vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 17, 2010, 22:13 »
και μεχρι να φτασουν θα εχει διαλυθει η σταχτη.....ααα  ρε ηλεκτρονικα υφαιστεια που χρειαζονται....

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #136 στις: Απριλίου 18, 2010, 12:46 »
το ιδιο και η τοταλλυ,αλλα για μια-δυο βδομαδες δεν νομιζω να μπορουμε να παραλαβουμε...βλεπε ηφαιστειο...
Ναί έτσι είναι έχει 8 μέρες που παρήγγειλα τις μπαταρίες και απ'ότι βλέπω στο Royal Mail..... περιμένουν για να ''φύγουν'' προς Ελλάδα.
Ευτυχώς τις ήθελα για στοκάρισμα και δεν τις χρειάζομαι άμεσα.

Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #137 στις: Απριλίου 25, 2010, 16:27 »
 :thumpup: Το JOYE eGo είναι πολύ καλό απλά θέλει βελτιίωση στην ποιότητα του ατμοποιητή γιατί βγάζει ζημιές.

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 17, 2010, 22:34 »
Θα σας γράψω κι εγω τον πόνο μου :'( 

Παρέλαβα την Παρασκευή μια μπαταρία eGo και 2 ατμιστές MEGA 510 απο τον κινέζο (HG). Το εβαλα για την 1η φόρτιση, γεμισα ενα φιλτράκι και το ατμισα μεχρι εξατμίσεως του πολυεστέρα  :idiot1: Ολη την κυριακή μια χαρα, το φχαριστήθηκα. Το απογεύμα το φόρτισα κιολας να το εχω ετοιμο για σήμερα.

Απο σήμερα το πρωι λοιπον δεν δουλευει.. Για την ακρίβεια αρχισε να ντουμανιάζει και στη 2η τζούρα πέθανε. Λεω, ο ατμιστης θα ειναι, βάζω τον αλλο τα ιδια. Παρατηρώ οτι δεν ανάβει το κουμπάκι παρ'οτι δεν ειναι κολλημένο. Το μετράω με πολύμετρο και βλέπω 3,89v στην μπαταρία always-on!! Την βαζω για φορτιση, τιποτε, πρασινο λαμπάκι.  Εψαξα και στο ιντερνετ, υπάρχουν δεκάδες παρόμοια περιστατικά με μπαταρίες καθε λογης (totally, κινέζου, janty) :wall:

Εβαλα τον ατμιστη σε μια δανεική 501 (αυτόματη) που ειχα παρει και... την εκαψε! Κανει ακριβως τα ιδια, δεν φορτίζει, δεν ανάβει χωρις ατμιστή και με τον ατμιστη πανω δεν σβήνει ποτε!   :'(

Απογοητεύτηκα κι απο το ego και απο τον 501 κι απο ολα..  :'(  :thumpdown:  :(  :wall: 

Νεότερο: Ο κινέζος εχει 6 μήνες εγγύηση , θα του στείλω κανενα email να δουμε..

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 17, 2010, 22:43 »
Ο κινέζος εχει 6 μήνες εγγύηση , θα του στείλω κανενα email να δουμε..

Δεν θα έχεις πρόβλημα με HG και θα στην αλλάξουν την μπαταρία.
Το γμτ είναι ότι θα πρέπει να περιμένεις μερικές βδομάδες ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 18, 2010, 12:04 »
Απο το στόμα σου και στου κινεζου το αυτι! Ας κανει 2 μήνες, αυτο ειναι το λιγότερο !  :respect:

Το θεμα ειναι, τι λέτε, να ξαναπάρω μπαταρία ego και να του βάζω τα καρτ του njoy και ατμιστες 901 γιατι τον 510 τον φοβήθηκε το μάτι μου; Η απλως φταιει που μου ειπε καλημέρα ο Μητσοτάκης;  :o 

Καπου διάβαζα χθες οτι το πρόβλημα προκαλείται λόγω πολυ χαμηλής αντίστασης (που κάποια στιγμή βραχυκυκλώνει σε ακομα λιγοτερα ohm) και οτι το κυκλωμα δεν ειναι protected απο βραχυκυκλώματα και κολλάει σε always-on ή always-off κατάσταση. Εγω εβαλα mega ατμ αλλα εχω δει και οι dura να δημιουργούν το ιδιο πρόβλημα. Πχ. Ενας χάλασε σερι 3 μπαταρίες tornado αλλάζοντας απλως τον ατμιστή απο τον ενα στον αλλο.


Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 18, 2010, 12:32 »
Η απλως φταιει που μου ειπε καλημέρα ο Μητσοτάκης;  :o 

Αυτό μην το αναφέρεις στο mail που θα στείλεις γιατί οι Κινέζοι θα αρνηθούν κάθε εγγύηση :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9610
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 24, 2010, 22:02 »
τελικά αυτό το eGo γίνεται ακόμα πιο όμορφο με ασημί 901 ατμοποιητή


Αποσυνδεδεμένος danden

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 24, 2010, 22:24 »
τελικα μεσα σε ενα μηνα κατασταλαξα κι εγω.το καλυτερο που εχω δοκιμασει με καλυπτει αρκετα.
λιγο καλυτερο πολυεστερα , κ ενα μοντ με αυτοτροφοδοτηση κ ειμαι κομπλε.κ οπωσδηποτε πολλους κρυσταλλους μεντας! :)

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #144 στις: Μαΐου 24, 2010, 22:45 »
Αυτό μην το αναφέρεις στο mail που θα στείλεις γιατί οι Κινέζοι θα αρνηθούν κάθε εγγύηση :))

Λοιπον ολα εντάξει με το heaven gifts, αμεση απάντηση και αυριο φευγει το πακετο πισω για επιστροφή. Λεω να ξανακάνω το πείραμα με το eGO γιατι σας βλεπω πολυ θετικους αλλα με απογοήτευσε η πρωτη εντύπωση - οχι στο ατμισμα, η ποιοτητα κατασκευής ισως...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #145 στις: Μαΐου 24, 2010, 22:47 »
Παράθεση
οχι στο ατμισμα, η ποιοτητα κατασκευής ισως...
Μάλον έτυχε. Απο τότε που το ατμίζω δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9610
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #146 στις: Μαΐου 24, 2010, 22:51 »
θα το πώ μια ακόμα φορά. Θεωρώ μάλλον απογοητευτική την ποιότητα των μπαταριών. Καλό είναι να γίνεται αντικατάστασή τους σε τακτά (όχι μεγάλα) χρονικά διαστήματα  8)

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 24, 2010, 22:58 »
θα το πώ μια ακόμα φορά. Θεωρώ μάλλον απογοητευτική την ποιότητα των μπαταριών. Καλό είναι να γίνεται αντικατάστασή τους σε τακτά (όχι μεγάλα) χρονικά διαστήματα  8)

Τem η ενσταση ειναι στην ποιότητα των μπαταριών μετα απο κάποιες φορτίσεις ή στο ηλ. κύκλωμα της μπαταρίας; Εννοεις δηλαδη οτι με τον καιρό πέφτει δραματικα η αποδοση τους ή οτι τα φτύνουν ξαφνικά και πολυ συντομα;

Αποσυνδεδεμένος danden

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 24, 2010, 23:00 »
εχω 3 κ τις φορτιζω σχεδον τις 2 απο τις 3 καθε μερα κ την τριτη καθε 2.
κ 2 μηνες να μου πανε χαλαλι γιατι κρατανε 8 ωρες.
σε συνδυασμο με το πασ θρου στο σπιτι κ στο αμαξι χαρα θεου.
δινεις 200 ευρω για τσιγαρο κ ανταλλακτικα κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο για ενα τριμηνο τουλαχιστο.
συν τα υγρα που για μενα βγαινουν γυρω στα 50 το μηνα.
που 50 που 250 που ηθελα με το κτ.
κ παιζει τωρα να παρω κ συνταξη αλλα δυσκολα ε? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: JOYE eGo από NOBACCO [ΚΡΙΤΙΚΗ]
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 24, 2010, 23:00 »
Οι δικές μου  πάντως μετά από πολλές 10δες φορτίσεις δεν έχουν πέσει , τουλάχιστον σε επίπεδα που να το αντιλαμβάνομαι στο άτμισμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766711 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2356 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 992 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos