vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #690 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 16:48 »
Κοιτα καποιοι μπορει να παρουν 5-6-10 μοντ των 30 η 50 ευρω. Σκεπτομενοι οτι μπορουν να τα πουλησουν! και αν τα πουλησουν εξυπηρετηση γινεται κιολας.
τα ψιλολοίδια, μπορει να ειναι μπαταριες που εχουν 10 20 και 30 € ομως. Και αντε και θελει νατα χαρισει. Πως θα το διαλαλησει?
Τεσπα φιλολογικη ειναι λιγο η συζητηση, ειδικα για τα μοντ, μιας και ειναι λιγοι αυτοι που τα αλλαζουν τοσο γρηγορα.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #691 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 16:49 »
Εγω δεν βρισκω κατι κακο με τον τροπο που λειτουργουν οι αγγελιες αυτη τη στιγμη..

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #692 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:01 »
@BigSur

Απο cents αλλο τιποτα, ευρω μη ζητησεις φιλε... :))

@Alex
Κατσε τωρα γιατι σε χανω... Τι παει να πει "ξερουν οτι θα τα πουλησουν" απο που το ξερουν; Επειδη βασιζονται στην αναγκη-αρρωστια-ναυλα (το ν με κ)-αγνοια-βαρεμαρα-whatever ; Και επειδη το προϊον ειναι νεο και δεν υπαρχει ακομα "εγκατεστημενη βαση" στην Ελλαδα; Σιγα μην κανουν εξυπηρετηση, δοκιμαζουν ξεναυλωνουν (παλι με κ :)) ) και μετα ουτε γατα ουτε ζημια μιας και πωλουνται, συνηθως, στην τιμη που αγοραστηκαν (ή παρα πολυ κοντινη τελος παντων).
Να μου επιτρεψεις επισης να σου πω οτι οι μπαταριες και ολα αυτα που κανουν 20-30-40 κλπ δεν εμπιπτουν στην κατηγορια ψιλολογια.

Διαφωνουμε αδερφε αλλα μ'αρεσει που διαφωνουμε κοσμια.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #693 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:09 »
Η πλακα ειναι οτι συμφωνω μαζι σου. Αλλα το θεμα ειναι οτι μπαινουν και αλλοι παραμετροι και εκει ειναι που καθισταται εξυπηρετηση! Σε καμμια περιπτωση δεν λεω οτι καποιος το κανει για την εξυπηρετηση! Αλλα τετοια καθισταται, οταν εχει φαει ο αλλος το περιμενε και τα νταραβερια με το πεη παλ (με Η ναι )  :tongue_smilie: και το παιρνεις εσυ χερι χερι.
Να σημειωσω κιολας προς αποφυγην παρεξηγησεων, οτι δεν εχω πουλησει ποτε τιποτα σε αγγελια, ουτε προκειται μαλλον, γιατι ειμαι απ αυτους που σκεφτονται τριπλα πριν αγορασουν κατι και δεν πολυπεφτω εξω.
Αλλα εχω αγορασει απο αγγελιες, και μου πεφτει πολυ βολικα για να ειμαι ειλικρινης! ΔΕΝ θα αγοραζα απο αγγελια που θα διεκρινα αισχροκέρδεια, Ουτε αν διεκρινα οτι ο αλλος το χει κανει επαγγελμα και βγαζει εστω και απο λιγο αλλα με τον ογκο μαζευονται πολλα.
Αλλα και παλι λεω οτι και στα πιο οφθαλμοφανη δεν εχω μεχρι στιγμης διακρίνει κατι τετοιο!  και για να συνοψίσω θα ελεγα οτι θα ηταν καλο να υπαρχει οριο οσον αφορα αγγελιες για μοντ και "χοντρα" πραγματα, αλλα μαλλον οχι οσον αφορα παρεκλομενα και αξεσουαρ. Η εστω διαφορετικο οριο.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #694 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:24 »
Ειναι πολυ δυσκολο να εχεις αγγελιες δυο ταχυτητων ρε φιλε, ακομα πιο δυσκολο να διαχωρισεις τα προϊοντα, οι mod θα πρεπει να ειναι ζογκλαιρ... Δεν ξερω αν υπαρχει λογος να μπει καποιος σε τετοια ταλαιπωρια.

Τωρα στα αλλα που λες συμφωνω, ακομα και για το πεη παλ ;)
Ειμαι υπερμαχος του used σε διαφορα πραγματα, και συμφωνω οτι προκειμενου να το πεταξεις ας το χαρει καποιος αλλος. Αλλα οχι καθε τρεις και λιγο να πηγαινω να βγαζω τα σπασμενα των δικων μου λαθος επιλογων. Ετσι δεν ειναι ρε παιδι;

Επισης εδω συζηταμε για τη βελτιωση του φορουμ και οχι για το τι με/σε/μας βολευει καλυτερα. Καποιες φορες ακομα και να μη μας βολευει κατι τελικα, αν γινεται καλοπροαιρετα και με αγαθο σκοπο, πορευομαστε με αυτο και ολα καλα. Ασε που αν καποιος, και ειναι μονο ενα παραδειγμα, δυσαρεστηθει και πει τιποτα φευγω και αλλα τετοια "νοστιμα", μονο και μονο γιατι δυσκολεψαν οι αγγελιες... τοτε I rest my case...

Αλλα 2 cents... (δε θα σε αφησω να με ξεπαραδιασεις ρε...  ;D )

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #695 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:35 »
Δεν εχω καταλαβει ποιό είναι το πρόβλημα να πουλά οποιος θελει ότι θέλει σε οτι τιμη βρει αγοραστη?
Μηπως είναι πχ "κρυφα" εμπορος? (κοινως γλυτωνει εναρξη, μπλοκακια, επαγγ. χώρο, ΦΠΑ?)
Μα δεν θα πρεπει να βγαζει πχ 500 (στην τυχη) ευρω το μηνα για να τον συμφέρει?
Κατι τετοιο φαίνεται ευκολα .
Το μονο που (ελαχιστα) με ενοχλει εμενα που δεν κοιταζω καθολου αγγελίες ειναι οτι απο τα 10 τελευταία θεματα
τα 5-6 ειναι συνηθως αγγελίες αλλα μπρος την ελευθερία το δεχομαι...

Εχοντας δει την περιπλοκότητα που εχει φερει στην Ελλαδα το "βγαζουμε 10 νεους νομους την εβδομαδα" και 1 γενικη απαγόρευση το δεκαπενθήμερο
εχω καταλάβει ότι ο μόνος σωστος νόμος είναι η υπευθυνότητα του αγοραστη.


Αν εγω που είμαι νεος τρεξω και παρω το matzaflara-tube το οποίο πωλείται στην βιρμανία 10 ευρω και εγω πληρωσω 120 και καμαρωνω και απο πανω
καλα να παθω, και να την ξαναπάθω  όσες φορες χρειάζεται μεχρι να βαλω μυαλό γιατι με 2 μερες αναγνωση του φορουμ θα καταλάβω που παίζουν οι τιμές...

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #696 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 17:37 »
 :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #697 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 18:54 »
Το matzaflara tube με τον επισκευάσιμο Doo-mania λες?
Καλο? καλο?

Παντως, θελει ενα κοιταγμα και κατι αλλο εκτος του πληθους των αγγελιων στο οποιο εγω αντιτίθεμαι γιατι πιστευω οτι βολευουν περισσοτερο τον αγοραστη και οχι τον πωλητη.
λέμε οτι δεν μας πειραζει οσο και να ζητησει καποιοςμ για κατι, δημοκρατια εχουμε. Αν δεν κανω λαθος ομως αυτο παραβαίνει τους κανονισμούς, παρ ολα ταυτα εχουμε δει αντικειμενα να πουλιουνται οσο τα πηραν η λιιιιγο περισσοτερο (οχι σε σημεια αισχροκερδειας η εστω πραγματικου κερδους εστω) πίσω απο το πρόσχημα μιας υποτιθεμενης συλλεκτικότητας. Η καλύτερα επειδη δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο.
Αυτο ομως οπως και να εχει ΔΕΝ ειναι πωληση μεταχειρισμενου!

my 1 and 3/8 cents

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #698 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:02 »
Επειδή υπάρχουν γκατζετάκηδες που σε 2 μέρες έχουν βαρεθεί το χιλιοστό τους απόκτημα (μόλις πήραν τη χαρά πως, ναι, ήταν πάλι οι πρώτοι!), ποτέ δεν ξέρουμε στ' αλήθεια τι νοήμα έχει το "μεταχειρισμένο" για κάποιον.

Α, και τα σεντς μειώνονται επικίνδυνα... Άντε σοβαρευτείτε λιγάκι, έχουμε και ανάγκες!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #699 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:04 »
alex, και εγω όπως και εσυ δεν πουλαω και δεν αγοράζω, απλά όταν ακουω για νεους (προσθετους) κανονισμους, εξειδικέυσεις κτλ που στο τελος δεν δουλεύουν γιατι πάνω και απο τους νόμους βρίσκεται το.. δαιμόνιο και οδηγουν με τη σειρά τους σε τροποποιήσεις τροποποιημενων τροποποιήσεων θυμάμαι την Ελλαδα και... τρέμω!
Από την άλλη και.. σαλιγκάρια να βγει και να πουλήσει κάποιος μπαρμπας που τα μάζεψε απο το βουνό, προσωπικα κανενα πρόβλημα δεν έχω (δεν προκειται και να αγοράσω βέβαια!)



Το matzaflara tube με τον επισκευάσιμο Doo-mania λες?
Καλο? καλο?
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #700 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:18 »
Σαλιγκαρια ουτε γω παιρνω! μανιτάρια ομως........

Βασικα προσωπικα δεν θελω να χαθει η εξυπηρετηση που αποκομιζω ως αγοραστης αγγελιων! οχι ως πωλητης! Και μερικες φορες η εξυπηρετηση ως αγοραστης ειναι τεραστια. Ακριβως οπως γινεται μερικες φορες και με τις ομαδικες αγορες. Τρεχει ενας χριστιανος και αποκομιζουν οφελη πολλοι! οταν ειναι κατι δυσευρετο (κοκκινες μπαταριες, φυτιλι μερικες φορες) οι αγγελιες πολλες φορες σε σωζουν! και ειναι πολυ μεγαλο το οφελος!

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #701 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:26 »
Συμφωνώ με τον Αλεξ,
οι αγγελίες βολεύουν από την πλευρά των αγορών (μπαταριών, ατμοποιητών, μανιταριων κλπ)
Δεν νομίζω ότι κάποιος μπορεί να κερδίσει χρήματα από αγγελίες...
Ισως να πληρώνει λιγότερο το hobby του (αλλά αυτός είναι ένας από τους σκοπούς του φόρουμ!).
Τελικά νομίζω οι 12 αγγελίες είναι λίγες ίσως κάποιο πάνω όριο πχ 100 ετησίως (για ακραία φαινόμενα)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #702 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:33 »
Ειναι δυσκολο να ποσοτικοποιήσεις την "καλή πίστη" πάντως

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #703 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:36 »
Το θεμα : << Προτασεις για την βελτιωση της λειτουργιας του Φορουμ. >>
Καλο ειναι να γινονται μονο προτασεις βελτιωσης.

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #704 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 00:39 »
Να βάλω κι εγώ κανένα cent στο τρσπέζι.... Οταν είδα ότι άνοιξε η λίστα για τους Line ss παράγγειλα 2 για να δώσω τον 2ο σε αγγελία σε κάποιο μέλος του Φόρουμ (αν δεν τον πάρει κανένας φίλος μου).
Λειτούργησα σκεπτόμενος ότι σε μια λίστα που θα κλείσει μέσα σε ώρες κάποιος δικός μου συμφορουμίτης θα τον θέλει αλλά δεν θα προλάβει ή δεν θα πάρει είδηση.

Τώρα αν αυτό το κάνω 30 φορές αντί για 12, θα ενοχληθεί κανείς?

                                             

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem