vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, white varadero, Giannis.B, manoslykos

Twitter

[Ψηφοφορία] Μηνύματα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 26, 2012, 19:56 »
Ναι ρε παιδά τώρα έριξα και γω μια ματιά στα μηνύματα ορισμένων γιατί πριν δεν έδινα και πολύ σημασία.


Υπάρχουν αρκετοί με πολλά μηνύματα (μέσα και εγώ  ;D ) που ελάχιστα θυμάμαι να έχουν προσφέρει.

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 26, 2012, 19:58 »
Ψηφισα δεν με απασχολει/ουτε κ κανεναν αλλο απασχολει αν με απασχολει. Ο αριθμος μυνηματων ειναι ενδειξη εμπειριας οχι θεσφατο. Αν καποιος νεος στηριξει τις αγορες του σε μια μονο αποψη δεν τον λες και ξεφτερι. Κανονικα το αν καποιος ποσταρει για να αυξησει τα μνμτα του ειναι υποκριτικο να μας ενοχλει. Το πραγματικο προβλημα ανηκει σε αυτον που τον ενοχλει το γεγονος οτι η αφεντια του αυτος ο σουπερ επισκοπος της ατμιστικης εκκλησιας εχει τον ιδιο αριθμο μνμτων με τον γελοτοποιο του φορουμ! Στα παπακια μας δηλαδη κ για τον ενα κ για τον αλλο. Το θεμα λοιπον ειναι για εσωτερικη καταναλωση ομως κ γω ειναι αληθεια ειμαι ιδιαιτερα αναλωσιμος.

Μπορείς να εκφραστείς κοσμιότερα, χωρίς να παραβιάζεις του κανονισμούς του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2012, 20:02 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:01 »
Εδώ και περίπου 10 χρόνια ασχολούμαι με τις διαδικτυακές κοινότητες, φόρουμ.
Ποτέ, μα ποτέ δεν κοίταξα το μέλος από την πλευρά των μνμ του, πάντα κοίταζα την ημερομηνία εγγραφής και παρακολουθούσα τα πόστ του.

Σε κάποιο άλλο φόρουμ που ήμουν συντονιστής, κάποια στιγμή έπιασα τον εαυτό μου να κοιτάζει τα μνμ του. 5511 μνμ και κάθομαι και τα διαβάζω ένα ένα. Το αποτέλεσμα;;;; τα περισσότερα ήταν μνμ συμμόρφωσης - συντονιστικού ελέγχου και τα υπόλοιπα μνμ ουσίας.
Η διαβάθμιση του φόρουμ εκείνου με κατατάσσει στην κατηγορία Expert member. Την τύφλα μου την μαύρη.

Δεν θεωρώ κριτήριο τα μνμ του κάθε μέλους, αλλά την έμπρακτη συμμετοχή του και τπτ άλλο.
Να μην υπάρχουν πουθενά λοιπόν η ψήφος μου.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:04 »
Παιδιά θα πάρω το θάρρος να πώ και εγώ την ταπεινή μου γνώμη. Έχω κάνει εγγραφή στο φόρουμ εδώ και σχεδόν 3 μήνες και ατμίζω εδώ και 4 1/2 . Στην περίοδο αυτή ήμουνα στο φόρουμ από το πρωί μέχρι το βράδυ. (είχα κάνει χειρουργίο στο δεξί χέρι το οποίο έπρεπε να μείνει ακινητοποιημένο, και κουτσά κουτσά με το το αριστερό προσπάθησα να περάσω από όλα σχεδόν τα νήματα και να μάθω όσα περισσότερα μπορώ αφού δεν μπορούσα να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο).

Στην περίοδο αυτή όταν αντιμετώπιζα οποιοδήποτε πρόβλημα με το ΗΤ στηριζόμουν περισσότερο σε απαντήσεις μελών που είχαν στο προφίλ τους και σχετικά μεγάλη περίοδο εγγραφής αλλά και μηνυμάτων. Και δεν αναφέρομαι σε 1000 και βάλε μηνύματα που έχουν ορισμένοι αλλά πχ απο 100 και άνω.

Πρώτη μου επιλογή ήταν ο Giannis Pap :)) :)) που με βοηθούσε κάθε φορα και τον ευχαριστώ. Σιγά σιγά έπαψα να ασχολούμε τόσο με τον αριθμό μηνυμάτων μιας και άρχισα να θυμάμαι το κάθε μέλος από το άβαταρ και μπορούσα να ξεχωρίσω κάποιον που τον έβλεπα να είναι στο φόρουμ αρκετές ώρες και να προσφέρει βοήθεια, συμβουλές κτλ. Έμαθα πχ τους Seb, Giannis Pap, White varadero, Petra, Mouko, alex74, alexandros 13 .. κτλ γιατι απλά έβλεπα ότι ήταν παρόν. Αυτό όμως ήταν κάτι το οποίο πήρε χρόνο.

Απολογούμε για το μακροσκελές μηνυμά μου αλλά αυτό που θέλω να πώ είναι ότι για ένα εντελώς νέο μέλος χρειάζεται κάτι το οποίο να τον βοηθήσει να στηριχτεί σε σωστά άτομα. Μια ιδέα ίσως τρελλή αλλά μου ήρθε αυτό:

Θα μπορούσε να γίνει μια λίστα με όλα τα μέλη τα οποία έχουν στο φόρουν από μια χ περίοδο και πάνω.(κάτι εύκολο πιστεύω από κάποιο συντονιστή). Να ακολουθήσει ψηφοφορία του τύπου "ποια μέλη πιστέυετε ότι έχουν / μπορούν να δώσουν σωστες συμβουλές/βοήθεια κτλ σε νέα και παλία μέλη?" Με το τέλος της ψηφοφορίας αυτή που θα πάρουν πχ το μεγαλύτερο % να παρουσιάζεται στο άβαταρ του ένα λεκτικό του τύπου "Gold Member" ή κάτι ανάλογο.

Ελπίζω να μην με περάσετε για τρελλή :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:07 »
δεν με απασχολει....

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:09 »
Καλο θα ηταν να μην μετραει τιποτα .
Να μην υπαρχει ουτε η ημερομηνια εγγραφης .

Εμενα ο σκοπος παρουσιας μου επετευχθη . Τα παρασημα σ,αυτους που τα εχουν αναγκη..
Μονο το vape_neat κατω απο το αβαταρ να παραμεινει  ;)

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:13 »
Nα μπεί μια επιλογή αν θέλει ο χρήστης να φαίνονται τα μυνηματά του η όχι.
Απλά δεν θα μπορεί ο νέος να ζητήσει βοήθεια απο κάποιον μόνο και μόνο επειδή ειναι καιρό στο φόρουμ.
Μπορεί να ειναι τανκακιας και να ζητάει βοήθεια για φυτιλοαντίσταση.
Οι συντονιστές κάνουν αυτή την δουλειά αλλα όλοι κατα καιρούς έχουμε δεχθεί μυνήματα απο νέους χρήστες.
Πιστεύω βάση χρονολογίας βάση αυτών που ατμίζουμε και φαίνετε τι έχουμε στο προφίλ και λόγω πόστ όσο αχρηστα και αν ειναι φαίνετε στον αλλον ότι αυτός που γράφει θα του απαντήσει απο κάποιον που απλώς ψάχνει.
Εγώ ειναι η αλήθεια ότι στις αρχές που ντρεπόμουν ζήτησα βοήθεια απο αυτούς με τα μπλέ γράμματα και ήταν η καλύτερη επιλογή που θα μπορουσα να κάνω.
Δέν τσαντίζονται και θα σου βρούν μια λύση,  κάτι σαν ψυχολόγοι ένα πράμα.
Αλοχα

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:13 »
Ψηφισα να μην μετράνε τα μηνύματα, καθως θα προτεινω κάποιες κατηγορίες μηνυματων να εξαιρεθούν. (π.χ. τα χαλαρά και τα άσχετα με το η.τ. θέματα).
Σημασια εχει για μενα, απο το ποτε ειναι εγεγραμμενο ενα μελος, αλλα και παλι να ειναι ΠΡΩΤΟΣ μεταξυ ΙΣΩΝ.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:23 »
Το πρόβλημα του SEB είναι προφανώς το τι διαβάζει (μάλλον πόνεσαν τα μάτια του τις τελευταίες μέρες ,όπως και πολλών άλλων)...Αυτό,τις μπούρδες ποστ, δεν πρόκυται να το λύσει ούτε το μπανάρισμα (θα υπάρξουν άλλοι για τα troll posts) ουτε και με τις διαγραφές ημερομηνίας/αριθμού ποστ κλπ...Ισα ίσα που αυτά δείχνουν μια minimum αξιολόγιση του χρήστη (πολλύ min ,όμως γιατι υπάρχουν και τα Thanks posts,smilie posts που είναι άπειρα)...


Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:24 »
Ψήφισα να μετράνε μόνο σε ορισμένους πίνακες.
Όποιο μέλος είναι εγγεγραμμένο αρκετό καιρό, συνήθως έχει βγάλει τα συμπεράσματά του σχετικά με το τι ατμό φουμάρουν οι περισσότεροι.
Μπορείς να ξεχωρίσεις αν κάποιος έχει αυτοσκοπό μόνο τον αριθμό των μηνυμάτων  του και τίποτα παραπάνω. Έχεις αποκτήσει εμπειρία στο να καταλάβεις ποιοι έχουν αρκετές γνώσεις, ποιοι είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν σε μια απορία κ.λ.π.
Οπότε τίθεται το θέμα πιο πολύ για νέους χρήστες. Θα μπορούσε λοιπόν να μετράει ο χρόνος από την εγγραφή, τα bravo που λαμβάνεις από τα μηνύματα, ίσως και κάποια άλλα ποιοτικά χαρακτηριστικά.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:51 »
Εγω ψηφιζω να υπαρχουν κατηγοριες και να μετρανε αλλα πως ?
1-100 new member
101-1000 regular member
1001- +... Every day member

Καπως ετσι τεσπα ! ;)

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:54 »
Ωμέγα θες να πεις οτι δεν σε αρέσει η παρουσιαση του ranking ως έχει ?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:55 »
Ξεχασα να αναφερω στο αρχικο ποστ μου οτι ψήφισα να μην υπαρχουν μηνύματα και βασικα ουτε και η χρονολογια εγγραφης με ενδιαφερει να φαινεται αλλα χριεαζεται μια λυση ας πουμε πχ για τις αγγελιες.


Αποσυνδεδεμένος thanasssis

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:57 »
Ψήφισα: Δεν με ενδιαφερει το θεμα και ουτε με απασχολει μετρανε η οχι?

Συμμετέχω σε forum's από το '95, από τότε ακόμη ό αριθμός των μυνημάτων ήταν λόγος για να εγκρίνει κάποιος ή να απορρίψει μια άποψη.

Από την στιγμή που έγινα μέλος στο e-kapnisma αυτό που έκανα ήταν να διαβάσω σχεδόν τα πάντα από όλους, μιλάμε για πολύ διάβασμα!!!

Υπάρχουν και εδώ αυτοί που απαντούν 0,001 sec μετά την απορία - ερώτηση σου! Ε, αυτούς τους προσπερνώ
συνήθως. Κοιτώ τα μηνύματα τους από την αρχή κλπ.

Φυσικά δεν μιλώ για όλους. Έχω βοηθηθεί και από παλιά και από καινούρια μέλη.

ΥΣ. Το ότι δεν απαντώ σε κάτι που γνωρίζω σε ένα θέμα,  (π.χ. 510 carto) μετά από 50-60 σελίδες όπου έχουν αναλυθεί και απαντηθεί το 99% του θέματος και αυτός που ρωτάει "παίζει αυτό σε ego μπαταρία;", απλά δεν έκανε τον "κόπο" να διαβάσει το νήμα από την αρχή του, ε, ας το διαβάσει!!!

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Μηνύματα
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 26, 2012, 20:59 »

Φυσικά δεν μιλώ για όλους. Έχω βοηθηθεί και από παλιά και από καινούρια μέλη.

ΥΣ. Το ότι δεν απαντώ σε κάτι που γνωρίζω σε ένα θέμα,  (π.χ. 510 carto) μετά από 50-60 σελίδες όπου έχουν αναλυθεί και απαντηθεί το 99% του θέματος και αυτός που ρωτάει "παίζει αυτό σε ego μπαταρία;", απλά δεν έκανε τον "κόπο" να διαβάσει το νήμα από την αρχή του, ε, ας το διαβάσει!!!

Σωστός.!! :thumpup:
Άλλωστε τόχουμε θίξει το θέμα Βαγγέλη αν θυμάσαι και παλιά, πούχαμε μηνύματα χιλιάδες με φατσούλες και μετά μπήκε το κουμπί bravo....(έβαλα και εγώ φατσούλα... :)) :wall: )
και πραγματικά νομίζω πως κανένας νοήμων δεν έχει άγχος με τον αριθμό των μνμ του...
(αν κατέβεις μην τολμήσεις να μην ειδοποιήσεις...)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2012, 21:09 από timeco »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos