vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, apollwnas21, sakissalonika, ZoeM, zax750, chkontog

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2025 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 03:55 »
μετα απο καποια pm μεταξυ του atmisti και εμου, αποφασιστηκε οτι η ασχετη με το GG συζητηση να σταματησει εδω. Θα παρακαλουσα λοιπον να μεινουμε μονο "on topic". Μην παραπονεθει λοιπον καποιος αν σβηστει καποιο "off topic" μηνυμα του. Επισης θα ηθελα, προσωπικες αντιπαραθεσεις να μην ξαναρχισουν διοτι εκτος απο ασκοπες ειναι και χρονοβορες και δεν υπαρχει καιρος για χασιμο :))

Ξαναλεω για μια ακομη φορα σε περιπτωση που δεν εγινα αντιληπτος (συχνο φαινομενο), οτι μυνηματα που θεωρω οτι προσβαλλουν τον οποιονδηποτε συνομιλητη, συμπεριλαμβανομενου και εμενα φυσικα ή προσωπικες επιθεσεις εναντιον του οποιουδηποτε ή τυφλες επιθεσεις εναντιον του προιοντος, θα διαγραφονται ή θα τροποποιουνται χωρις προειδοποιηση.

Ωρα για λιγη σοβαρη καπνιστικη κουβεντα λοιπον

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2026 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 04:04 »
Θανάση σου το είχα περιγράψει εδώ
 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2934.975.html
το κόλπο του CT αλλά στο χαμό το προσπέρασες. Αν το έφτιαχνες θα ήταν σίγουρα καλύτερο από συνεργείο γιατί εγώ το έφτιαξα στο σπίτι.
Θα μπορούσε να είναι απλώς μια φιμπερένια ή σκληρή πλαστική τάπα με βόλτες και ένα κεντρικό μικρό κινητό αξονάκι γιατί ο πόλος του Οδυ βγαίνει και λίγο από την οπή του CT. Έτσι θα έβγαινε και πολύ φθινό.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2027 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 04:41 »
δεν εχεις καθολου αδικο σε οτι αφορα την οικονομια του θεματος Λεο, απλως προτιμω να ειναι πολυ ιδιαιτερο οπτικα και μεταλλικο ταυτοχρονα. Παντως ειχαμε την ιδια ιδεα ουσιαστικα. Επομενως μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι πολυ καλη φυσικα :))

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
GGTS !
« Απάντηση #2028 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:43 »
η εκρηξη ειναι βιαια και ταχυτατη Φωτη. Δεν θα προλαβεις ουτε να αφησεις το GG απο τα χερια σου. Τα αερια θα διαφυγουν απο οπου μπορεσουν, αρα απο τις τρυπες διαφυγης
Υπάρχει ίσως τρόπος τεχνικά να γίνουν εγκάρσιες τρύπες στο επάνω μέρος (θετικό πόλο του GGTS) χωρίς να αδυνατίσει ο σωλήνας;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
GGTS !
« Απάντηση #2029 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:52 »
Επίσης Θανάση μπορείς να πάς ένα GGTS σε ένα επισκευαστή αναρτήσεων (πχ bilstein) και να το βάλεις σε ελατηριόμετρο (πιέζει με δύο επιφάνειες προς τα μέσα) να δείς  σε πόσα psi πίεση θα σπάσουν τα σπειρώματα (´Αν σπάνε) του τηλεσκοπικού σε περίπτωση έκρηξης.
´Αν το χρειάζεσαι για στατιστική δική σου αντοχής των σπειρωμάτων πέρα από τα υπόλοιπα και έχει νόημα αυτό που λέω, είναι ένας καλός τρόπος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2030 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 10:30 »
Κάτι τέτοιο έκανα κι εγώ όταν κατήργησα το CT
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2934.msg227580.html#msg227580
Αλλά ο αέρας που έπαιρνε ο Ody ήταν μέσα από το σώμα το gg, από τις τρύπες εξαερισμού της μπαταρίας στην ουσία. Ρουφάς δηλαδή σε ακρέες περιπτώσεις αναθυμιάσεις γιαυτό και δεν το χρησιμοποίησα άλλη φορά (με κλειστό CR έρχεται ο αέρας από κάτω)
Προσπάθησα να φτιάξω μια επιφάνεια που να κλείνει ερμητικά ώστε ο αέρας να έρχεται μόνο από το CR αλλά δεν τα κατάφερα. Θα πρέπει λοιπόν Θανάση να φτιαχτεί κάτι που να σφραγίζει καλά  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2031 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 11:24 »
Υπάρχει ίσως τρόπος τεχνικά να γίνουν εγκάρσιες τρύπες στο επάνω μέρος (θετικό πόλο του GGTS) χωρίς να αδυνατίσει ο σωλήνας;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συμφωνώ Διοννυση και όπως έχω γράψει και παλαιότερα θεωρώ πιο αδύνατο σημείο στην μπαταρια τον θετικό πόλο ,που μπαίνει προς τα επάνω.
Και εγώ για έχτρα τριπες επάνω σκευτομουν.
Επίσης μου αρέσει πολύ η ιδέα σου με το ελατηριομετρο :thumpup:
Ελπίζω να αρέσει και στο Αθανάσιο.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2032 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:46 »
Υπάρχει ίσως τρόπος τεχνικά να γίνουν εγκάρσιες τρύπες στο επάνω μέρος (θετικό πόλο του GGTS) χωρίς να αδυνατίσει ο σωλήνας;


Sent from my iPhone using Tapatalk

οσο πιο κοντα στο προσωπο οι τρυπες τοσο το χειροτερο Διονυση. Οι τρυπες του  GGTS στην θεση που βρισκονται ειναι προιον αρκετων μηνων σκεψης

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2033 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:47 »
Επίσης Θανάση μπορείς να πάς ένα GGTS σε ένα επισκευαστή αναρτήσεων (πχ bilstein) και να το βάλεις σε ελατηριόμετρο (πιέζει με δύο επιφάνειες προς τα μέσα) να δείς  σε πόσα psi πίεση θα σπάσουν τα σπειρώματα (´Αν σπάνε) του τηλεσκοπικού σε περίπτωση έκρηξης.
´Αν το χρειάζεσαι για στατιστική δική σου αντοχής των σπειρωμάτων πέρα από τα υπόλοιπα και έχει νόημα αυτό που λέω, είναι ένας καλός τρόπος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν σπανε τα σπειρωματα Διονυση, ειναι αδυνατον αυτο. Οι τρυπες διαφυγης θα κανουν τη δουλεια τους αμεσα

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2034 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:49 »
Συμφωνώ Διοννυση και όπως έχω γράψει και παλαιότερα θεωρώ πιο αδύνατο σημείο στην μπαταρια τον θετικό πόλο ,που μπαίνει προς τα επάνω.
Και εγώ για έχτρα τριπες επάνω σκευτομουν.
Επίσης μου αρέσει πολύ η ιδέα σου με το ελατηριομετρο :thumpup:
Ελπίζω να αρέσει και στο Αθανάσιο.

δεν υπαρχει καμμια αδυναμια στο σημειο στο οποιο αναφερεσαι Φωτη. Εκτος και αν δεν καταλαβα καλα το σημειο

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2035 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:51 »
δεν υπαρχει καμμια αδυναμια στο σημειο στο οποιο αναφερεσαι Φωτη. Εκτος και αν δεν καταλαβα καλα το σημειο
Θανάση η μπαταρια σφραγηζει στο επάνω μερος της
 το υπόλοιπο είναι μονοκοματο,
οποτε κατά τη γνώμη μου το αδύνατο σημείο είναι ο θετικός πόλος.

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2036 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:53 »
Εγω μια απορία,θανάση αν ξέρεις που λογικά θα ξέρεις θα ήθελα μια απάντηση.
Στις αρχές οταν είχα πρωτοπάρει το τσιγάρο και τον οδυσσέα,είχα παρατηρήσει οτι συγκεκριμένα με 2 μπαταρίες κόκκινες ultrafire 3000mah τις οποίες είχα πάρει πακέτο απ τον Βασίλη είχα παρατηρήσει να θερμαίνεται το σώμα του τσιγάρου σε σημείο να μη μπορώ να τ ακουμπάω,και αμέσως ξεβίδωνα τον πόλο.
Μάλιστα μια φορά το είχα αφήσει το τσιγάρο μέσα στο μπουφάν μου και μετά απο 10 λεπτά είδα οτι ζεμάταγε όλο λες και το είχα βάλει μέσα στα κάρβουνα.Άνοιξα αμέσως το τσιγάρο έβγαλα τη μπαταρία και είδα οτι είχε βγάλει ζουμιά απ τον θετικό πόλο και είχε φουσκώσει επίσης :o
Επίσης μου έκανε ζημιά και στο τσιγάρο κάτι γρατζουνιές απ εξω κιόλας και έχει χαθεί και αυτο το γυάλισμα σε κάποια σημεία  >:(
Αυτό σημαίνει οτι δουλέψαν οι τρύπες διαφυγής αερίων και οτι αν δεν τις είχε το τσιγάρο,θα είχε κάνει μπαμ;  :o
Επίσης αυτά τα θέματα μου συνέβησαν μόνο με αυτές τις άθλιες μπαταρίες.
Και μια φορά μόνο με 1 aw imr 18350 αλλά στιγμιαία και αμέσως το έβγαλα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2037 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 13:59 »
Θανάση η μπαταρια σφραγηζει στο επάνω μερος της
 το υπόλοιπο είναι μονοκοματο,
οποτε κατά τη γνώμη μου το αδύνατο σημείο είναι ο θετικός πόλος.

αδυνατο σημειο σε περιπτωση εκρηξης Φωτη? Μα ο θετικος πολος δεν μπορει να φυγει απο την θεση του γιατι το κεφαλι του πολου (εκει που ακουμπαει η μπαταρια) ειναι μεγαλυτερο της τρυπας του CT μεσα απο την οποια περναει

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2038 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 14:02 »
Εγω μια απορία,θανάση αν ξέρεις που λογικά θα ξέρεις θα ήθελα μια απάντηση.
Στις αρχές οταν είχα πρωτοπάρει το τσιγάρο και τον οδυσσέα,είχα παρατηρήσει οτι συγκεκριμένα με 2 μπαταρίες κόκκινες ultrafire 3000mah τις οποίες είχα πάρει πακέτο απ τον Βασίλη είχα παρατηρήσει να θερμαίνεται το σώμα του τσιγάρου σε σημείο να μη μπορώ να τ ακουμπάω,και αμέσως ξεβίδωνα τον πόλο.
Μάλιστα μια φορά το είχα αφήσει το τσιγάρο μέσα στο μπουφάν μου και μετά απο 10 λεπτά είδα οτι ζεμάταγε όλο λες και το είχα βάλει μέσα στα κάρβουνα.Άνοιξα αμέσως το τσιγάρο έβγαλα τη μπαταρία και είδα οτι είχε βγάλει ζουμιά απ τον θετικό πόλο και είχε φουσκώσει επίσης :o
Επίσης μου έκανε ζημιά και στο τσιγάρο κάτι γρατζουνιές απ εξω κιόλας και έχει χαθεί και αυτο το γυάλισμα σε κάποια σημεία  >:(
Αυτό σημαίνει οτι δουλέψαν οι τρύπες διαφυγής αερίων και οτι αν δεν τις είχε το τσιγάρο,θα είχε κάνει μπαμ;  :o
Επίσης αυτά τα θέματα μου συνέβησαν μόνο με αυτές τις άθλιες μπαταρίες.
Και μια φορά μόνο με 1 aw imr 18350 αλλά στιγμιαία και αμέσως το έβγαλα  :hmmm:

Σαφεστατα θα ειχε αυξηθει σημαντικα η θερμοκρασια του αερα μεσα στο GG και  χωρις τις τρυπες διαφυγης ο αερας δεν θα ανακυκλωνοταν και πιθανον η ολη κατασταση να εκτονωνοταν με βιαιο τροπο Θανο

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: GGTS !
« Απάντηση #2039 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 14:08 »
Aρα μάλλον θα έβλεπα ενα πύραυλο να εκτοξεύεται απ την εσωτερική τσέπη του μπουφάν μου πηγαίνοντας προς τα πάνω,και όποιον πάρει ο χάρος  :))
Ευχαριστώ Θανάση,καλά το είχα σκεφτεί  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 601747 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 346 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 328 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191438 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153078 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11798 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346493 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 148013 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8737 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 547176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33647 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F