vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 0 χρήστες

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #450 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 23:28 »
πρωτες εντυπωσεις για τον μινι did ..με παιδεψε κανα 2 ωρο αλλα τον καταφερα..πολυ πολυ ντουμανι..καθαρη γευση (την συγκρινω ανετα με cisco306) smooth χτυπημα..αντισταση 1,7 ,2μισες 3 ολοκληρες,πλεγμα πρεπει να ειναι 325,0,20 κανθαλ ..προσοχη τα βιδακια να μην ειναι ψηλα γιατι ακουμπουν την καμπανα,δεσιμο αρκετα σφιχτο γτ ευκολα βρισκονται στον αερα οι σπειρες,προσοχη να μην ακουμπαει το πλεγμα στον θετικο -αρνητικο πολο ..γεμισμα με συριγγα η μπουκαλακι με μεγαλη βελονα ομως...ντριπ τιπ με βολεψε κοντο stainless steel αλλα νομιζω με πλαστικο επιστομιο απο ce 2 εχει καλυτερη γευση..το καψιμο το κανα οπως ο scott αλλα ηθελε αρκετα περασματα..με mini ego silver ειναι απαιχτος συνδυασμος!!! ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #451 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 23:36 »
μετα απο καταναλωση περιπου 5-6 ml υγρου σα να μπουκωνει απο τα καταλοιπα που μαζευει πανω στην αντισταση και δε δουλευει καθολου καλα. Πρεπει να το βγαζω και να το καιω (ετσι οπως ειναι με την αντισταση πανω του) για να καθαρισει. Μετα παει σφαιρα ξανα!
Να πω οτι τα υγρα μου ειναι μονο VG αραιωμένη και με αρκετο άρωμα.
Φταίει το άρωμα. με σκέτη VG τα σύρματα τα αλλαζω καθε 10 μερες με δυο βδομαδες ΧΩΡΙΣ dry burn ενδιαμεσα. Με αρώματα δεν κρατάνε. και όσο περισσότερο αρωμα τόσο χειρότερα. Και αν είναι καπνικά ακόμα χειρότερα.
Εχεις τώρα εναν ατμοποιητή, με καταπληκτική απόδοση γεύσης. Κανε κανα δυο μερες σκέτη βάση να ξελαμπικάρουν οι γευστικοί σου κάλυκες, και η όσφρησή σου, και επέστρεψε στα αρώματα με το μίνιμουμ του αρώματος που μπορείς. θα δείς οτι όσο περισσότερες μέρες είχες κανει σκέτη βάση τόσο καταλαβαίνεις πλέον το αρωμα καλυτερα. με τζένεσις είναι εύκολο λόγω καλής απόδοσης γεύσης. και με λιγότερο αρωμα θα γλυτώσεις και απο τα πολλά καταλοιπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 23:56 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #452 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 01:59 »
Eυχαριστω Αλεξ! :thumpup:
Αν και μου ειναι δυσκολο πρεπει να το σταματησω για λιγο το αρωμα γιατι εχω καταληξει να βαζω 1 ml στα 10 ml τελικου υγρου για να καταλαβαινω γευση!
Οχι τιποτε αλλο θα γλιτώσω και τις αντιστασεις που χαλανε απο το βαλε βγαλε κι οχι απο την χρηση!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #453 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 02:18 »
Ε! μην ψαχνεις αλλου για τη λύση στο πρόβλημα.
Σκέτη βάση να ξελαμπικάρεις!
να θυμασαι οτι οσο περισσότερες μερες κανεις σκέτη, τόσο λιγότερο αρωμα θα χριεάζεσαι και δεν είναι αυτό μονο, είναι και οτι τόσο περισσότερο θα καταλαβαίνεις τα ξεχωριστά αρώματα που συνθέτουν αυτό που ατμίζεις.
Οπως και νάχει καλό θα σου κάνει!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #454 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 02:29 »
Τι είπατε τώρα... Δηλαδή εγώ που είμαι μπεμπέκας τριμπέκας δεν είμαι για mesh... τη μια με πωρώνετε την άλλη με ξενερώνετε !!! Αμάν με εσας :-P

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #455 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 02:36 »
Θεωρώ πως ακόμα και με αρώματα-γεύσεις, τα κατάλοιπα είναι λιγότερα στο mesh παρά στο φιτίλι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #456 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 02:38 »
τα καταλοιπα είναι λιγότερα γιατι δεν ποτίζουν το πλεγμα. Μένουν στο σύρμα.
Με το τριμπέκα και λοιπά ετοιμα δεν ειναι μεγάλο το πρόβλημα.
Εδω μιλάμε για ΠΟΛΥ μεγάλες ποσότητες αρώματος που εβαζε ο φίλος ντε!!!!

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #457 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 04:24 »
παρατηρω οτι με εγκο μπαταριες(ακομη και με twist) εχω κανονικη ατμοποιηση..μολις βαλω το μινι ντιντ στο λαβα 2 ακομη και με λιγα βολτ εχω πολυ ατμο...(0,20 κανθαλ 4σ ,1,6ωμ)μηπως το χοντρο συρμα θελει πιο πολλα αμπερ?η στο ντιντ αρεσει το p.w.m? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #458 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 06:50 »
Εννοείται πως μεγαλύτερη διάμετρο συρματος θέλει περισσότερα αμπερ.για να αρπάξει.

Αποσυνδεδεμένος Thankin

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #459 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 21:11 »
Aπο χθες ατμιζω με τον did, μετα την ευγενη παραχωρηση του εξαιρετικού συμφοριτη cotton ο οποιος μου προτεινε να δοκιμασω εναν απο τους πολλους του ατμο τον did, δινοντας μου παραλληλα μες συρμα και δεν συμμαζεύεται για να δω αν μου αρεσει!!!  :respect:


Στησιμο:
τον πηρα με μια στημενη αντισταση στα 1.9, ενταξει αρχισε τα κλασικα Ε1 Ε2 πειραξε απο εδω πειραξε απο εκει την αντισταση με οδοντογλιφιδα το εκανα τελικα να αναψουν σχεδον ξανα ολες οι σπειρες!!


Σημερα το μεσημερι εκανα την πρωτη μου αντισταση η οποια βγηκε 2.1 !!! και πριν απο λιγο εφτιαξα το πρωτο δικο μου μες , δυστηχως μονο με αναπτηρα.
ακολουθησα τις οδηγιες , το εκαψα πρωτα ανοιχτο λογω της ελλειψης φλογιστρου και μπορρω να πω οτι βγηκε καλο!
Η νεα αντισταση επεσε στο 1,6 (στην αρχη 1,3) και πατα εδω πατα εκει με την οδοντογλυφίδα καταφερα να αναψουν οι 3 απο τις 4 σπειρες...


Εντυπωσεις:


ατμος χλιαρος τωρα με το νεο μες λιγο πιο ζεστος νομιζω, και πιο αφθονος, χτυπημα μετριο εμενα δεν με ενοχλει αλλα επειδη τον δουλευουμε μαζι με την γυναικα μου που ειναι φανατικη καπνιστρια της φενεται λιγο.


Κοπηκε η γλυκεραδα της vg ,θετικο , ερχεται πιο ηπια η γευση. Εχω καμποσο καμμενο για την ωρα λογο των βραχυκυκλωματων. Η τσουρα ειναι αερατη.


Ενταξει το σεταρισμα ειναι καπως για απειρο ...αλλα εχει πλακα! καθε 5 λεπτα τον ανοιγω και σκαλιζω μες αντισταση!


Παρατηρηση: χωρις το προβαρι δεν θα ειχα; καμια τυχη με τον did..
 

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #460 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 21:24 »
κανεις λαθος στο τελευταιο γιατι σε μηχανικο μοντ με imr παντα υπαρχουν πολυ μεγαλυτερες ανοχες στα βραχυκυλωματα και δεν υπαρχουν Ε1-Ε2 κλπ.
αυτο σου δινει τη δυνατοτητα να στρωσεις πιο γρηγορα την αντισταση και να παει στα σωστα ωμ.
οσο για το καψιμο με σκετο αναπτηρα ,γινεται μεν επιστρωση παχεια αλλα εγω το αισθανομαι στη γευση μετα. νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να καψεις με γκαζακι ή πυρσο που εχουν καθαρη φλογα και τελος ενα ελαφρυ περασμα με αναπτηρα. το συρμα δεν πρεπει να ειναι τεζαρισμενο στο μες για να μπορεις να το περιστρεφεις ελαφρα ωστε να βρεις σημειο χωρις βραχυκυκλωμα.

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #461 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 22:06 »
και στο λαβα 2 o mini did αν εχει μικρο βραχυκυκλωμα δεν δινει ρευμα...οποτε το στρωνω πρωτα στο zeromod..αλλα σε εγκο μπαταριες δεν αποδιδει τα μεγιστα το 0,20 κανθαλ..θελει αμπερ...θα δοκιμασω και με νικρομ 0.15 χαμηλης αντιστασης να δω αποτελεσματα..αραγε πωλειται καπου 0,17 η 0,15 κανθαλ?

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #462 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 22:09 »
με το 0,15 χαμηλης οταν δοκιμασεις πες μας εντυπωσεις γιατι πρεπει να εχει ενδιαφερον!!

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #463 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 22:16 »
325 πλεγμα εχω..θα το κανω αντισταση 1,8-2 για να εχω μεγαλη επιφανεια ατμοποιησης..δεν ξερω αν θα εχω προβλημα τροφοδοσιας γιατι αρπαζει παρα πολυ γρηγορα το χαμηλης..50-50ωvg pg κανω.. :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #464 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2012, 00:32 »
υπαρχει θεμα με το site ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151727 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11106 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345711 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147393 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208996 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32980 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13415 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos