vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 0 χρήστες

Cisco 306 atomizer Expert in dripping !

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #105 στις: Αυγούστου 21, 2012, 13:14 »
 :yes:
επίσης καλοί ατμοποιητές. μα κάπου διάβασα πως δε δίνουν τόσο καλή γεύση... ::)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #106 στις: Αυγούστου 21, 2012, 13:25 »
Δεν βρήκα διαφορές με τους Cisco. Tουλάχιστον στις συγκεκριμένες παρτίδες.

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #107 στις: Αυγούστου 21, 2012, 15:03 »
επηδη εχω δοκιμασει ολους  ,,,δυστυχως και τον cisco...οι μονοι αξιολογοι ειναι μονον απο cloud9...με επιλογη αντιστσσης,,,και επιστομιο ,,της canon...η,,dca... τους,,κανω πανω απο 7 μηνες εχουν διαρκεια ο καθενας τουλαχιστον 3 μηνες,,,,

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #108 στις: Αυγούστου 21, 2012, 15:43 »
επηδη εχω δοκιμασει ολους  ,,,δυστυχως και τον cisco...οι μονοι αξιολογοι ειναι μονον απο cloud9...με επιλογη αντιστσσης,,,και επιστομιο ,,της canon...η,,dca... τους,,κανω πανω απο 7 μηνες εχουν διαρκεια ο καθενας τουλαχιστον 3 μηνες,,,,
Οι Cisco πως σου φάνηκαν;
Προφανώς εννοείς τους C9-306 ότι σου αρέσουν πολύ... Πες μας τη γνώμη σου σε σχέση με τους Cisco...
Είναι ο βασικός σου ατμοποιητής ο C9;
Υγρό, νικοτίνη, ml;
Ω & V;
Πες μας μερικά πράγματα, ίσως έχει αξία η γνώμη σου.
´Αν έχεις και όποια εμπειρία επισκευάσημων προσωπικά θα με ενδιέφερε πολύ μία μικρή σύγκριση γεύσεων, χτυπήματος...



Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2012, 16:33 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #109 στις: Αυγούστου 21, 2012, 17:33 »
προτιμω με 2ωμ,,v.g το πολυ12mg ,,ακομα και με εgo ,,μπαταρια,,οι cisco ειναι οπως ολοι οι υπολοιποι,,,μετριος δηλ,,,,οι c9... λειτουργουν αψογα  καθημερινη χρηση,,,,
επισης,,,εχουν πολυ χτυπημα και ατμο,,,απο επισκευασιμους ,,,με λιγοτερη νικ,,κανω τον s.m...dripping...




Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2012, 18:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 21, 2012, 19:46 »
Μετα απο πολλα ml εκανα ενα καθαρισμα τον cisco για δυο ωρες μεσα σε vodka.

Φυσιμα απο κατω προς τα πανω, να εχει δλδ ο αερας ροη οπως οταν ατμιζουμε και τον αφησα κανα δεκαλεπτο να στεγνωσει.

Ποτισμα με εξι σταγονες και παυση για ενα λεπτο. Ποτισα αλλες πεντε και ατμισα. Ο ατμοποιητης σαν καινουργιος ;)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #111 στις: Αυγούστου 21, 2012, 22:15 »
:yes:
επίσης καλοί ατμοποιητές. μα κάπου διάβασα πως δε δίνουν τόσο καλή γεύση... ::)
Κάπου?? :hmmm: :confused1:
ακριβώς. κι εγώ το ίδιο. και τους δύο έχω δοκιμάσει. άλλωστε ο ένας δουλεύει με φιλτράκι σέρα κι ο άλλος είναι καθαρά για dripping!
ας μη γίνεται παραπληροφόρηση
Ο ατμο είναι ίδιος με τον evo αφού τον είδα από κοντά του Άγγελου. :)
 
 Δεν θα πώ τίποτα άλλο.  :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
RE: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 21, 2012, 22:29 »
avidvaper δαγκωτό

Sent from Athens/Greece using wp7

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 22, 2012, 01:51 »
Κάπου?? :hmmm: :confused1: Ο ατμο είναι ίδιος με τον evo αφού τον είδα από κοντά του Άγγελου. :)
 
 Δεν θα πώ τίποτα άλλο.  :bye: :bye: :bye:
μάλλον πρέπει να ανοιχτεί καινούριο νήμα για τους συγκεκριμένους ατμοποιητές (olympian 306) αλλά μιας και το ζήτησες ιδού. είναι κάτω από το βίντεο γραμμένο στα σχόλια..http://e-kapnisma.gr/Smileys/smileyz/bye.gif


όσο για το αν είναι ίδιος με τον evo τι να πω? ίσως και να γνωρίζεις καλύτερα και να έχεις κάποια πληροφορία παραπάνω μιας και επιμένεις και είσαι τόσο βέβαιος.... :dontknow:
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 22, 2012, 03:17 »
Να σε βοηθήσω... 8)
http://www.avidvaper.com/#

Έχεις δίκιο, πολύ καλό site :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 22, 2012, 03:22 »
Αμα πατε μεχρι Avid , παρτε και εναν 357  ::)
Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου.... :))

Αποσυνδεδεμένος wanderer

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 22, 2012, 03:36 »
καλός ο 306 αλλά δεν είναι και το βαρύ πυροβολικό.
όπως είπε ο ψείρας,δοκιμαστε και έναν 357...
και του ikenvape μου φάνηκαν καλύτερα  όταν τα είχα δοκιμάσει.
τώρα για μοντ κυκλοφορούν  πολλά ζουληχτά,ακόμα και φτηνά κορεάτικα.
εγώ έχω βάλει στο μάτι το vinci ,ζουληχτό και με ρυθμιστή αέρα.περιμένω να δοκιμαστεί με 357 και εάν τραβάει καλά θα βάλω το χέρι στην τσέπη ;)

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 22, 2012, 09:42 »
 306 Cisco on DCA


ImageUploadedByTapatalk1345617122.434710.jpg(35.58 KB, 478x640 - εμφανίστηκε 30 φορές.)

306 DCA


306 DCA open (CLONE FROM ivapour-elixir.co.uk)  :-\ 
http://www.goodsensevapor.com/products/306dca_pol (out of stock)  :(
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Categories/GSV (out of stock)  :(
http://www.ivapour-elixir.co.uk/acccessories/accessories/306dca.html (CLONE-out of stock)  :idiot1: 



Ρε που μπλέξαμε πάλι....





Sent from my iPhone using Tapatalk



 2η ημέρα με τον 306 της Cisco και οι εντυπώσεις μου είναι παραπάνω από καλές... :yes:
Τη tribeca τη πάει σαν Κ.Τ. χωρίς να πολυ-γλυκίζει... :tongue_smilie:  με πεντακάθαρη γεύση.... :thumpup:   πρώτη γνώμη πάρα πολύ καλό... :victory: θα το παώ μέχρι τέλους για μη μπώ σε βιαστικά συμπεράσματα... προσπαθεί να μου δείξει ότι είναι άξιος αντικατάστατης πολλών επισκευάσιμων  ^-^ ...
Στα πρώτα αρνητικά του....όταν είναι σκέτο επάνω στο μοντ....ζεματάει όταν το έχεις πιπιλα με απανωτά drips...και ζεματάει το πρόβατο μέχρι την οθόνη... :thumpdown:
θέλει προσοχή αν το παρακάνεις στη τροφοδοσία έχει διαρροές... :eyesplash: πρέπει να ακολουθείς τις οδηγίες χρήσεις και χρειάζεσαι πράγματι τουλάχιστον μία ημέρα μέχρι να το μάθεις... :thumpup: (λύση για τις διαρροές και μερικώς της υπερθέρμανσης: κλειστού τύπου κουστούμι DCA 306 το οποίο είναι φθηνό 24$  :yes: , αλλά out of stock  :thumpdown: )
Trial: 18,Ω στα 4,2βολτ με μινι πρόβατο και υγρό Halo tribeca 12ρα.
*Εν αναμονή και του C9-306 από cloud9vaping το περιμένω και αυτό  :hmmm:


υ.γ. DCA-Clone μάλλον θα φέρει και ο Τάσος (e-smokers) στην Θασσαλονίκη από εβδομάδα...   

« Τελευταία τροποποίηση: Σήμερα στις 10:32 από DIONYSIS »

Απ'το συντονισμό: συγχώνευση και διόρθωση φοτο σε συνεχόμενα ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2012, 21:45 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 22, 2012, 15:02 »
Να πω και εγω σιγα σιγα τισ εντυπωσεισ μου..ξεκιναω και σταζω..αρχικά 4-5 σταγόνες να βραχεί καλά η αντίσταση και να πάει το υγρό κάτω από τη γέφυρα.Πρώτη φορά χρησιμοποίησα το πλαστικό Drip Tip και όχι το Siam για να βλεπω και το υγρό.Αφού εριξα το υγρό περιμένα μισό λεπτό να μουσκέψει καλά η αντίσταση.Μετά ερίξα άλλες 3 περίπου σταγόνες.Πριν ατμίσω ρούφιξα λίγο χωρίς να πατήσω το κουμπί του Provari για να ακούσω το υγρό...σαν μπουρμπουλήθρα.Ετσι καταλαβα πως είναι μουσκεμένη η αντίσταση.Ρυθμισα το Provari στα 4βολτ και ξεκινησα χαλαρα να ατμιζω..βλεπω οτι αποδιδει πολυ αξιοπιστα την Γευση(Πρασσινο μηλο ετοιμο Atmos Lab 18mg Balanced)..πολυ καλυτερη μηλιλα απο τα Boge..(πιο αληθινη γευση μηλου)..οσο για ντουμανι ναι δινει συννεφο!Ειναι ωραια φαση..κατε με..το νοιωθω σαν αναβαθμιση απο τα Boge και τα Τανκακια(που ειμαι)..απλα πρεπει να προσεχεισ μην ξεχαστεισ και στεγνωσει και φασ καμμενο.Την γευση του μηλου την αποδισει εξαιρετικα και ντουμανι αφθονο!Οσο για το Siam Drip 306 Slotted..το εβαλα πανω και εφαρμοζει σφιχτα και τελεια...διαρροη μηδεν!Απλα επειδη πρεπει να εξοικιωθω πρωτα με το ποσεσ σταγονεσ κτλ πρεπει να ριχνω..θελω για αρχη να βλεπω τι γινεται..μολισ αποχτησουμε οικιοτητα και γινουμε κολλητα φιλαρακια θα του βαλω το κουστουμακι του για να βγει πρωτο τραπεζι πιστα!Σουπερ η γευση..Σουπερ και το Ντουμανι!Αυτα και απο εμενα! :thumpup: :thumpup: :thumpup: Να μην ξεχασω να ευχαριστησω την Lemy για τισ πολυτιμεσ συμβουλεσ τισ! :respect: :respect: :bye:
Και ενα μικρο Tip απο εμενα..δοκιμαστε με 510 σε 510 ανταπτορακι..τιποτα ιδιαιτερο απλα τον κανειs 510 σπειρωμα και εχω την εντυπωση οτι δεν ζεματαει τοσο πολυ το atomizer..! :thumpup: :thumpup: :bye: :bye:
Χαζεψα και ενα βιντεακι στο youtube περι..Atomizer debridging - 306 LR.. οποισ το εχει κανει και βλεπει βελτιωση γευσησ..ντουμανιου και πιο αερατησ τζουρασ σα μασ το πει??Ευχαριστω..!

Video..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HC4oe-yJb4s[/youtube]


Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2012, 20:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Cisco 306 atomizer Expert in dripping !
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 22, 2012, 17:50 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ! :D
Έχω μείνει για άλλη μια φορά παγωτό...!!!
Η γεύση του δε συγκρίνεται με τίποτα που να έχω δοκιμάσει ως τώρα, είτε επισκευάσιμο ή εμπορίου!!!
Μετά από πάρα πολλούς μήνες ένοιωσα ξανά αυτή τη πρώτη εκπληκτική γεύση του tribeca!
Ήδη έχω αφήσει στην άκρη το DID mini και χρησιμοποιώ τον 306 με το drip shield (siam mods)!
Είναι  α π ι σ τ ε υ τ ο ς  ατμοποιητής!  :respect:
Ελπίζω να έχει και αρκετή διάρκεια ζωής...

Να και έτσι πρόχειρα δυο φωτογραφίες πάνω σε eGo-C Twist 1000mah!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206549 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541545 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11549 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios