογίζω(το πολύμετρο πίσω οεο)
και δεν μου άρεσε καθόλου ο συνδυασμός οπτικά,οπότε και δεν κάθισα να φτιάξω 6 σπείρες και να δοκιμάσω,περιττό να πώ ότι στο λαβα παίζει χειρότερα.
Σαν να βάζεις οδυσσέα στο picolo ένα πράμα,κολλάει?δεν κολλάει...
Μόλις αποκτήσω τον Aris V2,τότε ναι θα αποκτήσει άλλο ένα ταίρι.
Με Fat στα 1,7 και τραινάκι στα 1,9 είμαι σούπερ ευχαριστημένος.
Ρυθμίζω χαμηλά για allday και ψηλότερα για καφέ,φαγητό,ποτό.
Κανα μήνα τώρα έχω κατέβει στα 9-10 νικοτίνη και ήμουν πιπίλα συνέχεια,με το vmax ψηλά μου έρχονται δάκρυα στα μάτια)όχι καμμένο),και η νικοτίνη βγαίνει απο τα αυτιά :laugh1:
Επιτέλους τα χέρια μου ξεκουράζονται ;)
Εχει βέβαια κάποιες ιδιαιτερότητες για να πάρεις το 100%,γουστάρει χοντρά σύρματα και καλή τροφοδοσία.
Θυμίζει αγωνιστικό,με λίγο γκάζι σκοτώνει,ξεχάστε τα νούμερα απο άλλα εμπορικά μοντ και ρυθμίστε τα γκάζια ανάλογα.
Στην τιμή των 60€ ΤΡΕΧΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1008 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:08 »
Είμαι πολύ περίεργος που το κατάλαβες οτι ακούγετε από την πλακέτα, εμένα πάντως σίγουρα δεν είναι απο την πλακέτα αλλά απο την αντίσταση στον Οδυσσέα, έχει να κάνει με το πάχος του σύρματος νομίζω και όχι με το μήκος.
Γιατί πανικοβάλεις τον κόσμο και ακόμα απο την ομαδική δεν το έχεις πάρει καν, εκτός αν έχεις αγοράσει και άλλο.

Συμβουλεύεις και τον άλλο άνθρωπο ποιο πάνω να βγάζει τις μπαταρίες στα 6V η κατάλαβα λάθος?

Αν οι μπαταρίες δεν είναι επώνυμες και safe chemistry καλύτερα να τις κόβετε πάνω απο 7,2V, σε μικρότερες τάσεις θα είναι μεγαλύτερες οι διαφορές που θα δημιουργηθούν στα βολτ και άρα ποιο επικίνδυνες, για την ακρίβεια και επώνυμες να είναι τα 7,1-7,2 είναι καλή τάση για να πάνε για φόρτιση ξανά.

Τσαντίστηκα τώρα παω να κανω κανενα τσιγάρο....


Δεν έδωσα σε κανέναν καμία συμβουλή... (τεσπά)

Δεύτερον, κατάλαβα πως είναι απ τη πλακέτα για δύο λόγους:
1. Δεν είμαι κουφός (ακόμη ευτυχώς).
και 2. Μια χαρά ξέρω να ξεχωρίζω πως κάνει η αντίσταση του ατμοποιητή και πως κάνει μια πλακέτα.


Ανανέωση περιγραφής:
Ο ήχος είναι όπως όταν δυο γυμνά καλώδια τρίβονται στην άκρη με τη διαφορά πως ήταν πιο έντονος-δυνατός!
Λες και βραχυκύκλωνε, ενώ δε συνέβαινε κάτι τέτοιο...

Δεν προκαλώ κανένα πανικό και ούτε αυτός είναι ο σκοπός μου...
Έτυχε να γίνει και θεώρησα πως έπρεπε να το γράψω!!!




Υ.Γ.> Υπάρχουν και άλλοι τρόποι ξεχαρμανιάσματος εκτός απ το τσιγάρο,ε!  ;)




@Αλέξανδρος_13
  Δοκίμασες το DID στο Vmax?!
Για να μας πεις σχετικά με αυτό που έγινε στα Vmax του Tsiv!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2012, 18:19 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1009 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:14 »
Εφοσον ειναι τοσο εντονος όπως τον περιγράφεις θα πρεπει να το εχουν δει και άλλοι, ειναι αρκετοι πλεον οι κάτοχοι, αν δεν βρεθει κανενας άλλος θα έλεγ ανα το γυρίσεις πισω εκει που το πήρες γιατί μάλλον ειναι προβληματικο.

Τσιγαρο θέλω και τα χάπια μου...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1010 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:16 »
Θα σου κοπει η ορεξη Αλεξη

 :) :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1011 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:17 »
Σαλάτα με ντακο εφαγα!!!
Θα εχω αρκετη όρεξη το βράδυ σίγουρα χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1012 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:21 »

Εφοσον ειναι τοσο εντονος όπως τον περιγράφεις θα πρεπει να το εχουν δει και άλλοι, ειναι αρκετοι πλεον οι κάτοχοι, αν δεν βρεθει κανενας άλλος θα έλεγ ανα το γυρίσεις πισω εκει που το πήρες γιατί μάλλον ειναι προβληματικο.

Τσιγαρο θέλω και τα χάπια μου...

Πάμε πάλι...
Δεν ήταν ένα το Vmax αλλά ΔΥΟ και δεύτερον δεν είναι δικά μου αλλά του Γιώργου(Tsiv).

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1013 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:22 »
Ωραια, αλλά εγώ αυτο που είπα είναι ότι αν δεν το κάνει σε κανέναν άλλο τόσο έντονα η περίεργα μάλλον φταίνε τα συγκεκριμένα.
Λογικό δεν είναι αυτο που σου λεώ?
Αλλιώς θα είχαν παλαβώσει όλοι όσοι το έχουν και οχι μονο στην Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1014 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:25 »
αυτό που λέει ο στιμ μπορεί να συμβαίνει
αν εχει βρεί την ιδιοσυχνότητα της
κατασκευής (σαν σύνολο με τον διδ του)
και ισως αφορά ολα τα τραγιά.
Αν συμβαίνει σ ενα τραγί κάτι ειναι χαλαρό
στη πλακέτα η κάποιο υλικό της πλακέτας
ιδιοσυντονίζεται. αν ο στιμ δεν μπορεί να
επαναλάβει το αποτέλεσμα σ αλλο τραγί
καλό ειναι να το αλλάξη.........

τώρα ειδα τα παρακάτω μνματα ....οπου στιμ τσιβ :D :D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1015 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:27 »
Oldhabits  :thumpup: ,


Αλλά...


Δεν ήταν ένα το Vmax αλλά ΔΥΟ και δεύτερον δεν είναι δικά μου αλλά του Γιώργου(Tsiv).


Αύριο όμως θα έχω σίγουρα στα χέρια μου το πρωί ώστε να δω αν το κάνει.  :yes:

Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1016 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:28 »
Ρε συ Βαγγέλη,τελικά είσαι μέγα νηματοκαταστροφολόγος ;D
Γουστάρω που είσαι αντιρρησίας πραγματικά αλλά χαλάρωσε και λίγο βρε παιδί μου :yes:
Πάρε το κανε τα πειράματα σου και ποσταρε κάτι ουσιαστικό αφου το ψάξεις πρώτα.
Μου στεναχωρείς και καταστρέφεις (τον έστειλες για τσιγάρο)και τον συνονόματο μου που εκτός απο πρώτο παιδί ξέρει πολλά και δεν πετάει λόγια στον αέρα.
Περιμένω review σου

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1017 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:41 »
Δηλαδή, αν έγραφα πως δεν έγινε τίποτα και όλα ήταν καλά καθώς και ότι το Vmax είναι απίθανο τότε θα ήταν πιο ουσιαστικό το post μου?!
Χαλαρός είμαι,πάντα (σχεδόν).  8) :tongue_smilie: 

Μπορεί να είμαι αντιδραστικός, αλλά παράλογος δε νομίζω Αλέξανδρε...
Να είχα, όπως παλιά, μηχανικό mod να κάνω πειράματα αλλά με VV τι πειράματα να κάνω?!
Να ανεβοκατεβάζω τάση και αντίσταση?!


Από μένα γι αυτό το θέμα αύριο νεότερα που θα το έχω στα χέρια μου... να "πειραματιστώ"....








Υ.Γ.>Αλέξανδρε, μάλλον γράφω όπως εκφράζομαι και λεκτικά, αλλά χωρίς να βλέπεις την έκφραση δε μπορείς και να καταλάβεις το τρόπο μου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1018 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:51 »
Ένα mod πρέπει να δουλεύει ή να μην δουλεύει!

Όταν βάλει το βίντεο ο Βαγγέλης θα κρίνουμε... αν και νομίζω οτι έχει δίκιο έτσι κι'αλλιώς, γιατί δεν επιτρέπεται κανένας θόρυβος σε ηλεκτρονικά mods!!!

 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Smoktech Vmax
« Απάντηση #1019 στις: Ιουνίου 01, 2012, 18:53 »
Εσενα σου εχει κανει καποιο θορυβο φιλε μου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 23 8851 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:04
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 343990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207737 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31981 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1772 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1879 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos