vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

439 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, trabaman, manoslykos, vsotos, camber

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1455 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 10:08 »
Μια χαρά είναι το φόρουμ τεχνικά έτσι όπως είναι.
Η πρόταση για αλλαγή της πλατφόρμας μου θυμίζει διάφορα ρητά:
Το καλύτερο είναι εχθρός του καλού,
ομάδα που νικάει δεν την αλλάζεις,
ένα μωρό που κοιμάται δεν το πειράζεις...


Μια χαρά είμαστε κι έτσι. Η μεταφορά σε νέο λειτουργικό μου θυμίζει τους ασκούς του Αιόλου. Υπάρχει απίστευτος όγκος πληροφορίας και μεγάλη διακλάδωση σε πίνακες, υποπίνακες, νήματα.


Πέρσι τέτοιο καιρό έγινε μεταφορά σε καινούριο μεγαλύτερο σέρβερ, κάτι δεν πήγε καλά, για μέρες υπολειτουργούσαμε, στο τέλος, Πρωτοχρονιάτικα μείναμε 2-3 μέρες χωρίς φόρουμ.


ο Ατμός έβγαζε καπνούς από τα αυτιά του, ήταν με υπογλώσσια, στα πρόθυρα εγκεφαλικού, άσπρισαν τα μαλλιά του.... όχι δεν του εύχομαι έστω να ρισκάρει να το ξαναπεράσει για να βολευόμαστε εμείς λίγο καλύτερα, αν κι αυτό.
Νικοτίνη 100ρα θα αρχίσει να κάνει, αναραίωτη σε pg!


Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1456 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:06 »
Καλησπέρα . Λοιπόν βλέπω τελευταία να έχει γίνει χαμός με τις κληρώσεις και τις συμμετοχές σε αυτούς από δήθεν περαστικούς από το φόρουμ που θέλουν μόνο τα δώρα! Και πως κρίνουμε το θέμα των περαστικών ; Προσωπικά βάση στατιστικών για περίπου ένα χρόνο μέλος θεωρούμε περαστικός από εδώ  Τις πιο πολλές φορές παλιότερα ερχομουν ως επισκέπτης παρ όλο που είχα λογαριασμό , αντλουσα πολλές και πολύ χρήσιμες πληροφορίες που με βοήθησαν σε όλα όσο είμαι ατμιστης. Μπράβο σε όλα τα παιδιά του φόρουμ ! Οπότε ρώτησα κάτι αμέσως πήρα τις απαντήσεις και τη βοήθεια που χρειάζομαι από τους γνωστες! ΑΛΛΑ αν εγώ δεν είμαι γνωστης πρέπει να έχω 100-200- 4000 μηνύματα για να είμαι ενεργό μέλος ;;; Να λέω τι ;; Οταν μπορώ και γνωρίζω ναι θα κάνω κάποια ποστ όπως και όταν θέλω να ρωτήσω κάτι ! Ειναι το πρώτο φόρουμ στο οποίο είμαι μέλος και αισθάνομαι ότι έχω παρέα σε αυτό που διάλεξα, έχω πάρει σχεδόν όλες μου τις αποφάσεις από πληροφορίες μέσα από αυτό το φόρουμ , το οποίο με έχει βοηθήσει πολύ στο να λατρεψω το ατμισμα! Αλλά δε μπορω να νιώθω άσχημα που έλαβα συμμετοχή σε κάποιες κληρώσεις !! Δεν μπορω να γράφω χωρίς λόγο σε όλα τα νήματα για να έχω μηνύματα και να είμαι το super ενεργό μέλος του φόρουμ.  Αυτά έτσι μου βγήκαν τον τελευταίο καιρό και τα λέω γιατί έχει γίνει χαμός με αυτές τις κληρώσεις και τους κυνηγούς δώρων . Θέλω να πω και πάλι ότι τα όσα μου έχει προσφέρει το φόρουμ ειναι ανεκτίμητα και ας μην φαίνεται αυτό στο προφίλ μου , και επειδή διαβάζω πολύ τωρα τελευταία νιώθω και τυχερός για τα μέλη τα οποία ειναι πρόθυμα να βοηθήσουν πάντα !!! Keep going keep vaping!!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1457 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:16 »
Δεν είναι μόνο τα μηνύματα που παίζουν ρόλο σε ένα μέλος αν είναι ή όχι ενεργό.
Αν έχεις 12 μήνες στο φόρουμ και έχεις χρόνο σύνδεσης 12 ώρες, αυτό σημαίνει μία ώρα το μήνα. Αν μπαίνεις μόνο όταν έχει κληρώσεις, τι λες, μπορείς να θεωρηθείς ενεργό μέλος του φόρουμ;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1458 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:16 »
"Περαστικοι" και ειμαστε νομίζω ΟΛΟΙ συμφωνοι σε αυτό, χαραντηρίστηκαν οσοι εκαναν εγγραφή ισως και μετά την ανακοινωση της διεξαγωγής των κληρώσεων και τα ΜΟΝΑ τους μηνυματα ηταν σε αυτές τις κληρώσεις.
Δεν νομίζω να διαφωνεί κανεις σε αυτό.
Υπήρχαν αλλοι απ την αλλη μεριά που ήταν γραμμενοι ενα χρόνο ας πουμε, αλλα τα στατιστικά τους εδειχναν οτι είχαν περάσει ΕΛΑΧΙΣΤΟ χρόνο στο φόρουμ, οπότε ουτε καν ως αναγνωστες, και απο τα 10 πχ μηνυματά τους τα 8 ηταν στις ιδιες κληρώσεις. ουτε σε αυτούς ελπίζω να διαφωνεί κανεις.
Απο κεί και πέρα, το θέμα "ενεργό" μελος είναι πιο πολυδιάστατο.
Είσαι ενα χρόνο μέλος. Δείχνει να εχεις περάσει πολύ χρόνο στο φόρουμ.
Είσαι ομως στα αλήθεια "ενεργό" μελος οταν δεν συνεισφέρεις και με τα δικά σου γραπτά?
Δεν θεωρώ σε καμμια περίπτωση οτι ΠΡΕΠΕΙ να γραφει κάποιος! Μην παρεξηγούμαι. Οποιος καλύπτεται απο τα γραπτά των αλλων πολύ καλά κανει, και χαιρόμαστε που γίνεται! Αλλα ορισμένα νήματα ή πίνακες όπως οι αγγελίες ας πούμε εχουν την εννοια της "¨προσφοράς" σε παλαιότερα και κυρίως ενεργά μέλη! Και δυστυχώς ή ευτυχώς, με κάποιο τρόπο έστω τον καλύτερο δυνατό πρεπει να γίνεται ο διαχωρισμός, γιατι σε μια κλήρωση ας πουμε καταλαβαίνουμε νομίζω όλοι οτι είναι φύσει αδύνατον να τσεκάρουμε τα στατιστικά ενός ενός των συμμετεχόντων.
Για την ιστορία.
Μονο οι δύο πρώτες κατηγορίες που ανέφερα, είναι που αφαιρέθηκαν απο την συμμετοχή στις τελευταίες κληρώσεις. Σε καμμια περίπτωση δέν αφαιρέθηκε συμμετοχή μελους που φαίνεται ενεργό πολύ πιο πρίν και πολύ περισσότερο απο τις ημερομηνιες διεξαγωγής ασχετα αν τα στατιστικά του υπολείπονται αλλων μελών.


φτου.. για 30 δευτερόλεπτα δεν πρόλαβα.. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1459 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:19 »
Φιλε Anathema λιθαρακι λιθαρακι χτιζεται το φορουμ...με τις λιγες γνωσεις του καθενος..με τις μικρες λεπτομεριες και τις προσωπικες αποψεις πανω στα θεματα του η.τ. Τις λιγες γνωσεις που εχει ο καθενας μας καταθετει και απο εκει και περα το να εισαι ενεργο μελος ειναι η συμμετοχη ειναι ο διαλογος σε πολλα ζητηματα που σχετικα με το η.τ. Εχεις δικιο οτι δεν χρειαζεται να γραφεις χωρις λογο στα διαφορα νηματα για τον αριθμο μηνυματων, οταν θελεις γραφε για να συμμετεχεις στην κοινοτητα που εχει δημιουργηθει εδω. Εμεις θα χαρουμε να συνομιλουμε μαζι σου..το θεμα τον κληρωσεων ειναι μικρο κεφαλαιο για το φορουμ σε σχεση με το τι εχει δημιουργηθει εδω μεσα (ΙΜΗΟ)

φτου.. για 30 δευτερόλεπτα δεν πρόλαβα.. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:
εγω επεσα εξω για ολοκληρα λεπτα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1460 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:32 »
Το φόρουμ πιστεύω ειναι για να βοηθάμε και να βοηθηθουμε ! Σωστά μέχρι εδώ ; Αν λοιπόν όπως είπα δεν έχω τις γνώσεις πως μπορω να ποσταρω συνεχώς μηνύματα ; Αρα δε γνωρίζω = αδιαφορώ;;;; Αν έχω απορία την άποια την έχει πάντα και άλλος και έχει απαντηθεί και πάρω απάντηση σε ένα λεπτό αδιαφορώ ;;;; Η πρέπει σε κάθε νήμα να λέγονται τα ίδια και τα ίδια σε κάθε μέλος ξεχωριστά ;;;
Και επίσης έχουμε και τα γρήγορα πιστόλια εδώ μέσα που δίνουν απαντήσεις στο λεπτό ( πραγμα πολυ καλο )θα πρέπει και εγω να απαντήσω από κάτω για να μην αδιαφορώ ;;;; Απλά θέλω να πω ότι ναι με ενοχλεί που θεωρούμε περαστικός βάση στατιστικών από δώ , από το φόρουμ που όπως είπα εκτιμώ πολύ και θα συνεχίσω να το παρακολουθώ είτε ως μέλος είτε ως επισκέπτης !

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1461 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:35 »
μα ποιος λεει οτι αδιαφορείς? Γιατι κολλας σε αυτό?
Απο τα στατιστικά μας φαινόμαστε ολοι αν αδιαφορουμε η οχι!
Γιατι κολλας σε αυτό?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1462 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:36 »
σε καμια περιπτωση "δε γνωρίζω = αδιαφορώ". Παμπολα πραγματα δεν γνωριζω και εγω και τα ρωταω και τα συζηταω. Κανεις δεν θελει να μειωσει καποιον εδω, ουτε νεο ουτε παλιο. Απο την αλλη το φορουμ δεν ειναι μονο οι ατμοποιητες και οι μπαταριες..εχουμε μεγαλους πινακες νεων μελων και για γενικα του η.τ. Δεν ειναι θεμα γνωσεων μονο η συμμετοχη...εγω απλα αυτο ηθελα να σου πω. Απο εκει και περα ο καθενας οτι χρονο και διαθεση εχει την διαθετει, δεν ειναι κατι απαξιωτικό στην ιστορια..δεν μειωνεται κανενας.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1463 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:50 »
μα ποιος λεει οτι αδιαφορείς? Γιατι κολλας σε αυτό?
Απο τα στατιστικά μας φαινόμαστε ολοι αν αδιαφορουμε η οχι!
Γιατι κολλας σε αυτό?



Ακριβώς τα στατιστικά μου λένε ότι αδιαφορώ ... Πράγμα που δεν ισχύει ! Οπου σταθώ και μιλάω για το Ηλ τσιγάρο τη φράση " στο e kapnisma" διάβασα αυτό , λένε ότι , προτείνουν να κτλπ θα την επαναλάβω πολλές φορές! Ολα αυτά δεν τα λέω προσωπικά για μένα , πιστεύω πως θα υπάρχουν πολλοί στην ίδια θέση !
Το φόρουμ αυτό ειναι η βίβλος του Ηλ τσιγάρου και οπότε χρειάζομαι κάτι θα είμαι εδώ ! Μακάρι να μπορέσω και εγω να δώσω βοήθεια σε κάποιο μέλος όταν την χρειαστεί !!



Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1464 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:56 »
Αν τα στατιστικά σου λενε οτι μπαινεις με μεσο όρο 3λεπτά τη μερα ας πουμε ε, δεν μπορει να θεωρηθείς και ενεργό μελος. λογικο δεν ειναι?
παρ ολα αυτά κανεις δεν είπε οτι αδιαφορείς.
Αλλο το συμμετέχω λίγο και αλλο το αδιαφορώ! Ειναι τεράστια η απόσταση!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1465 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 03:57 »
θα μπορεσεις φιλε μου.... ολοι εχουμε αισθανθει ετσι και ολοι φυσικα εχουν περασει απο το σταδιο "μικρων" στατιστικων. Αν δεν νιωθεις μεσα σου αδιαφορια, προσπερασε τα ολα και απολαυσε την συμμετοχη σου εδω. Αν παλι, θελεις απλα να παιρνεις καποιες πληροφοριες..αυτες ειναι διαθεσιμες. Οταν θα νιωσεις οτι μπορεις να δωσεις καποιες πληροφοριες σε αλλα μελη αυτα με χαρα θα το δεχτουν.

Το θεμα των κληρωσεων που αρχικα εθιξες, ειναι αλλο θεμα. Εκει, εχουν στηθει καποιες προυποθεσεις. Αν τις καλυπτεις εχει καλως, αν οχι τοτε σε καποια επομενη ;)

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1466 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:03 »
Γεια χαρα αλανια συμφορμυριδες!!!!
Πιος θελω να ΞΕΡΩ πιος ΤΟΛΜΗΣΕ να μου κοψει απο τα 293 τουλαχιστον αχρησιμοποιητα με ορθογραφικα λαθη μυνηματα μου εδω και 1,μιση χρονο... να μου κοψει τουλαχιστον τα 80 και να μοιαζω με νεουδι Ε???Πιος???Θα γεινει τις εκδιδομενης γυναικος το σιδιρουν κικλιδομα σημερις!!Ε?
ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ :bye:
 

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:07 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1467 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:04 »

Απο τα στατιστικά μας φαινόμαστε ολοι αν αδιαφορουμε η οχι!


Εσύ το είπες !
Οκ ας μη γίνει και θέμα τωρα ! Είπα κάτι που προσωπικά με ενόχλησε. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ! Θα τα λέμε ....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1468 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:16 »
Danny, μην εξάπτεσαι. Εγώ πήγα 900 μηνύματα πλην.
Είχε ανακοινωθεί 2 μήνες πριν το θέμα: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg519370.html#msg519370

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1469 στις: Ιανουαρίου 07, 2013, 04:34 »
900???
Εγω Atmos θα ειχα αυτοκτονηση :)) 8)
 
Τελος... αλλου παει η ορθογραφεια μου αλλα οκ...
 
Καλο βραδυ παρεα μου!γιατι αν βρω το καταληλο νημα θα παρεκτραπω ασχημα...
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem