vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 2 χρήστες
jajavax, Tem

GGTS !

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 17, 2010, 12:32 »
Ενώ έτριψα τις επαφές στο ggts  με ψιλό γυαλόχαρτο για συντήρηση, σκέφτηκα να τρίψω και τους πόλους από τις μπαταρίες και έπαθα πλάκα!
Μπαταρίες που νόμιζα ότι έκλεισαν τον κύκλο τους απέδωσαν σαν ολοκαίνουργιες.... υπόψη ότι οπτικά δεν διακρίνονταν μαύρισμα ή οποιαδήποτε άλλη φθορά στους πόλους.
Καλημέρα

Υστερα απο πόσες  μέρες χρήσης  εκανες το  καθάρισμα στους  πολους?

και  κάτι  άσχετο με  τους πόλους,
Εγω  εχω  βαλει  2 μπαταριες CR123A  3.7 V  κ  ατμοποιητη  901 HV,  ειμαι ο.κ  με  αυτη  την σύνθεση  ?

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 17, 2010, 13:29 »
ωρασιο κολπο lance, δεν το ειχα σκεφτει!

gegeor εισαι οκ φιλε

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 17, 2010, 13:31 »
Καλημέρα

Υστερα απο πόσες  μέρες χρήσης  εκανες το  καθάρισμα στους  πολους?

και  κάτι  άσχετο με  τους πόλους,
Εγω  εχω  βαλει  2 μπαταριες CR123A  3.7 V  κ  ατμοποιητη  901 HV,  ειμαι ο.κ  με  αυτη  την σύνθεση  ?
Καθάρισμα, δηλαδή ξύσιμο στους πόλους με ψιλό γυαλόχαρτο και όχι απλά πέρασμα με πανί, χαρτί κλπ το έκανα 1η φορά σε μπαταρίες που είναι σε χρήση πάνω από 3 μήνες και εφεξής θα κάνω συνέχεια ένα ψιλοπέρασμα πριν από τη χρήση κάθε μπαταρίας.(Υπόψη ότι αναστήθηκαν μπαταρίες που τις είχα στην άκρη για ανακύκλωση)
Με 2 μπαταρίες στα 3,7V σε HV  και όχι VHV ατμο θα έχεις δυνατό χτύπημα αλλά συχνά γεύση καμμένου και θα θέλει συνεχές ''τάισμα'' δεν είναι λάθος , δοκίμασε το. 

Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 17, 2010, 15:13 »
παιδια Automatic υπάρχει;; η τιμή του gg πόσο είναι; το μόνο που κατάλαβα μέχρι στιγμής ειναι πως θα μου πέσουν τα μαλια  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 18, 2010, 10:12 »
120 ευρω το GG και 60 το AVS  first. Ειναι σαν να αγοραζεις 2 ego. Και θα σου κρατησει για παντα οποτε δεν εχεις περαιτερω εξοδα.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 18, 2010, 16:49 »
Φίλε ατμιστή BOUBOUZELA...
Πως διάβολο τα κατάφερες να γεμίσεις στο
GG σου υγρά, μέσα στο χώρο της μπαταρίας :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Χιούμορ σου κάνω... :) :) :)

Όπως κατάλαβες μετά που τα είπαμε στο τηλέφωνο.....
όλα στο GG για να δουλεύει ρολόι  είναι το καλό σφύξιμο...
Η΄λύση & αρμολόγηση του The GGts & AVS θα πρέπει να γίνεται
πάντα με τον σωστό τρόπο :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Καλό καθάρισμα.... λάθη όλοι μας κάναμε.

Τα λέμε μετά :bye: :bye: :bye:

fotis67

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 18, 2010, 17:24 »
να ρωτησω κατι ?  την μικρη μπαταρια  ultrafire lc 17500  την παιρνει το gg ?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 18, 2010, 17:29 »
να ρωτησω κατι ?  την μικρη μπαταρια  ultrafire lc 17500  την παιρνει το gg ?
Ω, ναι!

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:04 »
Έχουν γραφτεί τόσα πολλά. Γιώργο σε μεγάλους μπελάδες με έβαλες. Στο υποσχέθηκα όμως και θα το κάνω. Θα γράψω και την δική μου γνώμη για το GG κι ας επαναλάβω πράγματα χιλιοειπωμένα.

Αγόρασα το GG την πρώτη μέρα που το έφερε το Funstore. Η αλήθεια είναι πως είχα μπει στην πρίζα καιρό πριν. Με σταμάταγε η σκέψη πως έπρεπε να αγοράσω κάτι Ελληνικό απ' την Αγγλία. Αυτό δεν αφορά μόνο τον Θανάση. Θεωρώ ακατανόητη την καθυστέρηση των Ελλήνων εμπόρων να προσθέσουν στην γκάμα τους την καλύτερη συσκευή ατμίσματος. (Δικαιολογίες υπήρχαν αλλά θεωρούσα πως με λίγη καλή θέληση θα βρισκόταν τρόπος). Χαίρομαι που τελικά έγινε. Έτσι πήγαν περίπατο και οι δικές μου δικαιολογίες. Απαιτείται ένα σεβαστό ποσό για να το αποκτήσεις. Τα χρήματα που έδωσα μου έλειψαν από αλλού. Δεν μετανιώνω όμως γιατί ξέρω πως γρήγορα θα κάνω απόσβεση. Φλυαρώ…

Το GG το χρησιμοποιώ με 18650 μπαταρία και με το AVS ( 901LR). Δεν έχω αλλάξει διαμόρφωση κι ας δείχνει τεράστιο. Είμαι πολλές ώρες στο αυτοκίνητο και το AVS για μένα είναι ευλογία. Σίγουρα δεν είναι καθόλου "διακριτικό" αλλά δεν με νοιάζει. Η ικανοποίησή μου μετράει περισσότερο απ' την γνώμη των άλλων. Το AVS το γεμίζω με περίπου 4 ml για ασφάλεια. Τις πρώτες φορές προσπαθούσα να το γεμίσω οριακά (μέχρι την αρχή του σπειρώματος). Σταμάτησα να το κάνω για 2 λόγους. Πρώτον αν σου ξεφύγει, έστω και λίγο, έχεις διαρροή και  δεύτερον ακόμα και όταν το πετύχαινα ο ατμ πλημμύριζε. Έτσι έτρωγα καμιά ώρα με τζούφια πάφα-πούφα μέχρι να καεί το πλεονάζον υγρό.  Με 4ml λειτουργεί σωστά σχεδόν με το καλημέρα. Να πω ότι με το AVS έχω ελαφρώς λιγότερη γεύση απ' ότι με το ντρίπινγκ, (το χτύπημα παραμένει το ίδιο), όχι όμως κάτι το ιδιαίτερο. Τα 4ml μου κρατάνε περίπου 1,5 μέρα. Σε κάποια σημεία ο ατμ στεγνώνει. Η λύση είναι απλή και την έχει ήδη πει ο Θανάσης. Κλείνεις την ροδέλα που ρυθμίζει την τζούρα και ρουφάς 2-3 φορές χωρίς να πατήσεις το κουμπί. Έτσι απλά ξανάχεις έναν καλά βρεγμένο ατμ. Όταν έχει μείνει ελάχιστο υγρό, αυτός ο τρόπος δεν φαίνεται να έχει αποτέλεσμα (τουλάχιστον σε μένα). Όταν φτάνω εκεί και δεν είμαι κάπου που να μπορώ να γεμίσω, κάνω κάτι άλλο. Ανοίγω το πάνω καπάκι του AVS  και το ξανακλείνω. Έτσι καταφέρνω να καταναλώσω σχεδόν και την τελευταία σταγόνα. Το κουμπί με το ελατήριο  είναι το καλύτερο που έχω δοκιμάσει σε ητ. Με τους μαγνήτες είναι απλά "απερίγραπτο". Σαν να μην υπάρχει. Κλείνεις το χέρι και ενεργοποιείται χωρίς καμία προσπάθεια. Θέλει όμως προσοχή αν είσαι αφηρημένος. Το μεταλλικό στόμιο είναι υπέροχο. Η σχεδίασή του κάνει σχεδόν αδύνατη την πιθανότητα να έρθει υγρό στο στόμα. Επειδή δεν ακουμπάει στον ατμ, δεν ζεσταίνεται με τίποτα. Το λύσιμο και το στήσιμο του AVS είναι πανεύκολο. Αρκεί να το δεις μια φορά. Το σημαντικό είναι να θυμάσαι να κλείνεις την ροδέλα που ρυθμίζει τον αέρα. Από την στιγμή που μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιαδήποτε μπαταρία ή συνδυασμό μπαταριών, οποιονδήποτε ατμ και μπορείς να ρυθμίσεις και τον αέρα της τζούρας, ουσιαστικά το GG μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις κάθε ατμιστή. Για την εμφάνισή του τι να πω;  Σίγουρα είναι θέμα γούστου, αλλά για μένα (και για τους περισσότερους νομίζω) δεν υπάρχει ομορφότερο mod. Είχα ένα πρόβλημα μόνο με το μπρούτζινο κομμάτι. Κουβάλαγα σκηνικά και φώτα για 2 μέρες μέσα σε βροχή. Τα βρομόχερα μου έκαναν το κομμάτι του μπρούτζου να πάρει ένα θαμπό καφέ χρώμα. Δοκίμασα πολλά απ' τα προϊόντα που έχουν αναφερθεί για να το επαναφέρω, αλλά τίποτα. Την λύση την έδωσε η βούρτσα με ροσέτο. Έγινε πάλι καινούριο. 

Το GGTS έχει όσα έχουν όλα τα άλλα mods μαζί και πολλά άλλα που δεν έχει κανένα άλλο. Κάποιοι το παρομοίασαν με Rolls Royce, άλλοι με Ferrari… Εμένα μου θυμίζει το τζιπάκι μου (ένα Willys MB του 1942. Το τζιπ του Β' παγκόσμιου). Τόσο ανθεκτικό που αντέχει καθημερινή σκληρή χρήση μετά από 68 χρόνια, τόσο απλό που μπορώ ακόμα κι εγώ να επισκευάσω τις περισσότερες βλάβες του και τόσο μοναδικό και όμορφο που στα club το παρκάρανε πάντα μπροστά στην πόρτα, δίπλα σε Porche και Ferrari. Αν κάποιος δεν έχει τα λεφτά, να μην το πάρει. Αν είναι νέος χρήστης, να μην το πάρει. Άλλος λόγος δεν υπάρχει. Η εμφάνιση και το μέγεθος για μένα δεν είναι λόγος. Με όλα τα ητ μου ως τώρα, βρέθηκαν κάποιοι "έξυπνοι¨ να πούνε την μπούρδα τους. Μήπως το τσιγάρο είναι πιο όμορφο ή πιο cool απ' το GG ή απ' το ego; Απλά το κάνανε μόδα για να μας πιάσουν πελάτες. Μήπως είναι μεγαλύτερο από ένα πακέτο τσιγάρα, ή μια θήκη καπνού και έναν αναπτήρα που κουβαλάγαμε πριν; Όχι βέβαια. Γιατί πρέπει να το πάρετε; Γιατί είναι το καλύτερο και γιατί είναι Ελληνικό. Αν το καλοσκεφτείτε αυτός ο συνδυασμός αρχίζει να σπανίζει! Θανάση we salute you!!!   

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:25 »
atloupa, πολυ ευγενικο post φιλε και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια οπως και ολους τους Ελληνες συνατμιστες. Επισης ετοιμαζω 2 νεα update τα οποια θα ανακοινωσω σε πολυ λιγο διαστημα.

Σε ευχαριστω και παλι atloupa

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:27 »
αυτο πρεπει να γινει υπομνημα  :thumpup: ετσι Θανασ?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #206 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:30 »
Πολύ καλή ανάλυση φίλε atloupa :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Με κάλυψες απόλυτα :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Συμφωνώ και τονίζω και εγώ τα παρακάτω:
***Ελληνικό :thumpup:
***4 ml υγρό :thumpup:
***στον τρόπο κατανάλωσης του ατμιστικού υγρού :thumpup:
***τους μαγνήτες στο κουμπί :thumpup:
***την χρήση της ροδέλας :thumpup:
***το μέγεθος :thumpup:

Μεγάλο.....μου λένε.  Τι μεγάλοοοοο. Δεν είναι σαν την Πελοπόννησο :)) :)) :)) (κλεμμένο από παλιά Ελληνικη ταινία-από τον αξέχαστο Βασίλη Αυλωνίτη) :)) :)) :))

Μια χαρά είναι. Ποιό μικρό όγκο έχει η καπνοσακκούλα,χαρτάκια, φιλτράκια,τσαγμάκια κ.λ.π. :)) :)) :))

Μια πίπα savineli σκαλιστή που είχα ήταν ποιο μεγάλη από το GG.


Επίσης συμφωνώ μαζί σου για την πολύ καλή δουλειά που έχει κάνει ο Θανάσης :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #207 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:39 »
Θανάση εγώ σ' ευχαριστώ. Προσπάθησα πραγματικά να γράψω με κρύο αίμα. Αν άφηνα τον ενθουσιασμό μου ελεύθερο θα πίστευαν ότι με λαδώνεις!  :))

ΥΓ. Φώτη, σιγά που δεν θα συμφωνούσαμε!!!  :))


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #208 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:43 »
Μια απ τις καλύτερες κριτικές που έχω διαβάσει. Ζεστή και σαφής. Απο ένα φίλο και έμπειρο ατμιστή που έχουν πιάσει πολλά mods (και όχι μόνο) τα χέρια του  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GGTS, πρώτες εντυπώσεις
« Απάντηση #209 στις: Οκτωβρίου 21, 2010, 20:51 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:  Κρύβε λόγια Σταύρο!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345437 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147172 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8010 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545001 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360794 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos