vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 5 χρήστες
Aoratix, john67, Sergios, thanos1071, lagoudakis

Twitter

EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 14, 2013, 00:21 »
Δε φορτίζει από μπροστά;;;;
Κανονικά φορτίζουν από κάτω με το passthrough και από πάνω όπως όλες οι ego. Έτσι δεν είναι; Σε παρακαλώ διόρθωσέ με αν κάτι είναι διαφορετικό. Δηλ τι εννοείς χάλασε η θύρα και δε φορτίζει από μπροστά...  :confused1:
Αυτό με το λαστιχάκι στο κουμπί πάντως, μου είναι λίγο....... κάπως.... Ποιάς εταιρείας είναι, γνωρίζεις μήπως;

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 14, 2013, 00:47 »
Εταιριας? ??? ? :laugh1: :laugh1: .  Ολες αυτες σε υπογεια στη Κινα ειναι κατασκευασμενες....   
Κι ομως αυτη ΔΕΝ φορτιζει απο μπροστα. Μονο απο το passthrough  :eyesplash: .  H αληθεια ειναι πως εγω τη ζορισα αρκετα 3 μηνες τη θυρα.   Αν googlαρεις θα βρεις και video με review του Busardo.
Το κουμπι ειναι το λιγοτερο που με προβληματησε: με σελοτεηπ σα δαχτυλιδι γυρω-γυρω φτιαχνεται και δεν ειναι και ασχημο...
Αν δεν χρειαζεσαι passthrough παντως η twist ειναι καλυτερη
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2013, 00:54 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 14, 2013, 00:52 »
Σύμφωνοι, όλα κίνα είναι.... αλλά οι προδιαγραφές μιας εταιρείας, δεν είναι κάτι;
Και να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο, μιας και ήμουν σίγουρη ότι φορτίζει και από μπροστά (προφανώς λάθος μου).
Κάτι άλλες passthrough που έχω, αργούν να φορτίσουν πολύ όταν τις φορτίζω από κάτω με το pass, ενώ φορτίζουν γρηγορότερα όταν τις φορτίζω από μπροστά.
Αυτές , που φορτίζουν μόνο με το passthrough, θυμάσαι σε πόση ώρα φόρτιζαν;;;

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:02 »
Την ειχα συνεχεια στο pass στον υπολογιστη  (για αυτο σου ειπα οτι τη ζορισα),οποτε δεν ειχε ξεφορτιστει και ποτε για να σου πω σε ποση ωρα φορτιζει απο πληρη εκφορτιση... :)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 14, 2013, 01:23 »
Για τη χρήση που μου περιγράφεις, ίσως σε βολεύει καλύτερα αυτή
http://www.atmistique.gr/en/mpataries/egot-lsk-f6-510t?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=295&category_id=39
Την έχεις υπ' όψη σου; Είναι και οικονομικότερη.....
Ομολογώ πάντως ότι με προβλημάτισες.....  :hmmm: :confused1: :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 14, 2013, 02:06 »
Που και που την εβγαζα απο το pass  :) :) .  Αυτη που ποσταρες εχει πολλους περιορισμους ( στο forum ειχαν αναφερθει) και την ειχα αποριψει  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 15, 2013, 03:15 »
Eχω τρεις τέτοιες μπαταρίες εγώ κι άλλες δυο μια φίλη εδώ και 6 μήνες (τις πρώτες 2) 5 μήνες τις υπολοιπες (650mah)
Οχι από replace smoke, αλλά από ξένα καταστήματα και δυο διαφορετικών εργοστασίων.


Συμπεράσματα:

Αντοχή: Δουλεύουν όλες ακόμη.
Μετά από πολλούς μήνες χρήσης, σε κάποιους άτμο θέλει αλλαγή όταν πιάσει η φόρτιση της μπαταρίας τη μια γραμμή. (crystal thor) Σε άλλους (vivi-evod) αντέχει μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει


Φόρτιση: Φορτίζουν μόνο από το passhtrough
Kαλό είναι να μην τις λειτουργείτε συνέχεια στο pass γιατί χαλάει το καλώδιο.
Το καλώδιο συνήθως χαλαρώνει στις επαφές και η λύση είναι με ψαλιδάκι ή κάτι αιχμηρό και λεπτό να πιέσετε το μεταλλικό τοίχωμα λίγο προς τα έξω (όχι από την πλευρά των ακίδων)
Φορτίζουν σε 1,5 ώρα περίπου.
Λίγη προσοχή με το βάλε βγάλε του καλωδίου. Δεν είναι για σκληρή μεταχείριση. Και τα δυο που έχω, δεν είναι πλέον στα καλύτερά τους.

Απόδοση: 6 βολτ έμπρακτα δε μου έχει δώσει ακόμη με άτμο 1.8-2.4.  Μάλλον έχει περιορισμό στα αμπερ και πάνω από τα 5 βολτ δεν καταλαβαίνω διαφορά στο άτμισμα, ούτε καμμένο. Αλλά ασυζητητί βάζουν κάτω κάθε εγκο. Ειδικά με εργοστασιακούς που θέλουν ισχύ για να αποδώσουν σωστα.
Από καινούριες ακόμη, κάτι διαλείψεις τις έχουν ώρες ώρες. Κάτι ψιλοπτώσεις απόδοσης που εξαφανίζονται μόνες τους μετά από λίγο
ΣΕ έντονη χρήση θερμαίνονται αρκετά. Για προληπτικούς λόγους τις αφήνω να ξεκουραστούν ή βάζω τον άτμο σε άλλη


Αυτονομία: Η αυτονομία τους δεν είναι η καλύτερη δυνατή. Ανάλογα και με τον ατμοποιητή πάντα. Με crystal thor τρομάζω να βγάλω δίωρο αν ατμίζω συνέχεια. Με βιβι μπορεί να μου βγάλει και 3,5 ώρες.
Δυο είναι το μίνιμουμ αν είστε δίπλα σε φορτιστές. Αλλιώς χρειάζονται τρεις, οπότε είναι λίγο δαπανηρές.

Πολύ καλή χρυσή τομή για μικρό μέγεθος και ισχύ. Οπτικά μεγάλη εγκο, ουσιαστικά αρκετές λειτουργίες mod (πάντα για εργοστασιακούς ατμο - δεν τις δοκίμασα με επισκευάσιμους) Σαφέστατα και με εξυπηρέτησε πολύ γιατί βελτιώνει ιδιαίτερα την απόδοση των εργοστασιακών

Αποσυνδεδεμένος sao

  • **
  • 143
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 15, 2013, 11:29 »
Έχω μία εδώ και 5,5 μήνες. Είναι η βασική μου μπαταρία (ξεκουράζεται μόνο από μια απλή ego όταν είμαι έξω και μ'αφήνει). Το 75% του χρόνου είναι κουμπωμένη σε usb. Ατμίζω περίπου 3-3,5 ml ημερησίως, οπότε μπορούμε να πούμε ότι της γίνεται μία μέση χρήση (χρονικά).
Αντέχει και αποδίδει ακόμη εξαιρετικά. Έχει υποστεί μόνο κάποιες (φυσιολογικές) εξωτερικές φθορές. Η γκρι της επένδυση αφαιρέθηκε περίπου στο 4μηνο, διότι τα γδαρσίματα ήταν αρκετά, έχει χαλαρώσει το λάστιχο του κουμπιού ενεργοποίησης (αλλά και να κοπεί πατεντάρεται εύκολα με τον τρόπο που αναφέρθηκε) κι έχω χάσει και το καπάκι που (υποτίθεται ότι) προστατεύει τη θύρα usb.
Αυτή που κυκλοφορεί στην Ελλάδα και στα περισσότερα καταστήματα του εξωτερικού ΔΕΝ φορτίζει από μπροστά. Αυτό το κάνει ένα παρόμοιο μοντέλο, αυτό που παρουσιάζει ο busardo εδώ:

Την τάση που υπόσχεται τη δίνει αξιόπιστα (με τον περιορισμό στα αμπερ τον οποίο περιγράφει η petra, γεγονός που δεν θα ενοχλήσει τη συντριπτική πλειψηφία των χρηστών).
Η αυτονομία της είναι όπως την περιγράφει η petra.
Με επισκευάσιμους συνεργάζεται άψογα.
Συμπερασματικά, πρόκειται για μία εξαιρετική λύση για όσους ατμίζουν κυρίως δίπλα σε υπολογιστή και οι έξοδοί τους δεν υπερβαίνουν τις 2-3 ώρες. Για μεγαλύτερες απουσίες χρειάζεσαι είτε υποβοήθηση (εφεδρική μπαταρία), είτε την έκδοση των 1200mah (με μια υποχώρηση της τάξης του 1,5 εκατοστού σε μήκος και κάποιων χιλιοστών σε πάχος που θα πρέπει να κάνεις στο ζήτημα του μεγέθους).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2013, 12:34 από sao »

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 23, 2013, 15:27 »
Παιδιά ας πω κ γω την αποψή μου μετά απο 3-4 μήνες που την έχω την 1200άρα...

Πολύ αξιόπιστη μπαταρία η αυτονομία της είναι μεγάλο ατου ατμιζω 3-4ml την ημέρα με vapeonly κ τη μια μερα μου τη βγάζει ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ!!!!!
Οσο αφορά τα αμπερ τα είπατε πριν...

Τωρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... εχω 2 bcc vapeonly ο ενας που ειναι κ ο πιο παλιος πλεον δε κουμπώνει πανω στη μπαταρια δοκίμασα τον άλλον ζορίζεται κ εκεινος.
Πηρα λοιπον τους ατμοποιητες να τους κουμπωσω σε αλλη μπαταρια κ κουμπωνουν μια χαρα!
Οποτε ειναι θέμα της μπαταρίας!

Ισως απ το πολυ βαλε βγαλε να χαλαρωσε το σπείρωμα;;; κ αν ναι πως το φτιαχνω γιατι δεν εχω ορεξη να δινω αλλα 30€ μεσα σε 4 μηνες!!!

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 15:54 »
Καλησπέρα παιδιά. Παράγγειλα αυτή από το fasttech https://www.fasttech.com/products/1422502
Έχει πάρει κάποιος από εκεί την ίδια; Γιατί είδα μόνο την 650 η την ν2 έχουν οι περισσότεροι.
Τη φοβάμαι λίγο από θέμα ασφάλειας όπως είναι λογικό..

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 16:02 »
Τώρα είναι λίγο αργά να αμφιβάλλεις για την ποιότητα. Αν και δε νομίζω να τίθεται θέμα ασφάλειας.
Προσωπικά, θα χαλάλιζα λίγα ευρώ διαφορά και θα αγόραζα από το timeeast.net που έχει τις γνήσιες SLB που είναι εξαιρετικές, ή από ελληνικό κατάστημα.
Τωρα που την πήρες, απλά εχε το νου σου μη ζεσταίνεται πολύ όταν τη φορτίζεις και όταν ατμίζεις.
Κάτι άλλο δεν μπορείς να κάνεις


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 16:20 »
Το θέμα είναι ότι διαβεβαιώθηκα για την ποιότητα όπως είδες στο άλλο θέμα, γι'αυτό και την παράγγειλα (30 θα έδινα για την vv της nobacco, δεν σκεφτόμουν τα χρήματα).
Τέλος πάντων, τουλάχιστον ξέρω πως πρέπει να προσέχω. Κάτι είναι και αυτό..!

Έστειλα μήνυμα στο fasttech να δούμε αν μπορώ να το ακυρώσω και να μου γυρίσουν πίσω έστω κάποιο ποσό.
Θα παραγγείλω την ν2 απο το site που ανέφερες μιας και βλέπω μάρκα πάνω και όχι no name.

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 16:37 από nikos523 »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 17:01 »
Δεν χρειάζεται να στείλεις μήνυμα και να περιμένεις, και ειδικά τώρα που είναι κλειστά.


Πήγαινε στην παραγγελία σου, πάτα CANCEL, και θα δείς στο δεύτερο βήμα, οτι έχεις επιλογή ή να πάρεις πίστωση ή να σου επιστρέφουν όλα τα χρήματά σου στην paypal εντός 3 ημερών.
Απλά.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 17:13 »
Δε με αφηνει γιατι εχει φυγει το δεμα "Despatched to overseas"

edit: συνεχιζω στο αναλογο θεμα μιας και το εντοπισα, συγγνωμη για το τελευταιο offtopic
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 17:23 από nikos523 »

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-V μπαταρία ρυθμιζόμενης τάσης 3-6v βήμα 0.1
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 17:24 »
Οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτε πλέον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571348 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios