vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

457 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, Buliwyf, goran, Jorge, manoslykos

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1380 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 10:53 »
δεν με ενδιαφερει να σχολιασω αυτη σου την δηλωση φιλε μου..
σχολιασα το "στα τεσσερα χρονια φιλε μου οι πιο πολλοι εχετε γινει εμποροι." ΔΕΝ εχουμε γινει. Εισαι υπερβολικος και ισοπεδοτικος. Και στην τελικη αγγιζεις τα ορια της λασπολογιας. Μην αναφερεσαι στους αλλους, ασχολησου με τα θεματα που αναπτυσσονται οχι με τους ανθρωπους που συμμετεχουν εδω μεσα. Ας σταματησουν οι προσωπικες επιθεσεις..

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1381 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:00 »
Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου, αν κάποιος εδώ μέσα, από την γνώση και την εμπειρία που απέκτησε, δημιούργησε μια καλή συσκευή, που βοήθησε κόσμο να απαλλαγεί από το κ.τ..

Επίσης, προσωπικά, απεχθάνομαι τις γενικεύσεις. Οι γενικεύσεις έφεραν και την χώρα μας στο σημείο που βρίσκεται, "εδώ είναι Ελλάδα" και καθαρίσαμε, πάμε γιάλλα και δεν τρέχει τίποτα. Ολα έχουν ονοματεπώνυμο, ή αν θέλετε στο φόρουμ, όλα έχουν nickname.

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1382 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:09 »
Έχει δίκιο ο φίλος από την άποψη ότι το κάθε μαγαζί - κατασκευαστής είναι διαχειριστής στο νήμα του, αλλά αυτό (μας αρέσει ή όχι)  είναι μέρος της λειτουργίας του φόρουμ, ας του εξηγήσουμε λοιπόν:

@antonios-anna: Φίλε μου οι διαχειριστές του φόρουμ σαν σύνολο (και όχι του νήματος μαγαζιού ή κατασκευαστή) ΔΕΝ είναι μαγαζάτορες ή κατασκευαστές και είμαστε αρκετοί ακόμα εδώ μέσα παλιοί (όχι διαχειριστές) που δεν έχουμε σχέση επαγγελματικά με το χώρο αλλά είναι το μεράκι μας.
Οι διαχειριστές προσπαθούν φιλότιμα να κουμαντάρουν αυτό το τεράστιο φόρουμ και δεν έχουν σχέση με το εμπόριο, πολλές φορές θα τους δεις να παρεμβαίνουν ενάντια σε φίλους τους, μην τους μπερδεύεις λοιπόν με τους άλλους....

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1383 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:14 »
Ας μην δώσουμε άλλη συνέχεια , το μέλος δεν γνώριζε πως τα καταστήματα συντονίζουν τον
ΠΙΝΑΚΑ τους με αποτέλεσμα να έχει μπερδευτεί.
Δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις  8)

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1384 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:25 »
Το χουμε πει και παλιότερα, ας το ξαναπουμε...
Μηπως ειναι ωρα να αλλάξει ο τίτλος του φόρουμ;
Να γίνει λίγο πιο εύηχος και πιο ΄΄διεθνής΄΄;

Κατι σε Greek e-cig forum ή Greek vape ή κάτι άλλο σχετικό ;

Σκέφτομαι ότι όταν μιλάμε με κάποιον και τον ενημερώνουμε  ότι υπάρχει το φόρουμ, είναι πολύ πιο εύκολο να θυμηθεί το "e-kapnisma.gr" παρά ο,τιδήποτε άλλο, έστω κι αν είναι σωστότερο γλωσσικά ή σημειολογικά. Η λέξη "κάπνισμα" είναι πιο οικεία βλέπεις...

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1385 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:26 »
παιιδια συγνωμη εκανα λαθος διαβαζα συντονηστης και νομιζα οτι ειναι για ολο το φορουμ.

δεν με πειραζει που μερικοι που ηταν απλα μελοι ανοιξαν μαγαζια με κατι που τους αρεσει αλλα τους λεω και μπραβο.εγω λεω την αποψη μου οτι ειναι καλο να υπαρχουν ομαδικες σε ενα φορουμ αφου ειναι προς συμφερον των μελων του.
νομιζω οτι μια ομαδικη δεν ειναι παρανομη αφου περναει τελωνιο.εχω λαθος?

συγχώνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:58 από petra »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1386 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:35 »
Δεν περνουν ολες ομως τελωνείο!
Το "παρανομον" μιας ομαδικής εγκειται σε πολλά και όχι μονο σε αυτό!
Ξαναπαραθέτω Αυτό για οσους δεν το εχουν δεί.


Το λέω εδώ στα μέλη που είναι παλιότερα και ζητάω τη στήριξή τους.
Έχουμε πληροφορίες ότι το φόρουμ θα μπει στο μικροσκόπιο κάποιων υπηρεσιών.
Για να μη βρω κι εγώ τον μπελά μου αλλά και κάποια μέλη που σκέφτονται να οργανώσουν ομαδικές παραγγελίες, όποιος θέλει, θα τις κάνει σε επίπεδο παρέας και εκτός φόρουμ χωρίς αναφορές εδώ μέσα. Το φόρουμ δε θέλουμε να έχει καμία σχέση μ' αυτά.
Ελπίζω στην κατανόησή σας.


Οταν ενα UkVapers κλείνει απο τα τερτίπια ενός ιδιώτη που έχει μια εταιρία και την ορεξη για κυνήγι, σκέψου πόσο πιο ευκολο είναι αν σε βαλει στο μάτι μια υπηρεσία!
Για τον φόβο των ιουδαίων, προσωπικά δεν θα ήθελα να καταλήξουμε εκεί! Και οποιος με ξέρει ξέρει ποσο φανατικά Υπέρ των ομαδικών ήμουν και θα είμαι.

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1387 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:39 »
Θα πρέπει να αλλαξει ο τίτλος σε

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Εμπορικού Κέντρου


 ;D ;D

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1388 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:47 »
αν δεν περναει μια παραγκελια απο το τελωνιο ας ειναι ομαδικη η ατομικη φτεμε εμεις η το μαγαζη του εξοτερικου?απλος ρωταω.δεν επιμενω για τις ομαδικες ετσι και αλλιος δεν πολυψωνιζω εκτος απο αναλωσιμα και παντα απο Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1389 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 11:56 »
Ας το παρουμε λίγο πιο γενικά.
Αν μαζευτούμε 5-10 άτομα, παρουμε απο κατι είτε ακριβό είτε φτηνό, σε "ανθρώπινες" ποσότητες, και γλυτώνουμε μεταφορικά κλπ, δέν ενοχλούμε κανέναν βέβαια. τα δέματα περνάνε τελωνείο και ανόιγονται, απο κάποιο επίπεδο τιμής και πάνω. Πράγμα που σημαίνει οτι τις περισσότερες φορές, γράφεται αλλη τιμή στο πακέτο. 1ο φάουλ.
Απο την αλλη, εχουμε δεί ομαδικές να το παρακάνουν, εισάγοντας 1000 και 2000 τεμάχια ατμοποιητών, μερικά χιλιόμετρα συρμάτων κλπ. 2ο φάουλ.
Ποιος ΔΕΝ θα το θεωρήσει παρεμπόριο κάτι σε τέτοιοες ποσότητες? η σε τέτοιες αξίες?
Και αν επέμβει υπογείως ένας εμπορος πλέον, θα το κάνει έτσι οπως θα το εκανε σε οποιονδήποτε ανταγωνιστή του. Γιατι αν εισάγεις 50 και 100 μοντ ας πουμε, η ομαδική είναι ευθέως ανταγωνιστής. Και χωρίς να πληρώνει τίποτα απο τα συνήθη που πληρώνει ενας κανονικός εμπορος.
Μπορει εμας τους καταναλωτές να μας συμφέρει, αλλα δεν μπορούμε να έχουμε την απαίτηση να μην κινηθεί κανείς οταν το διαπιστώσει.
Το θεμα μας είναι στις ομαδικές να ΜΗΝ περνουν τελωνείο υποτίθεται γιατι αν περάσουν δεν ξερεις ποτέ, το τι καπέλο θα φάνε. Και εκεί για ορισμένους που ίσως παρακολουθούν ειναι το μεγαλύτερο φάουλ.
με συνέπειες που δέν ξερει κανεις ποιοες μπορεί να είναι, και το που θα αποδωθουν οι ευθύνες.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1390 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 12:02 »
Ενω στο προηγουμενο σου σχολιο συμφωνω 100%

Σε αυτο ειναι περιπου ετσι φιλε Αλεξ... αλλα δεν ειναι ο χωρος να το συζητησουμε.

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1391 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 12:07 »
ok  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1392 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 12:19 »

Ειναι κανονισμος του φορουμ οι εμποροι να ειναι υπευθυνοι συντονιστικα για τους πινακες.



Στους κανονισμούς για εμπόρους με e-shop προστέθηκε το παρακάτω:

Εφόσον επιθυμείτε (ως έμπορος δικτυακού καταστήματος που διαθέτετε και φυσικό κατάστημα) μπορείτε να δημοσιεύσετε και το φυσικό σας κατάστημα στους πίνακες με τα Τοπικά Καταστήματα ανάλογα με την περιοχή σας εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,103.0.html ώστε τα μέλη που ψάχνουν για φυσικό κατάστημα η.τ. στην περιοχή τους να σας βρίσκουν πιο εύκολα.
1. Ο πίνακάς σας θα συντονίζεται από εσάς τους ίδιους. Οι συντονιστές σπάνια θα επεμβαίνουν, όπως σε περιπτώσεις υβριστικών μηνυμάτων, μηνυμάτων που προσβάλλουν το δημόσιο αίσθημα ή κατάφωρα συκοφαντικών χωρίς κανένα στοιχείο.

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1393 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 13:23 »
Θα πρέπει να αλλαξει ο τίτλος σε

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Εμπορικού Κέντρου


 ;D ;D

 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1394 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 15:40 »
Για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράματα που δεν πρέπει να μένουν μετέωρα.

Επειδή από κάποια μέλη εκφράσθηκαν σαφείς κατηγορίες ότι η λειτουργία του φόρουμ έχει πάρει τη μορφή "εμπορικού κέντρου" κι από κάποιους επικροτήθηκαν γιατί προφανώς τις συμμερίζονται, σας δηλώνω ότι θεωρώ πως αποτελεί ευθεία μομφή στο πρόσωπό μου και είναι κάτι που δεν μπορώ να το δεχθώ ούτε καν γι αστείο.

Ελαφρά τη καρδία μπορεί ο καθένας να δημοσιοποιεί πολλά πράματα.
Λάσπη όμως δεν μπορώ να δεχθώ.
Δε μου το επιτρέπει ο χαρακτήρας μου, η συμμετοχή μου σ'αυτήν την κοινότητα και η βοήθεια που προσπαθώ να παρέχω σε όποιο μέλος τη ζητήσει, όπως έκαναν τα παλαιότερα μέλη σε μένα όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ πέρυσι το Μάιο.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν και για τη συμμετοχή μου ως απλό μέλος σ'αυτήν την κοινότητα.
Ως γενικός συντονιστής δε, προσπαθώ για την εύρυθμη λειτουργία της και την απρόσκοπτη ροή πληροφοριών σε όποιον θελήσει να βρει διέξοδο από το κάπνισμα και τον καρκίνο του κ.τ.
Αυτό μόνο.

Για όσους θέλουν να πιστεύουν ότι δρω με "κρυφή ατζέντα" ή ότι το φόρουμ αποτελεί "εμπορικό καταφύγιο" και προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τη τσέπη των μελών του, δεν μπορώ να κάνω κάτι να τους αλλάξω γνώμη.
Ούτε φυσικά, να τους μεταφέρω την αίσθηση σεβασμού που μου εμπνέει το πρόσωπο του διαχειριστή ή να αποδείξω την ακεραιότητα του χαρακτήρα των υπολοίπων συντονιστών. Ούτε καν για κάποια απλά μέλη με τα οποία αισθάνομαι "φίλος", έστω κι αν μιλάμε για ψηφιακή γραπτή επικοινωνία και τους οφείλω πολλά σχετικά με την απεξάρτισή μου απ'το κ.τ.

Φαίνονται άλλωστε τόσο βαθιά προκατειλημμένοι σ'αυτήν την εμμονή τους, που είμαι σίγουρος ότι δε θα πειστούν,  ακόμη κι αν δημοσιοποιήσω το λογαριασμό της DSL σύνδεσής μου που παραμένει απλήρωτη (όπως κι άλλες παρόμοιες οφειλές) γι αυτόν το μήνα και κινδυνεύω να μείνω χωρίς ίντερνετ (και τηλέφωνο) στο σπίτι μου.
Τόσο πολλά είναι τα ποσοστά που εισπράττω από τους εμπόρους και τη διαχείριση του φόρουμ σαν γενικός συντονιστής!

Αισθάνομαι προσβεβλημένος απ'αυτήν την άδικη αντιμετώπιση και πραγματικά λυπάμαι.

Επίσης, παρακαλώ να μη δοθεί συνέχεια σ'αυτό το σήριαλ γιατί δε διατίθεμαι να το συζητήσω περαιτέρω,

μετά τιμής,

Βαγγέλης.

(τα πλήρη στοιχεία μου είναι στη διάθεση της διαχείρισης του φόρουμ, απ'την πρώτη στιγμή που ανέλαβα σαν συντονιστής)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem