vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
Blackwolf, lagoudakis, lemon78, mathimatikos1966

Twitter

Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 21, 2016, 12:17 »
Δεν ξέρω αν τους έπεισα εγώ αλλά σίγουρα συνέβαλα με το λέγε λέγε, δύο συναδέλφους,
ο ένας των οποίων είναι και συνφορουμίτης.
Εμένα να δούμε ποιός θα πείσει γιατί ξεφεύγω. :confused1:
 Αααααα δεν θελω τετοια! Έλα εδω να μας τα πεις ολα!!! ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 27, 2016, 21:29 »
Συνολικά τρείς 3 και για τους δυο ειδικά (ο ένας είναι συνάδελφος από την δουλειά και ο άλλος είναι ο κουμπάρος μου) είμαι πολύ περίφανος γιατί κάπνιζαν 30+ τσιγάρα ο καθένας τους ημερησίως και τώρα είναι στον ατμό με 2-3 κ.τ. ημερησίως (είναι κι αυτό μια αρχή πιστεύω)! ;)

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 27, 2016, 23:35 »
Κανέναν αν και είμαι πάντα πρόθυμος και έχω χαρίσει, σχεδόν όλο τον εξοπλισμό που είχα στην άκρη , σε φιλαράκια μου. Πολύ στεναχωριεμαι όταν βλέπω φίλους μου που τους είχα δώσει ηλεκτρονικό να το παρατάνε μετά από λίγο καιρό .Δεν με νοιάζει ο εξοπλισμός που τους δίνω αλλά το ότι τους βλέπω πάλι με το παλιό τσιγάρο.η μεγαλύτερη στεναχώρια είναι που δεν έχω καταφέρει τον πατέρα μου ακόμα να το κόψει αλλά που θα πάει , αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει . Τελικά όσο και να μας φαίνεται αστεία όλη η προπαγάνδα ενάντια του η.τ πολλοί το πιστεύουν .άντε να τους πείσεις τους ξεροκέφαλους μετά .Εγώ είμαι πάντα πρόθυμος είτε να αγοράσω είτε να προτείνω ότι χρειαστεί ο καθένας που θα μου το ζητήσει αλλά αν δεν το πιστεύει ο ίδιος όλα είναι άσκοπα ..

Απόστολος


Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 27, 2016, 23:39 »
3 φίλες. ..και ήδη δρομολόγω άλλες 2

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 00:56 »
Καπνιζα περιπου 30 - 40 τσιγαρα Winston 'κοκκινα' πριν αρχισω να ατμιζω. Οταν εγινα ατμιστης, αλλαξε η ζωη μου...

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν επηρεασατε καποιον η καποια, ωστε να σταματησει το καπνισμα και να γινει ατμιστης / ατμιστρια.

Η μανα μου 76 χρονων τωρα πλεον δεν μπορει χωρις το 'ατμιστηρι' της και το relax της. Κι ο καλυτερος μου φιλος που ξεκινησαμε σχεδον μαζι το καπνισμα στην Αυλωνα οταν ειμαστε φανταροι, κανει περιπου 5ml καθημερινα πλεον. Δοκιμασε 3 φορες κ.τ. αλλα προτιμαει τα καπνικα και δεν 'ξαναγυρισε' στο κ.τ.



« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2016, 01:17 από warchild »

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 13:32 »
Πλέον όλη την αντροπαρέα....5 στο σύνολο! Νταξει ο ένας που και που παίζει σε διπλό ταμπλό αλλά σε πιο καιρό πιστεύω θα ακολουθήσει το σωστό το δρομο..Για αυτό που ντρέπομαι ολιγον τι είναι ο έκτος της παρέας, ο οποίος δεν καπνίζει αλλα μας βλέπει και ζηλεύει, οπότε έχω πάντα ένα υγρακι με μηδενική για να κάμει καμία τζουριτσα κι αυτός...
Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι πριν χρόνια, εποχή καρτο 2 από αυτούς είχαν κάνει την κίνηση να πάνε στο ηλεκτρονικό αλλά εγώ σαν φανατικός καπνιστής τους εκραζα...Τι είναι αυτές οι φλωριες κτλ κτλ...
Ε δες πως τα φέρνει η ζωή.. ;)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 13:49 »
Όλη η παρεα μου πλεον ατμιζει...εκτος απο εναν αφανη ηρωα που ατμιζει απο τοτε που ηταν δυσκολες οι εποχες και εγω τον δουλευα (δες  αχιλλεας - σαντορινη ...)ολοι πρωην καπνιστες χρονια. Βοηθανε οι πιο παλιοι και παει λεγοντας ...

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 13:56 »
Κανεναν
Ακολουθησε καποτε για λιγο ο αδελφος μου, του εδωσα και ενα σκασμο εξοπλισμο αλλα ξαναγυρισε στον καπνο...

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 14:19 »
Στα τέσσερα χρόνια περίπου τώρα, έχω επηρεάσει εννέα ανθρώπους (κάποιοι για μήνες άτμιζαν). Αυτή τη στιγμή ένας μόνο συνεχίζει στον ατμό σταθερά δυο χρόνια τώρα. Οι άλλοι γυρίσανε στον καπνό.>:(

Αποσυνδεδεμένος Aris08

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 16:03 »
Έναν αλλα το έριξε στο iqos τελευταία. 

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 18:02 »
Δεν ξέρω αν το έκανα εγώ, επειδή ποτέ δεν πίεσα κανέναν, αλλά στα δυο σχεδόν χρόνια που ατμίζω στη εταιρεία έχουν γίνει ατμιστές άλλα 8 άτομα.
Επίσης έγινε ατμίστρια φυσικά  ;) η φίλη μου και άλλοι τρεις από το κοντινό μου περιβάλλον.

Αποσυνδεδεμένος ector

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • άντε να λύσουμε και να ατμίσουμε
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 18:31 »
Δεν ξερω...  παντως καθε φορα που μπενει πελατης που θελει να καπνισει μεσα στο ΤΑΧΙ (ενεκα ταξιτζης) του κανω διαφωτιση σχετικα με το ηλεκτρονικο. Αρκετοι απο αυτους λενε πως θα το δοκιμασουν....

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 19:14 »
Εγω σταματησα πια και δε λεω τιποτα  (συναδελφος με τον απο επανω) 
Βαρεθηκα πια να ακουω υγρο στο πνευμονα, ειναι χειροτερο, ανεβαζει το ζακχαρο, πετα τα και γυρνα στο τσιγαρο καλυτερο ειναι το τσιγαρο κλπ.

Φυσικα και δεν ατμιζω ποτε οταν εχω πελατη, δεν το εκανα και τοτε που καπνιζα, απλα οταν καποιος/α μου ζητησει αν μπορει να καπνισει ανοιγω το τζαμι του και πιανω κ εγω το μοντ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 19:41 »
Άλλαξα τον αριθμό των ατμιστών, γιατί στο περιβάλλον μου αυξάνονται συνέχεια. Είναι οι ίδιοι που μου εκφράσανε τις αμφιβολίες τους , τους απάντησα από χαλαρά έως αδιάφορα...αλλά το παράδειγμα χρόνων μάλλον απο μόνο του διαφημίζει το η.τ. Φυσικά και η ίδια η αύξηση χρήσης του παίζει το ρόλο της. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spaka279

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσους ατμιστές έχετε... δημιουργήσει...
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 22:14 »
Η ερώτηση του θέματος είναι αυτο που διαπίστωσαμε προχθές με τον αδερφό μου (αυτός με μυησε στο ατμισμα). Δεν υπάρχει πλέον καπνιστης στο περιβάλλον μας. Εγώ ατμιζω 9 μήνες και έχω "κανει" 4 άτομα να το γυρίσουν στο ατμισμα και όπως δείχνουν είναι όλοι ευχαριστημενοι.

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824665 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507664 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem