vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 8 χρήστες
billaras, xsad, tony1976, ZoeM, stauros53, dallaskdp, Milarepa, Tem

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Ναι φυσικα και μπορει να δουλεψει.
Δοκιμασε το
(Image removed from quote.)
Θα σου πρότεινα μαιμου κώνο, χωρίς εγκοπές, άσε που είναι και ποιο φτηνος απο οτι της alter ego

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Έχω αυτόν που φαίνεται στην φωτογραφία. Το θέμα είναι ότι είτε τον έχω εντελώς σφυγμένο ή εντελώς χαλαρό επάνω στην ego δεν μου κάνει διαφορά στην τζούρα.  :confused1:

https://www.dropbox.com/s/fcpld05mic1ld2f/20120703_150451.jpg

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Εχει τις εγκοπες και τραβαει αέρα για αυτο δεν σου κανει διαφορα!
 :D

Σε αυτον χωρις της εγκοπές μετα καλο θα ήταν και ο 510 ανταπτωρας να ειναι sealed αλλά επειδη δεν θα βρεις, τον βιδώνεις απλά πρώτον αυτό στο μοντ και μετα απο πανω τον ατμο, αν το κανεις αναποδα θα έχεις πάλι θέμα να σου τραβαεί αέρα.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Εμενα παντως μου κανει διαφορα και ετσι. Αλλα με την πατεντα που προαναφερθηκε σιγουρα θα σφιξει περισσοτερο .

Αποσυνδεδεμένος savvas74

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #454 στις: Ιουλίου 03, 2012, 17:33 »
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου.
Η Πηνελόπη είναι ο πρώτος επισκευάσιμος ατμοποιητής μου αλλά παρ' όλα αυτά δεν με παίδεψε καθόλου στο στήσιμό της (εμ, με τόσα video που έχω δει και τόσα που έχω διαβάσει στο forum...).
Η αλήθεια είναι ότι τέτοιο χτύπημα, τέτοια γεύση και τόσο ντουμάνι δεν το περίμενα. Το UFS που είχα μέχρι τώρα με κάλυπτε πλήρως αλλά η Πηνελόπη είναι το κάτι άλλο.
Πολλά συγχαρητήρια στο Θανάση για την κατασκευή του και φυσικά στο Βασίλη για τις τηλεφωνικές συμβουλές του και τις τάχιστες αποστολές του.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #455 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:01 »
Παρατηρω 6η ημερα τωρα, πως το παξιμαδακι του θετικου πολου το οποιο συγκρατει το συρμα, μετα απο καποιες ωρες χρησης χαλαρωνει, με αποτελεσμα την μη σταθερη αντισταση με οτι αυτο συνεπαγεται... ατμιζεις αρειμανιως και ξαφνικα... δεν ατμιζεις. :wall:
Σφιγγω το παξιμαδι μονο με το χερι και το συρμα το γυριζω μια φορα μονο, κανω κατι λαθος ? καποιος συνατμιστης που εχει παρατηρησει το ιδιο ?

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #456 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:17 »
Παρατηρω 6η ημερα τωρα, πως το παξιμαδακι του θετικου πολου το οποιο συγκρατει το συρμα, μετα απο καποιες ωρες χρησης χαλαρωνει, με αποτελεσμα την μη σταθερη αντισταση με οτι αυτο συνεπαγεται... ατμιζεις αρειμανιως και ξαφνικα... δεν ατμιζεις. :wall:
Σφιγγω το παξιμαδι μονο με το χερι και το συρμα το γυριζω μια φορα μονο, κανω κατι λαθος ? καποιος συνατμιστης που εχει παρατηρησει το ιδιο ?
Δεν μου εχει τυχη κατι τετοιο.Δεν κοιτας το παξιμαδι μεσα στο κεραμικο μηπως δεν εχει σφιξη καλα και χαλαρωνει το κατω παξιμαδι οταν ανοιγοκλεινεις ην καμπανα? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #457 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:28 »
Αυτό που γράφει ο thepar είναι πιθανό.
Μια λύση που εφαρμόζω από τον Οδυσσέα είναι να τυλίγω το σύρμα γύρω από τον πόλο με την φορά που βιδώνει το παξιμάδι. Μ'αυτόν τον τρόπο όταν βιδώσω και το παξιμάδι, το σύρμα τυλίγεται πιο σφιχτά γύρω από τον πόλο και δεν φεύγει, ακόμα κι αν χαλαρώσει το παξιμάδι.

Έχει τύχει δηλαδή να ανοίξω για νέο σεταπ και να βρω το παξιμάδι κάπως ξεβιδωμένο, αλλά το σύρμα στη θέση του.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #458 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:29 »
Eιναι καλα σφιγμενο το παξιμαδι του κεραμικου, αλλα τωρα που το λες η καμπανα ειναι αρκετα σφιχτη...
εντιτ. Wile κι εγω προς την φορα που σφιγειι το παξιμαδι τυλιγω.

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #459 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:32 »
Δεν κανεις μια αντιθετα? και βλεπεις

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #460 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:34 »
Αυτό μπορεί να συμβεί  εάν το δέσιμο του rebuildable είναι χαλαρό επάνω στην βάση , με αποτέλεσμα ανοίγοντας και κλείνοντας την καμπάνα να παρασέρνει το rebuildable ταυτόχρονα με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να χαλαρώνει και το παξιμάδι.

Δεν βλέπω πως αλλιώς μπορεί το παξιμάδι να ξεσφίξει … :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #461 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:36 »
ΘΑ το δοκιμασω thepar και βλεπουμε.
panais το  rebuildable σφιγγει αρκετα γιατι χρειαζομαι λιγο "πολο" παραπανω λογω vmax.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #462 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:38 »
 :thumpup: :thumpup:άρα κάπου αλλού είναι το θέμα …..

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #463 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:40 »
Να πω την π@π@ρι@ μου?
Μηπως δεν ειναι οι διακοπες απο το παξιμαδι?
Βιδωνοντας το repairable στο body και φτανοντας προς το τελος το ο-ρινγκ σφιγγει το παξιμαδι.
Μου φαινεται δυσκολο να ξεβιδωθει μονο του, ειδικα οταν διαβαζω οτι η Ποπη ειναι λιγο... σφιχτη εκει κατω.
Ξεβιδωνοντας το repairable ειναι πιθανο επειδη "μαγκωνει" το ο-ρινγκ να ξεβιδωνει τοτε το παξιμαδι και να νομιζουμε οτι εχει ξεβιθωδει.
Το συρμα χωρις κανει σιγουρα καλη επαφη στο καναλι?


Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #464 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:41 »
Να πω την π@π@ρι@ μου?
Μηπως δεν ειναι οι διακοπες απο το παξιμαδι?
Βιδωνοντας το repairable στο body και φτανοντας προς το τελος το ο-ρινγκ σφιγγει το παξιμαδι.
Μου φαινεται δυσκολο να ξεβιδωθει μονο του, ειδικα οταν διαβαζω οτι η Ποπη ειναι λιγο... σφιχτη εκει κατω.
Ξεβιδωνοντας το repairable ειναι πιθανο επειδη "μαγκωνει" το ο-ρινγκ να ξεβιδωνει τοτε το παξιμαδι και να νομιζουμε οτι εχει ξεβιθωδει.
Το συρμα χωρις κανει σιγουρα καλη επαφη στο καναλι?
Δεν είναι καθόλου π@@@@@ αυτό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31420 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios