vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 0 χρήστες

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Έστειλα κι εγώ στο enikos.gr

""Θα χαρώ να δω στις σελίδες σας και τις έρευνες που έγιναν και συνεχίζουν να γίνονται και αποδεικνύουν πόσο ασφαλέστερο είναι το ηλεκτρονικό σε σχέση με το συμβατικό τσιγάρο.
Επίσης θα χαρώ να πείτε δημόσια, πόσους φόρους χάνουν οι κυβερνήσεις από τη μείωση του κανονικού τσιγάρου, τι ποσά χάνουν τα κέντρα διακοπής καπνίσματος, πόσο χάνουν οι καπνοβιομηχανίες και τέλος πόσο χάνουν οι φαρμακοβιομηχανίες από την πώληση νικοτινούχων σκευασμάτων και φαρμάκων χημειοθεραπείας στη περίπτωση που νοσήσουν λιγότεροι από καρκίνο.
Χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο ενάμισυ χρόνο και η διαφορά στην υγεία μου είναι τεράστια! Δεν βήχω, αναπνέω άριστα πλέον, έχω καλύτερη αντοχή, καλύτερη γεύση, καλύτερη όσφρηση και επιπλέον δεν βρωμάω.
Εσειίς τραγουδήστε όσο θέλετε. Δεν σας ακούω γιατί είσαστε φάλτσοι!""
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 20:48 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
 Θέλω να διευκρινίσω , ότι σίγουρα δεν μιλάμε για Γιατρούς-επιστήμονες που έχουν δώσει όρκο του Ιπποκράτη και έχουν το επάγγελμα τους πρώτα ως λειτούργημα, μιλάμε για ανθρώπους που έχουν δώσει όρκο στο χρήμα , δεν έχουν απαραίτητες γνώσεις και απόψεις  παρά μόνο όταν  πρόκειται για το συμφέρον τους και μονον . :yes: 
 
 
 
Φιλικά πάντα !
 
:)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 21:28 από smokerina »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Οπως ειπε και ο φιλος sensk3
το τι χανουν δεν λεγετε με λογια(μονο με αριθμους)
Ο KFarsal,θα ηταν ο πρωτος που θα σταματουσε το ατμισμα.
Τα συμπερασματα δικα σας (δικα μας)

 :eleos: :eleos: :eleos:     Τζογος με τις ζωες μας,για χαρη του χρηματος.
Ελεηνοι ολοι τους

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Η Αμερικάνικη μελέτη δημοσιεύτηκε τον Απρίλιο. Όλοι (οι ανοιχτόμυαλοι) σχολιάζουν ότι δεν ανέφερε καθόλου την σχέση των επιπέδων μετάλλων στον ατμό με τα αποδεκτά επίπεδα στον ατμοσφαιρικό αέρα.
Σε μια πρόχειρη ανάλυση που έκανα, οι διαφορές είναι εντυπωσιακές.
http://www.ecigarette-research.com/web/index.php/2013-04-07-09-50-07/metals-and-nanoparticles-in-e-cigarettes-commentary


Επίσης, για να καταλάβετε το όργιο παραπληροφόρησης:
100 γραμμάρια ρυζιού περιέχουν 30-300 φορές περισσότερο αρσενικό απ'ότι περιέχουν 3,5ml υγρού η.τ. (που είναι η μέση ημερήσια κατανάλωση).


Ότι και να πω είναι λίγο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2013, 22:07 από kfarsal »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
"η καλύτερή διαφήμιση ειναι η δυσφήμηση........για τους έχοντες εγκέφαλο γιατι για τους ανεγκεφαλους οτι ειδηση και να βγαλετε θα την πιστεψουν"
Το σχολιο μου εδω και μια ωρα περιπου δεν δημοσιευτηκε και απο οτι φαινεται το εφαγε η λογοκρισια :))

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
...επίσης,
στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, οι επίσημες υγειονομικές αρχές  βρήκαν
-χωρίς έρευνες γιατί είναι προφανές-
τον μπελά τους !!!


Όβερ εντ άουτ.-

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Αν πάρουμε ως παράδειγμα τη στάση των ΜΜΕ, της κεντρικής εξουσίας αλλά και του κοινού σε μεγάλη κλίμακα, απέναντι στο η.τ., την παραπληροφόρηση που πέφτει και πώς την καταπίνουν κάποιοι αμάσητη, φανταστείτε τι γίνεται με άλλα πολύ πολύ σοβαρά θέματα της ζωής μας όπως: οικονομία, πολίτευμα, εξωτερική πολιτική, κλπ. κλπ.

Εκεί θα γίνεται ο χαμός και εμείς δε θα ξέρουμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Ρε σεις εχουν δικαιο οι ανθρωποι. Εγω για παραδειγμα ενω δεν γεμισα στο σωμα εδω και 1 χρονο που ατμιζω,εχω παραπανω κιλα.Μου εκανε εντυπωση αυτο μεχρι σημερα.
Σημερα καταλαβα οτι εχω παρει ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛΛΑ γ@#ώτο.Λοιπον τερμα τα ss.Απο δω και περα μονο αλουμινιο και τιτανιο.Πιο ελαφρυα μεταλλα οποτε δεν θα βαζω και πολλα κιλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
οσον αφορα αυτη την μπουρδα περι υγροποιησης του ατμου,  οταν κανεις αργιλε , ατμο δεν εσπνεει καποιος??  αυτος δεν υγροποιηται??

το μονο που μπορει να κανει το ατμισμα ισως ειναι  οντως η επιδραση του στη χαπ αφου οτιδηποτε μπαινει στα πνευμονια και ειναι πιο εντονο να το πω απο οτι το οξυγονο με αποτελεσμα να αυξανει τις πνευμονικες αντιστασεις αλλα δεν εχει βρεθει επισημα ποσο
για τα αρωματα δεν ξερω , ρωταω συνεχεια προσωπικα χρησιμοποιω τα tpa , αλλα και να μην τα ατμιζαμε ,..τα τρωμε καθε μερα στο φαγητο και στα γλυκα , αναψυκτικα , καφεδες κτλπ
το μονο τοξικο  επισημα μπορει να πει καποιος οτι ειναι η νικοτινη ..
προσωπικα εχω δει τεραστια βελτιωση στη ν υγεια μου,  η ενεργητικοτητα μου εχει αυξηθει ,, εχω ξεσυνιθησει την κινηση του τσιγαρου , δεν μου προκαλει πλεον αισθηση , και το ατμισμα μου το ελενχω εγω ποσο και ποτε να κανω , οχι οπως πριν με το κτ που με ελεγχε αυτο

τελος παντων μολις το φορολογισουν , και αρχισουν οι ιδιες οι καπνοβιομηχανιες να ασχολουνται με η τ , μπει σε ταινιες κτλπ  τοτε  ξαφνικα θα γινει ακινδυνο  . ολα γινονται για το χρημα και τιποτα αλλο

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Ρε σεις εχουν δικαιο οι ανθρωποι. Εγω για παραδειγμα ενω δεν γεμισα στο σωμα εδω και 1 χρονο που ατμιζω,εχω παραπανω κιλα.Μου εκανε εντυπωση αυτο μεχρι σημερα.
Σημερα καταλαβα οτι εχω παρει ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛΛΑ γ@#ώτο.Λοιπον τερμα τα ss.Απο δω και περα μονο αλουμινιο και τιτανιο.Πιο ελαφρυα μεταλλα οποτε δεν θα βαζω και πολλα κιλα  ;)

Η έρευνα δεν είπε οτι ειναι βαρέα μέταλα, γι'αυτό πήρες κιλά.

Επίσης εγώ έχω αρχίσει και ακούω heavy metal που δεν άκουγα ποτέ,τυχαίο δε νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Γιαυτο ρε φιλε όποτε παω στην εθνική τράπεζα χτυπάει ο ανιχνευτής μετάλλων.
Πάντως βλέπω πως έχει και σίδηρο καλή φάση γιαυτο πριν το αρχίσω ειχα ελλειψη σιδήρου.

Αποσυνδεδεμένος SEEHT

Καλημέρα σας,


Για το θέμα εκδόθηκε επίσημο Δελτίο Τύπου από τον ΣΕΕΗΤ.


Μπορείτε να το διαβάσετε εδώ : http://seeht.org/index.php/news/116-epikindinavareametalla


Εν κατακλείδι να γνωρίζετε ότι η μαύρη προπαγάνδα που αφορά το η.τ., μέχρι ότου να ολοκληρωθούν οι νομικές διαδικασίες (ψήφισμα σε Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, νέος νόμος στην Ελλάδα, Γαλλία, Ιταλία, ψήφισμα στο Συμβούλιο Υπουργών της Ε.Ε. κλπ) θα εντείνεται...


Καλή Υπομονή, εμείς πάντως θα απαντάμε σε όλα


Έγινε διόρθωση του συνδέσμου (link)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2013, 15:02 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Το θέμα όμως δεν είναι κατά πόσο αυτό που γράφετε το διαβάζουμε εμείς οι ατμιστές. Εμείς ζούμε στη πράξη τι σημαίνει η.τ. Δημοσιεύοντας αυτό το κείμενο στη σελίδα σας, μόνο κάποιοι από εμάς μπορεί να το διαβάσουμε.
Η προπαγάνδα αφορά αυτούς που σκέφτονται να δοκιμάσουν το η.τ.. Έτσι θα πρότεινα, να εκδώσετε δελτίο τύπου το οποίο θα αποστείλετε σε όλες τις εφημερίδες και τα site αντίστοιχου περιεχομένου. Έτσι μόνο θα το δουν αυτοί που είδαν και το προπαγανδιστικό κείμενο.
 :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2013, 17:16 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Το σύστημα δείχνει τα δόντια του άλλη μια φορά.οι αφυπνισμενοι θα ατμιζουν οι άλλοι ας πεθάνουν από καρκίνο πρόβλημα τους.Τα πρόβατα εξάλλου αν δεν δουν κάτι να είναι mainstream δεν το ακολουθούν.Είμαι από τους λίγους εδώ μέσα όπου δεν θα ήθελε να δει το ατμισμα ως mainstream και έχω τους λόγους μου.καλά κάνει ο σεεητ βέβαια και απαντάει στους τραμπούκους μασονοαυτοκρατορες του κέρατα και εγώ δεν ξέρω τι.

Sent from my ST15i using Tapatalk 4 Beta


Αποσυνδεδεμένος SEEHT

Έτσι θα πρότεινα, να εκδώσετε δελτίο τύπου το οποίο θα αποστείλετε σε όλες τις εφημερίδες και τα site αντίστοιχου περιεχομένου. Έτσι μόνο θα το δουν αυτοί που είδαν και το προπαγανδιστικό κείμενο.
 :)



[/size]Έχει ήδη φύγει. Απλά τα ΔΤ τα δημοσιεύουμε ασφαλώς και στην σελίδα μας. [size=78%]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206542 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357817 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193086 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios