vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 2 χρήστες
Xameno_Skli, bloodlessz

Twitter

Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Re: Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 19, 2012, 19:07 »
Αυτό που με φόβιζε πάντα με το η/τ ήταν πως αν κάποιος καπνιστής χτύπα ξύλο πάθει κάτι θα το ρίξουν όλοι στο η/τ και ας κάπνιζε 30 και χρόνια κ/τ .... Πάντα το σκεφτόμουν αυτό και πιστεύω πως τότε θα είναι και το τέλος του ... Θα ήθελα από τους admin του φόρουμ να φτιάξουν μια κατηγορία που να είναι μέσα σε αυτό γιατροί σίγουρα το φόρουμ θα έχει και κάποιους γιατρούς και εκεί να γίνονται όλες οι συζητήσεις και να μας παρουσιάζονται για να τους γνωρίζουμε κιόλας πιστεύω πως θα ήταν κάτι πολύ ωραίο και χρήσιμο για όλους 8)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 19, 2012, 22:54 »
Τους τελευταίους 2 μήνες, έχω και εγώ κάποιες ενοχλήσεις αλλά όχι σαν πονόλαιμο, παρά μόνο νιώθω πως οι φλέβες στο λαιμό είναι διογκωμένες...Κυρίως δηλαδή ενόχληση όταν για παράδειγμα κοιτάζω προς τα κάτω, (όπως δηλαδή όταν θέλουμε να δούμε αν κάνουμε προγούλι) ή κυρίως όταν ξαπλώνω να δω τηλεόραση νιώθω ενόχληση δεξιά και αριστερά του θυρεοειδή. Μερικές φορές είναι τόσο σπαστικό που βάζω το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης ανάμεσα στο σαγόνι και το στήθος να μου κρατάει κάπως το κεφάλι...
Η αλήθεια είναι πως κάποιες ιδέες για πρόβλημα στο θυρεοειδή μου έχουν μπει από αρχές του καλοκαιριού καθώς ήταν η πρώτη φορά που δεν μπόρεσα να χάσω 2-3 κιλά που ήθελα όπως κάνω κάθε χρόνο...Πάντως αν συνεχίσει το πρόβλημα θα πάω και εγώ να κάνω εξετάσεις...
Ατμίζω 6 μήνες....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 20, 2012, 00:28 »
Θέμα οργανισμού είναι.
εγώ είμαι με 18ρια μείγματα με 50% pg, μπόλικο άρωμα και πολλές αλλαγές μέσα στην ημέρα. Μόνο στις βάσεις είμαι σταθερή. Δεν έχω κανένα πρόβλημα.
από όσα διάβασα εδώ πάντως, δε διαπίστωσα συσχετισμό του η.τ. με παθήσεις του θυρεοειδή, που είναι και το θέμα μας.
Διαπίστωσα μόνο ότι κάποιοι ατμιστές είχαν προϋπάρχον πρόβλημα με το θυρεοειδή, πριν καν αρχίσουν να ατμίζουν.


Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 20, 2012, 22:08 »
από όσα διάβασα εδώ πάντως, δε διαπίστωσα συσχετισμό του η.τ. με παθήσεις του θυρεοειδή, που είναι και το θέμα μας.
Διαπίστωσα μόνο ότι κάποιοι ατμιστές είχαν προϋπάρχον πρόβλημα με το θυρεοειδή, πριν καν αρχίσουν να ατμίζουν.
Καλησπέρα σε ολους τους συνατμηστες :)
Αγαπητή petra το θέμα όταν το άνοιξα ο τίτλος ήταν "Παθήσεις του Λαιμού Φταίει το Η.Τ. ? ? ? ? " ο τίτλος του θέματος άλλαξε από το atmo ως "Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες" και όπως αναφέρω και έχω αναφέρει πολλές φορές στο νήμα δεν είναι το βασικό πρόβλημα μου ο θυρεοειδής και το ότι νιώθω σαν να μου έχει κάτσει κάτι στο λαιμό αλλά το ότι όταν ατμίζω διογκώνονταν οι αδένες του λαιμού και χτυπάνε λες και έχω τρέξει 5 χιλιόμετρα και γενικά μια δυσφορία στον λαιμό.
Επί του θέματος τώρα έχω δυο μέρες με την σήμερα να κάνω Η.Τ. πάλι με το που ξυπνάω νιώθω μέσα σε μια ώρα περίπου σαν να έχει κάτσει κάτι στο λαιμό χαρακτηριστικό σύμπτωμα της πολυοζώδες βρογχοκήλης, οι λεμφαδένες άρχισαν να με ενοχλούν ελάχιστα μετά από ένα 3ωρο ελαφρά και συνεχίστηκε αυτή η ενόχληση μέχρι και τώρα που γράφω.
Θα κρατήσω άλλες δυο μέρες να δω πως θα πάει και μετά θα ξανά κάνω Η.Τ. αλλά με ρέγουλα δέκα τζούρες και θα το παρατάω για 45 λεπτά και μετά πάλη το ίδιο εξάλλου σκέφτηκα όταν έκανα Κ.Τ. όταν το παράκανα το ένα μετά το άλλο ένιωθα αηδία και δυσφορία.
Αυτήν την συμβουλή την έλαβα από έναν συνατμιστή ο οποίος κάνει 10 τζούρες κάθε πρωί με τον καφέ και άλλες 10 στο διάμεσο του καφέ το παράτα για κάνα 2ωρο και ξανακάνει το ίδιο και ποτέ πιπίλα :nope: και νιώθει μια χαρά και δεν έχει ανάψει Κ.Τ. τους τελευταίους 10 μήνες και ούτε το έχει ανάγκη, εγώ ήμουν έτυμος σήμερα άλλα ευτυχώς μου μίλησε ο συνατμιστής.   
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2012, 22:13 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 20, 2012, 22:29 »
Με τις εκατονταδες αρωματα και βασεις που εχεις δοκιμασει,
θα ηταν περιεργο να ηταν καλα ο λαιμος σου.
Εχω την πολυτελεια να εχω χρονο και βλεπω ολες τις αναρτησεις
και σε εσενα μου εκανε εντυπωση το ποσα αρωματα αγοραζες
και δοκιμασες και σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα.
Ειναι σαν να καπνιζες 20 τσιγαρα απο διαφορετικες μαρκες
την ημερα.
Κατα την ταπεινη μου αποψη πρεπει να ψαξεις προς αυτη
την κατευθυνση,αφου πρωτα ζητησεις την γνωμη καποιου γιατρου.
Απο εμας μην περιμενεις να ακουσεις υπευθυνη γνωμη,
ουτε να σου δωσουμε λυση στο προβλημα σου
απλα θα αερολογουμε, οπως κανω τωρα εγω.
 :) :)


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ατμιστές με θυρεοειδή, γνώμες
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 20, 2012, 22:30 »
Γιώργο, αυτό που ήθελα να σου πω με προηγούμενο ποστ ήταν το εξής:
Μέσα στην ημέρα δεν ατμίζεις μόνο. Τρως, πίνεις, κινείς το λαιμό σου (οι μυς συσπώνται και χαλαρώνουν) αναπνέεις από καθαρό αέρα μέχρι καυσαέριο, κλπ κλπ
Από ότι κατάλαβα από ποστ άλλων συνατμιστών και τα λινκ, το γεγονός ότι οι ενοχλήσεις δεν υπάρχουν όταν ξυπνάς, αλλά εμφανίζονται μέσα στη μέρα μπορεί να έχει να κάνει με ερεθίσματα που καταπονούν την περιοχή από οποιαδήποτε άλλη φυσιολογική δραστηριότητα πέραν του ατμίσματος.
Θα έλεγες κι εσύ ότι το πείραμα που έκανες κόβοντας με το η.τ. συμφωνεί μ΄αυτή την άποψη;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8829 1115155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:09
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506909 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154509 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243545 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762525 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem