vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 2 χρήστες
ThioVag, filippos.xeil

The DID Genesis Atomizer

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #315 στις: Αυγούστου 26, 2012, 10:44 »
Αλλοίωση γεύσης λόγου του πλαστικού τανκ δεν νομίζω.......
Πάντα υπάρχει τρόπος βελτίωσης στο σετάπ
Και συνήθως οταν το ανακαλύπτεις......... πέφτεις απο τα σύννεφα
 :D

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #316 στις: Αυγούστου 26, 2012, 11:35 »
Υπάρχει περίπτωση η αλλοίωση γεύσης να οφείλεται στο πλαστικό τανκ; Όταν πιστεύω πως τα κάνω όλα σωστά στο setup, δεν ξέρω και γω τι άλλο μένει για να μπορώ επιτέλους να απολαύσω τον DID.
Έτοιμα υγρά Tribeca, Bebeca.
Αλλοίωση στη γεύση έχεις όταν έχεις έστω και ένα μικρό χοτ σποτ, ή όταν ακουμπάει έστω και λίγο το πλέγμα στα παξιμάδια του κεντρικού άξονα. Πιθανόν και όταν έχεις την ίδια αντίσταση για πάνω από βδομάδα. Αυτά από τη δική μου εμπειρία  :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #317 στις: Αυγούστου 27, 2012, 03:24 »
Charas δοκίμασε να βάλεις λιγότερο mesh σε πλάτος πιθανόν να βάζεις παραπανω και στο στριψιμο σφιγγει και δεν περναει υγρό.
Μετά πρόσεξε τις σπείρες της αντίστασης για hot spot,πρέπει να κοκκινίζουν όλες όταν πατάς χωρίς να βάλεις υγρό επάνω

Sent from Athens/Greece using wp7

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #318 στις: Αυγούστου 27, 2012, 06:22 »
Επειδή εξάντλησα όλους τους συνδυασμούς σεταρίσματος, χθες έκανα πλέγμα 30mm*40mm, τυλιγμένο στο άλεν και δεν το οξείδωσα. Απλά το πέρασα με αναπτήρα. Είχα καλά αποτελέσματα στην ποσότητα ατμού και γεύση παρόμοια με αυτή που είχα σε προηγούμενα σεταρίσματα με οξείδωση του πλέγματος. Η γεύση δεν έφτιαξε ακόμα αλλά που θα πάει. Ο επιμένων νικά! Η αντίσταση μου βγήκε  2,2Ohm. Άρα μήπως δεν φταίει το πλέγμα στην γεύση?

Αποσυνδεδεμένος yiannisoooo

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #319 στις: Αυγούστου 27, 2012, 22:36 »
Καλό βραδι σε ολους.
Σκέφτομαι την αγορα του mini did και θελω να ρωτησω  αν θα εχω καλη αποδοση με μπαταριες ego 650 mah και ego twist 650 mah αφου αυτες χρησιμοποιω προς το παρον. Δεν ειναι στα αμεσα σχεδια μου η αγορα καποιου mod. Θα ειναι ο πρώτος επισκευασιμος αλλα εχω εμπειρία απο φυτιλοαντιστασεις αφου εχω παιξει πολυ με τους ce4 και γενικα ποιανουν τα χερια μου. Επελεξα τον mini γιατι μου αρεσει πολυ εμφανισιακα και γιατι απο αυτα που διαβαζω οι genesis εχουν καλυτερη αποδοση γευσης...τα λεω καλά; Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #320 στις: Αυγούστου 27, 2012, 22:52 »
Mια χαρά τα λές αλλά....
Προσωπικά, θα έλεγα ότι με την ego μπαταρία δεν θα σου αποδώσει τα μέγιστα ο DID.
Πιστεύω ότι θέλει σωστά ρεύματα να για να σου αποδώσει τα μέγιστα.
Αν τον πάρεις και δεν σε καλύψει βλέπεις και πράτεις......αγορά κάποιου mod κατά προτίμηση VV  ;)

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #321 στις: Αυγούστου 27, 2012, 22:57 »
Φίλε yiannisoooo, το μόνο πρόβλημα που πιστεύω πως θα έχεις με τις συγκεκριμμένες μπαταρίες, θα ειναι με την αυτονομία.
Και γω αυτή τη στιγμή έχω τον short DID με μια μπαταρία 14500 στα 600 mAh, και πάει πολύ καλά, αλλά για λίγο...
Απλά έχω μια στροφή λιγότερο σύρμα από αυτό που διαβάζω πως έχουν τα υπόλλοιπα παιδιά εδώ, και στα 3,7V πάει μια χαρά....

Αποσυνδεδεμένος yiannisoooo

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #322 στις: Αυγούστου 27, 2012, 23:11 »
Ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις.
Κι εγω αυτα σκεφτομαι πανω κάτω και ηθελα επιβεβαιωση. Το ξέρω οτι θα χρειαστω mod και μαλιστα vv αλλα προς το παρον δεν γινεται και τα δύο. Αν υπαρχει εμπειρια απο καποιον που εχει τον mini αι τον εχει δουλεψει με ego θα ηθελα να ακουσω την αποψη του.... και καμια φωτο αν υπαρχει.... Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #323 στις: Αυγούστου 27, 2012, 23:35 »
Άρα μήπως δεν φταίει το πλέγμα στην γεύση?
Σίγουρα φταίει σε συνδυασμό και με την αντίσταση.
Δοκίμασε την επόμενη φορά να το στρίψεις με κάτι λεπτότερο απο το άλεν ας πούμε μια χοντρή καρφίτσα.
Θα δείς διαφορά!!
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #324 στις: Αυγούστου 28, 2012, 06:21 »
Σίγουρα φταίει σε συνδυασμό και με την αντίσταση.
Δοκίμασε την επόμενη φορά να το στρίψεις με κάτι λεπτότερο απο το άλεν ας πούμε μια χοντρή καρφίτσα.
Θα δείς διαφορά!!
 ;)


Ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω, αλλά να ρωτήσω αν η διάμετρος θα πρέπει τελικά να είναι 3,5mm, όσο η τρύπα δηλαδή ή δεν πειράζει αν πλέει μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #325 στις: Αυγούστου 28, 2012, 07:12 »
Εγω το στρίβω σε οδοντογλυφίδα :D   Ετσι ούτε σφιχτά μπαίνει αλλα ούτε κολυμπάει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #326 στις: Αυγούστου 28, 2012, 08:33 »
Εγω το στρίβω σε οδοντογλυφίδα :D   Ετσι ούτε σφιχτά μπαίνει αλλα ούτε κολυμπάει :thumpup:


Αν το στρίβεις σε οδοντογλυφίδα το ανοίγεις μετά φέρνοντας το περίπου στη διάμετρο της τρύπας? Τι διαστάσεις πλέγματος χρησιμοποιείς?
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Cotton

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο υδρόφιλος
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #327 στις: Αυγούστου 28, 2012, 08:57 »
 :thumpup: ετσι ακριβώς. Περίπου 3*4.  :thumpup:  επίσης εχω καταργήσει(απο την αρχη) τα βιδάκια. Χρησιμοποιώ μόνο 1 .αφού τυλίξω την αντίσταση γύρω απτον θετικό πόλο,το βάζω απο πάνω σαν καπάκι να την συγκρατεί

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #328 στις: Αυγούστου 28, 2012, 19:05 »
 Καλησπερα φιλαρακια!! :bye:
Μετα απο καμποση προσπαθεια ιδου η καταληξη του DID προσαρμοσμενος για provari...
                                                                           απο τη μια:

                                                                          κι απ΄ την αλλη:

Αποσυνδεδεμένος Gibson

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • A. C. MILAN
Απ: The DID Genesis Atomizer
« Απάντηση #329 στις: Αυγούστου 28, 2012, 19:32 »
Οντως, τ´οτι εχεις λειανει τις ροδελες-γραναζια τον κανει να δειχνει υψηλοτερου επιπεδου !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1151968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11229 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345822 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147475 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8206 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545459 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33042 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52676 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600673 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed