vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 3 χρήστες
JohnDag, ThioVag, filippos.xeil

GGTS !

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1035 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 20:03 »
Μαριε ας πουμε οτι συμφωνουμε με αυτο που λες. Εσυ τι θα περιμενες να ακουσεις απο ενα τετοιο ποστ οπου γινετε συγκρηση δυο μοντελων;
Υποθετηκα θα συμφωνησω και παλι και θα σου πω οτι ο καθενας θελει να προωθησει το δικο του. Κανεις μια μετρηση ποσα ατομα εχουν το ενα και ποσα το αλλο βλεπεις και τα προσωπικα σου γουστα, και αποφασιζεις, ή κανω λαθος;
Το οτι ο κατασκευαστης τυχαινει να ειναι Ελληνας και μπαινει στον κοπο να κανει συγκρηση καποιον τεχνικων συμειων και να μας ενημερωνει, ή να βοηθαει να λυθουν τυχων αποριες το θεωρεις λαθος ή δεν καταλαβα εγω σωστα;

Φιλικα
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1036 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 20:32 »
Θέλω να ακούσω τη γνώμη μόνο των χρηστών. Πολύ περισσότερο αν κάποιος χρήστης έχει ή είχε στην κατοχή του και τα δύο.  Δε θεωρώ λάθος αυτό που με ρωτάς. Θεωρώ "λάθος" να επεμβαίνει ο οποιοσδήποτε κατασκευαστής ή έμπορος σε ποστς που αναφέρονται σε ανταγωνιστικά προιόντα. Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη μου Κώστα.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1037 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 20:52 »
μονο και μονο που ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ το gg φτανει για να το αγορασεις
ο θανασης ειναι απο'τι βλεπω (εδω στο φορουμ) πολυ εξυπηρετικος
και πολυ ΕΞΥΠΝΟΣ για να φτιαχνει κατι τετοιο
προσφατα ειχα τη χαρα να δοκιμασω το διμιουργημα του με iatty.....................
αν και νεος ατμιστης εχω μεινει ...................................
θελω να το παρω χωρις σκεψη αλλα....................χωρις μπικικινια gg δεν εχει
εντυπωσεις.
1 ζεστος ατμος
2 πολυς ατμος
3 επισκευασιμο
4 ανταλλακτικα επιτοπου
5 πολυδιαστατο
6 και service manual απο το τηλ η' απο το YOUTUBE
7 και κυριοτερο ...ριχνης τη νικοτινη γιατι η 9αρα σου πεφτη βαρια
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 21:01 από manos3906 »

Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1038 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 22:18 »
Mάνο τα περισσότερα θέματα στα οποία αναφέρεσαι, σχετίζονται κυρίως με τον ατμοποιητή και λιγότερο με την μπαταριοθήκη. Το δε 7 νομίζω οτι είναι πιο αμφιλεγόμενο όλων. Αυτήν την στιγμή ατμίζω 24αρι στα 1.25ohm με IMR και πραγματικά δεν πιστεύω οτι ένα GGTS (η οποιοδήποτε mod) θα με βοηθήσει να το ρίξω αυτό αν μιλάμε για 3.7 λειτουργία.   

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1039 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 22:38 »
εγω ατμιζω 18αρι και το 9αρι με το IATTY μου φανηκε πολυ
ξανα λεω...
ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ MOD
και προσπαθουμε (εγω τουλαχιστων) να στηριζουμε τα ελληνικα προιοντα
ασε για τα ανταλλακτικα (τα εχεις στα ποδια σου)
εχεις δικιο για την μπαταριοθηκη (ειναι μια απλη "ταπεινη" μπαταριοθηκη)
τον IATTY τον εβαλα και στη ego  μπαταρια και παλι ατμιζε φοβερα
τωρα αυτα ειναι αποψης και γουστα του καθε ενος

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1040 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 22:54 »
προτιμω το ποιο κομψο και για μενα ειναι το preciseplus

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1041 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:24 »
Θέλω να ακούσω τη γνώμη μόνο των χρηστών. Πολύ περισσότερο αν κάποιος χρήστης έχει ή είχε στην κατοχή του και τα δύο.  Δε θεωρώ λάθος αυτό που με ρωτάς. Θεωρώ "λάθος" να επεμβαίνει ο οποιοσδήποτε κατασκευαστής ή έμπορος σε ποστς που αναφέρονται σε ανταγωνιστικά προιόντα. Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη μου Κώστα.

Πολύ σωστά το θέτεις το θέμα Μάριε.

Δυστυχώς σε αυτό το Post δεν υπάρχει το τακτ να κρατούν τα προσχήματα.

Έχω σιχαθεί το Promotion με οποιονδήποτε τρόπο. Όχι ότι είναι κακό ή παράνομο. Απλά μας αντιμετωπίζουν σαν πρόβατα σε μαντρί.

Η υλοποίηση του είναι απλή. Μπαίνουν 5 γνωστοί μου στο Forum και με γλείφουν στο στυλ μπράβο Πέτρο είσαι Θεός Πέτρο, είσαι τρομερός Πέτρο, είσαι Ελληνάρας Πέτρο.

Και πιστεύουν ότι όποιος τα διαβάζει είναι Μακάκας.

Για τα Mod τώρα το καλύτερο είναι το απλότερο με τα καλύτερα υλικά και διακόπτη να αντέχει 2,5Α.

Έστω και μια ένωση να έχει παραπάνω οδηγεί σε απώλειες σημαντικές στο άτμισμα.

Έστω κι έναν αντάπτορα να χρησιμοποιήσεις χάνει.

Έστω και μια μικρή ατέλεια να έχει στο διακόπτη χάνει.

Γι αυτό και συνιστάται πλύσιμο στο GG συχνά, γιατί έχει πολλές ενώσεις.

Γι αυτό και ακόμα διαβάζεις "με το νέο ελατηριάκι στο διακόπτη το GG βελτιώθηκε"

Πρέπει να αποφασίσει κάποιος τι θέλει πριν την αγορά MOD για να καλυφθεί.

Θέλει διακρητικό MOD και αξιόπιστο?

Θέλει το Transformer?

Όσο για το ρυθμιστή αέρα, το Precise είναι κατασκευασμένο ώστε να έχεις την τζούρα του ego 510 με κώνο. Έτσι απλά δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

Όσο για τον διακόπτη του Precise έχει 7mm διάμετρο η επαφή του με την μπαταρία, πράγμα που από μόνο του είναι το σημαντικότερο.

Για εμένα προσωπικά απλά δεν υπάρχει σύγκριση. Το Precise είναι σαφώς ανώτερο.

Υπάρχει απλά μια προσπάθεια υποβάθμισης του Precise ώστε να πουληθεί το GG.

Και ας μην επεκταθούμε στις δυνατότητες του GG για UFS κ.λ.π. γιατί παίρνεις ένα τανκάκι με boge 510lr ή Dual Coil smoketech και καθάρισες..

Τόσο απλά και ειλικρινά.....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:37 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1042 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:33 »
κωστα καλημερα μου επιτρεπεις να διαφονισω μιας και ετιχε να τεσταρω καπιο πρεσιζ που επεσε στα χερια μου με την  ιδια μπαταρια και  το ιδιο φορτιο τον ΙΑΤΤΥ μου με το GGTS μου τα ρολογια γραψανε μια διαφορα 0.10 με ο.17 αμπερ υπερ του GGTS μου αυτο ιδα αυτο λεω χορις να θελω να γλιψω η να προμοταρω κανενα με αλο μηχανικο μοντ η διαφορα ηταν ακομα μεγαλητερη υπερ του GGTS αρα το πρεσιζ καλα πιγε  ;) το ενα πρεσιζ εδιξε 3,52 υπο φορτιο και το αλλο GGTS 3,67   και οταν το εφιξα κιαλο ανεβασε ακομα περισοτερο την διαφορα και οσον αφορα το προμοσιον με βρισκις απολιτα σημφονω και εγω το σηχενομε καπια στιγμη πρεπει να λεγοντε τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη και αυτο γηνετε μονο με μετρισης επιφιλασομε η ιδια δοκιμη να γηνει με καθαρα και τα 2 μοντ γιατι ουτε το δικο μου ηταν ουτε το αλο να προσθεσω οτι χορις φορτιο (ατμοπιοιτι ) και τα 3(GGTS, PRECISEPLUS, και αλο μηχανικο )  δωσαν την ιδια μέτρηση 4.01 αφου ηταν η ιδια ματαρια  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:45 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1043 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 12:16 »
Καλημέρα Μιχάλη.

Αφού καταφέρνεις και διαβάζεις τις ενδείξεις μέσα από τα ντουμάνια καλά βλέπεις :laugh1: :))

Περιμένω "καθαρες" μετρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1044 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:07 »
Κωστα, νομιζω οτι αναλυσαμε τα του GG και τα του prerise. To presice ειναι μιλια μακρια απο το GG σε ολους τους τομεις. Βολτ, μηκος, λειτουργιες κτλ. Δεν ειναι λιγο αστειο να συγκρινουμε ενα απλουστατο μηχανικο mod (που ηταν δικη μου ιδεα παρεπιπτοντως) με το GGTS?

Ετσι και αλλιως το GGTS πουλαει απο μονο του, τι να το κανει το προμοταρισμα? Απλως ανοιχτηκε ενα thread συγκρισης το οποιο δεν εχει κανενα νοημα, απλως το παρακολουθουμε κοιτωντας αν καποιος προσπαθει να πει το αντιθετο απο αυτο που συμβαινει στην πραγματικοτητα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:09 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1045 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:22 »
Καλημέρα Μιχάλη.

Αφού καταφέρνεις και διαβάζεις τις ενδείξεις μέσα από τα ντουμάνια καλά βλέπεις :laugh1: :))

Περιμένω "καθαρες" μετρήσεις.
:laugh1: και εγω θελω μετρισεις με καθαρα τα μοντ μονο τοτε θα ειμαι σίγουρος για οτι λεω  ;) επανιλημενα εχω πει οτι θαυμαζω τον Θανναση για τιν δουλια του (πιοτιτα) και για τις ιδεες του αλλα αυτο δεν σημενει οτι τον προμοταρω κιολας αν και χερομε οταν τα καλιτερα ερχοντε απο Ελληνικα χερια δεν στο κριβω αλλα να λες τα πραγματα όπως τα βλεπεις δεν σημενη προμοταρισμα σίγουρα. Να σου θιμισω τι ελαγα με α2 και ΙΑΤΤΥ  :respect: αφου αυτο εβλεπα να πω αλλα  :confused1: τοτε θα ηταν προμοταρισμα  ευτιχος ολο και περισοτεροι εχουν την ιδια αποψη με μενα πια οποτε δεν χριαζετε να αποδείξω τα αυταπόδεικτα  :bye: νεοτερα οταν θα εχω καθαρες μετρισεις
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:32 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1046 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:27 »
Θαναση ειναι φυσικο να θεωρεις το GGTS το καλυτερο μοντ,οπως σιγουρα το ιδιο πιστευεις για τον ΙΑΤΤΥ και τον Οδυσσεα και ειναι φυσικο.Ειναι δικα σου παιδια και τα αγαπας οπως κανεις αλλος.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1047 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:38 »
Pano, απλως επαναλαμβανω οτι λεει ολος ο κοσμος και οτι βλεπω σαν απλος χρηστης. Ειναι ποτε δυνατον να δεις ενα επιβατικο αεροπλανο και ενα μαχητικο και να θεωρησεις οτι το επιβατικο εχει καλυτερη τεχνολογια, μεγαλυτερες ταχυτητες και περισσοτερες λειτουργιες απο το μαχητικο? Νομιζω οτι μεσα απο αυτο το νημα καταληξαμε σε μερικα συμπερασματα. Το να αναμασαμε τα ιδια, ή να δημιουργουμε εντυπωσεις χωρις επιχειρηματα απο το τιποτα, δεν εχει νοημα αν συμφωνεις

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1048 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:43 »
Ναι συμφωνω.
Μερικα παιδια ομως εχουν δικιο.Ειναι καλυτερο να απαντανε οι ευχαριστημενοι πελατες σου για τις κατασκευες σου παρα εσυ ο ιδιος.
Χτυπαει καπως σε οσους δεν εχουν καποια κατασκευη σου.Ελπιζω να καταλαβαινεις.

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: THE PRECISEPLUS vs GGTS
« Απάντηση #1049 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 13:58 »
Δυστυχώς σε αυτό το Post δεν υπάρχει το τακτ να κρατούν τα προσχήματα.

Έχω σιχαθεί το Promotion με οποιονδήποτε τρόπο. Όχι ότι είναι κακό ή παράνομο. Απλά μας αντιμετωπίζουν σαν πρόβατα σε μαντρί.

Η υλοποίηση του είναι απλή. Μπαίνουν 5 γνωστοί μου στο Forum και με γλείφουν στο στυλ μπράβο Πέτρο είσαι Θεός Πέτρο, είσαι τρομερός Πέτρο, είσαι Ελληνάρας Πέτρο.

Και πιστεύουν ότι όποιος τα διαβάζει είναι Μακάκας.
.......................

Με κάθε σεβασμό παιδιά, αλλά τα παραπάνω ισχύουν. Εγώ θα συμπλήρωνα όχι μόνο σε αυτό το ποστ, αλλά στο forum γενικότερα. Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό κάποιων, αλλά και τις προσωπικές φιλίες. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει αν καταστρατηγούνται και οι κανόνες του φόρουμ -δεν έχω κανένα συμφέρον-, αλλά ένας αντικειμενικός παρατηρητής κουράζεται από τα πολλά συγχαρητήρια και τα φιλάκια. Αυτά μπορούν να ειπωθούν και προσωπικά. Όταν βλέπει πολλά συγχαρητήρια κάποιος υποψήφιος αγοραστής για ένα προιόν δύο τινά μπορεί να συμβούν, ανάλογα με το χαρακτήρα του. Ή να αγοράσει το προιόν ή να το σιχαθεί. Και στις δύο περιπτώσεις χάνει, αφού δεν μπορεί να κρίνει αντικειμενικά. Συγνώμη αν φαίνονται εριστικά τα παραπάνω, αλλά τα γράφω καλοπροαίρετα και χωρίς να προσβάλω κανέναν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1151968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11229 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345822 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147475 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8206 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545459 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33042 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52676 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600673 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed