vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, papcris, maprix

Twitter

The eCab™

Yamaha R1

Απ: The eCab™
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 22:18 »
Εγώ την βρίσκω πολύ όμορφη και διακριτική εξάλλου δεν είναι θήκη αποθήκευσης αλλά
θήκη μεταφοράς. Σαν αξεσουάρ είναι πιο πολύ γυναίκεια υπόθεση βέβαια  :yes:
Όντως η θηκούλα τα σπάει και ειδικά για τις γυναίκες είναι ότι πρέπει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: The eCab™
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 22:19 »
Aνακοινώθηκε ήδη η κυκλοφορία της πολύ ωραίας θήκης
http://www.joyetech.com/board/news_view.php?no=389&page=1
Μια - δύο πρόσθετες  θέσεις μπαταρίας δεν θα έβλαπταν βέβαια  8)
Δεν υπαρχει (πλεον) φωτο στο λινκ η εγω δεν κανω κατι σωστα?

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: The eCab™
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 22:48 »

Απ: The eCab™
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2012, 05:27 »
Έχοντας κλείσει δυο μήνες με το eCab έχω να πω ότι είναι ένα πολύ καλό και
αξιόπιστο mini mod -μπαταριοθήκη- τσιγάρο που σε ικανοποιεί τόσο με την
απόδοσή του όσο και με την αξιοπιστία του ατμοποιητή eGo-C που χρησιμοποιεί.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VcZZHrFgGl0&feature=related[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
The eCab™
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2012, 06:36 »
Δήλαδη Γιάννη το προτείνεις σε άνθρωπο που θέλει τώρα να ξεκινήσει το ατμισμα;;

Απ: The eCab™
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2012, 06:39 »
Μάνο ναι , είναι απίθανο και ειδικά για αρχάριο να μην έχει διαρροές και καλό χτύπημα και
γεύση που έχουν οι κεφαλές eGo-C, είναι πράγματι πολύ καλό και σχετικά φθηνό και ...Joyetech  8)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
The eCab™
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2012, 06:43 »
Ωραία να σαι καλα Γιάννη σε ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2012, 10:47 »
Μετά από δύο και πλέον μήνες καθημερινής και ουσιαστικά αποκλειστικής χρήσης μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι πρόκειται για την κορυφαία μικρή συσκευή που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά. Και μάλλον με διαφορά.
Μηδενικές διαρροές, εξαιρετική απόδοση ατμοποιητή, υπέροχος ψυχρός ατμός, πολύ καλή απόδοση μπαταριών, χαμηλό κόστος αγοράς συσκευής και εξαρτημάτων. Μια συσκευή με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ειδικότερα, και επειδή έχουν εκφραστεί κάποιες σχετικές επιφυλάξεις, θα ήθελα να αναφέρω ότι οι μπαταρίες αποδίδουν σωστά καθ όλη τη διάρκεια της χρήσης προειδοποιώντας τον χρήστη λίγες τζούρες πριν την πλήρη αποφόρτισή τους. Δίνουν διάρκεια που ξεπερνάει συνήθως τις δύο - δυόμιση ώρες ατμίσματος ακόμα και σε συνδυασμό με ατμοποιητή χαμηλής αντίστασης. Υπενθυμίζω ότι πρόκειται για μικρού μεγέθους μπαταρίες με τιμή αγοράς η οποία κυμαίνεται στα 3.5 - 4 € περίπου. Ενα δεύτερο ή ακόμα και ένα τρίτο εφεδρικό ζευγάρι προσφέρει αρκετές ώρες αυτονομίας στον χρήστη. Μετά από κάποιο διάστημα χρήσης ειναι αναμενόμενη μια πτώση της  διάρκειας που αναφέρω παραπάνω, κάτι που παρατηρείται βέβαια σε όλες τις περιπτώσεις  επαναφορτιζόμενων μπαταριών. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 10:31 »
Δοκίμασα πρόσφατα τον Joye eCab Adaptor. Ο συγκεκριμένος επιτρέπει την χρήση του ecab με οποιονδήποτε ατμοποιητή ή cartomizer τύπου 510.....έστω και με τους  περιορισμούς της μικρής μπαταρίας. 



Οπτικά το αποτέλεσμα είναι καλό, όπως φαίνεται και στις παρακάτω φωτογραφίες...

...με cartomizer 510



...με έναν all time classic ατμοποιητή 510

Αποσυνδεδεμένος zazatakos

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Ολα μια ιδεα ειναι
Απ: The eCab™
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 11:52 »
Καλημερα και απο μενα.. Πηρα το eCab  καθαρα για να ειμαι εξω και να μην εχω κατι μεγαλοσωμο με 5-6ml  την ημερα ατμισμα μου καηκε στις 27 μερες γιαυτο με προσοχη δεν ειναι για τεστ drive θελει χαλαρα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 11:59 »
Δηλαδή τι ακριβώς κάηκε ?
Η μπαταριοθήκη , ο ατμοποιητής , η μπαταρία ......?

Αποσυνδεδεμένος Ατμομιστής

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The eCab™
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:27 »
Ομορφο φαινεται αλλα σαν τα twist joytech δεν ειναι...Sorry αλλα η αληθεια να λεγεται!!

Απ: The eCab™
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 04:59 »
Καλημερα και απο μενα.. Πηρα το eCab  καθαρα για να ειμαι εξω και να μην εχω κατι μεγαλοσωμο με 5-6ml  την ημερα ατμισμα μου καηκε στις 27 μερες γιαυτο με προσοχη δεν ειναι για τεστ drive θελει χαλαρα
Ο ατμοποιητής αν σου βγάζει καμένο αλλάζεις ατμοποιητή, για να μην σου πω αφού πρώτα θα τον έχεις καθαρίσει και θα του χεις κάνει ένα dry burn, αλλά παρόλα αυτά κοστίζει μόλις 3-4 € o Joyetech!
Η μπαταρία αν σου χαλάσει κοστίζει και αυτή μόλις 3-4 €, η μπαταριοθήκη τι να πάθει πέραν να σου στραβώσει ή γενικά να σου στραπατσαριστεί, αλλάζεις με λίγα € και εδώ!
Δεν σε καταλαβαίνω πως το εννοείς το "κάηκε"  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: The eCab™
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 04:31 »
Καλησπερα!
Αγορασα κι εγω προσφατα το ecab και μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος.
Το μονο μου προβλημα ειναι οτι με tribeca (και γενικα με παχυρευστα υγρα) δεν το εχει καθολου. Μετα απο 3-4 τζουρες μυριζει καμμενο οπως μυριζει οταν του κανω dry burn.
Απο ο,τι διαβασα δεν το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα και ειναι γενικα θεμα του των ατμοποιητων τυπου ego-c.
Οσο και αν εψαξα ομως, δεν βρηκα καποια λυση. Μονο ενα μελος στο topic του ego-c προτεινε να γεμιζουμε τα δοχεια μεχρι τη μεση. Το δοκιμασα αλλα το ιδιο παλι. Φανταζομαι ειναι θεμα ροης.
Εχει κανεις υποψιν του καποια λυση για αυτο το προβλημα? Μεγαλυτερο φυτιλι η κατι τετοιο για παραδειγμα?
Ειναι κριμα ρε γ@#ώτο να εχεις βρει το υγρο που σε καλυπτει και τη συσκευη που σε καλυπτει και να μην συνδιαζονται. Αμαρτια απο το Θεο δηλαδη.

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The eCab™
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 05:20 »
Kαλημερα φιλε μου!
Αν καταλαβα καλα παιρνει τον ιδιο ατμ/τη με το ego C οποτε πως να μεγαλωσεις το φυτίλι; ΕΙναι μανουρα να τους επισκευασεις αυτους!
Αν εχεις καταληξει οτι σιγουρα φταιει η πυκνοτητα του υγρου γιατι δεν το αραιώνεις λιγο; Με 1 - 2ml απιονισμενου νερου (η εστω βρυσης) στα 30ml υγρου δεν θα αλλαξει κατι απο τη γευση.
Παντως εγω που ατμιζα το ιδιο υγρο με ego C δεν ειχα προβλημα ρευστοτητας!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem