vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

429 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Mimhsdr, ZoeM, camber

GGTS !

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 16, 2010, 14:08 »
Ώπα !....Είναι πολύ πιχτό !!! ...Το δοκίμασα κι εγώ αυτό το υγρό και για να βγάλει ντουμάνι ήθελε πολύ ώρα πατημένο το κουμπί για να ζεσταθεί καλά η αντίσταση..Επίσης θέλει πολύ λίγο στάξιμο γιατί τον μπουκώνει
έχω  ακριβώς την ίδια υποψία και γι αυτό έκανα τη συγκεκριμένη ερώτηση

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 16, 2010, 14:12 »
έχω  ακριβώς την ίδια υποψία και γι αυτό έκανα τη συγκεκριμένη ερώτηση
εχετε δικιο, με περισσοτερο πατημα στο κουμπι η κατασταση βελτιωνεται.

παραμενει βεβαια το προβλημα του αρκετα σφιχτου τραβηγματος.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 17, 2010, 00:17 »
Αφού βαρέθηκα τη ζωή μου να καθαρίζω το τζιτζίκι κάθε μέρα και την άλλη μέρα να είναι πάλι τα μαύρα του τα χάλια, το βερνίκωσα 8)

Πήρα - από χρωματοπωλείο - ένα ήπιο καθαριστικό για αλουμίνια σε χειροκίνητο σπρέι, το καθάρισα, το στέγνωσα και από πάνω το πέρασα βερνίκι για αλουμίνιο σε σπρέι. Έχει κάνει τώρα μία διάφανη κρούστα που στην αφή έχει μία βελουδινο-καουτσούκ αίσθηση και δε μαυρίζει με τίποτα :) Θα δούμε κατά πόσο αντέχει στο χρόνο.

Επιπλέον, αυτή η κρούστα υποψιάζομαι πως το προστατεύει και από ελαφρά χτυπήματα.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 17, 2010, 04:18 »
zoobi, αυτό το τσίμπησα από το ecf http://bromoco.co.uk/everbritepricelist.aspx

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 17, 2010, 08:29 »
Αφού βαρέθηκα τη ζωή μου να καθαρίζω το τζιτζίκι κάθε μέρα και την άλλη μέρα να είναι πάλι τα μαύρα του τα χάλια, το βερνίκωσα 8)

Πήρα - από χρωματοπωλείο - ένα ήπιο καθαριστικό για αλουμίνια σε χειροκίνητο σπρέι, το καθάρισα, το στέγνωσα και από πάνω το πέρασα βερνίκι για αλουμίνιο σε σπρέι. Έχει κάνει τώρα μία διάφανη κρούστα που στην αφή έχει μία βελουδινο-καουτσούκ αίσθηση και δε μαυρίζει με τίποτα :) Θα δούμε κατά πόσο αντέχει στο χρόνο.

Επιπλέον, αυτή η κρούστα υποψιάζομαι πως το προστατεύει και από ελαφρά χτυπήματα.
περιμένουμε και σχετικό φωτογραφικό υλικό zoobi  8)
Η κρούστα σίγουρα θα το προστατεύει. Είναι ανθεκτική ?

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 17, 2010, 10:31 »
περιμένουμε και σχετικό φωτογραφικό υλικό zoobi  8)
Η κρούστα σίγουρα θα το προστατεύει. Είναι ανθεκτική ?
και φυσικα πως ακριβως λεγεται το υλικο!

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 17, 2010, 15:28 »
το προβλημα δεν ηταν κατι σπουδαιο τελικα. Απο οτι φαινεται οι i3 ηθελαν ενα πολυ καλο φυσηγμα απο τις 2 πλευρες και "ρουφηγμα" απο την πλαινη τρυπα.  :o


Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 17, 2010, 15:35 »
zoobi, αυτό το τσίμπησα από το ecf http://bromoco.co.uk/everbritepricelist.aspx
Το έχω δει και φαίνεται καλό, είναι ένα από τα υποψήφια καθαριστικά που θα δοκιμάσω.

περιμένουμε και σχετικό φωτογραφικό υλικό zoobi  8)
Η κρούστα σίγουρα θα το προστατεύει. Είναι ανθεκτική ?
Έβαψα κάθε κομμάτι με διαφορετική ποσότητα για να δω πως συμπεριφέρεται με το καθένα. Το πιο λεπτό στρώμα έχει αρχίζει να ξεφτίζει εκεί που το πιάνω, όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν πρόβλημα. Αν αντέξει μία εβδομάδα, θα αφαιρέσω όλο το βερνίκι, θα το καθαρίσω και θα το ξαναπεράσω όλο σε πιο σωστή ποσότητα.

και φυσικα πως ακριβως λεγεται το υλικο!
Cosmoslac transparent metal varnish

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 25, 2010, 03:24 »
Ο Scott ανέβασε μια καταπληκτική βίντεο παρουσίαση του GGTS.
Ανοίξτε το από youtube σε πλήρη οθόνη για να δείτε το GG και στην παραμικρή του λεπτομέρεια. Η ποιότητα της εικόνας είναι τέλεια.

Δεν ξέρω πόσες πατέντες έχει συγκεντρώσει ο Θανάσης σ' αυτό το προϊόν!! Μιλάμε για σημασία στη λεπτομέρεια φοβερή!
Θανάση, για μια ακόμα φορά σου βγάζω το καπέλο.  :respect_hat:
Αυτά που βλέπουμε στο βίντεο του Scott δεν είναι εύκολο να τα αντιληφθεί κανείς από τις φωτογραφίες και από τα δικά σου βίντεο  :tongue_smilie: ... αλλά βέβαια η δουλειά σου δεν είναι να κάνεις τέτοια βίντεο, καλύτερα να συγκεντρώνεσαι στο έργο σου που είναι ο σχεδιασμός και η εξέλιξη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αυτά που κάνεις δεν είναι χρήσιμα και επεξηγηματικά.

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Θαυμάστε: http://www.youtube.com/watch?v=6AcMsJEt_y0&feature=player_embedded
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6AcMsJEt_y0&feature=player_embedded[/youtube]
 
σε πλήρη οθόνη είπαμε...
Ελπίζω ο Scott να κάνει κάποια στιγμή και μία ανάλογη παρουσίαση για το AFS να το δούμε κι αυτό σε κάθε του λεπτομέρεια.  :)

Συνέχισε ακάθεκτος, Θανάση. Εύχομαι πάντα επιτυχίες.  :thumpup: :thumpup: Θυμάσαι που σου τα 'λεγα από το παλιό φόρουμ ακόμα; Είχα προαίσθηση και χαίρομαι που δεν διαψεύστηκα.

Συγχαρητήρια και στον Scott. Πολύ καλή η δουλειά με το βίντεο.  :thumpup:

EDIT: Φίλε zoobi, τροποποίησα το αρχικό σου (πρώτο) μήνυμα του θέματος για να βάλω και το παρόν βίντεο.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2010, 03:36 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 25, 2010, 15:52 »
EDIT: Φίλε zoobi, τροποποίησα το αρχικό σου (πρώτο) μήνυμα του θέματος για να βάλω και το παρόν βίντεο.
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 25, 2010, 20:48 »
Έπαθα πλάκα!
Μπράβο Θανάση!

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 25, 2010, 21:04 »
Έπαθα πλάκα!
Μπράβο Θανάση!
Ο Scott ....έπαθε πλάκα!!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 25, 2010, 21:07 »
Ο Scott ....έπαθε πλάκα!!
Ο Scott όχι μόνο έπαθε πλάκα, αλλά τις πρώτες κιόλας μέρες παρήγγειλε και δεύτερο  :))

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 25, 2010, 21:15 »
παιδια μη γραφετε τοσο θετικα σχολια, γιατι μπορει να θεωρηθει οτι κανετε και σεις διαφημιση  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 25, 2010, 21:36 »
Παιδια ευχαριστω πολυ ολους σας για τα καλα σας λογια :). Δεν εχω να πω κατι περισσοτερο απο ενα ακομη μεγαλο ευχαριστω για την υποστηριξη που μου δειχνετε ολο αυτο το διαστημα που ειμαστε μαζι. Ομολογω οτι αυτο το thread μου ειχε διαφυγει γιατι το google mail ποτε δεν με ειδοποιησε για την υπαρξη του  (προφανως γιατι δεν υπηρχε οταν ζητησα απο το google να με ειδοποιει).

Ειδα οτι ολες οι ερωτησεις καποιων χρηστων εχουν ηδη απαντηθει οποτε δεν χρειαζεται να πω κατι περισσοτερο. Απλως οτι προσπαθω για το καλυτερο παντα.


Επισης μου αρεσει να ειμαι παντα καμμια 10αριά βηματα μπροστα απο τους ξενους μονο και μονο γιατι δεν με γουσταρουν :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354844 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711