vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, ThioVag, antre

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Σ' ευχαριστώ!!! Μου είχε διαφύγει εντελώς αυτό το νήμα!!!!!
Καλά, ε; Αυτό το νήμα είναι καλύτερο από το "έτσι για να γελάμε" !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2013, 15:07 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας

"Να σου δώσω ένα marlboro να καταλάβεις;"



ελιωσα χαχαχα!!


σοβαρα τωρα, η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αγνοιας. οι ανθρωποι ακουσαν σε στυλ χαλασμενο τηλεφωνο 5 ακυρα και τα αναπαραγουν βαζοντας και λιγη σαλτσα καθε φορα.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Πέρασα σήμερα από ένα από τα φαρμακεία της γειτονιάς για να πάρω μπουκαλάκια για τα diy μου.
Η φαρμακοποιός, φίλη και συμμαθήτρια από το δημοτικό, έσπευσε να μου γνωρίσει την νέα της ασκούμενη η οποία...
"ήμουν ατμίστρια για ένα χρόνο, αλλά ξαναγύρισα στο ΚΤ"

Κοπέλα σαν τα κρύα τα νερά, έξυπνη και μορφωμένη.
"Γιατί;"
"Γιατί είδα στο youtube έναν Αμερικάνο που του έσκασε η μπαταρία στη μούρη και..."

Η πρώτη αντίδραση ήταν τρανταχτά γέλια.
Η επόμενη, αυτό που θα κάνατε όλοι:
δυο μπαταρίες, ιδιοκατασκευή, χωρίς ασφάλεια, κανείς δεν κατάλαβε ποτέ πόσων χρονών είναι, έλα στο φόρουμ και δες αυτό και το τάδε και το δείνα.

Ανένδοτη...  :'(

Αναρωτιέμαι, αυτός ο  :angry_orange:@ :angry_orange:@ :angry_orange:@ς ο Αμερικάνος δεν είχε κακή πρόθεση.
Αυτό το ρημάδι, το youtube, αν δεχτεί αγωγή, από κάποιον που τα έχει και το κατέχει, θα δώσει αποζημίωση για τις ενίοτε παραπληροφορίες, τις οποίες άνθρωποι με συγκροτημένη σκέψη δέχονται αξιωματικά σαν αλήθειες;

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Συγκροτημενη σκεψη και αποδοχη, αξιωματικα μαλιστα, "αληθειων" απο το youtube δεν συμβαδιζουν spec. :)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Ε, ναι...
Αλλά, ποιος μπορεί να προστατεύσει τον αγαθό  ;D θεατή;
Μέγα θέμα αλλά οφφ δυστυχώς...  :-[  (let it χι...) (Χ)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2013, 01:33 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Αυτο το περιστατικο το εγραψαν και  το ειπαν τα καναλια και δεν ηταν τυχαιο που και η κουτση μαρια ηξερε για αυτο...ειναι μερος μιας επιθεσης που δεχτηκε το η.τ. και πραγματικα γονατισε την αγορα εκεινη την πρτιοδο γιατι ακολουθησαν και καποια αλλα κατασκευασμενα...η αληθεια του η.τ ομως βγαινει προς τα εξω σιγα σιγα...

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Ειμαι σιγουρος ομως οτι, παρολο που ειδε αυτο το βιντεο, το κινητο της θα το χρησιμοποιει χωρις handsfree η bluetooth.  :yes:


Νομιζω ηταν αφορμη να γυρισει στο κ.τ. ...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!

ελιωσα χαχαχα!!


σοβαρα τωρα, η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αγνοιας. οι ανθρωποι ακουσαν σε στυλ χαλασμενο τηλεφωνο 5 ακυρα και τα αναπαραγουν βαζοντας και λιγη σαλτσα καθε φορα.

Μου θύμισε αυτό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3633.msg625581.html#msg625581

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
"Γιατί;"
"Γιατί είδα στο youtube έναν Αμερικάνο που του έσκασε η μπαταρία στη μούρη και..."

Η πρώτη αντίδραση ήταν τρανταχτά γέλια.
Η επόμενη, αυτό που θα κάνατε όλοι:
δυο μπαταρίες, ιδιοκατασκευή, χωρίς ασφάλεια, κανείς δεν κατάλαβε ποτέ πόσων χρονών είναι, έλα στο φόρουμ και δες αυτό και το τάδε και το δείνα.



Αναρωτιέμαι...
Δεν έχουν δει ποτέ ατύχημα πχ από αυτοκίνητο? (Στην τηλεόραση,ίντερνετ,από κοντά...) μπαίνουν ή δεν μπαίνουν σε αμάξι?

Ποδήλατο έχουν δει να πέφτει? το παιδί τους φαντάζομαι δεν αφήνουν να το καβαλήσει (και ούτε οι ίδιοι)

Άτομο να κόβεται με μαχαίρι? Με τα χέρια θα το κόβουν το φαγητό,σίγουρα...

Μήπως έχουν ακούσει ή δει να πνίγεται κάποιος? Κομμένο και το μπάνιο..

Κλπ κλπ...

Με ΤΑ ΠΑΝΤΑ έχουν πάθει ατυχήματα οι άνθρωποι..εγώ ξαφνιάζομαι που στον τομέα του η.τ. έχουμε ένα και μόνο περιστατικό...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Και φυσικά δεν έχουν δει ποτέ τίποτα που να λέει ότι το κ.τ. είναι κακό. Ούτε καν πάνω στο πακέτο...

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
τράβαγε η κάμερα μήπως ήταν στημένο?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας

Μια παράμετρος που διέπει κάθε νέο πράγμα που μπαίνει στη ζωή μας, κάθε νέο στοιχείο που εμπλέκεται στην παραγωγή έργου- αν το δούμε κάπως επιστημονικά, είναι η "ανώμαλη" αρχική πορεία έως ότου επέλθει μια σχετική ισορροπία, συν τω χρόνω, μέχρις ότου να γίνει καθεστώς.


Είναι λογικό λοιπόν ότι ο άσχετος δεν θα ξέρει τι να πιστέψει, ότι θα επηρεαστεί από "λάθος" απόψεις κλπ. Παίζει ρόλο και το επίπεδο Νεάντερταλ της γενικότερης κατάστασης που ζούμε.


Αυτά όμως, ακόμη και αρνητικά όπως δείχνουν, όπως όλα τα πράγματα έχουν 2 όψεις. Η καλή όψη είναι η δημοσιότητα που καθημερινά μας σπρώχνει προς το άτμισμα. Ας ασχολούνται λοιπόν ακόμη και με το να το θάβουν. Μπροστά τους θα το βρούν.


Δεν ξεχνώ άλλωστε την πρώτη μου -αρνητική- αντίδραση στο άτμισμα, πολύ πριν το ξεκινήσω, μη γνωρίζοντας καθόλου τις παραμέτρους, you know what I mean!  :yes:




Εμείς με τη σειρά μας, καλό θα είναι να αποφύγουμε να διαχωρίζουμε τους ανθρώπους σε καλές και κακές κάστες. Όλοι μας, εμείς οι άνθρωπες, θέλουμε, και δρούμε, ο καθένας με τα φτωχά ή πλούσια μέσα που διαθέτει, προκειμένου για το καλύτερο στην υγεία και στη ζωή μας. Καπνιστές,ατμιστές, το ίδιο κάνει (αδέλφια πατριώτες κλπ  :)) )

Καλό θα είναι να αποφύγουμε να συμπεριφερόμαστε ως καταπιεσμένη μειονότητα, ώστε και να μην αντιμετωπιζόμαστε ως τέτοιοι ...  :D 




Αυτό με το υγρό στους πνεύνονες το ακούω συχνά ...  :idiot1:



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2013, 14:25 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Σκεπτόμενος ότι έχω ξάδερφο σεφ, άραγε αυτός μέσα στην κουζίνα τη εισπνέει με τόσους ατμούς;  8) Καλή η έρευνα των γερμανών αλλά εγώ είμαι Έλληνας και σκέφτομαι ακόμα :wall: Επίσης η μάνα μου πάνω από τις κατσαρόλες τόσα χρόνια τι εισπνέει; :hmmm: Θεωρώ ότι πρέπει να ψάξουν πολύ για να βρουν κάποιο ελάττωμα στο η.τ. και στον ατμό για να το πλήξουν  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος billy

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Να απαγορευτούν τα χαμάμ,οι σάουνες και όλα τα συναφή πρώτα.Εχουν μεγάλες ποσότητες ατμού και οι πνεύμονες μουλιάζουν!!! :)) :laugh1: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά, μην μπερδευόμαστε... ο ατμός της κατσαρόλας και ο ατμός του η.τ όπως λέμε καμία σχέση; Καμία σχέση..! Εντάξει καπνός απο καύση δεν είναι, αλλα και υδρατμός νερού... πάλι δεν ειναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541724 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11595 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios