vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

153 επισκέπτες, 3 χρήστες
takoulas, manoslykos, nXtLs

Twitter

Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #225 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 17:02 »
ζητησα απο αλλον να μου τον παρει, απο τοπικο καταστημα (οχι nobacco shop) και μερες πριν (τον ειχα στο σακουλακι μεχρι να τον χρειαστω). Δεν νομιζω να εχω τυχη στο αλλαγμα... :(

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 18:14 »
και εμενα μου ηρθε ενας με ενα φυτιλι... τι νεα μοδα και αυτη?? κατι που εχει πιασει και εχει αφησει τοσους χρηστες ικανοποιημενους, να το αλλαζεις??

Σε εμενα δεν εστρωσε που λες... μισο τανκακι εκανα και τον πεταξα στην ακρη.. τον βρηκα απαραδεκτο (ασε που το τανκ δεν ηταν τελειως κατακορυφο στην βαση  και εσταζε απο την μια πλευρα). Επερνα epsilon απο nobacco γιατι πιστευα στην εγγυση οτι θα μεινει το ΙΔΙΟ προιον, ανεξαρτητα απο την "παρτιδα" της παραγγελιας.. Για μενα απογοητευση λοιπον το "νεο στυλ"

για το τανκάκι που δεν είναι στη θέση του, μπορείς να το σπρώξεις προς τα κάτω και να μπει στη θέση του.
αν εννοείς στο σημείο που ενώνεται το διάφανο πλαστικό με τη βάση.....

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 20:33 »
αυτο εννοω και το εχω δοκιμασει.. αλλα δεν.... :(

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 20:50 »
αν το ανασήκωνες λίγο και από την άλλη πλευρά, και μετά έσπρωχνες ?
δε νομίζω να μη γίνεται. μου έχει συμβεί πολλές φορές και πάντα μπαίνουν στη θέση τους...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 20:54 »
αν βαλω περισσοτερη δυναμη θα μου σπασει στα χερια ...
δεν θα αφιερωσω αλλο χρονο καν πανω του..ευτυχως εχω καβατζες να κανω, δεν θα ξεμεινω..
απλα μου την σπαει που εχω μια ακομη βαση epsilon χωρις tube (το φιμε μου ραγισε αλλα τουλαχιστον με αυτο ατμισα και κανα μηνα)

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 22:06 »
Είμαι νέος ατμιστής, σχεδόν 1 μήνα έχω που ξεκίνησα. Με πρώτους ατμοποιητές τους τύπου W που μου άρεσαν αρκετά στην ποιότητα και κυρίως στην ποσότητα ατμού.
Σε δεύτερη φάση αποφάσισα να δοκιμάσω τον eGo epsilon της nobacco. O πρώτος με το που τον έβαλα στη μπαταρία (τύπου ego 650) απλά δε λειτούργησε... Τον πήγα την επόμενη μέρα στο μαγαζί, όπου αφού τον δοκίμασαν σε δικιά τους μπαταρία, διαπίστωσαν πως είχε πρόβλημα και μου τον αντικατέστησαν.


Ο δεύτερος μετά από 2-3 μέρες χρήσης (να αναφέρω ότι ατμίζω το πολύ 1,5ml τη μέρα) αφήνοντάς τον ένα βράδυ στο τραπέζι όρθιο για να φορτίσω τη μπαταρία, ξυπνώντας το πρωί τον βρήκα να κολυμπάει στα υγρά του!!! Προσπάθησα να τον χρησιμοποιήσω για άλλες 2 μέρες αλλά διαπίστωσα πως έχανε υγρά συνεχώς, απ τη βάση του.


Στο μαγαζί ο ιδιοκτήτης δεν το πίστευε, αλλά μου τον αντικατέστησε ξανά. Σήμερα τον χρησιμοποιώ για πρώτη μέρα με τη μανίσια αντίσταση και μου αφήνει τις ίδιες εντυπώσεις με τον προηγούμενο που άντεξε λίγες μέρες: πονάνε τα μάγουλά μου για να μου έρθει μια αξιοπρεπής τζούρα και όταν έρθει μου προκαλεί βήχα. Χρησιμοποιώ το ίδιο υγρό απ την πρώτη μέρα, dark vapure 18mg, και με τον πρώτο ατμοποιητή ήταν τέλειες οι τζούρες.


Κάνω μήπως κάτι λάθος πάνω στην άγνοιά μου ή έτσι ατμίζει ο συγκεκριμένος ατμοποιητής?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 22:14 »
πονάνε τα μάγουλά μου για να μου έρθει μια αξιοπρεπής τζούρα και όταν έρθει μου προκαλεί βήχα.

αυτο με παραξενευει.. θεωρω οτι ο epsilon δεν εχει σφηχτη τζουρα..
θες να μας βαζεις καμια φωτογραφια του ατμοποιητη μηπως δουμε μηπως κατι να παει στραβα?
Το να σου κατσουνε οι δυο πρωτοι ελαττωματικοι ειναι γκαντεμια...ή το καταστημα κατι δεν κανει καλα. Την επομενη φορα να τον δοκιμασεις μπροστα του και να το ελεγξετε μαζι

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 22:19 »
μου τυχε και μενα  με αντισταση 2,4...την αλλαξα με 1,8 και ολα καλα...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 22:21 »
Α! και εγω με την 1,8Ωμ ειμαι απο την αρχη... την 2,4 την αφησα για ωρα αναγκης
Δεν φανταζομαι να παιζει ρολο ομως..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 22:28 »
Μήπως ήταν ελαττωματική παρτίδα.
Μου έχει τύχει με άλλους άτμο. Ενα κουτάκι όλοι ένας κι ένας, άλλο κουτάκι όλοι για πέταμα.

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 22:31 »
Έχω ένα θεματάκι με την κάμερα μου  :wall: . Θα προσπαθήσω να βάλω αύριο.


Το παλικάρι στο μαγαζί μου είχε πει πως με αντίσταση 1,8 θα ατμίζει περισσότερο. Ίσως φταίει το ότι είναι καινούριος...


Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 23:38 »
Ο πρώτος ατμο εργοστασιακός που έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος ήταν ο ce4 ο απλός. Τον χρησιμοποίησα τόσο  που έλιωσε από την χρήση. Αλλαγη αντίστασης πάνω απο 6-7 φορές, άπειρα dry burn. κιτρίνησε το tube τελικά και ακόμα άντεχε. Πήρα απο nobacco τον epsilon νομίζοντας οτι θα είναι εξελιγμένος c4 αλλά... Και εμένα ήταν σαν βουλωμένος γιά μέρες, ξαβούλωσε μόνος του κάποια στιγμή αλλά πολλες διαροές. Και οι 2 που πήρα. Δεν τους έχω χρησιμοποιήσει σχεδον καθόλου. Ήταν ό λόγος μαζι με τις διαροες από dct που χρησιμοποιούσα να πάρω επισκευάσιμους ελληνικούς, μια επιλογη που δεν μετάνοιωσα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 19:44 »
Βρε παιδιά διαβάζω και δεν το πιστεύω. :yes: :yes: :yes:

Πρέπει νάμαι ο πιο τυχερός (μην πω την άλλη λέξη από κ.. ;D ) εδώ μέσα.Το αντίθετο της Petra. :yes: :yes:
Τόχω άχτι να χαλάσω έναν ce4+ ή crystal που ατμίζω τώρα αλλά δεν. :nope: :nope: .Εκτός από κάτι μικροδιαρροές από
ράγισμα τούμπε σε έναν ce4+ παλαιότερα τίποτε άλλο.Σε λειτουργία τους αλλάζω.

Ετούτον τον τελευταίο 65 μέρες η αντίσταση δεν λέει να παραδοθεί. :dontknow: :dontknow:

Πάλι οφ τόπιτς έκανα. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 19:55 »
Τώρα είσαι ον τόπικ  :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Clearomizer Crystal V3 ή Thor ή epsilon τύπου CE4+ με ανταλλάξιμη κεφαλή
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 20:58 »
 και το ακρως αοτο του παππου η αφεντια μου .. οχι οτι εχουν κανενα προβλημα οι κεφαλες  απο της Μαριας το μαγαζι ... ευτυχως που ειναι απο της μαριας θα μπορουσα να πω .. γιατι εστω μου καθονται και μια εβδομαδα ... 

εμενα μου κραταει 5 μερες το πολυ ... γιατι οταν τις πλενω της βγαζω και τα ματακια απο την ατσαλοσυνη μου ...  ;D ;D ;D ;D ;D ... ειναι οι μαναδικες κεφαλες ομως μονο απο τα παιδια που μου κρατανε μια εβδομαδα  αλλιως οπως τους φερομαι ουτε 4 μερες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499145 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy