vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #405 στις: Μαρτίου 13, 2014, 21:56 »
Πολυ καλη τιμη για μεταφορικα !!!
εχει δοκιμασει κανεις αυτο http://www.vape-atomizer-mesh.com/ ??? ?
αξιζει ??? ?


metmat


οντως δεν ενδιαφερομαι να πληρωσω μαμισιατικα στην Dhl...


εχουμε χρονους για απλή αποστολή  καιpriority mail με tracking number ???
αρα στο πρωτο δεν υπαρχει tracking ???

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #406 στις: Μαρτίου 13, 2014, 22:15 »
Το πρώτο είναι όντως χωρίς tracking αλλά έχει αναφερθεί από άλλα μέλη ότι σε χρόνο παράδοσης είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα. Από Γερμανία έρχονται έτσι κι αλλιώς και όχι από Κίνα για να καθυστερήσουν πολύ. Εγώ δεν έχω πάρει από το εξωτερικό σύρμα ποτέ αλλά το σκέφτομαι να παραγγείλω από εκεί.

Και τα δύο καταστήματα πάντως θεωρούνται από τα καλά καταστήματα του χώρου.

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #407 στις: Μαρτίου 14, 2014, 00:12 »
to σκεφτομαι και αυτο που λες Zacharis... (www.zivipf.com ) το εχεις δοκιμασει ,εχει καλα συρματα ??? απο μεταφορικα πως παει ???
επισης εχω στο μυαλο μου και αυτο ... http://www.vape-atomizer-mesh.com/


λιγο πολυ ολα αυτα ειναι δοκιμασμενα απο παιδια εδω μεσα. λογικα αν εχουν καλη ποιοτητα ολα θα διαλεξω αυτο με τα πιο λιγα μεταφορικα.


αυτα που σκεφτομαι να παρω ειναι 0,20 -0,22-0,25 κανθαλ ολα 50μετρα ισως χτυπησω και κανενα νικελιου-χρωμιου ... λογικα δεν ξεπερνανε τα 3 κιλα οποτε δεν πιστευω να εχω προβλημα λογω βαρους .


50μετρα ειναι τεραστια ποσοτητα σε 3 νουμερα.Δεν τα καταναλωνεις ουτε σε 2 ατμιστικες ζωες

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #408 στις: Μαρτίου 14, 2014, 02:25 »
Από το vape-atomizer-mesh έχω κάνει μια παραγγελία από την Καθαρά Δευτέρα και ακόμα να έρθει, πάντως. Αν ούτε αύριο παραλάβω, θα τους στείλω απειλητικό mail.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #409 στις: Μαρτίου 14, 2014, 02:54 »
χαχαχαχααχα οχι και ετσι... marnik ...απλα δεν θελω να τρεχω  τρεις και λιγο για συρμα...και επισης εχω ενα βιτσιο μολις ψιλομπουκωνει μια αντισταση, συνηθως φτιαχνω αλλη εκτος αν την εχω κανει καλη και ετσι ανεβαζω βολτ.... για να μου κρατησει λιγο παραπανω.
οι τιμες ειναι χωμα παντως οταν παραγγελνεις απ'εξω !!!


Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #410 στις: Μαρτίου 19, 2014, 22:52 »
Μια απορια που δεν ειδα στο νημα (ή δεν το προσεξα).
Βλεπω στο zivipf.com εχει φυτιλια silica wick 2 ειδων, τα twisted (στριμενα) και τα braided (πλεγμα).
Η διαφορα ειναι μονο στον τροπο κατασκευης ή υπαρχει διαφορα στην ανθεκτικοτητα, αποδοση, διαρκεια ζωης, ευκολια χρησης.
Ποιο απο τα δυο να προτιμησω?
Ηθελα να παρω απο Ελλαδα, αλλα η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη δυστυχως. Για τον kayfun που εχω ενδιαφερομαι. Ευχαριστω.  :)
Εαν εχει σημασια το συρμα που χρησιμοποιω ειναι kanthal 0.20.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #411 στις: Μαρτίου 20, 2014, 09:41 »
Καλημέρα. Θεωρώ ότι το braided είναι πιο εύχρηστο γιατί όταν το στρίβεις (ιδιαίτερα όταν στον KAyfun κάνεις navy νεστ που πρέπει να κάνεις γωνία να ακουμπήσει κάτω) δεν σου ξεπλέκεται και κάνει και λιγότερα ξέφτια. Δεν έχω δοκιμάσει ίδιου τύπου φυτίλια σε twisted & braided για να έχω άποψη στην απόδοση, αλλά πιστεύω ότι δεν θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #412 στις: Μαρτίου 20, 2014, 09:49 »
Kαλημερα και thanks για την απαντηση.
Με την ευκαιρια αυτα θελουν βρασιμο για να γινουν πιο ασφαλη? Εαν ναι πχ 15 λεπτα σε νερο φτανουν ή θα παθει κατι?
 Η μηπως ειναι υπερβολη και με τις θερμοκρασιες που αναπτυσονται οτι υπαρχει καταστρεφεται?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #413 στις: Μαρτίου 20, 2014, 09:56 »
Κάποιοι προτείνουν ναι, κάποιοι άλλοι όχι. Εγώ είμαι σχετικά νέος στη χρήση επισκευάσιμου για να έχω άποψη. Προσωπικά δεν τα έχω βράσει, και φίλος που ασχολείται πολύ καιρό με το "στρίβειν", επίσης δεν τα βράζει. Από κει και πέρα, ψάξτο λίγο και πράξε όπως εσύ νιώθεις καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #414 στις: Μαρτίου 20, 2014, 12:42 »
Βράζεις ανάλογα με το φυτίλι που θα αγοράσεις. Κάποια δεν αφήνουν καθόλου φυτιλίλα, κάποια δίνουν άσχημη γεύση στις πρώτες τζούρες και κάποια θέλουν 1ml για να στρώσουν. Δεν παθαίνει τίποτα το φυτίλι με το βράσιμο. Θα απαλλαχθεί από κάποια χημικά που σου φέρνουν άσχημη γεύση ή κάποιες μυρωδιές της συσκευασίας. Προσωπικά βράζω οπωσδήποτε το ekowool τρία 15λεπτα με ενδιάμεση αλλαγή απιονισμένου νερού. Τα υπόλοιπα μόνο αν μου φέρουν άσχημη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος lefthedef

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #415 στις: Μαρτίου 20, 2014, 17:12 »
επισης σε ξενα φορουμ λενε τα παιδια οτι το braided και το ekowool απορροφουν πιο γρηγορα το υγρο που σημαινει περισσοτερο υγρο στην αντισταση αρα καλυτερη γευση.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #416 στις: Μαρτίου 20, 2014, 17:12 »
Mπορεις βεβαια και να καψεις αν θελεις το κομματι που θα στριψεις το συρμα.

Αποσυνδεδεμένος dimtrikkas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #417 στις: Μαρτίου 29, 2014, 13:27 »
 παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια για ένα θέμα που μου προέκυψε σε φιτίλι  Silica Wick πήρα πριν 3 μέρες 5 μετρα κιόλας για να έχω για αρκετό διάστημα και σήμερα το δοκίμασα σε driper και με 2 dri μου μαύρισε και όταν έβαλα υγρό πάνω να βγάζει μυρωδιά φιτιλιού..μπορώ να το σώσω η είναι για πέταμα.?

Αλλαγη μεγεθους γραμματοσειρας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2014, 13:40 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #418 στις: Μαρτίου 29, 2014, 13:31 »
μάλλον σφίγγεις πολύ το σύρμα στο φιτίλι, βάζε μία καρφίτσα όταν στρίβεις την αντίσταση για να έχει περιθώριο

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Φιτίλι – Σύρμα (Που, πως, γιατί ?)
« Απάντηση #419 στις: Μαρτίου 29, 2014, 13:56 »
Βάλτο σε βραστό νερό 15 λεπτά και άστο να στεγνώσει. Θα εξαφανιστεί η φυτιλίλα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8926 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762741 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem