vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, 2Fdeal

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
ΣιΠι θα λέτε και θα κλαίτε

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Το "θα" περισσεύει  :'(

οι τροποποιήσεις θα γίνουν άμεσα για πλήρη ικανοποίηση του Σιπι!

Ερώτηση.Αν πάρω μια έτοιμη Νι80 fused clapton μπορώ να ανοίξω λίγο τις σπείρες προκειμένου να μην κάνω dry burn ή δεν εχει νόημα;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Φυσικά και μπορείς αλλα ενα dry burn στις fused clapton δεν εβλαψε ποτέ κανεναν.

Και μια ακόμη ερώτηση.Πόση περίπου διάρκεια έχει μια έτοιμη handmade fused clapton με ένα μέσο όρο 7ml τη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Aνάλογα τα υγρά που χρησιμοποείς,το καθάρισμα που κάνεις,τα ρεύματα που τις δίνεις κτλ πάει...
Έχω κρατήσει και 3μηνο ζεύγος χειροποίητες

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Και ανάλογα την εταιρεία κατασκευής φυσικά. Αλλο η coilology άλλο η UD (τυχαία ονόματα που ήρθαν στο μυαλο :tongue_smilie:)

Μιλάω για Spanos coils

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Toυ Σπανογιαννάκη(spanos coils) ,Σωκράτη(SKcoils) και Ηalo είναι ότι καλύτερο μπορείς να βρεις στην Ελληνική αγορά.
Ο καθένας στο είδος του είναι κορυφές.Τι ακριβώς θες;
Απλό fused clapton δεν αξίζει να πληρώσεις χειροποίητο...μικρές διαφορές με τα έτοιμα της coilology ή crazywires για παράδειγμα.Μόνο αν θες κανένα περίεργο clapton και δεν βρίσκεις στην αγορά αξίζει..

Βρήκα τα mtl του Σπανογιαννάκη κι επειδή το αντίστοιχο mtl σύρμα της vandy vape είναι σε έλλειψη γι αυτό ρώτησα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Δεν το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο ,ούτε γνωρίζω κάποιον που να το έχει δοκιμάσει :dontknow:
Ο spanos για τα alien του φημίζεται και για τα fralien :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
παιδιά Καλησπέρα
γράφω εδώ για κάτι που μου έτυχαν

είχα αγοράσει σύρμα Kantartzis από ud 28 και κλειστό στην συσκευασία. Οι πρώτες 3 αντιστάσεις που έστριψα ήταν μια χαρά αλλά μετά την τριτη φορά που έστησα όταν πέρναγα το βαμβάκι από την αντίσταση έβλεπα ότι χρωματίζονταν στα σημεία που τριβονταν με το σύρμα με ένα χρώμα κάπως κοκκινο-πορτοκαλί.  πήρα το σύρμα και είδα οτι όταν το πέρασα από χαρτί άφησε μαυρίλα.

1ον. μου έκανε τεράστια εντύπωση που ήταν βρώμικο σύρμα.  υποτίθεται ότι αυτά είναι καθαρά συρματα ετοιμα για ατμισμα. υπόψιν ότι το αγοράσα σε κλειστή συσκευασία και το είχα σε καθαρό μέρος (οπότε δεν λερωθηκε μετα). Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον να είναι βρώμικο το σήμα του?

2 ον.  μου έκανε εντύπωση που στην αρχη του καρουλιου ήταν καθαρό και δεν μου έβγαλε καμιά γεύση και μετά μου έβγαλε βρώμιες.

3 ον ότι στο βαμβάκι μου έβγαζε χρώμα κοκκινο- πορτοκαλί και όταν το σκουπιζα με χαρτί έβγαζε μαυρίλα.

επισης οταν το πήγα πίσω στο μαγαζί που το αγόρασα μου έδωσε καινούργιο και μου είπε να μην το πετάξω το παλιό  αλλά με καθάρισμα στο χαρτι θα μπορούσα να το ατμισω.  τι λέτε γι αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Το κόκκινο πορτοκαλί, ελπίζω να μην είναι σκουριά. Φαίνεται τίποτα πάνω στο σύρμα ή με το χαρτί βγαίνει τελείως;

Γενικά, πάντως, καλό είναι να καθαρίζεις το σύρμα όσο καθαρό κι αν φαίνεται. Εγώ του κάνω ένα περασματάκι με χαμομηλάτο οινόπνευμα :) 

Αποσυνδεδεμένος freeman35

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Κι γω σκουριά σκέφτηκα αλλά δεν φαίνεται κάτι με το μάτι. 

αν το περάσω πολλές φορές με χαρτί με τα από 4 με 5  πέρασματα δεν αφήνει άλλη μαυριλα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572053 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326730 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios