vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

153 επισκέπτες, 3 χρήστες
cho oyu, mathimatikos1966, Parolos

Twitter

ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 22:55 »
Θυμάμαι που κατέβηκα Αθήνα για 15 μέρες και πήρα μαζί μου 200ml βάση, 2 αρώματα και 3 vivi nova με 5-6 κεφαλές επισκευασμενες, Μοντ vv no1 με 2 ζευγάρια μπαταρίες, φορτιστή, φορτιστή ego και ego-c twist 650.
Γελαγα όταν επέστρεψα γιατί 60 ml τα έδωσα σε φίλο και εγώ το πολύ να είχα χρησιμοποιησει αλλά 40-45.

Sent from my C1605 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 23:20 »
Όταν γενννήθηκε το νήμα, ήταν άλλες οι συνθήκες...
Τώρα όμως...

"Σαν πας τον πηγαιμό για να γυρίσεις,
φρόντισε να έχεις να ατμίσεις"

Έ, αν πηγαίνω απέναντι για μια δουλίτσα (σούπερ μάρκετ να πάρω κρουασάν) παίρνω μόνο το πιστόλι υπηρεσίας (και αν...).

Αν όμως θα λείψω πάνω από δίωρο...
Δυο μπαταρίες (ή μπαταρία και μοντ) γιατί ποτέ δεν ξέρεις (μου έτυχε)...
Ένα φορτιστή...
Δυο ατμοποιητές, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
Μπουκαλάκι με υγρό με όγκο = (κατανάλωση / χρόνο) Χ χρόνο απουσίας

Αν πάλι, δεν θες να μπερδευτούν γεύσεις, άρα μιλάμε για απουσία μέρα + βάλε, άντε βάλε και μια νέα κεφαλή.

Σε περίπτωση που δεν ξέρεις πόσο θα λείψεις, πας εκεί και με αυτά που έχεις περιμένεις τη νέα παραγγελία. Ευτυχώς, γίνεται ταχύτατα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:19 »
Οταν φεύγω (ταξιδεύω συχνά), παίρνω αυτά που θα χρειαζόμουν κανονικά Χ 3. Στην πράξη αυτό μεταφράζεται σε περισσότερα ατμιστικά, παρά καλλυντικά (από τα τελευταία παίρνω μόνο τα απολύτως απαραίτητα. Να ξεμείνεις από άτμο/υγρά/μπαταρία μπορεί, απο make up, κομματάκι απίθανο)
Κατοχικό σύνδρομο; Ναι, 99 φορές δε θα χρειαστούν, αλλά θα έρθει η μια η καλή που θα κάτσουν όλες οι στραβές μαζί και θα ευχαριστείτε τους Αγίους Πάντες και άπαντες τους αγίους όλων των θρησκειών για την προνοητικότητά σας.


Διευκρινίζω: Για Σ/Κ μετά της μισής Δευτέρας.
Προμήθειες σε άτμο: 1 gemini mini με κεφαλή 5 ημερών, από αυτές που κρατάνε 15
                                 1 thor bcc με κεφαλή 3 ημερών, από αυτές που κρατάνε 7
                                 1 thor ce4 καβάντζα με καινούρια κεφαλή
                                 1 ανταλλακτική κεφαλή τύπου evod για τον thor bcc.
Κυριακή μεσημέρι βραχυκυκλώνει η κεφαλή του bcc και κατεβάζει κάτω από 1 ομ. Το μοντ αρνείται να τη δουλέψει
Κυριακή βράδυ μπουκώνει άσχημα ο τζεμινι. Πάω να του κάνω dry burn και πέφτει το σιλικονένιο καπάκι της αντίστασης στην αποχέτευση του νεροχύτη. Πάει κι ο δεύτερος.
Ανοίγω Δευτέρα πρωί τον thor ce4. Επεσα σε κεφαλή που θέλει τα πρώτα 5-6 μλ σε πολύ χαμηλά βολτ. Στα 3.5 του dna έβγαζε απροσδιόριστα καμμένο.
Δευτέρα μεσημέρι αλλάζω κεφαλή στον bcc και πάλι ζορίζεται με ελάχιστο καμμένο στα 7 βατ, διότι στο πρώτο μισάωρο ατμίσματος κατέβηκε από τα 1.8 στα 1.6 ομ και το μινιμουμ που δίνει εκείνη τη στιγμή το dna, 3.5 βολτ, της κάθεται βαρύ. Κακήν κακώς φτάνω πίσω και αλλάζω κεφαλή στον τζέμινι. το ίδιο βράδυ, βραχυκυκλώνει η καινούρια bcc κεφαλή και ρίχνει τα ομ της κάτω από 1.0. Δηλαδή, αν γύριζα πίσω Τρίτη, θα έπρεπε να ψάχνω για ατμομάγαζο.


Ηθικό δίδαγμα: τι όγκο καταλαμβάνουν 2-3 κεφαλές παραπάνω, μαζί με έναν ατμοποιητή και μια εξτρά μπαταρία; Πάρτε τα! Ούτε τρώνε, ούτε πίνουν, ούτε θα σας βαρύνουν ιδιαίτερα. 2 μπουκαλάκια δεκάμελα και μια μπαταριούλα παραπάνω στον πάτο της τσάντας δεν πιάνουν χωρο, αλλά μπορεί να μας σώσουν.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:28 »
Mπαταρία! Οπωσδήποτε έξτρα μπαταρία. Για καμμιά ώρα χωρίς μπαταρία και σε χώρο με φουλ καπνιστές, πήρα τα μπουκαλάκια με τα υγρά αναπλήρωσης και τράβαγα τζούρες για να στανιάρω  ;D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:28 »
Δεν πιανει τπτ...............τοχω πει και θα συμφωνησω με την Βουλα.
Αν ειναι να χτυπησει ο νομος του merfy θα χτυπησει οταν δεν πρεπει  :yes: :))
Στο αλλο νημα που λεει τι κουβαλατε μαζι σας δεν ποσταρω γιατι δεν χωρανε στην φωτο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 22:31 »
Συμφωνώ απόλυτα με την Petra.
Επειδή σε εμένα ο "Νόμος του Μέρφυ" βρίσκει τρανή εφαρμογή,
καλύτερα να παίρνω κάτι παραπάνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:19 »
Αύριο ανεβαίνω Αθήνα, πήρα μαζί μου :
1. Delirium 69,
2. ανταλλακτικές κεφαλές,
 3. T3s,
4. Ce4,5,
5. mini&more κομπλέ γεμισμένα και τα 5 κάρτο (πάω Υπουργείο δεν παίζει να βγάλω κάτι άλλο),
6. Aeromega,
7. πέντε υγρά....και γυρίζω το απόγευμα Πάτρα... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:26 »
Της αλλης βδομάδας; χαχαχαχαχα
Πλάκα πλάκα αυτό το κατοχικό πρέπει να το κόψουμε. .. εγώ προσπαθώ
Πρόβατο με 18500 πανω με γεμάτο το καιφουν η το σφεροιδ
Μια 18500 ακομα με ένα 10μλ υγρο
Λιγο σύρμα κ φυτιλι
Και το bell boy με έναν 306 πανω
Αυτα έστω για ημερήσια έξοδο

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:33 »
εσεις οι τελευταιοι δυο είστε απλά προνοητικοί.
Τίποτα περισσότερο.
Ειδικά ο δεύτερος... πολύ χαλαρό σε βρίσκω. Κι αν πέσει σε νερό το προβαρι; (θου, Κύριε!!!!)
Ενα δεύτερο μοντάκι να μην εχεις μαζί σου;
Αν σου πεσει απο την τσέπη το μπουκαλάκι; Ενα δεύτερο να μην έχεις;
Δες τον απο πάνω σου και πάρε το καλό παράδειγμα Εχει 5 μπουκαλάκια υγρά, μαζί και μοντακιοειδές και μπαταρίες.
Ετσι κάνει ο κόσμος!  :D :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:37 »
για εκτος σπιτιου(καφε,δουλειες κλτ) 2-3 900αρες μπαταριες 10μλ γεματο μπουκαλακι,μια ανταλακτικη κεφαλη,και φορτιστης που εχω στο αμαξι.τωρα για μεγαλο φευγα μπολικες μπαταριες,μπολικα μλ,γενικα οπως λενε οι περισσοτεροι δεν πιανουν χωρο,οποτε καλυτερα να αδειασω τα συρταρια μου,παρα να ψαχνω να βρω μαγαζι για αγορες εκει που θα παω

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 23:51 »
Να πέσει το πρόβατο στο νερο; για ψαροντουφεκο θα παω;η αλήθεια είναι οτι όταν φεύγω εκτος νομού παίρνω και 4 μπαταριες 18350 και μια 18650 μαζι με τον xtar και υγρο σίγουρα θα βρω αν πάω αθηνα ως συνήθως αν δε παω αθηνα θα παρω 5μλ ανα μερα ταξιδιου συν ενα 10μλ ακομα μην τύχει κάτι και τι πιω ολο η κατσω παραπανω από ρο αναμενόμενο
Φυτιλοσυρματα το ιδιο

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 00:13 »
εσεις οι τελευταιοι δυο είστε απλά προνοητικοί.
Τίποτα περισσότερο.
Ειδικά ο δεύτερος... πολύ χαλαρό σε βρίσκω. Κι αν πέσει σε νερό το προβαρι; (θου, Κύριε!!!!)
Ενα δεύτερο μοντάκι να μην εχεις μαζί σου;
Αν σου πεσει απο την τσέπη το μπουκαλάκι; Ενα δεύτερο να μην έχεις;
Δες τον απο πάνω σου και πάρε το καλό παράδειγμα Εχει 5 μπουκαλάκια υγρά, μαζί και μοντακιοειδές και μπαταρίες.
Ετσι κάνει ο κόσμος!  :D :yes: :yes:
Σ' ευχαριστώ! Μόλις μ' έκανες να νιώσω λίγο φυσιολογική!
Γιατί πριν 10 περίπου μέρες, είχα νιώσει τόσο υπερβολική, νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει κάθε νορμάλ και φυσιολογικό όριο!
Και να σκεφτείς, ότι εκεί που πήγα (Σκόπελο), δεν υπήρχε και κανένα ατμομάγαζο! (Απ' όσο ξέρω δλδ)

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 00:58 »
Παιδια παω Ταϋλάνδη 8 μέρες τι να παρω μαζι???

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 01:30 »
Πέραν από τα χαρτάκια τώρα..

Ό,τι έχεις και δεν έχεις αν ρωτάς εμένα, κι όλα στη μεγάλη βαλίτσα των αποσκευών (αν και το που μπαίνουν καλύτερα στο θέμα με τ'αερόπλανα)
Εγώ υπολογίζω περίπου στα 1,5 με 2 φορές πάνω από ότι κάνω εδώ σε κατανάλωση (mAh και υγρά) αλλά αν έχεις αγορασμένα ήδη κι άλλα υγρά πάρ'τα.  Όπως επίσης κι αν έχεις κι άλλες μπαταρίες παραπάνω από τη Χ1,5-2 κατανάλωση που κάνεις πάρ'τες. Για πιο κάτω, για το ρίσκο και μόνο εγώ πρόπερσι που ταξίδευα είχα πάει κι είχα αγοράσει μπαταρίες.
Ατμοποιητές, μια δυο καβάτζες, αν θεωρείς απαραίτητο έναν δηλαδή πάρε τρεις αλλά εκεί εξαρτάται και τι ατμοποιητές κάνεις...

διαγραφή σχολίου που απαντούσε σε off-topic μήνυμα που αφαιρεθηκε
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2013, 01:35 από petra »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΦΕΥΓΩΩΩΩ ! Τι να παρω μαζι ?
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 01:33 »
τη μανα σου και τον πατέρα σου  :)) :))
Υπολογισε έναν ατμο ή κεφαλη ανα ημέρα. Σώματα ατμο όμως παρε τρια, τα αλλα να ειναι κεφαλες
80 μλ υγρα, αντε 100 αν ατμιζεις πολυ. Μοιρασμένα σε 5 μπουκαλακια τουλαχιστον
2 φορτιστες και ολες σου τις μπαταριες αν εισαι με εγκο.
αν εισαι με μοντ, παρε 2 και ολες σου τις μπαταριες.

Καλου κακού κάποια μαζι σου και καποια στη βαλιτσα μηπως χαθει κάτι.
Σε τρια τσαντάκια, ενα μαζι σου και 2 στη βαλιτσα. Μη και τυχον παραπεσει κάποιο τσαντακι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246029 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8029 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511696 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios