vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

363 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1515 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 12:39 »
Γεια χαρά κι από εμένα. Υπάρχουν εντυπώσεις για αυτό εδώ το υγρό;


http://www.alterego.gr/eliquid-welsh-pipe.html


Εγώ έχω φτιάξει ένα υγρό το οποίο "θυμίζει" λίγο καπνό πίπας χρησιμοποιώντας 45% RY29, 50% Gina και λίγο (ελάχιστο) Nutacco.
Αυτές οι ποσότητες είναι κατά προσέγγιση γιατί δε διαθέτω δοσομετρητή. Φαντάζομαι ότι δεν θα το ξαναπετύχω ακριβώς.


Τώρα περιμένω ένα υγρό με άρωμα σοκολάτας να προσθέσω στο μιξ να δω τι θα βγει. Επίσης έχω σκεφτεί τη βανίλια αλλά φοβάμαι ότι θα μυρίσει πολύ έντονα. Την Παρασκευή θα σας πω εντυπώσεις για τη σοκολάτα.


Πάντως νομίζω ότι για να βγει άρωμα πίπας πρέπει να δώσω περισσότερη βάση στα καπνικά αρώματα. Αλλιώς βγαίνει πολύ γλυκό

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1516 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 13:26 »
Καπνικά και από τα μη γλυκά. Επίσης θα πρόσθετε αν του έβαζες κάτι ξυλώδες (περίεργος χαρακτηρισμός αλλά έχει ξαναδωθεί οπότε.. ;D )

Τώρα για να θυμίζει  πίπα αλλά να γλυκάνει και λίγο η συνταγή υπάρχουν λύσεις. Μέλι, κεράσι.. Πάντα σε μικρές ποσότητες, αλλά αυτά τα δύο είναι τόσο γλυκά που και σε μικρές ποσότητες κάνουν τη δουλειά τους.

Τέλος να προσθέσω πως ότι υγρό έχω "ωριμάσει" ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, σα να λέμε 4-5 μήνες και πάνω, επειδή σου βγάζει αυτό το πεπαλαιωμένο στη γέυση μπορεί να μου φέρει και το παραδοσιακό της πίπας. Και μιλάω για μη παραδοσιακά υγρά όπως vienna cream ή μπισκότο..

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1517 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 14:18 »
το EL TORO Cigarrillos είναι τόσο καλό όσο λένε; υπάρχει κάποιο νήμα εδώ για τα υγρά ελ τόρο; έψαξα αλλά δεν βρήκα.


Εγω μια φορα που το δοκιμασα μου εβγαλε πολυ χορταριλα, βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :tongue_smilie: , απο τα El toro μου αρεσε αρκετα το Virginia prime ως καπνικο, αυτο θα το προτεινα να το δοκιμασεις καποιος τα υπολοιπα ισως παραειναι καπνικα (για μενα παντα, σε σενα ή σε οποιονδηποτε αλλον ισως να φαινονται τελεια).

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1518 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 19:35 »
Χορταρίλα όταν λες εννοείς πικρίλα....Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο τσιγαρίλα είχε έτσι αρκετή;


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 19:57 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1519 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 20:01 »
Οχι, δεν είναι ταυτόσημες οι δύο έννοιες..... ;)

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1520 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 20:22 »
Έχει κάνει κάποιος το Cigarillos της El Toro γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω; Ευχαριστώ  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1521 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2013, 20:41 »
Στον πίνακα του κατασκευαστή θα βρείς πολλές απόψεις για τα συγκεκριμένα υγρά :
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,129.0.html

Το  Cigarillos και το Puros είναι τα πλέον δημοφιλή της  κλασσικής σειράς El Toro.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1522 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 20:49 »
Κάπου στο φόρουμ είχα διαβάσει για βάση με τσιγαρίσια γεύση αλλά δε θυμάμαι ποια βάση είναι  :confused1:

Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1523 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 20:57 »
Dirty Inawera.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1524 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 21:28 »
Kαι El Toro...

Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1525 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 21:50 »
Κάπου στο φόρουμ είχα διαβάσει για βάση με τσιγαρίσια γεύση αλλά δε θυμάμαι ποια βάση είναι  :confused1:

Δεν υπάρχει και καλύτερα που δεν υπάρχει, θα ήταν ότι χειρότερο! άναψε ένα τσιγάρο και θα καταλάβεις μόνος.
Ίσως αυτό που λέγεται "τσιγαρίσια" να εννοείται καπνική, αυτό Ναι ! οι απόψεις όπως σε όλα τα υγρά διίστανται από χρήστη σε χρήστη και είναι καθαρά λόγοι προτίμησης και συνεργασία οσμής και γεύσης όπου στον καθένα φαίνεται η μοναδικότητα του ατόμου.

Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1526 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 23:01 »
Οι βασεις Ελ Τορο εχουν καπνικη γευση η ειναι χωρις καθολου αρωμα?


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1527 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2013, 23:17 »
Είναι χωρίς άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1528 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:25 »
Χορταρίλα όταν λες εννοείς πικρίλα....Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο τσιγαρίλα είχε έτσι αρκετή;

Πάνο, χορταριλα σημαινει... σου αφηνει μια ασχημη γευση στο στομα, λες και μάσησες φυλλα (ας πουμε καπνου, αν οχι ραδικια).

Απο οσα υγρα εχω δοκιμασει τα περισσοτερα (ας χρησιμοποιησω εναν γενικοτερο ορο που ακουω συχνα απο συνατμιστες) μου
αφηναν και μια κινεζιά (δηλαδη αν παρα-άτμιζες μετα το στομα σου γινόταν παντοφλα, λες και μασουσες πλαστικο καμια ωρα).

Στα υγρα που δεν το ενιωσα αυτο, ηταν μονο τα Halo και τα El toro, υποθετω οτι ειναι ανωτερης ποιοτητας ή απλα μου καθονται καλυτερα (ποιος ξερει;).

Επισης ενας φιλος που ατμιζει 2 χρονια (εγω ειμαι μονο 2-3 μηνων), οταν ξεκινουσα το ατμισμα με ειχε προειδοποιησει τοτε "αν θες πετα τα λεφτα σου δοκιμαζοντας οσα υγρα θες, στο τελος θα καπνιζεις μονο Halo, αν δεν βαζεις κανονικο τσιγαρο στο στομα σου", νομιζω οτι ειχε δικιο.

Οποτε για να συνοψισω, οι εχθροι του ηλεκτρονικου καπνισματος εκτος απο το κανονικο τσιγαρο που σε περιμενει υπομονετικα στην γωνια, ειναι η χορταριλα, η κινεζια και οι γευσεις που δεν σου κολανε ή σε κουραζουν πολυ γρηγορα. Αν καταφερεις να βρεις κατι που να μην τα εχει ολα αυτα τοτε δεν θα ξαναβαλεις κανονικο τσιγαρο στο στομα σου μιας και θα εχεις βρει την απολαυση που εψαχνες οταν εκοψες το τσιγαρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 17:22 από micron »

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1529 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 11:39 »
Δεν υπάρχει και καλύτερα που δεν υπάρχει, θα ήταν ότι χειρότερο! άναψε ένα τσιγάρο και θα καταλάβεις μόνος.
Ίσως αυτό που λέγεται "τσιγαρίσια" να εννοείται καπνική, αυτό Ναι ! οι απόψεις όπως σε όλα τα υγρά διίστανται από χρήστη σε χρήστη και είναι καθαρά λόγοι προτίμησης και συνεργασία οσμής και γεύσης όπου στον καθένα φαίνεται η μοναδικότητα του ατόμου.
Eννοώ καπνική που να φέρνει σε τσιγάρο  ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342282 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206492 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357769 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11523 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios