vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

430 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Jorge, Ηρακλης

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1560 στις: Αυγούστου 12, 2014, 02:59 »
το εικονίδιο για το BRAVO γνώμη μου πρέπει να βρίσκεται στο κάτω μέρος του ποστ ώστε ειδικά σε μεγάλα κείμενα να βρίσκεται εύκολα 8)

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1561 στις: Αυγούστου 12, 2014, 10:42 »
Καλημεραααα!

Καλα ντες μη "βαρατε"!
Χαχαχαχαχαχαχα! Πλακα κανω ετσι...; Σωστα ολα τα οσα ειπατε. Οντως το φορουμ δεν ειναι φορουμ αγγελιων, αλλα μιας και ειμαι γραμμενος και σε αλλα (εκτος ηλεκτρονικου τσιγαρου), ειχα δει πως εκει ειναι καπως πιο... κατηγοριοποιημενες ανα μερος οι αγγελιες. Γι'αυτο το ειπα. :)

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1562 στις: Αυγούστου 12, 2014, 16:34 »
το εικονίδιο για το BRAVO γνώμη μου πρέπει να βρίσκεται στο κάτω μέρος του ποστ ώστε ειδικά σε μεγάλα κείμενα να βρίσκεται εύκολα 8)

Κι εγώ θα το 'θελα εκεί.  :yes:
Θα δούμε αν γίνεται. Όχι τώρα όμως. Θα αργήσει λιγάκι.

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1563 στις: Αυγούστου 12, 2014, 19:03 »
Για τη επιστροφη της λειτουργιας του "μπραβο"στο Tapatalk μπορει να γινει κατι;Ηταν πολυ βολικο για οσους παρακολουθουν απο κινητο.

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1564 στις: Αυγούστου 13, 2014, 18:12 »
Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τον αριθμό των posts που πρέπει να κάνει ένα νέο μέλος προκειμένου να μπορεί να βλέπει τις αγγελίες (νομίζω 50). Επειδή είμαι νέος στο forum και όταν γράφω κάτι (εκτός αποριών), θέλω να είναι σωστό, μετά από ένα διάστημα δοκιμής - επαφής με το αντικείμενο. Οπότε τα 50 posts φαντάζουν πολύ μακρινά για εμένα. Αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα συγχωρέστε με, το νήμα είναι τεράστιο. Με όλο τον σεβασμό στους φίλους διαχειριστές.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1565 στις: Αυγούστου 13, 2014, 18:22 »
Όπως εξήγησα και στο ποστ 1559, το φόρουμ δεν είναι φόρουμ αγγελιών. Οι αγγελίες σύμφωνα με τον κανονισμό, αποτελούν προνόμιο των παλιών και ενεργών μελών. Το "παλιών" τεκμηριώνεται με την τρίμηνη τουλάχιστον εγγραφή και το "ενεργών" με τον αριθμό των 50 ποστ με ουσία!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1566 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 16:03 »
Μια ερώτηση (για κάτι που μάλλον είναι αδύνατο):

Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν υπήρχε τρόπος να μπορούμε να "σημαδεύουμε" κάποια μέλη, εκτός της επιλογής "φίλος" που σου βγάζει το πράσινο σημαδάκι δίπλα στο όνομα. Κάποιο άλλο χρώμα ή σύμβολο θα μπορούσε να σηματοδοτεί κάτι που μας ενδιαφέρει. Ας πούμε, αν είχα επιλογή μπορεί να έβαζα κόκκινη ταμπελίτσα σε όσα μέλη είχαν ίδιο στήσιμο με μένα, μαύρη σε όσους ντριπάρουν, κίτρινη σε κάποιον που μένει στη γειτονιά μου.

Δεν εννοώ προκαθορισμένες κατηγορίες, απλά τη δυνατότητα να σημαδεύεις με κάποιο προσωπικό τρόπο συμφορουμίτες που σε ενδιαφέρουν για να μην ξεχνάς. Υπάρχει plugin της πλατφόρμας που να δίνει τέτοια δυνατότητα; Αν τυχόν υπάρχει, σας ενδιαφέρει;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1567 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 12:54 »

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα πατώντας "Εμφάνιση μη αναγνωσμένων" (κάτω από τα ΠΜ) και μετά στο τέλος της Λίστας κάτω δεξιά το πράσινο κουμπάκι που λέει: "όλα τα μη αναγνωσμένα μηνύματα... και σου εμφανίζει ότι δεν έχεις δει όσο παλιό και αν είναι...
Προσπαθώ κι εγω να παρακολουθώ τις συζητήσεις του forum με τα "μη αναγνωσμένα". Όταν θέλω να δώ περισσότερα μηνύματα πατάω το πράσινο "όλα τα μη αναγνωσμένα μηνύματα", όμως εμφανίζονται και αυτά που έχω διαβάσει. Μήπως δεν έχω καταλάβει τη λειτουργία του?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1568 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 13:00 »
Αυτό που αναφέρεις με το κουμπί "Όλα τα μη αναγνωσμένα", έχει πολύ καιρό που μας δυσκολεύει.
Γίνονται προσπάθειες να διορθωθεί.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1569 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 09:02 »
Μερικές φορές γράφω σε κάποιο θέμα και δεν εμφανίζεται στα "τελευταία θέματα". Πρόκειται για κάποιο πρόβλημα ή υπάρχει λόγος (για παράδειγμα, το περιεχόμενο του θέματος )? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1570 στις: Οκτωβρίου 03, 2014, 10:39 »
Δεν εμφανίζονται όσα είναι στους πίνακες "ανένταχτα" και "άσχετα".

Αποσυνδεδεμένος mateo

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • new but trying to stay tuned!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1571 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 18:04 »
Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τον αριθμό των posts που πρέπει να κάνει ένα νέο μέλος προκειμένου να μπορεί να βλέπει τις αγγελίες (νομίζω 50). Επειδή είμαι νέος στο forum και όταν γράφω κάτι (εκτός αποριών), θέλω να είναι σωστό, μετά από ένα διάστημα δοκιμής - επαφής με το αντικείμενο. Οπότε τα 50 posts φαντάζουν πολύ μακρινά για εμένα. Αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα συγχωρέστε με, το νήμα είναι τεράστιο. Με όλο τον σεβασμό στους φίλους διαχειριστές.


δεν θα ήταν όμως καλύτερο το "προνόμιο" αν είχαν μεγαλύτερο κοινό σε αυτά που πουλάνε;




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1572 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 19:16 »
Το "προνόμιο" όπως το εννοεί ο κανονισμός, είναι για τον αγοραστή. Αυτός απολαμβάνει το προνόμιο να βρει κάτι μεταχειρισμένο σε σαφώς χαμηλότερη τιμή από το να ήταν καινούριο. Επίσης, ο κανονισμός αυτός, όπως και όλοι οι κανονισμοί του φόρουμ, δεν έπεσε καρφωτός από τον ουρανό. Είναι αποτέλεσμα της προσεκτικής παρακολούθησης του φόρουμ και του πως λειτουργεί. Γι αυτό και οι κανονισμοί, δεν είναι "γραμμένοι στην πέτρα" αλλά αν αυτό κριθεί απαραίτητο ή απλά λειτουργικό, μπορούν να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή, κάποιοι να προστεθούν και, σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις,  κάποιοι να καταργηθούν.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1573 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 00:42 »
Εμένα πάντως αυτός ο κανόνας μόνο καλό μου έκανε!!!!! Με τόσο διάβασμα, απορίες, μπανιστήρι σε ερωτοαπαντήσεις και στιχομυθείες, reviews από χρήστες, και πολύ βοήθεια από συμφορουμήτες, όταν έφτασα με το καλό το όριο είχα πιο μεστή γνώση, για το τί ήθελα. Και το ωράιο έιναι ότι δεν ήξερα ότι υπάρχουν και αγγελίες ( ή τουλάχιστον κάπου το έιδα και το ξέχασα) και με εξυπηρέτησε τέλεια στην χρονική περίοδο που μου φανήκαν( στα ξαφνικά :)) ).

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1574 στις: Απριλίου 23, 2015, 16:47 »
Στα προσωπικά μηνύματα, θα προτιμούσα το περιβάλλον να είναι όπως του φόρουμ.
Δηλαδή να εμφανίζεται σε σειρά η συνομιλία μεταξύ των δυο μελών, που αφορά.


Επίσης ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, είναι πως μερικές φορές, την ώρα που γράφω ( σε pm και forum ) μετά την τελεία να μου αλλάζει το μέγεθος της γραμματοσειράς και τα γράμματα να γίνονται πολύ μικρά.
Σβήνω την πρόταση, πάω να ξαναγράψω και πάλι τα ίδια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem