vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Buliwyf, azzazel

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Υποθέτω ότι έχει να κάνει με το απο πάνω ποστ για νερό στον πνεύμονα, παραθέτω πρόχειρη μετάφραση
[size=78%]Οι θανατηφόρες αλήθειες για το νερό[/size]

Γεγονός:Το νερό παράγεται χημικά από την χρήση καυσίμων πυραύλου
Γεγονός:Το νερό είναι βασικό συστατικό ζιζανιοκτόνων και φυτοφαρμάκων
Γεγονός:Υπερβολική κατανάλωση μπορεί να προκαλέσει συχνοουρία, εφίδρωση, ακόμα και θάνατο
Γεγονός:Το νερό είναι η αιτία πνιγμού
Γεγονός:Το 100% των κατα συρροήν δολοφόνων, βιαστών και εμπόρων ναρκωτικών έχουν παραδεχτεί ότι πίνουν νερό
Γεγονός:Το 100% των ανθρώπων που έχουν εκτεθεί σε νερό θα πεθάνουν

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Σημερα ακουσα και για νεες "παρενεργειες"... Και μαλιστα απο νεο ανθρωπο (δεν εχει καπνισει η ατμισει ποτε)...
Για την ακριβεια μου ειπε: μην κανεις πολυ ητ γιατι μετα απο πολλα χρονια κανει καρκινο στη γλωσσα...
Η σκεψη μου ηταν: Επιτελους ακουσα και κατι διαφορετικο απο το υγρο στους πνευμονες!
Η απαντηση μου οπως ηταν φυσικο ηταν: Δεν υπαρχουν ερευνες που να αποδεικνυουν οτι το ητ προκαλει καρκινο αλλα ουτε οτι δεν προκαλει. Αρα δεν ξερουμε... Ουτε εγω ουτε εσυ. Αυτο που σιγουρα ξερουμε ειναι οτι το κτ προκαλει καρκινο σχεδον παντου!
Τελικα συμφωνησαμε στο οτι το καλυτερο ειναι να μην εισπνεεις ουτε ητ ουτε κτ. Αν ειναι παντως να διαλεξει κανεις μεταξυ των δυο καλυτερα να διαλεξει το ητ.


Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Το "μετά από πολλά χρόνια" μου άρεσε...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά ειναι σχεδόν βέβαιο οτι το Η/Τ δημιουργεί χρόνια προβλήματα στα αυτιά μας.
Με αυτα που θα ακούσουμε θα κουφαθούμε σίγουρα :D

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Πίστευε αυτούς που αναζητούν την αλήθεια συνεχώς[/size],για το [/size]οτιδήποτε[/size]. Αμφέβαλλε αυτούς που λένε ότι την βρήκαν... ''Αντρέ Ζιντ''[/size]Άμα δεν βγάλουν επίσημα στοιχειά-αποδείξεις για το περιεχόμενο-συστατικά των όλων των υγρών,δεν πιστεύω τίποτα...
[/size]Απλώς, ΑΕΡΟΛΟΓΟΎΝ...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Υποθέτω ότι έχει να κάνει με το απο πάνω ποστ για νερό στον πνεύμονα, παραθέτω πρόχειρη μετάφραση
[size=78%]Οι θανατηφόρες αλήθειες για το νερό[/size]

Γεγονός:Το νερό παράγεται χημικά από την χρήση καυσίμων πυραύλου
Γεγονός:Το νερό είναι βασικό συστατικό ζιζανιοκτόνων και φυτοφαρμάκων
Γεγονός:Υπερβολική κατανάλωση μπορεί να προκαλέσει συχνοουρία, εφίδρωση, ακόμα και θάνατο
Γεγονός:Το νερό είναι η αιτία πνιγμού
Γεγονός:Το 100% των κατα συρροήν δολοφόνων, βιαστών και εμπόρων ναρκωτικών έχουν παραδεχτεί ότι πίνουν νερό
Γεγονός:Το 100% των ανθρώπων που έχουν εκτεθεί σε νερό θα πεθάνουν

Μου θύμισε το κλασσικό:
"Οι παρενέργεις από το αλκοόλ:
Gin με πάγο=τύφλωση
Ουίσκι με πάγο=πονοκέφαλος
Βότκα με πάγο=Αναγούλες
Τεκίλα με πάγο=ζαλάδα
Ρούμι με πάγο=ζάχαρο

Συμπέρασμα: ο πάγος είναι κακός για την υγεία "

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Το άκουσα πριν μερικά λεπτά και πρέπει οπωσδήποτε να το μοιραστώ μαζί σας. Η γυναίκα μου λοιπόν έχει έναν ξάδερφο που την είδα σήμερα με ένα ητ στο χέρι και τις είπε το εξής:Έχει έναν φίλο ο οποίος ατμίζει και πριν λίγο καιρό έπαθε έμφραγμα του μυοκαρδίου. Ο άνθρωπος ανέρωσε ευτυχώς και κάποιος εμπνευσμένος ιατρός του είπε ότι ότι τα έμφραγμα το έπαθε από τα έλαια που έχει το ητ.... Η εύστοχη παρατήρηση της γυναίκας μου ήταν...ευτυχώς που δεν ήσουν μπροστά!!
Για όσους (άσχετους) δεν γνωρίζουν τι είναι τα έλαια του ητ δυστυχώς δεν μπορώ να σας βοηθήσω. Αφού πέρασα ένα μισάωρο περίπου ανήμπορος να κινηθώ από τα γέλια έπρεπε να το ποστάρω. Με τις υγείες μας

Βούτυρα έλαια λίπη !!!  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά γιαυτό μόνο ελαιόλαδο μέσα ελληνικό και καλής ποιότητας :D

Αποσυνδεδεμένος billy

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
 :laugh1: κατάρα στον λαδέμποραααα :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Νομιζω πρεπει να ξεπερασουμε το σταδιο του αστειου και να προχωρησουμε  8)


 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
ένα φίλος πήγε με την γυναίκα του στον γυναικολόγο
και μόλις είδε το Η.Τ. ακολόυθησε ο παρακάτω διάλογος:

Γιατρος-Τι είναι αυτό?
Φίλος -Η.Τ.
Γ-Α έχω ακούσει πολυ καλά λόγια και είναι πολύ καλύτερο απο το Κ.τ.
Φ- Ναι εδω και 6 μήνες που ατμίζω έχω δει διαφορά
Γ- ΑΑΑΑ οχι............ μέχρι τους 6 μήνες είναι καλά .........μετά πρέπει να το πετάξεις
 :confused1: :confused1: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
κάτι τέτοια μου λένε και εμένα  :angry_orange:
αντε πολύ δεν το κρατησες αυτό ...
κοψτο και αυτό...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
πανιος εγο δεν μπορο να καταλαβο το -τι εναι αυτο ολο χημικα τουλαχιστο εγο ξερο τι καπνιζο- (δεν δουλευει το ομεγα)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Το η.τ. δεν ξέρεις τι θα σου κάνει μετά από 20-30-40 χρόνια.
Το κ.τ. ξέρεις. τα γράφει στο πακέτο. Μην ψάχνεσαι...
Πάντως αυτό το πέτα το και αυτό (το ητ) το έχω ακούσει ίσως και περισσότερο από το κόψε το τσιγάρο.
Φαίνεται ότι ο φόβος για το άγνωστο είναι μεγαλύτερος από το φόβο των συνεπειών του κτ...
Άντε βγάλε άκρη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios