vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ducati.Jimakos, camber, JohnDag

Twitter

Mini Vivi Nova V4 2.0 ml

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:13 »

Αποσυνδεδεμένος larkostas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρεμπετης
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #91 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:23 »
αυτοι δεν εχουν καν στο site τους τους mini vivi nova αρα ψαχνουμε αλλου!!!!!!!!!!!!!ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #92 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:26 »
Το www.atmo-vape.gr υποτίθεται ότι θα τους έφερνε στην αρχή του καλοκαιριού (όπως και το Gripper και πολλά άλλα) αλλά μάλλον δεν τους έφερε -και δεν θα τους φέρει- ποτέ...

Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #93 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:30 »
αν χρησιμοποιουσες τους ce4 τους απλους που δεν αλλαζανε κεφαλες κατα την ταπεινη μου αποψη η γευση τους ηταν πολυ καλυτερη απο τον mini vivi.......ισως για αυτο βλεπεις αυτη την διαφορα.....αυτο στην περιπτωση που λεγοντας οτι δεν περνεις σωστη γευση εννοεις οτι δεν περνεις το ιδιο εντονη....
Όσον αφορά τη γεύση σε μεγάλο βαθμό παίζει ρόλο το φιτίλι. Αν όμως συγκρίνουμε τους ατμοποιητές με αυτό το κριτήριο δεν πρόκειται να έχουμε άποψη, για αυτό μετράνε και άλλα πράγματα όπως η κατασκευή όπως επίσης ακόμα και η ποιότητα του.
Άποψή μου πως αν τα φιτίλια είναι "γυαλιστερά" και με τη χρήση σε υγρό φαίνονται σαν διάφανα είναι καλής ποιότητας από γεύση και ντουμάνι  :)

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #94 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 23:59 »
εχω παρει κεφαλες με μακρυ φιτιλι,τοσο που πρεπει να τις σπρωχνω με τα δαχτυλα για να μην πιαστουν οταν βιδωνω! πρεπει να τις κουρεψω λιγο η να τις αφησω ετσι?

Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #95 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:03 »
Δήμητρα οι κεφαλές με τα μακρυά φιτίλια έχουν το νόημα να κάνουν καλύτερη τροφοδοσία
με υγρό προς την αντίσταση.
Αυτό όμως λειτουργεί αν δεν περιστρέφεις τον ατμοποιητή σου και ανασταλτικά, γιατί
μπορεί η ποιότητά τους να μην είναι η καλύτερη με αποτέλεσμα να σου βγάζει οσμή φιτιλιού
Θέλει γενικά καλή απολύμανση με οινόπνευμα στην αρχή πριν τη χρήση και αν δεις και
συνεχίζεται θα πρότεινα να τα κόψεις κοντά, αρκεί να ακουμπούν στο tube  :)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #96 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:07 »
Eγώ δεν τις κόβω αλλά βάζω την άκρη τους μέσα στην εσοχή που έχει από μέσα το κάτω καπάκι / βάση και έτσι δεν μαγκώνουν στο σπείρωμα...

Kαι κάτι αλλό σημαντικό: Προσοχή στις ανταλλάκτικές κεφαλές 2.8 Ω με 4 λεπτά φυτιλάκια! Σε κάποιες παρτίδες  και σε πολλά κομμάτια παρατήρησα ότι το ένα από τα  φυτίλια δεν ειναι fix και βγαίνει εύκολα & αμέσως από την αντίσταση και έτσι μένει η κεφαλή με 3 φυτίλια με αποτέλεσμα να έχεις καμένο συνέχεια που δεν διορθώνεται πλέον!

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2012, 19:01 από zacharis1955 »

Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #97 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 00:42 »
Αν ξεχάσατε να γράψετε κάτι στο τελευταίο μήνυμά σας δεν είναι απαραίτητο να απαντήσετε με ένα καινούργιο ακριβώς από κάτω. Πατήστε απλά "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα και συμπληρώστε αυτό που θέλετε.
Όχι συνεχόμενα ποστ

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 03:11 »
Παρέλαβα χθες με μακροφύτιλες κεφαλές.
Έκανα 2-3 γεμίσματα με την αρχική 2.4Ω πάνω σε twist και μια άλλη ego vv.
Όλα καλά με εξαίρεση την ένταση της γεύσης ... ίσα που αφήνει μια ιδέα.


Προερχόμενος από επισκευάσιμο με φυτίλι+mesh combo (Vivi Tank), η σύγκριση είναι σίγουρα άδικη απλά δεν περίμενα τόση διαφορά.
Σαν να πηγαίνεις από κρυστάλλινο πολυκάναλο ήχο σε μονοφωνικό υψηλής συμπίεσης.


Μου αρέσει όμως κατά τα λοιπά (σχήμα, κατασκευή, ανοιχτό σιλικονάκι στο πάνω μέρος, ανταλλάξιμο drip tip) οπότε αφού δοκιμάσω και την μικρότερη αντίσταση θα φτιάξω δικές μου φυτιλοαντιστάσεις. Εμπειρία σε αυτή τη μικρή κλίμακα υπάρχει, ας είναι καλά η οικογένεια CE4, μέχρι και με meshάκι είχουν παίξει.

Edit
Να προσθέσω ότι τον πήρα από Health Cabin, στην βάση και στην κεφαλή έχει το "ψηφιδωτό" μέταλλο κι όχι λείο (όπως ακριβώς είναι και στις φώτο του review δλδ) και το κουτί δεν αναφέρει πουθενά την επωνυμία Vivi Nova.
@ouzou βλέπω είχες το ίδιο θέμα. Μήπως κατά σύμπτωση είναι κι εσένα από εκεί;


Edit 2

Η αριστερή είναι του mini Vivi Nova V4 και η δεξιά είναι του Vivi Nova V2

σε εμένα είναι η δεξιά  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2012, 03:39 από zilberto »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 06:47 »
Στις συσκευασίες με τις τρείς διαφορετικές ανταλλακτικές κεφαλές (1.8 , 2.4 και 2.8 ohm) έχω παρατηρήσει ότι οι δύο πρώτες έχουν το τετραπλό λεπτό φιτίλι ενώ η τρίτη , δηλαδή αυτή των 2.8 ohm, έχει μονό χοντρό φιτίλι. Το ίδιο ακριβώς έχω δεί ότι συμβαίνει και στην περίπτωση του Vivi Nova των 2.8 ml.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 15:54 »
απο χθες που κανω κι εγω τον μινι ειμαι πολυ ευχαριστημενη και σε γευση και σε ντουμανι και σε εμφανιση ειδικα με τα σαγρε μεταλλικα μεροι του ειναι σουπερ :thumpup: ομως επειδη δεν μου αρεσε το επιστομιο που ειχε του εβαλα ενα ss,αυτο που εχω στην φωτο. δεν ειναι ομως σταθερο και ψιλοκουνιεται λιγο,τι στο καλο δεν ταιριαζει :confused1:

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 16:52 »
Παρέλαβα χθες με μακροφύτιλες κεφαλές.
Έκανα 2-3 γεμίσματα με την αρχική 2.4Ω πάνω σε twist και μια άλλη ego vv.
Όλα καλά με εξαίρεση την ένταση της γεύσης ... ίσα που αφήνει μια ιδέα.


Προερχόμενος από επισκευάσιμο με φυτίλι+mesh combo (Vivi Tank), η σύγκριση είναι σίγουρα άδικη απλά δεν περίμενα τόση διαφορά.
Σαν να πηγαίνεις από κρυστάλλινο πολυκάναλο ήχο σε μονοφωνικό υψηλής συμπίεσης.


Μου αρέσει όμως κατά τα λοιπά (σχήμα, κατασκευή, ανοιχτό σιλικονάκι στο πάνω μέρος, ανταλλάξιμο drip tip) οπότε αφού δοκιμάσω και την μικρότερη αντίσταση θα φτιάξω δικές μου φυτιλοαντιστάσεις. Εμπειρία σε αυτή τη μικρή κλίμακα υπάρχει, ας είναι καλά η οικογένεια CE4, μέχρι και με meshάκι είχουν παίξει.

Edit
Να προσθέσω ότι τον πήρα από Health Cabin, στην βάση και στην κεφαλή έχει το "ψηφιδωτό" μέταλλο κι όχι λείο (όπως ακριβώς είναι και στις φώτο του review δλδ) και το κουτί δεν αναφέρει πουθενά την επωνυμία Vivi Nova.
@ouzou βλέπω είχες το ίδιο θέμα. Μήπως κατά σύμπτωση είναι κι εσένα από εκεί;


Edit 2
σε εμένα είναι η δεξιά  :hmmm:
Εχω πάρει απο fabvape και εμένα οι δεξιά κεφαλές είναι με μακριά φυτίλια.Απο γεύση ελάχιστη δυστηχώς....

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 17:30 »
Οι κεφαλές σου είναι σαν αυτή της φωτο δεξιά (ανοιχτό σιλικονάκι);
Vivi Nova / Vision βλέπεις γραμμένο πουθενά;

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 18:20 »
Οι κεφαλές σου είναι σαν αυτή της φωτο δεξιά (ανοιχτό σιλικονάκι);
Vivi Nova / Vision βλέπεις γραμμένο πουθενά;
Ναί.Όχι πουθενά!!

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Vivi Nova V4 2.0 ml
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 18:50 »
το εκλεψα απο αλλου.. (zacharis)
\
Πλέον όλες οι κεφαλές για Ce4+ Crystal, Vivi Nova, mini Vivi Nova κλπ ανεξαρτήτως version είναι 100% συμβατές με όλους τους εν λόγω ατμοποιητές εκτός ελαχίστων ίσως εξαιρέσεων...   

αρα αν εχουμε τανκακι απο vivi nova και μας βολευει παραπανω του πεταμε μεσα αντισταση απο ce4 v3!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1557 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156589 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi