vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 5 χρήστες
George Pap, zax750, george kotsopoulos, nightdream, John K

GG ΠΗΝΕΛΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1035 στις: Αυγούστου 15, 2012, 00:00 »
Η συνομωτησε ο διαολος και εγινε καποια περιεργη χημικη ενωση,
η ειναι αστοχια του υλικου του σωληνα.
Παντως αν δεν οφειλετε σε αστοχια υλικου με το λουστραρισμα
θα επανελθει οριστικα.

 :) :) :) :)

ΥΓ Μην σας φαινετε παραξενο που λεω καλα λογια για πρωτη φορα,
    "Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι"   :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1036 στις: Αυγούστου 15, 2012, 00:55 »
η πλάκα είναι οτι είμαι με την Πόπη διακοπές εδώ και 20 μέρες και την έχω καταβρει με ένα κόλπο που έλεγα να το γράψω στο forum .. καλά που δεν το έγραψα γιατί θα γίνονταν καμιά ζημιά σε κανένα συνάδελφο που του έτυχε αυτό το κράμα  :-[

Την έχω καταβρει λοιπόν να είμαι στην παραλία, να βγαίνω από τη θάλασσα, να βράζει ο τόπος, να καίει το ατσάλι και να περνάω μία την Πόπη με τη βρεγμένη πετσέτα πριν την ατμίσω  :tongue_smilie: Η δροσιά της θάλασσας με τη γεύση του αλατιού στο επιστόμιο είναι άλλο πράγμα  :)) :))

Anyway, μην το δοκιμάσετε  :laugh1:
Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα,  γυαλίζει σαν καινούργια και ας κάνει τα μπανάκια της εδώ και 20 μέρες  8)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1037 στις: Αυγούστου 15, 2012, 01:09 »
Λάθος !!!!

316L και πάνω είναι inox !
Άρα όλα απο εκεί και κάτω κάτι παθαίνουν .
αυτο που λες είναι το καλύτερο inox όλα οξειδωνονται στη θάλασσα απλώς αυτο αργεί παρα πολυ.

Αποσυνδεδεμένος artemisvas

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • mini provari, steam machine, penelope
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1038 στις: Αυγούστου 15, 2012, 11:15 »
καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλους,

ελπίζω να φαίνεται καλύτερα η διάβρωση στο μέταλλο,  κάνοντας κλίκ επάνω στη φώτο.


Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1039 στις: Αυγούστου 15, 2012, 11:43 »
Καλημέρα Χρόνια Πολλά σε όλους.... :) :) :)
Κανένα άγχος για την πηνελοπη μην έχεις...δώς το στο Θανάση και θα γίνει πένα.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1040 στις: Αυγούστου 15, 2012, 11:54 »
...ελπίζω να φαίνεται καλύτερα η διάβρωση στο μέταλλο,  κάνοντας κλίκ επάνω στη φώτο.

Αυτό μοιάζει περισσότερο σαν ξεφλούδισμα πορά σαν οξείδωση...

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1041 στις: Αυγούστου 15, 2012, 12:01 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά.


Εδώ και μια βδομάδα αντιπετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ότι αντίσταση και να φτίαξω, συνήθως μεταξύ 1.8 - 2 Ohms ήτε με 0.20 ή 0.17 σύρμα, και ήτε με μονό 3άρι φυτίλι ήτε διπλό τοπικά, δεν έχω καθόλου γεύση και κτύπημα, πράγμα που δεν συμβαίνει με άλλο επισκευάσιμο ατμοποιητή τον οποίο έχω. (αυτό το λέω για να αποκλήσω την πιθανότητα του να έχω μπουκώσει από θέμα γεύσεων)


Έχω προσέξει επίσης ότι το φυτίλι που βρίσκεται στην αντίσταση και κυρίως στην πλευρά που κατεβαίνει στο μεταλικό μέρος του rebuiltable αποκτά ένα γρίζο σκούρο χρώμα το οποίο δεν συναίβαινε προηγουμένως.


Τί μπορεί να φταίει? (έχω πλύνει την Πηνελόπη αρκετές φορες και σε ultrasoni cleaner αλλά το γκρίζο χρώμα συνεχίζει να βγαίνει στο φυτίλι)

Αποσυνδεδεμένος artemisvas

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • mini provari, steam machine, penelope
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1042 στις: Αυγούστου 15, 2012, 13:26 »
Παράθεση
Αυτό μοιάζει περισσότερο σαν ξεφλούδισμα πορά σαν οξείδωση...

και μένα έτσι μου φαίνεται, ξύνοντας ελαφρά με το νύχι τα σημεία αυτά,  σαν να δείχνει ότι έχει κάνει βαθουλοματάκια.
Θα δείξει.....  :dontknow:

πάντως έτσι όπως κατάντησε η καημένη η πόπη, δεν είναι για κυκλοφόρημα   :'(

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1043 στις: Αυγούστου 15, 2012, 13:42 »
artemisvas, επειδή δεν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο σε gg προϊόντα τόσα χρόνια, έχω την εντύπωση οτι τη δουλειά στην έκανε ο χρυσοχόος που την έδωσες για γυάλισμα. Κάτι την πέρασε και επιτάχυνε την οξείδωση
Κι εμένα δε μου φαίνεται για απλό ξεφλούδισμα

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1044 στις: Αυγούστου 15, 2012, 14:02 »
Πάρε προς το παρόν ένα clear window να της φορέσεις μέχρι να την φτιάξεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1045 στις: Αυγούστου 15, 2012, 14:31 »
Αν αυτά τα άσπρα είναι επιφανειακά και δεν έχουνε σκάψει το ατσάλι καλός αλλά αν το έσκαψαν μάλλον πας για άλλο σώμα!!

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1046 στις: Αυγούστου 15, 2012, 15:16 »
όχι ρε παιδιά τρόμαξα τώρα κ εγώ λίγο που δουλεύω όλη μέρα στην παραλία μην πάθει τίποτα.παντωσ ο ά 2 που εχω τον είχα στο τραπέζι πάνω με το κουτί από seb κ ήρθε ένα παιδάκι κ έριξε έναν κούβα με νερό θαλασσινό στο τραπέζι.έγινε μούσκεμα όλο το ητ αλλά έπαθε απόλυτοσ τίποτα.εγώ πιστεύω ότι είναι ένα τυχαίο συμβάν.κάποιο συνδυασμός έγινε εκεί κ την πάτησε ο φίλος. πρέπει ομωσ να πάει το κομμάτι στον θανάση να το ψάξει μην τυχόν κ είναι κάτι που θα μασ επηρεάσει ολόυσ

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1047 στις: Αυγούστου 15, 2012, 15:25 »
Το αλάτι που υπάρχει στο θαλασσινό νερό για να φύγει ξεπλενετε με απιονισμενο νερο. Για να υπάρχει διάβρωση.

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1048 στις: Αυγούστου 15, 2012, 15:58 »
Το ανοξειδωτο ατσαλι δεν διαβρωνεται τοσο ευκολα και τοσο γρηγορα.
Αλιμονο αν γινοταν αυτο θα δεν θα χρησημοποιουταν πουθενα.
Το πιο πιθανο ειναι το συγκεκριμενο κομματι να εχει καποιο θεμα στην συσταση του και σε συνδυασμο με το θαλασσινο νερο να εμφανιστηκαν οι διαβρωσεις. Με ενα καλο γυαλισμα λογικα θα φυγουν αλλα πρεπει να βεβαιωθεις οτι η διαβρωση δεν προχωραει.
Αν δεν φταιει η συσταση του συγκεκριμενου κομματιου, δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΗΝΕΛΟΠΗ
« Απάντηση #1049 στις: Αυγούστου 15, 2012, 16:17 »
Περα απο τις συστασεις του ατσαλιου κλπ, μηπως να σκεφτομασταν και το θεμα της μπαταριοθηκης;

Οταν χρησιμοποιουσα το ιδιο μοντ με ατμοποιητες με μεταλλικα επιστομια, ερχοταν στα χειλη "υποψια" ρευματος..

Ισως να ειναι λοιπον συνδυασμος κακων συνθηκων λογιζοντας ολα τα παραπανω, λαχειο απο τα λιγα..

Εμπορος και κατασκευαστης πιστευω πως πλεον εχουν αρκετα δεδομενα προς διερευνηση και λυση του προβληματος στην πραξη.. ;)

Sent from my GGTS SS using VIR extention.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 27 8970 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:59
από Chris66
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 344054 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207801 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543279 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194256 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos