vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

Τι είδους τροφοδοσία προτιμάτε σε επισκευάσιμο ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Νεοφώτιστος στο mesh, 5 μήνες,  δηλώνω  φαν. Ακόμα κάνω δοκιμές, διαφορετικά mesh διαφορετικά σύρματα  θέλω ένα γκαζάκι την εβδομάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2014, 17:38 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Dripping φυτιλάτος όλη μέρα, κάθε μέρα.
Προσπάθησα το mesh αλλά δεν τα κατάφερα.
Με βαμβακερό micro coil τα είδα όλα, εκτός από χτύπημα.
Το ekowool ως επένδυση σε συρματόσχοινο, μου έκανε το λαιμό νιανιά.
Το όνειρό μου, να μπορούσα mesh σε dripper.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας

Ατμιζα καιρο με ατμοποιητες τυπου Protank 2, Aspire BDC, κτλ και ημουν ευχαριστημενος. Εκανα το βημα και πηρα ατμοποιητη με mesh, οχι κανενα ακριβο τον RSST. Ε καμοια σχεση !!!!! Γευση ντουμανι και χτυπημα πολυ ανωτερα των φυτιλατων . Τα μειον του mesh? Καταναλωση σε υγρο και ρευμα σχεδον διπλασια απο οτι σε εναν με φυτιλι. Παρα αυτα οπως ειπε και ενας συνατνιστης
"Εαν καβαλησεις Ferrari δεν ξανα γυρνας σε Zastava"


Δαγκωτο στο Mesh η ψηφος μου

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Dripping φυτιλάτος όλη μέρα, κάθε μέρα.
Προσπάθησα το mesh αλλά δεν τα κατάφερα.
Με βαμβακερό micro coil τα είδα όλα, εκτός από χτύπημα.
Το ekowool ως επένδυση σε συρματόσχοινο, μου έκανε το λαιμό νιανιά.
Το όνειρό μου, να μπορούσα mesh σε dripper.




Εκτως απο τους ακριβους mesh dripping οπως ο ατμ/της του Senio , μπορεις ανετα να παρεις τον AGI - AGA TD - Anima - Origen και αλλους ατμ/τες οι οποιοι εχουν μερος για να μπορεις να δουλεψεις το mesh ωστε να μπορεσεις να κανεις αυτο που θελεις.
Γενικα δεν ειναι και δυσκολο να στησεις εναν dripping με mesh , αρκει να εχεις υπομονη και '''αγαπη''' για αυτο που θα κανεις

Αποσυνδεδεμένος Nostradamus

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι είδους τροφοδοσία προτιμάτε σε επισκευάσιμο ατμοποιητή ?
« Απάντηση #124 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 03:06 »
Φιτίλι με τανκ και microcoil  :respect:

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τι είδους τροφοδοσία προτιμάτε σε επισκευάσιμο ατμοποιητή ?
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 13:28 »
Micro coil  και βαμβάκι σταθερά στον  Kayfun  και στον  Magma RDA

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Tα παντα ολα και αναλογως στιγμης.


ps
ψηφισα: Βαμβάκι (Micro coil)

Αποσυνδεδεμένος nikos1970

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζεις δεν καπνίζεις.
Τανκ,  σύρμα 35αρι  στον lemo με  βαμβακάκι fiber no2  που το αλλάζω σχεδον
σε κάθε γέμισμα

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Και εγώ στον LEMO βαμβάκι οργανικό με micro coil και διαφόρων διατομών σύρματα Kanthal A1.
Kάτι που δουλεύει άψογα δεν το αλλάζεις εύκολα  ;)

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Εδώ και ένα χρόνο οργανικό βαμβάκι για τον συνδυασμό απόδοσης - γεύσης και ευκολίας. Τελευταία δοκίμασα και το fiber freak 2 το οποίο δεν βγάζει καθόλου βαμβακίλα και έχει ένα κλικ καλύτερη τροφοδοσία, όμως μου ερέθισε μάλλον τον λαιμό και το σταμάτησα (μπορεί όμως απλά να κρύωσα οπότε θα το δοκιμάσω ξανά).
Αν δεν βαριόμουν τη διαδικασία γενικώς, θα έλεγα μες... κλάσεις ανώτερο κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Τανκάτους πλέων και αντιστάσεις διαφόρων διατομών με ανοιχτές τις σπείρες για περισσότερο γεύση και kgd ή cotton bacon για αποροφητικό υλικό.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Μετα από πολλούς μήνες, με αποκλειστική χρήση βαμβακοειδών στους τανκάτους μου, επέστρεψα χθες για μια αλλαγή, στη παλιά καλή μου silica.
Δεν ξέρω αν φταίει η πολύμηνη απομάκρυνση απ΄αυτήν, αλλά....ΚΑΘΟΛΟΥ άσχημη επιστροφή. Απεναντίας, μάλλον θα ξαναπορευτούμε για κάποιο διάστημα!   

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Στον kaizer που έχω σα βασικό τώρα χρησιμοποιώ σύρμα ανοξείδωτου ατσαλιού,και είμαι φαν του εδώ και τρεις μήνες τώρα ασύγκριτης γεύσης και οργανικό βαμβάκι σε pads.Στον taifun gs clone ακολουθώ την ίδια συνταγή με την μόνη διαφορά ότι η τροφοδοσία από το Τάνκ στο βαμβάκι γίνεται με mech. Ήταν η μοναδική λύση που με ικανοποίησε απ' όσες δοκίμασα και χωρίς καμένα.

Αποσυνδεδεμένος SteveSalvian

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Πλεον μονο βαμβακι με ανοιχτες σπειρες για περισσοτερη γευση... Αλλιως micro coil <0.6Ω για ντουμανια  :yes:

Παιδιά ερώτηση μιας και είμαι σχετικά καινούργιος με τους επισκευάσημους.. Με τα microcoils δυσκολεύεται λίγο η τροφοδοσία σχετικά με απλό coil με αποστάσεις, ή είναι η ιδέα μου?

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241419 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 814 152260 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:57
από Tem
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 845 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis