vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, thanos1071, camber

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #870 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 19:31 »
Προφανώς του πήρε κάποιο χρόνο μέχρι να το διαβρώσει. Πάλι καλά που το πήρες πρέφα έγκαιρα...

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #871 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 19:32 »
...Το τανκάκι είναι κινέζικο γιαυτο..

Να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου.
Κινέζικα δεν είναι όλα (η έστω τα περισσότερα) ή κάνω λάθος;
Και εγώ κατά 99% diy από atmos κάνω αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα, το καρπούζι  βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #872 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 19:41 »
Το έχει αναφέρει ο kallitexnis ότι κάποια τανκάκια (πολυκαρβονικά) έχουν θέμα με ορισμένα αρώματα της Atmos που περιέχουν βενζυλική αλκοόλη ή αιθυλική αλκοόλη. 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10659.0.html

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #873 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 19:56 »
Ας με διοθώσει κάποιος αλλά νομίζω οτι το watermelon (καρπούζι) δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτά.

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #874 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 20:02 »
για να καταλάβω το τανκακι έλιωσε κ έγινε το υγρό έτσι ???
όταν το έβγαλες σε τι κατάσταση ηταν εσωτερικά ?? εκτός απο το θόλωμα που είχε


έχω  σπάσει 3-4 τανκάκια με τα υγρά του AL αλλά κανένα δεν έγινε έτσι κ σε
κανένα δεν άλλαξε η υφή του υγρού
γι αυτό που λέει ο φίλος Atmistador
απλά τα τανκάκια έγιναν όλο ρωγμές κ στο τέλος παπαλα !!!
κ δεν ήταν κινέζικα ήταν lavatank

κ λογικά είσαι ο μόνος που έχεις τέτοιο τανκ κ ο μόνος που του έβαλες αυτό τον συνδυασμό υγρών ............... λέω εγω τώρα
γιατί όπου δεν μπορούμε να βρούμε δικαιολογία..... ξέρουμε φταίει η κίνα ..... :wall: :wall: :wall: :wall:

κ μια φίλη μου έχει παρατηρήσει αυτό ακριβώς το φαινόμενο ( με άλλης εταιρίας βάση κ άρωμα )όταν τα βάλει μαζί γίνονται ζελές κ όχι σε θερμοκρασία ανταρκτικής αλλά σε φυσιολογική  αλλα το τανκάκι το έχει ακόμα κ ατμίζει !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #875 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 20:20 »
Το τζαμακι δεν εσπασε..εγινε θολο πλεον...και το υγρο εγινε σαν ζελε..εχω δοκιμασει παρα πολλα υγρα και απο διαφορετικες εταιριες σε αυτο το τανκακι και δεν επαθε τιποτα..

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #876 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 20:31 »

Σπύρο όντως το καρπούζι δεν είναι στη λίστα αλλά ο Νίκος λέει ότι μίλησε με τον Πάνο
έχω μιλήσει με τον Πάνο.
Το τανκάκι είναι κινέζικο γιαυτο..
έχει θολώσει..εφυγε στα σκουπίδια..παλι καλά που έγινε έτσι και το πήρα χαμπάρι..

απλά μου φάνηκε περίεργο που μου το έκανε μετα απο 5 μέρες!!
οπότε αυτός ξέρει κάτι παραπάνω...


Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #877 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 20:33 »
έχω μιλήσει με τον Πάνο.
Το τανκάκι είναι κινέζικο γιαυτο..
έχει θολώσει..εφυγε στα σκουπίδια..παλι καλά που έγινε έτσι και το πήρα χαμπάρι..

απλά μου φάνηκε περίεργο που μου το έκανε μετα απο 5 μέρες!!
Οκ ,μιλησες με τον Πανο? ακι ποια εξηγηση σου εδωσε?
Οτι το τανκακι ηταν κινεζικο....Και?Αλληλεπιδρασε με το υγρο και εγινε ζελε,και θαμπωσε και διαβρωθηκε το τανκ?Πως?
Αν διαβρωθηκε το τανκ απο το υγρο ,ειναι καλο τωρα αυτο? :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #878 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 20:56 »
Εντάξει μην φέρνουμε και την καταστροφή.
Σίγουρα το ίδιο υγρό το έχουν ατμίσει αρκετοί και δεν έγινε τίποτα παράξενο.
Μπορεί να συνέβει κάτι τελείως αθώο που να μην ευθύνεται καν το υγρό του πάνου. Μπορεί (χωρίς παρεξήγηση πάντα) και ο συνατμιστής εν αγνοία του να έκανε κάτι λάθος. Σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να το ψάξει Πάνος και να μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #879 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 21:14 »
Καλησπέρα ξεκίνησα αν και αργισα να φτιαχνω δικα μου υγρα ειδα τα βίντεο του καλητεχνη καο εχω μια απορια σχετικα με την ωρίμανση
αναφερςι ότι χρειάζεται 3 μερες αλλα αν αναμιγνύουμε μονοι μας τις βασεις τοτε μπορει να θελουν ως και μια βδομαδα.
Αυτο αναφερεται οταν εχουμε καθαρη γλικερινη και βαζουμε νερο ή οταν εχουμε ηδη αρεομενες βασεις και ενώνουμε vg με  PG για μα φτιαζουμε μια balance?


Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #880 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 21:19 »
Απο οτι κατάλαβα εγώ κάθε φορά που αναμιγνύεις βάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #881 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 21:20 »
Γενικα χρειαζεται μια περιοδος ωστε να ομογενοποιηθουν ολα τα συστατικα του υγρου, αρωμα, PG, VG, wfi.
Ορισμενοι βεβαια δεν περιμενουν καθολου κι ατμιζουν το υγρο αμεσως μετα την παρασκευη του,
ενω αλλοι περιμενουν 7-10 μερες.
Βγαλε συμπερασμα.  :)

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #882 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 21:23 »
Και στις δυο περιπτώσεις έχεις παραπάνω υλικά προς ομογενοποίηση.
Όταν έχεις μόνο το άρωμα να πρέπει να ομογενοποιηθεί με την έτοιμη νικοτινούχα βάση, θέλει λιγότερο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #883 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 21:50 »
Εντάξει μην φέρνουμε και την καταστροφή.
Σίγουρα το ίδιο υγρό το έχουν ατμίσει αρκετοί και δεν έγινε τίποτα παράξενο.
Μπορεί να συνέβει κάτι τελείως αθώο που να μην ευθύνεται καν το υγρό του πάνου. Μπορεί (χωρίς παρεξήγηση πάντα) και ο συνατμιστής εν αγνοία του να έκανε κάτι λάθος. Σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να το ψάξει Πάνος και να μας ενημερώσει.
Φιλε μου και εγω τα υγρα αυτα ατμιζω.Μαλλον ΚΑΙ ΑΥΤΑ τα υγρα.
Δεν υπαρχει καταστροφολογια,υπαρχει ενα δεδομενο.Το τανκ χαλασε και το υγρο εγινε ζελε.
Ρωτω ποια η εξηγηση του εδωσε ο κατασκευαστης του υγρου.Απλα τα πραγματα.... ???

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #884 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 22:25 »
Καλησπέρα σου.

Διάβασα το ποστ σου και νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10659.msg396188.html#msg396188
Το καρπούζι έχει τριακετίνη βέβαια και δεν θα έπρεπε να παρουσιάζει πρόβλημα. Μήπως όμως το υλικό από το τανκ έχει θέμα με τριακετίνη;
http://atmoslab.com/en/product/watermelon-flavour

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο νου μου.

Με εκτίμηση,

Πάνος

Αυτο ειναι το πμ του Πανου..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355333 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6784 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12084 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13346 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711