vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 4 χρήστες
aoratos, johnath, camber, Milarepa

Twitter

Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 12:33 »
Εμένα η συμβουλή μου είναι να μην αλάζουμε συχνά γεύσεις και άτμο.

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 20:09 »
Παιδες εγω ειμαι στο ατμισμα 15 μηνες περιπου.τελευταια νιωθω ξεραιλα στο λαιμο και ξεροβηχω.το ιδιο παθαινω με τη σοκολατα .Τα υγρα μου ειναι  50-50 DIY Totally για πανω απο 8 μηνες και τα ιδια αρωματα .
Τι γινετε? το συμπτωμα ηρθε ξαφνικα τις τελευταιες 10 μερες....



Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 20:24 »
σε 3γυρίζει καμιά ίωση  :D

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 20:30 »
Πρίν από λίγες μέρες αντιμετώπισα το ίδιο και εγώ + μου πέρασε ελαφρώς από το μυαλό μήπως και ευθύνεται το ητ.
Κράτησε ένα 5ήμερο-έκανε τον κύκλο του όπως λέμε-και έφυγε. Και προφανώς ήταν κάτι σαν κρύωμα.
Ίσα ίσα που από τότε με τον ατμό δεν ξαναείχα ποτέ πρόβλημα με λαιμό/στόμα κλπ ....

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 21:58 »
εδω και κάποιες ημέρες έχω μια ξηρότητα στο λαιμο
και ξερόβηχα
δεν έχω αλλάξει άρωμα ούτε νικοτίνη τους τελευταίους  μήνες
 :confused1: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 02, 2013, 22:35 »
Πριν από κανένα μήνα πέρασα την ίωση που σερνόταν, όπως σέρνεται και τώρα...
Κάνω εδώ και 3-4 μήνες υγρά με 50-50 και 10μγ νικοτίνης.
Λοιπόν τις μέρες της ίωσης είχα τρομερό γδάρσιμο και φοβερή ξηρότητα στο λαιμό, κυρίως το πρωί που ξυπνούσα..
Έτσι για 4-5 μέρες χρησιμοποιούσα σκέτη βάση tranditional χωρίς νικοτίνη και σώθηκα...
Σ' αυτήν την κατάσταση - κρυωμένος - είναι κατάλληλο για μένα αυτή η επιλογή. Και το χτύπημα λες και είχα παραπάνω νικοτίνη από το κανονικό...

Ας μην τα ρίχνουμε λοιπόν όλα στο Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 14:53 »
Ευχαριστω ,
Απλα με προβληματιζει η διαρκεια .Ακομα μου συμβαινει.Θα δοκιμασω 60-40 PG να δω μηπως και με ενοχλει.
Πρίν από λίγες μέρες αντιμετώπισα το ίδιο και εγώ + μου πέρασε ελαφρώς από το μυαλό μήπως και ευθύνεται το ητ.Κράτησε ένα 5ήμερο-έκανε τον κύκλο του όπως λέμε-και έφυγε. Και προφανώς ήταν κάτι σαν κρύωμα.Ίσα ίσα που από τότε με τον ατμό δεν ξαναείχα ποτέ πρόβλημα με λαιμό/στόμα κλπ ....
Το σκεφτηκα αλλα κοντευω 2 εβδομαδες...

Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2013, 15:06 από Vrs5 »

Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 15:10 »
Άλλαξε την μάρκα τον υγρών που κανεις. Δοκιμασέ  σκέτη βάση, είχα παρόμοια θέματα στην αρχη.

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 05, 2013, 18:51 »
Netonat πιστευω οτι τα Tottaly W ειναι απο τα καλυτερα .Πιστευεις οτι κατι χαλασε στη χημεια?Πριν μεινω στα TW δοκιμασα πολλα και δεν μου αρεσαν.σκεφτηκα να παρω ετοιμο αλλα παλι θα ξενερωσω  :angry_orange: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:
Θα κανω σκετη βαση TW .
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 19:43 »
Δεν δοκιμαζεις κανενα Halo στα 6mg; Νομιζω απο οσα εχω δοκιμασει ειναι τα καλυτερα σε θεμα λαιμου (οχι ολες οι γευσεις, αλλα οι περισσοτερες ειναι οκ)


Μετα παλι μηπως οι αναλογιες 70-30 pg vg να ειναι καλυτερες για τον λαιμο απο τις 50-50 κτλ;

Αποσυνδεδεμένος metallian

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 20:21 »
πολλα παιζουν ρολο στο θεμα της ξηροτητας......πολυ βιτζι...πολυ αρωμα...ζεστος η κρυος ατμος...ολες αυτες οι ξαφνικες εναλλαγες που κανεις με το ηλ.τσιγαρο....γλυκο...ξινο..πικρο,,και τα λοιπα....αλλαγη βασης....εγω πχ αν ατμισω με ντριπερ...θα γινει ο λαιμος αστα..δεν σημαινει οτι ειναι χαλια ο ντριπερ....μαλλον μ ενοχλει η θερμοκρασια του ατμου....ατμιζω το τελευταιο διαστημα με ιθακη και καιφουν χωρις προβληματα...αν αλλαξω ατμο αμεσως νοιωθω ενα πρηξημο στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 21:42 »
Η εμπειρία σας λεέι ότι η ξηρότητα / γδάρσιμο οφείλεται σε VG ή PG?

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 22:53 »
Αναλογα τον οργανισμο αλλους τους πειραζει η pg αλλους η vg

kαι αλλωστε δεν ειναι ο μοναδικος παραγοντας που μπορει να σε πειραξει

μπορει να φταινε και τα υγρα που κανεις η τα αρωματα :) :) :) :) :) :)





Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 23:31 »
γενικα η γλυκερινη ειναι πιο μαλακη στο λαιμο αλλα περα απο τις βασεις και τα αρωματα κακης ποιοτητας φιτιλια και συρματα επηρεαζουν τον λαιμο

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γδάρσιμο και ξηρότητα στον λαιμό
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 07, 2013, 23:37 »
Φίλοι συνατμιστές μπερδεύτηκα διαβάζοντας το νήμα. Εδώ και 4-5 ημέρες ενώ ήμουν ευτυχισμένος ατμιστής  :laugh1:  χοντας βρει τι μου άρεσε (ανακάλυψα τον κόσμο των επισκευαζόμενων : dripper - σοφία και υγρά all day που μου άρεσαν: freedom - ambrosia), τόσο ευτυχισμένος που είχα ξεφύγει στα ml (μπορεί και πάνω από 10ml/ ημέρα - 12 mg :baby: :baby: :baby: ), έχασα τελείως την γεύση μου στο άτμισμα και ένοιωθα την ξηρότητα και γδάρσιμο που νοιώθω όταν αρχίζει μια ίωση. Παρακαλούσα να είναι ίωση και να μην χάσω το παιχνίδι του ατμίσματος. Τελικά η ίωση δεν ήρθε (ακόμα τουλάχιστον), βελτιώθηκε αρκετά το πρόβλημα ρίχνοντας την ποσότητα στα 3 ml για 2 ημέρες. Σήμερα αποφάσισα να ξεφύγω για αλλαγή από τα καπνικά υγρά και δοκίμασα διάφορα φρουτοκαραμελοδιάφορα με χαμηλότερη νικοτίνη που όντως μου άρεσαν, από τις πολλές δοκιμές όμως με ξανάπιασε το γδάρσιμο.  :wall:


Έχω μπερδευτεί πιο πολύ με το τι κάνει η VG και τι η PG σε σχέση με τον λαιμό :helpsmilie: [size=78%], [/size] αλλά από ότι κατάλαβα πρέπει να το βρω μόνος μου και να βρω χρόνο (από αυτόν που δεν έχω) να ασχοληθώ με DIY..[size=78%][/size][size=78%]..[/size]


Πάντως δεν έχω χάσει την ελπίδα μου όλα αυτά να είναι από την απότομη αλλαγή του καιρού και ίσως για αυτό το νήμα αυτό ξαναζωντάνεψε....



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem