vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, John K

V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]

Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 24, 2012, 22:12 »
Επειδή είναι στη παλάμη απλά είπα θα το ήθελα να είναι πιο μικρό δηλαδή να κρύβεται μέσα
αλλά τώρα που το είδα με provari και όπως είπε και ο manos το κουμπί ενεργοποίησης
είναι σε σωστή θέση με τον αντίχειρα, αυτό ίσως τελικά το κάνει και εύχρηστο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 24, 2012, 22:16 »
στην φωτο εαν παρατηρησετε ακριβως στην ιδια θεση ειναι το κουμπη σε υψος λογικα πρεπει να βολευει παντως ειναι αξιολογω για τα λεφτα του και παιζει με ολους τους ατμοποιητες.

Παίζει με όλους μόνο με το adaptor, γιατί αλλιώς περιορίζεσαι σε μακρόστενους ατμοποιητές, τύπου carto, κλπ!
Το κουμπί του είναι σε ιδανική θέση, Μάνο!

Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 24, 2012, 22:24 »
Το σπείρωμα από ότι βλέπω προεξέχει υπάρχει πρόβλημα να κουμπώσεις κατευθείαν Vivi Nova
ή θα χρειαστείς και εκεί αντάπτορα επειδή δεν μπορεί να περιστραφεί? αυτό δεν το κατάλαβα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 24, 2012, 22:34 »
Το σπείρωμα από ότι βλέπω προεξέχει υπάρχει πρόβλημα να κουμπώσεις κατευθείαν Vivi Nova
ή θα χρειαστείς και εκεί αντάπτορα επειδή δεν μπορεί να περιστραφεί? αυτό δεν το κατάλαβα :hmmm:

Με τίποτα, Γιάννη!
Είναι κάπως βαθιά και δε φτάνουν χωρίς αντάπτορα!
Αν δε θέλει κάποιος το eGo-510, μπορεί να βάλει και απλό 510-510!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 24, 2012, 23:09 »
Ναι, έκανα λάθος γιατί στην αρχή με δυσκόλεψε στη τοποθέτηση και νόμιζα πως θα κάνουν καλύτερα οι flat, αλλά όχι!
Να και μια σύγκριση μεγέθους με Provari mini και απ την άλλη vivinova v2 με αλουμινένιο τανκ...

(Image removed from quote.)

τελικα... τωρα που το βλεπω στην συγκριση.....
δεν ειναι για το δικο μου χερι.....!  :-\ :-\ (το μικρο ντελικατο μου χερι... ::) )

ειναι πλατυ ρε συ αρκετα....!
(εκτος και αν εχω αλλον να μου το κραταει...  :laugh1: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 26, 2012, 05:55 »
Πριν δυο ώρες περίπου μου έβγαλε ένδειξη "Low" και μετά από λίγα λεπτά το έκανε σχεδόν σε κάθε πάτημα του κουμπιού!
Οπότε από αυτονομία, με αποκλειστική χρήση, είναι "θηρίο"!
Κράτησε περίπου 26ώρες!!!
Μάλιστα, η χρήση ήταν ποικιλόμορφη μιας και χρησιμοποίησα αρκετές φορές διάφορους ατμοποιητές καθώς και διαφορετικές ρυθμίσεις τάσης στο καθένα!
Η κατανάλωση, εξαιτίας και των δοκιμών, σε υγρά αναπλήρωσης ήταν περίπου 8ml!
Είμαι έκπληκτος και απόλυτα ικανοποιημένος απ το μικρούλι!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 26, 2012, 09:24 »
Μπράβο ρε Βαγγέλη!  :thumpup:
Άλλη μια πολυ καλή παρουσίαση!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 26, 2012, 10:02 »
συγχαρητήρια και από μένα για την εξαιρετική παρουσίαση! σαν κάτοχος του μοντ συμφωνώ με τα γραφόμενα σου. η αυτονομία βέβαια στο δικό μου δεν είναι τόσο μεγάλη, μάλλον εξαιτίας των ultrafire 1200 mah που χρησιμοποιώ. θα το γυρίσω σε imr σύντομα.
για να ανοίξει πάντως το καπάκι σου βγάζει την πίστη! φορώντας γάντια νιτριλίου ανοίγει πανεύκολα αλλα δεν είναι και τόσο εύκολο να τα κουβαλάς μαζί σου! γιαυτό και γω έσπασα το δοντάκι και το κλείνω με ένα κομμάτι μαύρης μονωτικής ταινίας!

υγ--> την πρώτη φωτό με την ένδειξη των βολτ αναμμένη αλλά χωρίς να πατάς το κουμπί πώς την τράβηξες???  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 26, 2012, 10:05 »
geotron μιασ και το εχεισ και εσυ, δεν μασ κανεισ και εσυ μια μικρη παρουσιαση με τα θετικα/αρνητικα που βρηκεσ (με τον δικο σου τροπο)...? Αν εχεισ ορεξη και χρονο φυσικα.. ;)

Τι εννοεισ γαντια νιτριλιου.. ???
τι θελει για να ανοιξει δηλαδη. ποσο δυσκολο ειναι??

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 26, 2012, 11:59 »
νομίζω ότι η παρουσίαση του steamboy είναι ολοκληρωμένη και περιγράφει πλήρως το μοντ. από την δική μου την πλευρά με χαρά θα σου μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία μετά από 2 εβδομάδες συμβίωσης με το v8. το γεγονός βέβαια οτί δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλο μοντ μεταβλητής τάσης σε συνδιασμό με το οτι έχω στην κατοχή μου μόνο έναν ατμοποιητή (RCAMIZER του Τάσου) δεν μου επιτρέπει να κάνω συγκρίσεις ή σωστή κριτική.
το μοντ που αγόρασα είναι μαυρο με πολύ γυαλιστερή υφή. επειδή το καπάκι των μπαταριών κουμπώνει αρκετά σφιχτά, ειδικά στα πρώτα ανοιξε-κλεισε, μου ήταν σχεδόν αδύνατον να το ανοίξω για να αλλάξω μπαταρίες. η ζέστη και τα ιδρωμένα από την προσπάθεια χέρια μου δυσκόλευαν αρκετά την προσπάθεια. όταν φόρεσα κάποια γάντια νιτριλίου που βρήκα στη δουλειά, τα κατάφερα αμέσως! η τρίβη ήταν μεγαλύτερη στην γυαλιστερή επιφάνεια του καπακιου γιαυτό και ανοιξε. πάντως το θέμα με το καπάκι δεν είναι λόγος για να μην αγοράσει κανείς αυτό το εξαιρετικό μοντακι, ειδικά σε τόσο ελκυστική τιμή.   

ΥΓ--> κάτι τέτοια γάντια δοκίμασα http://www.meandhome.gr/prod/mastoremata/atomikos-eksoplismos-asfaleias/gantia/bormann-bpp004-gantia-nitrilioy/prod1730004pp/

έχει δοκιμάσει κανείς τις efest imr 18350 στο μοντ? το οτι δεν έχουν προεξοχή στον θετικό πόλο είναι πρόβλημα?

ευχαριστώ


Συγχωνευση ποστ.


 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2012, 12:44 από manos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 28, 2012, 19:19 »
Δε δοκίμασα flat μπαταρίας και γι αυτό το διόρθωσα στο review!
Αλλά οι μπαταρίες 16340 AW protected και IMR κάνουν μια χαρά!
Αυτό που λες gotron, για το καπάκι, έχεις δίκιο!
Και εμένα λίγο με δυσκόλεψε αρχικά, αλλά όχι τόσο υπερβολικά!
Ίσως απ τη χρήση μετά να γίνεται πιο εύκολο!

Υ.Γ.> Όσο για την φωτογραφία, δεν ήταν κάτι δύσκολο...
Πάτησα το κουμπί που αυξάνουμε ή μειώνουμε τα volts και η ένδειξη παραμένει ανοιχτή για λίγα δευτερόλεπτα ;)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:11 »
πολυ καλο φαινεται εμφανισιακα η αποδοση και η διαρκεια ζωης?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:35 »
Μέχρι τα βαθειά γεράματα. ;D ;D ;D ;D ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Re: Απ: V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 28, 2012, 21:39 »

Υ.Γ.> Όσο για την φωτογραφία, δεν ήταν κάτι δύσκολο...
Πάτησα το κουμπί που αυξάνουμε ή μειώνουμε τα volts και η ένδειξη παραμένει ανοιχτή για λίγα δευτερόλεπτα ;)

Πως φαινεται ο τουμπανο reviewer....! :))


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
V.8(oval) Variable Voltage Box mod! [Review]
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 29, 2012, 02:11 »
Εμένα μου έβγαλε ένα πρόβλημα και δεν ξέρω τι να κάνω:

Ότι ατμοποιητή και να βάλω, μόλις πατήσω το κουμπί, μου γυρνάει στα 5v και αναβοσβήνει το κουμπάκι (το μπλε φωτάκι) τρεις φορές και σβήνει.
Αλλάζω τα volts, ξαναπατάω και ξανά γυρνάει στα 5v και κάνει το ίδιο.
Γνωρίζει κάποιος τι φταίει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 218381 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 08, 2024, 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421635 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41798 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250530 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 159074 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16136 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131648 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 328 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 347 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 513 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos