vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 4 χρήστες
thanos1071, john67, Milarepa, Doubt

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 03, 2013, 09:12 »
giorgos-maria εξαρτάται και από το τι υγρό (πόσο παχύρευστο / αναλογία PG/VG έχει) χρησιμοποιείς.

Εχω 2 εγχειρισμένους Eternity, έχω κόψει το καρφάκι και το καπάκι και είναι πολύ καλός στο dripping με ικανοποιητική χωρητικότητα. τώρα, λόγω genesis, τους έχω στην άκρη, μόνο τον έναν έχω για εφεδρεία. Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω τον άλλον για όσο θέλεις, να δοκιμάσεις τους επισκευάσιμους, να δεις πως τα πας μαζί τους.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 03, 2013, 11:19 »
ψαχνομαι εδω και λιγο καιρο για να αγορασω εναν επισκευασιμο ατμοποιητη αλλα πραγματικα δε ξερω ποιον να παρω.σιγουρα θελω καποιον με pyrex tube και ατσαλινο ή κατι καλυτερο.τα υγρα που ατμιζω ειναι 80/20 PG/VG.το μοντακι μου ειναι το Ζ της nobacco.το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι 80 ευρω.τι θα μου προτεινατε εσεις?
να σημειωσω οτι θελω να εχει καλη αυτονομια (πανω απο 2,5 μλ)


Ισως να μην ειμαι ο πιο καταληλος να απαντησω φιλε μου γιατι οι ατμο που εχω ειναι killer-Vision Eternity-Kts x6.
Για μενα κορυφη ειναι ο killer στα 55 ευρω.
Ο Eternity ειναι καλος αλλα παθιαρικος.Τον προσεχω σαν τα ματια μου αλλα και παλι μου εβγαλε προβλημα στον πολο με το σιλικονακι(αρχισε να κουνιεται).Καποια στιγμη θα παει στα σκουπιδια.Ισως να ετυχε σε μενα,δεν ξερω αν και εχω διαβασει οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα.
Τον kts X6 τον εχω εδω και 4 μερες χωρις να εχω καποιο προβλημα περα της αερατης τσουρας κατι που σε αλλους αρεσει και σε αλλους οχι.Εμενα προσωπικα δεν με χαλαει γι'αυτο παραγγειλα και δευτερο.Ειναι επισκευασιμος στα 10 ευρω και ισος ειναι ενας ατμοποιητης που αξιζει να ασχοληθεις για να μαθεις τις φυτιλοαντιστασεις.
Για τους ατμοποιητες με mesh δεν εχω αποψη γιατι δεν του εχω δουλεψει ποτε.Ειναι παντος η επομενη κινηση μου αν  αποφασησω να παρω αλλο ατμοποιητη.
Αυτα οχι για να επηρεασω την αποφαση σου αλλα για να σου πω την προσωπικη μου αποψη σε αυτα που εχω χρησιμοποιησει και που ειναι λιγα.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 03, 2013, 11:54 »
εχω την εντυπωση οτι με  φυτιλι και ετσι οπως δουλευω το μοντ(εννοω με πολλα watt)θα ατμιζω καμμενο.τουλαχιστον οσους εργοστασιακους δοκιμασα με φυτιλι αυτο επαθα.(nobacco epsilon για παραδειγμα).
Με την μηδαμινή εμπειρία που έχω,επειδή μου αρέσει το ατμισμα με βμαξ σε βολτ πάνω απο 4.5 παρατήρησα οτι ο φυτιλατος επισκευασιμος στέγνωνε και έπαιρνα καμένο.Προσάρμοσα το σεταρισμα του ατμοποιητη στα μέτρα μου...περισσότερο φυτιλι και αντιστάσεις περιπου 2.5 ωμ.Ανεβάζω τα βολτ μέχρι τα 5,5 και καμένο δεν παίρνω.Όποτε σκέψου οτι αυτούς τούς ατμοποιητες τούς προσαρμοζεις στις ανάγκες σου.Αν ακυρωνεις τα φυτιλια για αυτό τον λόγο είναι λάθος...

Τώρα αν θες μες λόγο γούστου....περί ορέξεως...

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 03, 2013, 16:17 »
σ'ευχαριστω vagskarm για την προσφορα σου και πραγματικα χαιρομαι που υπαρχουν ατομα σαν εσενα που ακομη και τωρα μπορουν να εμπιστευτουν δικα τους πραγματα σ'εναν αγνωστο.αν τον πουλας πολυ ευχαριστως να σου τον αγορασω αλλα δεν μου αρεσει να δανειζομαι για τον εξης λογο.θα ενιωθα πραγματικα ασχημα αν εκανα καμια βλακεια και χαλουσα τον ατομοποιητη σου.καταλαβαινω οτι δεν ειναι μεγαλο το κοστος αντικαταστασης αλλα δεν μου καθεται καλα.πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω.(η προταση για αγορα ισχυει :yes: )


ευχαροστω ολα τα παιδια για τον χρονο τους.κατα 99% θα αγορασω εναν aga και εναν Vision Eternity και βλεπουμε για αργοτερα.

εχει ιδεα κανεις για τον omikron της nobacco?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 03, 2013, 16:33 »
Να κάνουμε μια συμφωνία ? Πάρτον για δοκιμή, εμένα μου περισσεύει έτσι κι αλλιώς. Επειδή τον έχω "εγχειρήσει" δεν γίνεται να τον πουλήσω. Αν δεις ότι σου κάνει αγόρασε έναν καινούργιο, θα έχει φέρει και η Nobacco τον Omikron, που είναι ίδιος αλλά σε ατσάλι, και σαν ανταμοιβή με κερνάς έναν καφέ. Δίκαιο νομίζω.

Δεν πρόκειται να τον χαλάσεις, θα σου δείξω πώς βγαζουμε τις βασούλες τις αντίστασης χωρίς να κάνουμε ζημιά.

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 03, 2013, 17:22 »
σου εστειλα π.μ φιλε αλλα δε ξερω αν το πηρες.αν θες στειλε μου σε π.μ το τηλ σου για να τα πουμε απο εκει.αν δεν θες παλι,μπορω να σου δωσω εγω το δικο μου.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 06, 2013, 10:51 »
Καλημέρα ψάχνω για κάτι φίλους
επισκευάσιμους μεσσάτους φθηνούς ατσάλινους ;D
κάποια πρόταση ή και site?

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 06, 2013, 10:55 »
Με 4,5 € έκαστος + μεταφορικά ο ψεύτικος δήθεν "cobra" Genesis
από e-liquid.cn


(Image removed from quote.)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 06, 2013, 10:59 »
Καλα σε λιγο θα δινουν δυο δωρο για να αγορασουμε τον εναν  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:02 »
Γιάννη Ευχαριστώ
ξέχασα να το αναφέρω αλλά ψάχνω 16 mm

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:05 »
Τόσο είναι Χρήστο περίπου, αν θυμάμαι καλά είναι 18 χιλιοστά  :)

Ναι έτσι 18 είναι βρήκα link με διαστάσεις

http://www.discountvapers.com/cobra-clone-rebuildable-atomizer-metal-tank-with-clear-windows/

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #251 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:07 »
Ναι 18, κάτι
τα παιδιά έχουν ego μπαταρίες

φέρε στο μυαλό σου την εικόνα  :hmmm:

Για αυτό λεω 16 mm

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:09 »
eGo και θα βάλουν επάνω Genesis ?  :hmmm: :hmmm: τα 18 πάντως χιλιοστά εμφανισιακά κάνουν
για να ατμίζουν με τις eGo δεν ξέρω  :))

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:15 »
τα 18 πάντως χιλιοστά εμφανισιακά κάνουν


θα σε μαλώσω ;D
έχασες το γούστο σου τελευταία :o
δεν μπορω να θυμηθώ που έιχα δει μια σχετική photo να δείς το  "κουκλί" ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:38 »
Όχι ego και genesis.

Το λέμε και το ξαναλέμε και το ξαναλέμε... 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355119 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10459 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 628 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312852 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12040 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13300 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711