vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

466 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Manitou, Buliwyf, goran, Jorge, Geraki

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1725 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 11:48 »
Εγώ πάλι δεν σας καταλαβαίνω καθόλου.. Έχετε την εντύπωση πως επειδή είσαστε μέλη ενός φόρουμ είστε κάτι ξεχωριστό..?? Κάτι πιο "γαμάτο" από κάποιον που δεν είναι μέλος ενός φόρουμ..?? Τι είναι το φόρουμ δλδ..?? Μια "παρέα" ατόμων που συζητάνε πάνω σε ένα συγκεκριμένο θέμα είναι..
Και η κλήρωση είναι απλά μια κλήρωση.. Θα μπορούσε ο δωροθέτης να την κάνει στο FB πχ που γυρνάει κάθε καρυδιας καρύδι και απλά επιλέγει να την κάνει εδώ, που απλά θα βρει άτομα που σίγουρα τους ενδιαφέρει το δώρο..Τι σημαίνει δλδ να έχει γράψει πολλά μηνύματα..??  Αμα πάτε στο πρακτορείο να παίξετε τζόκερ σας ρωτάνε πόσες φορές παίξατε πιο πριν..??
Και μην μου πείτε είναι άλλο πράγμα.. Απλά ο ΟΠΑΠ θέλει μόνο τα λεφτά σας , και ο δωροθέτης εδώ θέλει να σας κάνει συνδρομητές, ώστε να σας ενημερώνει για τα προϊόντα του, με σκοπό πάλι να πάρει τα λεφτά σας στο μέλλον..
Και γιατί λοιπόν να είναι τα μηνύματα που σε κάνουν "γαμάτο" και να μην είναι πόσα λεφτά έχεις ακουμπήσει σε εταιρείες του χώρου..
Ανούσιες συζητήσεις..
Τουλάχιστον ας γράψει και κανένας αυτό που πραγματικά σκέφτεται, πως δεν θέλει κάποιοι να του παίρνουν τις πιθανότητες να κερδίσει κάτι..

Και μην το πάρετε επιθετικά, απλά μου την δίνει να βλέπω ανθρώπους να κρύβονται πίσω από το δάχτυλο τους..

Καλή τύχη στις επόμενες κληρώσεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1726 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 12:04 »
Όλες οι απόψεις σεβαστές. Το ίδιο και όλοι οι τρόποι, είτε τους ορίζει ο δωροθέτης, είτε η διαχείριση. Το μόνο που δεν εξυπηρετεί κανέναν (φόρουμ μέλη και δωροθέτες) παρά μόνο τον μικροαπατεωνακο που το κάνει, είναι οι διπλοί και τριπλοί λογαριασμοί για χρήση σε κληρώσεις. Και αυτό δεν με ενοχλεί γιατί μειώνει πιθανότητες των υπολοίπων, αλλά για την πράξη καθεαυτή.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1727 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 14:12 »
Πρέπει κατά τα πρότυπα του "προσοχη,μονο για γυναικες!" (το οποίο ειλικρινά ΔΕΝ ξέρω τι περιέχει και ούτε θέλω να μάθω, καμένος με 3 γυναίκες σπίτι) να φτιάξουμε το αντίστοιχο "προσοχή, μόνο για άντρες!!!".

 Πειράζει που θέλω να βλέπω μοντέλες με μαγιό να ατμίζουν ?

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1728 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 14:22 »
Εγώ πάλι δεν σας καταλαβαίνω καθόλου.. Έχετε την εντύπωση πως επειδή είσαστε μέλη ενός φόρουμ είστε κάτι ξεχωριστό..?? Κάτι πιο "γαμάτο" από κάποιον που δεν είναι μέλος ενός φόρουμ..?? Τι είναι το φόρουμ δλδ..?? Μια "παρέα" ατόμων που συζητάνε πάνω σε ένα συγκεκριμένο θέμα είναι..
Και η κλήρωση είναι απλά μια κλήρωση.. Θα μπορούσε ο δωροθέτης να την κάνει στο FB πχ που γυρνάει κάθε καρυδιας καρύδι και απλά επιλέγει να την κάνει εδώ, που απλά θα βρει άτομα που σίγουρα τους ενδιαφέρει το δώρο..Τι σημαίνει δλδ να έχει γράψει πολλά μηνύματα..??  Αμα πάτε στο πρακτορείο να παίξετε τζόκερ σας ρωτάνε πόσες φορές παίξατε πιο πριν..??
Και μην μου πείτε είναι άλλο πράγμα.. Απλά ο ΟΠΑΠ θέλει μόνο τα λεφτά σας , και ο δωροθέτης εδώ θέλει να σας κάνει συνδρομητές, ώστε να σας ενημερώνει για τα προϊόντα του, με σκοπό πάλι να πάρει τα λεφτά σας στο μέλλον..
Και γιατί λοιπόν να είναι τα μηνύματα που σε κάνουν "γαμάτο" και να μην είναι πόσα λεφτά έχεις ακουμπήσει σε εταιρείες του χώρου..
Ανούσιες συζητήσεις..
Τουλάχιστον ας γράψει και κανένας αυτό που πραγματικά σκέφτεται, πως δεν θέλει κάποιοι να του παίρνουν τις πιθανότητες να κερδίσει κάτι..

Και μην το πάρετε επιθετικά, απλά μου την δίνει να βλέπω ανθρώπους να κρύβονται πίσω από το δάχτυλο τους..

Καλή τύχη στις επόμενες κληρώσεις :thumpup:


Δεν εχει κανενας προβλημα να δηλωνουν συμμετοχη σε κληρωσεις νεα μελη με ελαχιστα ποστ φιλε μου. Το προβλημα κυριως ειναι με τις διπλοεγγραφες και τριπλοεγγραφες...Δηλαδη ενα μελος εχει εναν κυριο λογαριασμο και αλλο ενα που τον χρησιμοποιει για να αυξανει τις συμμετοχες του στις κληρωσεις! Το θεωρεις σωστο για ολους τους αλλους? Δεν νομιζω... Οπως ακριβως τα λεει chzamp ειναι! Εχει να κανει με την π@@στια που λεμε και οχι με τη μειωση των πιθανοτητων να κερδισεις κατι. Τωρα σχετικα με τα ενεργα και μη ενεργα μελη η προσωπικη μου αποψη ειναι πως δεν πρεπει μονο να παιρνεις αλλα και να δινεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 29, 2016, 15:43 από mel9887 »

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1729 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 14:31 »
Εχει να κανει με την π@@στια που λεμε και οχι με τη μειωση των πιθανοτητων να κερδισεις κατι
Άσχετο-σχετικό, με αφορμή αυτό που έγραψε ο Mel, μόνο εγώ βρίσκω αστείο ότι απαγορεύονται οι βρισίες αλλά επιτρέπονται οταν βάζεις ένα @ ή κάτι τέτοιο; Και δεν το λέω αυτό για να κοπούν και αυτά αλλά να γίνει πιο χαλαρό το moderating σε ό,τι αφορά τα "αθώα" μπινελίκια από τη στιγμή που δεν χρησιμοποιούνται για να προσβάλλουν τον συνομιλητή μας. Στην τελική πρόκειται για φόρουμ που απευθύνεται σε άτομα 18+ λόγω του περιεχομένου του, δεν μου φαίνεται τόσο τρομερό να γράψουμε ένα "πωπω αυτή η γεύση γ@μάει ρε φίλε" χωρίς να βάζουμε ειδικά σύμβολα. Κάπως έτσι δεν μιλάμε άλλωστε και στην καθημερινότητά μας;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1730 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 14:40 »
Ιδιωτικά, με την παρέα τους, μπορεί αρκετοί να εκφράζονται έτσι.
Δημόσια όμως κι αυτοί θα το απέφευγαν. Δεν είμαστε μια μικρή παρέα. Οι αναγνώστες είναι χιλιάδες.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1731 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 15:24 »
Εγώ πάλι δεν σας καταλαβαίνω καθόλου.. Έχετε την εντύπωση πως επειδή είσαστε μέλη ενός φόρουμ είστε κάτι ξεχωριστό..?? Κάτι πιο "γαμάτο" από κάποιον που δεν είναι μέλος ενός φόρουμ..?? Τι είναι το φόρουμ δλδ..?? Μια "παρέα" ατόμων που συζητάνε πάνω σε ένα συγκεκριμένο θέμα είναι..
Δεν είμαστε κάτι πιο γαμάτο, είμαστε κάτι πιο συγκεκριμένο, μια ομάδα με κάποια κοινά. Οι ομάδες μεταφέρουν μια δυναμική. Μπορεί να είναι πολιτική, εμπορική ή άλλου είδους αλλά είναι κάτι τελείως διαφορετικό από 200 ανθρώπους επιλεγμένους τυχαία.
Αν είσαι κάπου με την παρέα σου, σε ένα μαγαζί ας πούμε, και ο μαγαζάτορας κρίνει πως θέλει να κεράσει την παρέα ένα σφηνάκι τότε είναι ηλίθιο ξαφνικά να πεταχτούν από τα δίπλα τραπέζια άσχετοι να κάτσουν τρέχοντας στο δικό σας -και κανείς δεν το κάνει γιατί το ξέρει καλά αυτό. Η παρέα σου δεν είναι καλύτεροι άνθρωποι ή πιο "γαμάτοι", αλλά είναι οι άνθρωποι με τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και όχι άλλα που κάνει τον καταστηματάρχη να κεράσει. Μπορεί να είστε κολλητοί ή να έχετε αφήσει μια περιουσία στο μαγαζί ή να γουστάρει την τύπισσα με τα μαύρα μποτάκια ή να του κάνατε μια χάρη. Οι δίπλα είναι θαυμάσιοι άνθρωποι, αλλά δεν είναι εσείς.

Οπότε δεν την έχουμε δει στραβά με την πάρτη μας ή το φόρουμ -εξάλλου δεν προκύπτει από καμία απολύτως κουβέντα έχει ειπωθεί ποτέ εδώ μέσα. Συνεπώς δεν καταλαβαίνω γιατί απευθύνεσαι μάλλον επιθετικά στους συμφορουμίτες σου...

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1732 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 16:23 »
Big γι αυτό διευκρίνισα, να μην το πάρετε επιθετικά , παρ' όλο που έτσι φαίνεται.. Είναι περισσότερο "αγανάκτηση" - βαρεμάρα να διαβάζω το ίδιο πράγμα..
Δεν μιλάμε προφανώς για τα μέλη που ήρθαν στην παρέα , μετά την απόφαση του μαγαζάτορα να κεράσει, αλλά για τα μέλη που κάθονταν πριν.. Σου έχει τύχει ποτέ να  έρθει ο μαγαζάτορας στην παρέα σου και να πει κερνάω την παρέα, αλλά μόνο όσους ήταν εδώ περισσότερο από 30 λεπτά ή όσους έχουν καταναλώσει πάνω από δύο μπύρες..?? Όχι νομίζω..

Στα διπλά τριπλά fake προφιλ για να αυξήσουν τις συμμετοχές , προφανώς και εγώ διαφωνώ, αλλά μικροαπάτεώνες υπάρχουν παντού.. Εγώ τουλάχιστον έχω μάθει να μην κάνω απατεωνιές ή να κάνω επειδή δεν θέλω  ή θέλω έγω.. Και δεν το συσχετίζω με το τι κάνουν οι άλλοι γύρω μου.. Νομίζω τουλάχιστον αυτό είναι το λογικό..
Δλδ επειδή μέσα στους χίλιους διαγωνιζόμενους μπορεί 5-6 να "κλέψουν" για να πάρουν 2-3 συμμετοχές παραπάνω και τι έγινε..?? Να βγούμε να φωνάζουμε..?? Είναι κανείς εδώ δλδ που έχει πάει να κάνει μήνυση κατ αγνώστου στον εισαγγελέα, επειδή κάποιοι κλέβουν την εφορία..?? Ή κάποιος που αισθάνεται μ@##κας που δεν κλέβει, επειδή κλέβουν κάποιοι άλλοι..??

Και ξανακαταλήγω εκει που κατέληξα και πριν .. Όλο αυτό περι ποσταρισμάτων και συμμετοχών, είναι απλά μια ανούσια συζήτηση..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1733 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 16:42 »
Δεν ειναι ανούσια, διότι την απεμπλέξαμε από το δικαίωμα συμμετοχής σε κληρώσεις. 
Παλιά ήμασταν λιγότεροι, ήταν λιγότερα τα καταστήματα που είχαν πίνακες κι έκαναν κληρώσεις, οπότε τρόπον τινά τις έκαναν για τους πελάτες τους. Πλέον μεγάλωσε η "παρέα" πλήθυναν οι κληρώσεις και είναι ελεύθερες για όλους. Σαφέστατα και οι πιθανότητες να κερδίσει κάποιος όταν γίνονται 7 κληρώσεις το μήνα χωρίς περιορισμούς είναι περισσότερες από όταν γινόταν με περιορισμούς 1 κλήρωση κάθε 3 μήνες. Οπότε ουδείς σκέφτεται ότι "μειώνονται οι πιθανότητές του".
Αλλά έγινε αναφορά στο τι είναι ενεργό μέλος, κάτι που έχει ξαναγίνει στο παρελθόν. Αυτό είναι άσχετο με τις κληρώσεις. Το επιχείρημα "διαβάζω μόνο και καλύπτονται οι απορίες μου χωρίς να χρειαστεί να ρωτήσω κάτι μέσω ποστ, άρα είμαι ενεργός" έχει το αντεπιχείρημα "αφού κάλυψες αρκετές απορίες σου, έχεις αρκετές γνώσεις ώστε να καλύψεις με τη σειρά σου τις απορίες κάποιων άλλων. Μην παίρνεις μόνο, δώσε. Αντί να το κάνουν συνέχεια τα ίδια μέλη, μπορείς να βοηθήσεις κι εσύ με κάποια ποστ, όπως βοηθήθηκες με τη σειρά σου. Αυτό σημαίνει ενεργό μέλος" 
Αυτό, αγαπητέ μου. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Λάβε το ως παρένθεση στο θέμα των κληρώσεων και όχι ως ελιτισμό περί της ταυτότητας των μελών του φόρουμ. 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1734 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 16:55 »
Μα σε αυτά που λες περί ενεργών μελών, συμφωνώ απόλυτα.. Και αν με ρώταγες και την γνώμη μου περι εκκαθάρισης, θα σου έλεγα σβήσε όλα τα ανενεργά μέλη.. Αν κάποιος μόνο διαβάζει, από την στιγμή που το φόρουμ δεν είναι κλειδωμένο, δεν χρειάζεται να είναι μέλος, έτσι μόνο για να λέμε πως έχουμε πολλά μέλη. Αυτό από την πλευρά του φορουμήτη - απλού μέλους..
Αν ήμουν ιδιοκτήτης- διαχειριστής, θα σου έλεγα, ναι, θέλουμε πολλά πολλά μέλη , να φαινόμαστε πως έχουμε δύναμη πολλή, (άσχετα αν είναι πραγματική), και να παίρνουμε ακόμα μεγαλύτερες εκπτώσεις για τα μέλη.. Και να βρούμε τρόπους να γίνουν τα μέλη ενεργά, για να γίνει όντως η δύναμη πραγματική..

Και τα δύο είναι απόλυτα σωστά, το καθένα από την μεριά που το βλέπεις, αλλά και με κοινές γραμμές ώστε να βρεθεί η μέση λύση..
Αλλά είναι εντελώς διαφορετικά , από το  " Κυρία κυρία, γιατί ο γιαννάκης που δεν σηκώνει συχνά το χέρι, μπαίνει στους διαγωνισμούς για δώρα"..


Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1735 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 16:59 »
Σαν προταση νομιζω οτι θα ηταν χρησιμο να υπηρχε δεξια της σελιδας εκεινα τα ''βελακια'' που σε πηγαινουν κατευθειαν στην κορυφη της σελιδας η στο τελος

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1736 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 17:02 »
Arxiloxos δίπλα από τον αριθμό της σελίδας λέει κάτω (αν είσαι επάνω) και πάνω (αν είσαι κάτω).. Αυτό κανει την δουλειά που θες.. ;)

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1737 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 17:26 »
Σαν προταση νομιζω οτι θα ηταν χρησιμο να υπηρχε δεξια της σελιδας εκεινα τα ''βελακια'' που σε πηγαινουν κατευθειαν στην κορυφη της σελιδας η στο τελος

ctrl+home = αρχή της σελίδας
ctrl+end = τέλος της σελίδας

(αν κατάλαβα καλά τι εννοείς)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1738 στις: Μαρτίου 02, 2016, 00:17 »
Ας το αναλύσουμε λιγάκι. Είσαι μέλος σχεδόν δυο μήνες κι έχεις 51 ποστ σε πίνακες που "μετράνε" δλδ όχι εμπορικούς ή χαλαρά θέματα.

Αγαπητή συμφορουμίτισα θες να πείς κάτι, ή απλά έτσι το ανέφερες; Κέρδισα κάτι με τα 51 Ποστ;
Εφόσον μου έκανες και την σχετική "ακτινογραφία",αναφέρω ξεκάθαρα για ποιούς λόγους ασχολήθηκα με το ΗΤ και το φόρουμ
και όλα μου τα ποστ / μηνύματα κλπ είναι σχετικά. Οταν κρίνω σκόπιμο να γράψω κάτι στους εμπόρους θα το γράψω. Για τα χαλαρά θέματα ισχύει το αυτό.
Εκανα παραγγελεία απο συγκεκριμένο μαγαζί που το έμαθα από εδώ, ούτε του ανέφερα περί φόρουμ για πιθανή έκπτωση, ούτε τίποτα.
Τον ευχαρίστησα προσωπικά με email για την εξυπηρέτηση και μια χαρά. Ούτε πήγα στο νήμα του να τους ευχαριστήσω.
Τους ευχαρίστησα σε άλλο σχετικό νήμα που θα τους βοηθήσει περισσότερο....πάντα κατά την αποψή μου.
 Αυτό το πίνακες που "μετράνε" θέλω να πιστεύω οτι μπήκε εκ παραδρομής και δεν έχει σκιές....


Σαφέστατα κι αν έμπαινες στο νήμα του εβίβα να μας απαντήσεις σε κάθε απορία που μπορεί να έχουμε για κάποιο αποτυχημένο στήσιμο, ίσως και να μπουρδολογούσες. Νομίζω όμως ότι η αντίληψη του μέτρου είναι ευδιάκριτη και προτιμότερη από τη σιωπή.
Ακριβώς γι αυτό μίλησα κι εγώ... για το μέτρο. Πουθενά δεν είπα για σιωπή. Απόλυτα σύμφωνος.


Μέλη 2-3 ετών δεν έχουν γνώσεις; Εχουν. Γιατί δεν ποστάρουν, ώστε να λύσουν απορίες κάποιων; 
Μέλη με ελάχιστο χρόνο σύνδεσης στο φόρουμ (φαινεται στα στατιστικά προφίλ) δεν έλυσαν τις δικές τους απορίες διαβάζοντας: περαστικοί είναι από εδώ. 
Οχι ακριβώς αυτό που θα αποκαλούσαμε ενεργά μέλη του φόρουμ, που προσφέρουν σ΄αυτό.
Δεν μπορώ να μπώ στο μυαλό του Τζών Μάλκοβιτς και δεν γνωρίζω τον λόγο για τον οποίο ο καθένας κάνει ότι κάνει.
Αλλωστε το φόρουμ είναι ανοιχτό για να διαβάσει κανείς και χωρίς να είναι μέλος. Εγώ τουλάχιστον 3 μήνες επι καθημερινής βάσης
διάβαζα διάφορα εδώ χωρίς να έχω γραφτεί ως μέλος. Απλά εγώ και οι περισσότεροι υποθέτω έχουμεπρόσβαση στον υπολογιστή μας,
λόγω εργασίας κλπ, 20 ώρες το 24 ωρο. Δεν το έχουν όλοι και δεν μπορώ να τους μεμφθώ.
Η παρέμβασή μου είχε ως γνώμονα την συμμετοχή με ποστ κυρίως νέων μελών με σχετικά ελάχιστο χρόνο (μηνών ή και εβδομάδων) στο φόρουμ
 σε σχέση με τις κληρώσεις που ανέφερε ο φίλος. Εθεσα κάποιες παραμέτρους που αν γίνουν κανόνας του φόρουμ πιθανότατα θα αποκλείσουν
πολλά νέα μέλη εν δυνάμει πολύ ενεργούς χρήστες. Γι αυτό και ανέφερα ότι όλα θέλουν τον χρόνο τους. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα αλλά
όπως ανέφερα έχω "ευαισθησία" στους αποκλεισμούς και χωρίς βέβαια ιδιαίτερο λόγο.
Απο την στιγμή που δεν είναι κανόνας....κανένα πρόβλημα.
Συμφωνώ 100% μαζί σου (δεν το χρειάζεσαι άλλωστε) στο θέμα των παλαιών εγγεγραμμένων που είναι τρόπον τεινά εξαφανισμένοι.
Αλλο θέμα και σαφέστατα μπορούν να γίνουν πολλά στο θέμα αυτό.
Υπάρχουν και οι "εξυπνάκηδες"...οκ, παντού και πάντα θα υπάρχουν...και οι 2πλο εγγραφές. Οκ κι αυτό υπάρχει αλλά υπάρχουν τρόποι για τους κλώνους..τεχνικά..
Βασικά δεν πολυδιαφωνούμε στο ζουμί.....για το ρύζι στην σούπα συζητάμε, γλασέ ή νυχάκι...


Σήμερα όμως, με τα social media σε τροχιά ανάπτυξης......... FB επίσης. Είναι ένας νέος τρόπος προβολής.
Το κατέχω το αντικείμενο αρκετά.... .
Το γνωρίζεις άλλωστε ότι οι δωροθέτες έμποροι θέλουν όλους τους εν δυμάμει πελάτες τους να συμμετέχουν και δεν τους πολυαπασχολούν
αν είναι μιά μέρα στο φόρουμ ή 1000 ή μ΄ένα ποστ ή 1εκ. Σαφέστατα δικαίωμά τους να βάλουν και ότι περιορισμούς θέλουν.
Δεν μας πέφτει λόγος. Περισσότερο ασχολούμαστε οι χρήστες μ΄αυτό παρά οι δωροθέτες.

Εκανες ποτέ κλικ στο banner Lucky Vaper? Στην αριστερή στήλη του φόρουμ; Κάνε, έχει κι άλλες κληρώσεις
Γιατί να το κάνω; Πρέπει; μπορεί αργότερα, αύριο, σε μια εβδομάδα σ΄ ένα μήνα.....1 χρόνο... :)

Φιλικά πάντα και χωρίς έριδες....δεν τις θέλω και δεν τις χρειαζόμαστε :)
 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1739 στις: Μαρτίου 02, 2016, 00:39 »

Στους πινακες των εμπορων δεν καταμετρωνται τα ποστ. Εισαι νεο μελος και δεν το γνωριζεις. Να σου λυθει η απορια μη σκεφτεσαι αλλα.
51 ποστ σε δυο μηνες δε σου αποφερουν κατι. Η μαλλον θα σου επιτρεψουν να βλεπεις τις αγγελιες μολις κλεισεις τριμηνο στο φορουμ. Κυριως ομως δειχνουν οτι εισαι ενεργο μελος. Φανταζομαι οτι θα συμφωνησεις μαζι μου οτι 50 ποστ σε 50 ημερες δε σημαινουν απαραιτητα μπουρδολογια. Τη λεξη τη δανειστηκα απο σενα.
Αν τωρα τα ποστ σου παραμεινουν τοσα μετα απο δυο χρονια τοτε δε θα εισαι πια ενεργο μελος.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem