vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 8 χρήστες
SEB, camber, 2Fdeal, Buliwyf, thanos1071, tapantari, Mimhsdr, chkontog

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 16:08 »

Υ.Γ : ρε παιδιά εμείς που είμαστε από Θεσσαλονίκη δεν μαζευόμαστε σε ένα μέρος να φέρουμε ( φέρετε δηλαδή γιατί εγώ τώρα άρχισα ) τα συμπράγκαλά μας να μην αγοράζουμε όλοι τα ίδια πράγματα ; Π.Χ εγώ τώρα αγόρασα το Αγρίνιο και κάποιος το είχε ήδη και δεν το ήθελε γιατί δεν του άρεσε . Αντί να το αγόραζα από το μαγαζί που το πήρα 6 ευρώ να το αγόραζα από κάποιον άλλον στα 4 5 3 - λέμε μια τιμή τώρα - . Ή να το δανειζόμασταν για μια δυο μείξεις να μην αγοράζουμε ολόκληρα μπουκάλια όλοι - 1 ευρώ η ενοικίαση καλά δεν είναι ; :P - .

Λέω εγώ τώρα . Επίσης το ίδιο μπορεί να γίνει και σε Αθήνα . Βλακείες λέω πάλι ; :P
Εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11454.msg500922.html#msg500922 μάλλον θα βρεις άκρη.

Αποσυνδεδεμένος georgevape

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 19:23 »
παιδια καλησπερα θελο την βοηθεια σας.εχω κολλήσει με την οργανικη καραμελα αλλα εχει ακουστη οτι εχει μεσα το υγρο διακετηλιο σε μικρη ποσοτητα το ατμιζουμε η να μην το παραγγειλω.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 22:44 »
Μπορει καποιος να μου πει αν αυτα τα αρωματα http://www.amazon.de/s/ref=sr_st?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&keywords=zapory&qid=1349909183&rh=n%3A64187031%2Ck%3Azapory&sort=price ειναι ετοιμα για ατμισμα ή θελουν αραιωση με βαση??


Όπως προείπαν τα παιδιά, είναι έτοιμα υγρα, και στο site τους, έχουν και με νικοτίνη:http://www.zapory.de/shop/e-liquids/


Όσο για την προέλευση, αν κρίνω από τα μπουκαλάκια, και τις γεύσεις (Usa Mix),πρέπει να είναι της Hangsen(Κίνα), μιας και είναι και οι μόνοι που έχω δει με αυτά τα μπουκαλάκια, και κάνουν OEM, για πολλές εταιρίες ανα τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος OLE

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Παρακμη! Απο τα μνημεια στα μνημονια
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 00:01 »
Καλησπερα  :bye:


Εχω μερικες βασεις της ιναβερα που ληγουν τον δεκεμβριο του 12 και ειναι χλομο να προλαβω να της χρησιμοποιήσω μεχρι τοτε ξερετε αν υπαρχει προβλημα αν καταναλωθούν μετα την ημερομηνια ληξης   :hmmm: [size=78%] ?[/size]

Οι βασεις ειναι universal 18αρες και ειναι παντα σε σκιερο μερος δροσερο ευαερο ανατολικο κλπ.

Αν γνωριζει κανεις τροπους να μεγαλωσουμε την περιοδο χρησης των υγρων μας καλοδεχουμενο.

Βοηθειστε συντροφια :)) γιατι δεν ειμαστε για εξοδα αυτη την εποχη :wall:


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 00:09 »
Καλό θα είναι να τηρούνται οι ημερομηνίες, αλλά αφού τις είχες σε μέρος ευάερο, δροσερό και κυρίως, ανατολικό  :laugh1: δεν νομίζω να χαλάσει ο κόσμος για 2-3 μήνες.
Έχε, όμως, τα μάτια σου διπλά  8) για τυχόν αλλαγές.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #290 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 10:46 »
Από όσο έχω διαβάσει, οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές, τα συστατικά και η νικοτίνη δεν αλλοιώνονται, ούτε υπάρχει παστερίωση κλπ. Από κει και πέρα, ο καθένας μας πράττει με ιδία ευθύνη.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #291 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 20:27 »
εχει δοκιμασει κανεις το  perique black απο  flavor art?θυμιζει μηπως το french pipe απο nobacco?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #292 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:29 »
Καμία απολύτως σχέση μεταξύ των δύο.

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #293 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:38 »
τι γευση εχει το  perique black?αξιζει γενικα για καπνικο υγρο?υποκειμενικα ειναι ολα θα μου πειτε,αλλα γενικα να παρω μερικες γνωμες απο καποιους που το δοκιμασαν

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #294 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 22:00 »
Kαθαρά καπνικό. Δεν αρέσει σε όλους. Γευστικά είναι κοντά στο Latakia.

Αποσυνδεδεμένος archangelic

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #295 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 11:53 »
Γεια σαςςςςςςςςςςςςςςς και πάλι !!!

Καταρχήν πέτυχα τα 2 πρώτα μου Mix !!! Όταν λέμε πέτυχα εννοούμε πως έκανα μιχ που ικανοποιεί εμένα πάνω απο όλους και παίζει να το κάνω και βασική μου γεύση με λίγο twist εδώ και κει  :laugh1: :laugh1: :laugh1: . Βασικά το 1ο ξετρέλανε τον άντρα μου εγώ έκλαιγα γιατί έπεσα πάνω σε βανίλια  :tongue_smilie: ευτυχώς όμως πέτυχα το δεύτερο για εμένα !!! :P

Ατμίζω όμως 1,6ml απο χθές το πρωί και τώρα έχει φτάσει στο μισό , ενώ ο άντρας μου γέμισε το δικό του ήδη 3 φορές μέχρι τώρα ... Μήπως να ρίξω λίγο νεράκι ;
Η βάση μου είναι Mist 20mg σπασμένη με Mist 0 ( συγχαρητήρια atmos καταπληκτική βάση ) και τα αρώματα είναι Ry3 -Queen- 5 σταγόνες στα 10ml και Mixed Fruit - Νexxton - 30 σταγόνες στα 10ml .

Έχω δει όμως κάτι οργανικές γεύσεις σε κάτι άλλα τόπικ και αναρωτιόμουνα αυτές από τι είναι φτιαγμένες ;
Επίσης υπάρχουνε στο εμπόριο αιθέρια έλαια πεντακάθαρα χωρίς αλκοόλη ή άλλα βλαβερά πράγματα μέσα - πανάκριβα εννοείτε - αλλά που χρησιμοποιούνται παντού για να δώσουνε μυρωδιά και γεύση . Αυτά δεν μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε με τους ατμοποιητές μας για να δώσουμε και μεις γεύση ; Πια η διαφορά τους με τα αρώματα που αγοράξουμε απο τα καταστήματα και τις σελίδες ;

Φιλικά
Ντία


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #296 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 12:20 »
Καλημερα Ντια ... και μπραβο για τι πρωτες σου επιτυχημενες προσπαθειες στα DIY υγρα σου ..
δεν ειπες στα ποσα κατεβασες την βαση σου σε νικοτινη .. αν ο αντρας σου το γεμισε 3 φορες ενω εσυ μονο μια .. πανα πει οτι εκεινος χρειαζεται αλλη περιεκτικοτητα απο σενα σε νικοτινη .. ψιλοτερη .. συνηθως αν ειναι καινουριος στο ατμισμα πρεπει να ειναι τουλαχιστον στα 18mg  νικοτινη .. εσυ αν κρατηθηκες σε τοσο μικρη ποσοτητα σε μλ μαλλον εισαι καλα σε αυτη την περιεκτικοτητα σε νικοτινη που εκανες..
τωρα οσο αναφορα με τα υγρα που εκανες .. περι ορεξεως .. οταν αρχισα εγω στην  αρχη  ψαχνομουν με καπνικα περισσοτερο και επουδενη με φρουτενια υγρα για να εχω μια αισθηση κ.τ. οσο μπορουσα .. αλλα ειπα αυτο ειναι πολυ προσωπικο γουστο ... .. για την επιλογη σου παλι δεν μπορω να εκφερω καμια γνωμη αλλα νομιζα οτι τα συγκεκριμενα υγρα ηταν ετοιμα και οχι αρωματα .. αλλα μαλλον εκανα λαθος ...  ;)

μην ασχολησε με αιθερια ελαια και τετοια τουλαχιστον στην αρχη .. δεν θα βαλεις σε περιπετειες την υγεια σου μιας και δεν ξερεις τι περιεχουν και αν ειναι ασφαλη στην ατμιση .. σε αυτο θα σε συμβουλευα να μεινεις με αρωματα και βασεις που ειναι μονο για ατμιση ,... δοξα ο θεο υπαρχουν 100αδες τετοια .. τα οργανικα οπως το αναφερουν το ονομα τους ειναι εγχυλισεις απο φυσικα υλικα προιοντα αλλα που κανεις δεν μπορει να ξερει απο που προηλθαν και αν ηταν καθαρα βιολογικα και με ολες τις προδιαγραφες .. σε αυτο θα σου απαντησουν οι πιο γνωστες του αντικειμενου εδω στο φορουμ .. δεν μπορω να σου πω .. μιας και εγω ειμαι σχετικα καινουριος με το ατμισμα .. μονο 4 και κατι  μηνες ...

Παντως πραγματικα μπηκες με πολυ ζηλο στο θεμα και καταλαβαινω οτι θελεις να συνεχισεις .. εγω σου προτεινω μην το δεις σαν ντρεντ τησ εποχης αλλα σαν ενας τροπος να ξεφυγεις απο το κ.τ .. και να μην το ξαναβαλεις στο στομα σου ... αλλα και αυτο παλι μια πολυ προσωπικη αποψη που δεν θα την παρεις τις μετρητεις αν εσυ δεν θελεις...
Σου ευχομαι τα καλυτερα !!!!!!!

Υ.Γ  δοκιμασε και σκετη βαση να ατμισεις .. μονο VG ( ή vg/pg  αν δεν σε πειραζει η pg  ) και με μια υποψια αρρωματος ... ειναι πολυ καλο οντως και αυτο... επειδη δεν μπουχτιζεις ...


Μια δικη μου ερωτηση ;D ;D
Υπαρχει μια δοσολογια σε σταγονες αν θελω σε ενα καπνικο να του βαλω λιγο coffee αρωμα ?  αν ναι ποσες σταγονες χρειαζεται για να εχει μια επιγευση καφε αλλα να μην ειναι εντονη και πιο απο τα αρωματα καφε  απο αυτα που εχετε δοκιμασει το κανει αυτο ? δεν θελω να ειναι μπουχτιστικο αλλα να ειναι γευση καφε στη επιγευση που να μη  χανεται .... 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2012, 12:47 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #297 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 13:08 »
Βαλε απο αυτο Κωστα....

http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-eliquid/atmoslab-flavour-coffee-detail.html

μια σταγονα ομως και δοκιμασετο αν θες παραπανω βαλε ακομη μια...εμενα με δυο σταγονες ειναι μια χαρα......και στο καμιλα που εκανα στην αρχη εβαζα 2 σταγονες καφε και μια βανιλια....αν θες δοκιμασετο και αυτο

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #298 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 13:13 »
η γευση ειναι καφες? η κατι που να μοιαζει καφες αυτο το αρωμα .. βεβαια ρωταω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ..  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #299 στις: Οκτωβρίου 13, 2012, 13:28 »
είναι όντως πολύ ωραίος ο καφές. και πάει και με μπισκότο κανέλα! 1 -2 σταγόνες από το κάθε ένα σε 10 μλ βάση.
βγαίνει και τζάμπα. :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355956 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589577 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6946 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13522 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711